Downcountry (ľahký MTB) na začiatok, do 25tis (1000Eur)

3 nepřečtené
  • Durotmk

    Ahoj vospolok,

    po rokoch jazdenia na rôznych starých 26" asi prišiel čas na niečo novšie – keďže som ale prehľadom niekde v 2005 roku, poraďte prosím.

    Hľadám niečo univerzálnejšie, na Malé Karpaty a také tie jazdy okolo domu (15–30km po lesných cestách, prevýšenie okolo 300–450m, občas koreň, ľahší trail, nejakú gymnastiku neplánujem). Základný servis si plánujem robiť sám, baví ma to.

    Som „rekreačný jazdec“ (ale ťahá ma to, chcem jazdiť viac za účelom kochania sa prírodou a úniku od detí), 178cm, inseam 84cm, váha 67. Teraz mám starý Focus XC, niečo cez 11kg a to je váhovo celkom fajn, čo som mal rôzne 15kg, to bolo už nad moje sily, hlavne do kopcov. Kľudne časom vymením bike, posuniem synkovi, teraz hľadám niečo aby som vôbec jazdil a zistil, čo sú dnešné 29".

    Prešiel som fórum, zahraničie, ponuky, atď, teoreticky som skončil pri týchto modeloch (z cenových dôvodov karbon aj full vylučujem):

    Grand Canyon AL6

    https://www.canyon.com/…-6/4391.html

    (príde mi to ako vhodný univerzál, za dobrú cenu, výbavu časom zlepšovať – dropper, vidlu, atď)

    Veľkosť M, reach 450.

    Radon Cragger 6.0

    https://www.bike-discount.de/…-cragger-6.0

    (výbava lepšia ako Grand, nepáči sa mi ale Pressfit – možno ale nie je problém – a nie som si istý veľkosťou. M – reach 438 ? L – reach 464 ?)

    Merida Big Nine TR600

    https://eshop.merida.sk/…tr_c788.html

    (narozdiel od prvých dvoch si viem aj v predajni vyskúšať, či M alebo L…ale to hrozné vedenie káblov do hlavka, neviem…na domáci servis..)

    Takisto pozerám aj bazáre – nákupu jazdenky sa nebránim, aspoň by som si skúsil veľkosť, väčšinou ale sa predávajú skôr trailové (ťažsie) alebo potom XC (až tak si zamakať nechcem, skôr tie lesné cestičky ).

    Budem rád za hocijaký podnet, moderné bicykle a hlavne modernú geometriu vôbec nepoznám – teóriu si viem pozrieť, ale skúsenosti to nenahradí.

    Dík!

    0 2

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.