• jonti

    Pořídil jsem si světlo http://www.led-expert.cz/…ML-T6-silver

    a docela mi vadí příliš jasný prostředek kužele a nerovnoměrné rozložení světla.

    Domnívám se, že toto by vyřešil difuzér, ideálně jen jako sklíčko.

    Kde se dá něco vhodné pro toto světlo sehnat?

    0 0
    • gargamel  

      Já objednýval tohle http://www.ebay.com/…280752532003?…

      0 0
    • zichis  

      Si vzpomínám, jak kdysi před lety byla móda modnout to kundibátorem Sexonix. Jó, to byly časy :)))

      Dneska už je na to každej moc línej.

      0 0
      • jonti  

        Tomu se taky nebráním, ale nechci do úprav dát víc než stálo samotné světlo.

        0 0
    • oddie  

      Jestli není lepší koupit rovnou světlo s dobrým tvarem kužele, cokoliv dodatečného vloženého před ledku způsobuje ztráty jak prase.

      0 0
      • Slavoš  

        Difuzér jsem vyzkoušel a nenadchl mě,jak píše oddie velké ztráty.Raději se smířím s přepáleným středem,než s úbytkem světla,navíc rozložení z difuzéru není pro mě optimální.

        0 0
      • gazman  

        Vozím dvě světla MJ 808E na řídítkách obě s difuzérem, jedno do dálky jedno namířené blíže, naprostá spokojenost, úbytek světla zanedbatelný, dělal jsem si testy. Jezdím s tím těžký terén dolekopcom, spokojenost.

        0 0
        • Smazaný účet  

          tuhle sestavu je dobre doplnit o svetlo na helmu…pak svitis jako pica .. :)

          0 0
          • gazman  

            Zkoušel jsem také, moc mi to na hlavě nevyhovovalo.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Ja mam starsi verze s P7 ledkama. Ty maji vetsi plochu cipu a pak vysledky kuzel je vice roztahnuty do prostoru. Jedno svetlo nablizko, jedno do dalky a nedno na hlave. Na helme ho casto vozim na nizsi vykon, aby mne neoslnilo kdyz rychle kouknu pred see na zem. I tak to staci na prosviceni stinu za sutrama-porste lepe vidis co bude dal…

              0 0
            • pepek  

              A jak to řešíš, když jedeš nějaký muldy, nebo ostrý zatáčky? Já jezdím jak turista, ale bez čelovky musím jet jak penzista. Pokud už jen jedno světlo, tak radši čelovku-svítí tam, kam se díváš.

              0 0
              • gazman  

                Mám světla dvě, obě s rozptylkou, jedno dále jedno blíž, svítit 150m daleko před sebe je zbytečné, radši víc do šířky. S tou rozptylkou to je dost široké, nějak se mi nezdálo, že by mi do zatáčky chybělo světlo, asi málo prudké zatáčky:-) Přes hrany jsem měl dojem, že než jsem k ní dojel na vzdálenost, na kterou by mi světlo na hlavě nějak aspoň trochu pomohlo za ní vidět, tak už bylo stejně pozdě. Když drtíš z kopce, tak si na biku přikrčený tak, že výškový rozdíl světla na řídítkách resp. na hlavě je kolik? 50 cm? Spíš i méně bych řekl a to myslím moc význam nemá.

                0 0
                • pepek  

                  O to nejde, ale když jedeš důle do rokle, tak svítíš do země. Čelovkou se podíváš nahoru, do čeho jedeš (je fakt že v té kompresi se ta hlava špatně zvedá :-) Navíc se můžeš dívat po značkách, okolí a tak nezabloudíš pokaždé, ale jen někdy..

                  0 0
                  • gazman  

                    No v tom dolíku by to užitěčné určitě bylo, to jo.

                    0 0
                • Loner  

                  asi moc nezatáčíš?

                  0 0
    • rln  

      Chci si pořídit tu samou čelovku a tak se chci zeptat jak to svítí. Dá se na biku myslíš vyrazit bez obav i do terénu? Na běžky v noci počítám, že to bude v pohodě.

      0 0
      • jonti  

        Na běžky přebytek výkonu, i na slabší režim by stačilo mnohem míň světla.

        Na bike do terénu to stačí, vozím to na řidítka a navíc na helmě TR801 – slabší bodové světlo na přisvícení.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.