Dne 3.3.2012 Hlásím ze Zlína teplotu 21,7 C

107 nepřečtených
  • Hedus

    Už včera jsem psal, že mne nic nezastaví od dnešního výjezdu. Včerejší předpověď teploty 4–8 C vzala za své hned kolem 10:00, kdy jsem byl mýt auto a na slunku bylo kolem 12 stupňů. Manželku jsem ukecal na dřívější oběd a kolem 13:00 vyrazil. Příluky, Hvozdná, Kostelec, Fryšták najeto kolem 50 km a teplota 21,7 stupně. No prostě zážitek na který jsem se těšil od listopadu. Jako letitý biker jsem byl poprvé na vysněné silničce, žádné zklamání, naprosto parádní zážitek. Překvapením byly i přejezdy horších úseků, kolečko pěkně měkounké (Fuji Roubaix). Jediné co bude asi boj, je nepohodlný posed. V případě chycení beranů ze spodu, je problém udržet hlavu nahoře a čučet na cestu. Krční páteř také nic moc. Nemáte nějakou radu na improvement ?

    Anketa: Krájeli jste dnes také km ?

    ANO
    25x
    68%
    NE
    10x
    27%
    0 0
    • plevka  

      ze včerejšího krájení jsem nachcípaný jak svíčka, takže dnes nic a trýzní mě to :(

      0 0
    • JarryC  

      Chápu tvé nadšení, akorát ta teplota 21,7, no nevím, to jako tělesná teplota po příjezdu :) V Otrokovicích jsme měli max. 8 stupňů ve stínu a k tomu hnusný severovýchodní ví­tr.

      0 0
      • plevka  

        těch 21,7 se mi zdá taky nějak moc, u nás kolem 10 ale krásně slunečno..

        0 0
        • Ondry  

          psal 12 na slunku tak předpokládám že těch 21 bylo taky na slunku i když tahle teplota většinou nikoho nezajímá

          0 0
      • Hedus  

        Škoda, že jsem nevyfotil tachometr. Měřeno na Jižních svazích u Benziny. Měl jsem také strach z větru, kupodivu ani na Hvozdné nefoukalo.

        0 0
        • rbcrx9  

          Tady ve Slušovicích teď 9,4 st., jinak 26. května na slusokruh.web­park.cz jsi očekáván.

          0 0
          • Hedus  

            Budu se těšit, pokud tedy nebudu se zády na ortopedii :)

            0 0
            • rbcrx9  

              Možná přijede Skalpel team, třeba se domluvíš na osobním „servisu“

              0 0
              • Hedus  

                Pokusím se o nějakou prevenci a snad to vyjde, už teď se těším.

                0 0
        • Ricci  

          Nabuduce nenechaj svietit slnko na tachac a budes mat realnu teplotu…

          0 0
    • Lister  

      Hlasím, že 50km na silničce není výjezd a že máš pokažený teploměr :-P

      0 0
      • Hedus  

        Ty jsi tedy hustý.50 km po zimním spánku a jako první ochutnání nové silničky alespoň mně stačí. No a k té teplotě. Před chvilinkou jsem nafotil teploměr na balkóně. Ve zlíně momentálně bezvětří a na teplotu mrkni sám.

        0 0
        • Lister  

          Meteostanice ve Zlíně a okolí hlásí aktuálně teplotu kolem 10 stupňů, těm teda věřím víc.

          0 0
        • newbie  

          :-) tak vyhoďte i balkónový teploměr… dnešní maximum ve Zlíně 7,8

          0 0
        • pepek  

          Teplota se měří ve stínu. Toto jsi mohl naměřit i v lednu.

          0 0
        • Singlespeed  

          Průběh teplot v Zlíně je v přiloženém grafu. Jsou tam, samozřejmě, teploty vzduchu a ne teploměru. To je poněkud rozdíl.

          0 0
        • felix.org  

          Kde jsi ten teploměr měl strčenej?

          0 0
          • Hedus  

            Myslíš, že je Tvá poznámka nějak vtipná ?

            0 0
            • maajkee  

              No tak se nečerti už, ber to s nadhledem, když jsi zakládal tohle vlákno tak jsi snad nemohl čekat rozumnou diskuzi ;)

              0 0
            • felix.org  

              A ty si fakt myslíš, že dneska bylo 21,7 stupňů? V tom případě nevím, co budu dělat v létě, to bude dle tvé metody i 60…

              0 0
            • Ondry  

              rada pro ,,meteo-amatéry" teplota se na slunku neměří

              0 0
              • Sitic  

                +1 to neměří :D ale je na teploměr hezký pohled :D

                0 0
    • Singlespeed  

      Zvykneš si. Chce to jen trochu více jezdit a sundat štítek z helmy. Včera 201km/2563výšk., dnes 116km/1540m (byla pěkná kosa a ledový vítr, jinak bych dal víc ;-)

      0 0
    • maajkee  

      Tak to je pěkněj nesmysl :) Myslím, že teploměr ti moc dobře neukazuje.

      0 0
      • JakeF  

        Když ho necháš na přímým slunci, tak ti bude ukazovat podobně :).

        0 0
        • Hedus  

          No a o tom to prostě je, nejezdil jsem v lese, byl jsem celou cestu na slunku. Každopádně se všem, které jsem teplotou pobouři omlouvám. Mám špatný teploměr na nové Sigmě, máme špatný teploměr na balkoně. Nicméně pocit jsem měl velmi příjemný. Nerad bych aby se diskuze zvrahla, tak jak to poslední dobou tady známe. Ano Maajkee, je to nesmyl, teploměr mě špatně ukazuje.

          0 0
          • maajkee  

            Taky nechci aby se to zvrhlo, jen jsem napsal svůj skromný názor, to je vše. Promiň jestli se tě to dotklo.

            0 0
          • JakeF  

            Jezdíš moc pomalu ;-). Kdybys jel dost rychle, tak proudící vzduch tu Sigmu nenechá ohřát na takovou teplotu…

            0 0
            • hony007  

              Kdyby jel dost rychle, tak ho to tření začne zahřívat :-D

              0 0
            • Ondry  

              a co ty řádíš už na silnici?

              0 0
              • JakeF  

                Včera na bajku 77km na sílu do kopců, dneska mě bolí nějaká šlacha vzadu na koleni, tak jdu akorát dát ZDV na trenažér :D. Nějak jsem na ten trénink línej… Co ty?

                0 0
                • Ondry  

                  včera jsem vyjel na dvě hoďky do kopců pak zubař a pak jsem jsem neměl náladu vůbec na nic

                  dneksa bylo fakt supr slabej vítr a sluníčko pokud nepočítám tu teplotu tak takhle bylo naposled snad v lednu takže dneska 6hodin + třičtvrtě hoďky jsem pak jel vytočit nožky

                  0 0
            • Tomahomo  

              Blbost! Třením vzniká teplo. Viš na jakou teplotu se ohřívá „čumák“ raketoplánů při vstupu do atmosféry?! A včul mudruj! :o)))

              0 0
              • JakeF  

                Nojo… Já zapomněl, že zakladatel jezdí tak rychle, že dal za odpoledne 50000 metrů!

                0 0
                • Tomahomo  

                  Jak na to můžeš zapomenout? Na BF jezdí všichni rychle! :o)))

                  0 0
    • Techboylukas  

      Ostrava 40Km terénu a teplota mého těla po příjezdu cca 21,7 zhruba odpovídala. Jinak venku tak 7–9

      0 0
      • JP3112  

        v tom případě jsi byl po příjezdu už minimálně hodinu chládnoucí mrtvola :P

        0 0
    • Sitic  

      bydlím teda o 200 kiláků dál, ale u nás na slunci dnes 30 °C

      0 0
      • Hedus  

        Dobře kamarádi, zůstaňme ještě chvilku u tématu. Jako bývalý kiter (kiteboarding) jsme jezdívali na vodu když svítilo slunko a teplota, která se měří ve stínu měla např. dle meteo 15 stupňů C. Nicméně jsme se pohybovali celý den pod slunečními paprsky, které nám jednak vyhřály neopreny a jednak tam bývalo hrubě nad 20 stupňů a to nemluvím o tom, že jsme si vybírali velmi větrné dny. Chápu, že mnozí ať už z pracovních, nebo osobních důvodů na kolo dnes nešli, budou upřednostňovat teplotu ve stínu. Ještě jednou podotýkám, že byl dnes naprosto jasný, bezvětrný den, kdy jsem se pohyboval jen na přímém slunku.

        0 0
        • Lister  

          Takže jsi jel v krátkém tenkém dresu a lehkých krátkých lykráčích?

          0 0
          • Hedus  

            V tom nejezdím ani v létě. Nicméně jsem potkal chlapíka v kraťasech a bez helmy. Možná jel jen z hospody.

            0 0
        • elbandito  

          vy jste fakt dementní, stejně jako zakladatel diskuze. na slunku teplotu vzduchu prostě nezměříš. proč? protože sluneční paprsky ti jaksi ohřívají teploměr. je sice hezký, že jste měli ohřátý neopreny, ale to nic nevypovídá o teplotě vzduchu. už to někteří aspoň trochu chápete?:-D

          0 0
          • Hedus  

            Chudáčku, pokus se to rozluštit ještě jednou, pak snad pochopíš.

            0 0
            • elbandito  

              jé, já jsem si nevšiml, že to je jeden a ten samej člověk:-). ale to nic nemění na tom, že ty čísla který tady házíš jsou numera absolutně o ničem. chápu, že na sluníčku ti bylo teplo, protože to slunko hřálo, ale dokáže mě fakt vytočit, když někdo nechápe, co je to teplota vzduchu a jak se měří. i když ten tvůj teploměr měl přes dvacet stupňů, tak teplota vzduchu kolem něj taková prostě nebyla, jestli si rozumíme. že já se vždycky nechám vyprovokovat takovejma kecama…

              0 0
    • Weremos  

      Dneska stovečka na biku asi v 15° – většina cesty po Polsku :)

      0 0
    • kocka  

      Teď sem dojel, jel sem z Tečovic – Kroměříž – Bunč – Staré město – Otrokovice a dom. Teplota max. 11, min 6 stupňů ani na přímým slunku to neukázalo víc. V Otrokovicích na náměstí se mi teplota na tachu shodla s teplotou na těch hodinách – 9 st. Akorát větru sem se teda parádně nažral…

      Ale nenech si zkazit radost z novýho kola špatným tachometrem:-)

      0 0
    • Gorgov  

      50km…takže nic. A kvuli tomu je třeba založit vlákno…

      0 0
      • Hedus  

        Spíše jsem chtěl radu, ohledně posezu. Myslí, že jsou tu i horší témata. Já je jen prostě nekomentuju a nečtu.

        0 0
        • Lister  

          Tak jestli chceš radu na imprůvment, tak se nedrž zespodu – a ještě ušetříš za apgrejd.

          0 0
          • Hedus  

            Díky za radu

            0 0
            • Lister  

              Nemáš za co, tahle byla zadarmo.

              0 0
              • Hedus  

                Zřejmě na ni byla dotace z EU

                0 0
                • Lister  

                  Ty si pořád myslíš, že si dělám prdel, ale to bylo myšleno naprosto vážně – proč se držet zespodu za řidítka, když ti to evidentně nevyhovuje. Oblouky nabídnou spoustu jiných možností.

                  0 0
                  • Hedus  

                    Ne ne, jen pokus o vtip. Beru to vážně, zamyslel jsem se nad tím. Z prudšího kopce se z vrchu moc silně brzdit nedá. Byl jsem na tom dnes opravdu poprvé, takže to chce asi cvik.

                    0 0
        • Rychlej turista  

          Je to o zvyku. Dneska jsem konečně vytáhl jednici a za korunku se držel taky jen chvílemi. Jinak letošní první stovka při 9 – 5°C.

          0 0
    • Tomahomo  

      Milý Hedus, kdysi si tady někdo stěžoval, nechce se mně to hledat, že mu teploměr ukazuje špatně, protože mu ukazoval tuším 50st. Možná by bylo dobré aby sis ve svém věku již konečně ujasnil pojmy. Ty musíš být evidentně dost často nespokojený s rozdílem mezi předpovědí teplot meteorologů a „tvou“ realitou… Pokud bys snad nepochopil předchozí věty, tak šlo o ironii.

      Každý průměrně inteligentní člověk pochopí, že teplota se měří ve stínu. Mezi Přerovem a Lipníkem bylo dnes v době 14:00 – 16:00 8–11st. a to jsem nebyl v lese, takže mně na představec svítilo. Jinak fučel studený severák(možná SV) „jak sviňa“.

      0 0
      • Hedus  

        Díky za vysvětlení :) Jo někdy jsem býval nespokojený s předpovědí, ale ne teplot, ale větru. To když jsme vyjížděli na vodu zbytečně. Jako průměrně inteligentní člověk vím, kde se teplota měří. Ještě jednou tedy opravuji, měřeno při pauze u kafe, na přímém slunci. Jak jsem psal, mám špatný „nový“ tachometr včetně teploměru na balkóně.

        0 0
        • maajkee  

          Tak ono venkovní teploměr by se neměl rozhodně dávat na slunce, že :)

          Zrovna inteligentní tachometr by měl mít externí čidlo který by se nalepilo třeba pod rám, aby to měření mělo nějaký smysl.

          Já jsem měl takhle jednou na teploměru co jsem zapomněl za okýnkem v autě asi 70°C a taky jsem sem neběžel napsat jaký je dneska venku vedro :)

          Ale fakt to neber ve zlým, nic proti tobě nemám :)

          0 0
          • hony007  

            Nesmrdí to už u vás? :-)

            0 0
          • Hedus  

            Máš pravdu, musím si koupit inteligentní tachometr. Sakra, škoda, že jsem ten teploměr neměl v kapse.

            0 0
            • maajkee  

              Příjdeš mi hrozně dotčenej :)

              0 0
              • Hedus  

                Nejsem, jen prostě umím číst.

                Tvá citace: Já jsem měl takhle jednou na teploměru co jsem zapomněl za okýnkem v autě asi 70°C a taky jsem sem neběžel napsat jaký je dneska venku vedro :)

                Nepsal jsem to kvůli teploměru za oknem, jen jsem konstatovat. Spíše jsem chtěl radu co s tím posedem a krkem. No, prostě jsem si neuvědomil, že poslední dobou, to tady bývá trochu divoké.

                0 0
                • maajkee  

                  Tak jestli jsi chtěl spíš poradit s posedem, tak jiste sám uznáš že proto nebyl ideálně zvolen název vlákna Dne 3.3.2012 Hlásím ze Zlína teplotu 21,7 C :)

                  0 0
                  • Hedus  

                    Pro PR dobré. Pro konkrétní dotaz uznávám, že asi moc ne.

                    0 0
      • Hedus  

        Jako dost starý a průměrně inteligentní člověk vím dobře, kde se teplota měří. Tedy ještě jednou a naposledy. Chtěl jsem se podělit s ostatními o pocit z dnešního dne, kdy jsem se zastavil na kafe a teploměr mi na přímém slunci ukázal 21,7 stupňů, nic víc. Nicméně připouštím chybu „nového“ computeru a balkonového teploměru.

        0 0
        • JP3112  

          Jednoho člověka bych pochopil, že se pozastavil nad tou teplotou, ale zbývající tucet rejpajících idiotů opravdu ne, asi prostě neumějí číst. Nenech si však zkazit pěkný pocit z vyjížďky. Taky jsem letos poprvé vyjel. Sice jen dvacka na bajku ale já po zimě musím vždycky zezačátku jak říkám doslova „rozkroutit nohy“, prostě nejsem king jak ostatní tady :)

          Bylo krásně :)

          0 0
          • Tomahomo  

            Heh, když sem si přečetl „já po zimě musím vždycky zezačátku jak říkám doslova „rozkroutit nohy““, tak sem myslel, že budeš mít 40+, pak mrknu do profilu, a ono 18… Po kolika zimách jsi tak vždycky ty nohy roztáčel? :o)))

            0 0
          • borda  

            tak. jak to tady ctu, tak si rikam, aby se neposrali. asi se dost nudej. ubohy… tak mel radost z vyjizdky a teplo bylo.

            samej metorolog amater tady

            0 0
        • Slavoš  

          Chyba u computeru nevznikla, přibližný rozdíl mezi teplotou na slunci a ve stínu je 13°C.Takže ti to ukazovalo celkem dobře.8,7°C

          0 0
    • marapara  

      Tak možná na sluníčku, jinak se ještě o takových teplotách ve stínu můžeme ještě nějaký čas nechat jen zdát :). Tipl bych tak měsíc určitě.

      Na jihu Moravy bylo na sluníčku teplo, hezky to hřálo, ale vzduch byl poměrně studený, telota ve stínu cca 9 stupňů a k tomu studený vítr od severovýchodu.

      0 0
    • artorie  

      Ailničku mám sice horší, ale taky jsem vyjel. Pro začátek stačilo 30 km

      0 0
    • Pavel  

      Dnes 80 km po „okolí“ Břeclavi (Rakousko, Mikulov, „Horní Dolní“ Věstonice). Teplota +/- 8 st…

      Těch 21,7 je teplota jaká? Tělesná? :)

      0 0
      • kyl  

        Dnes 40km,jel jsem omrknout jak to vypadá se signálkou Hevlín-Mikulov v úseku od Nového Přerova do Mikulova.Konečně se dá celej úsek jet na silničce.

        0 0
        • artorie  

          Kde jsou takové supr silnice? U nás je tolik štěrku, že bych pich i bike

          0 0
        • Lister  

          Ten koberec je hodně inspirující, skoro mi ukápla slina, ale pak jsem si všiml, jak to vede pořád rovně.

          0 0
          • kyl  

            Je focenej jen ten nejdelší úsek,je to asi 1km dlouhej kopec.

            0 0
        • Hedus  

          To vypadá parádně. Jak moc je frekventovaná ?

          0 0
          • kyl  

            Je to dělané někdy na konci podzimu a něco vypadá že letos takže zatím žádný velký provoz ale dnes jsem už pár skupinek silničářů potkal.Takhle to vypadalo loni,někde panely,někde štěrk a šutry velké jak pěst a letos cyklodálnice dlouhá asi 30km + pár km stejně pěkných udělaných z polňaček.Před­pokládám že letos bude provoz dost velkej díky propojení s Mikulovem.

            0 0
          • Pavel  

            Momentálně asi moc ne, ale v létě to bude plné jak D1 před Prahou ráno…

            0 0
            • kyl  

              Taky myslím,loni se nikomu nechtělo tudy jet protože ta cesta v úseku Mikulov-Březí byla pro silničky nesjízdná a turisti se tomu taky vyhýbali.

              0 0
              • Pavel  

                Tak to abych si to projel co nejdříve…

                0 0
                • kyl  

                  To určitě,už se probouzejí i bruslaři,loni tam jezdily i z Brna.

                  0 0
                  • Pavel  

                    Tak jestli jezdilY, tak ještě dejme tomu. Na krásnou ženskou prdélku je vždy radost pohledět… ;-))

                    0 0
                • kyl  

                  Mohli by to udělat i z Mikulova směrem Sedlec a přes ten kopec na Úvaly a do Valtic.Pak by to bylo úplně super.Možná by stačilo Sedlec-Úvaly.

                  0 0
                  • Pavel  

                    Ať si udělají kam a co chtějí… Já po tom stejně jezdit nebudu, snad leda „mimo sezonu“; motat se mezi miliardou cykloturistů fakt netoužím. To raději vyrážím mezi „auta“…

                    0 0
    • Flegmatik  

      Nám ve středu taky v Praze venkovní teploměr ukazoval 34,3°C a ani se mi z toho nepostavil, páč vím, že na to svítilo sluníčko.

      0 0
    • Ricci  

      21,7 C , no jasne, doobeda 10C + poobede 11,7C …

      0 0
      • rbcrx9  

        No a teď ráno ve Slušovicích –8.2°C a protože sluníčko ještě nesvítí, tak měřeno ve stínu.

        0 0
    • jIrI___  

      Hlásím nový rekord!!! :D Teplota naměřená dnes v 9:51 kousek od Rožnova p. R.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.