• 6BONGO6

    Zdravim, poradite mi nejakou helmu na dh v teto cenovekatedorii, koukal jsem na Fox rampage comp, Oneal fury RL2 mips mozna i TLD D2 nebo neco co mi odporucite, dekuji :)

    0 0
    • Atilla  

      Nad MX helmou nepřemýšlíš?

      0 0
    • Doomek  

      A co 661 ty už budou za 5k fajn já koukám po nové ixs xult ale je zasraně drahá

      0 0
      • 6BONGO6  

        maji nejake i za takovou cenu, jedine jsem videl ty comp novy a ty jsou z polykarbonatu, chtel bych neco jiny i ta bellka co jsem mnel byla sklo laminatu, ta ixs uz je nedke jinde, jen to ze neni v carbonu :)

        0 0
    • Fredos  

      Já teď pokukuju od oneal po sparku, sklolaminát, 870g.

      Fury je plasťák pokud vím.

      0 0
      • 6BONGO6  

        jo az pak jsem vsimnul ze to je plastak ale ma tam to mips tak to mne zmatlo, vetsinou to maji neplastove helmy, spark jsem taky nasel a vypada dobre asi ji pujdu nekde skusit, nejak jsem nenasel k ni moc zkusenosti

        0 0
        • Fredos  

          No snad nebude moc měkká když je tak lehká. Já teda nejezdím nějaký závratný bomby takže pro mě by to bylo možná jedno, ale když jsem měl doma na vyzkoušení Kali avatar(850g) tak se mi moc nelíbilo jak byla měkká brada, hrozně pružila. S 661 Wired evo(1050g) ani nehnu.

          0 0
    • Mr.Duck  

      Hele a ted uplne seriosne, ja jako mam nastudovano leccos o technologiich a principech vnitrku helmy, a zaklady bezpecnosti designu skorapky helmy, ale plastova skorapka necemu vadi? Je mekci?

      0 0
      • Fidži_CZ  

        Nevadí, je to hlavně marketing. Jde spíše o konstrukci jako takovou. Obecně se dá říct, že kompozit lze udělat lehčí při stejných mechanických vlastnostech.

        0 0
      • Fredos  

        No já mám zato že je sklolaminát pevnější než polykarbonát. Nebo se pletu?

        0 0
    • Doomek  

      Podívej se na katmar maj tam starší modely 661 za pěkné ceny

      0 0
      • 6BONGO6  

        Ty karbonky jsou docela dobry za ty prachy, jen nechapu proc ty plastaky jsou tak drahy, kdyz jsem kupoval tu bellku tak stala 2500 a to byla sklolaminat pred 6 lety heh

        0 0
        • Doomek  

          Nevím no já bych to moc extra neřešil jestli je to uhlík nebo plast hlavní je bezpečí a váha a zrovna u grály tam moc váhovej rozdíl není a jak psaly na DK plast je víc ekofriendly což je pro mě plus

          0 0
          • 6BONGO6  

            nevim ja jsem uz z toho magor co je lepsi a co horsi i ty testy nejsou nejak moc pro predstavu tak asi vyberu neco za dobrej paniz a hlavne aby mi to dobre sedelo na palici :)

            0 0
            • wladeq  

              Na testy se vyser, vem tu ktera se ti libi, vybral bych nejakeho overeneho vyrobce, 661, giro, bell…uhlik bude o fous lehci, MX bude tezsi a vetsi. Btw. ta airoh od atilly je hnusna jak noc, ale je to jen muj osobni nazor, svoji sluzbu taky odvede

              0 0
              • Doomek  

                To jo no, na kolo mx grálu jedině i s ortézou a nebo bych musel jezdit stylem danny hart, win or die: -D

                0 0
              • Atilla  

                No, že se ti nelíbí je jedna věc, ale druhá je, že ani jeden výrobce co jsi napsal nemá helmu, která by se téhle co se týče konstrukce vyrovnala a váha 950g při té tuhosti je libová. Osobně bych už nejezdil šitkách ala 661 comp a podobných plastových konstrukci. Kde je brada jak z marmelády. Ale to člověk pozná až po pořádné tlamě. Jinak třeba airoh aviator je luxusní

                .

                0 0
                • Ajkalla  

                  Airoh aviator – lehoučká, pohodlná, ale oproti Oneal fury strašně málo provětraná.

                  0 0
                • Doomek  

                  Nevím ti no, na té mé 661 už je třetí kšilt jednou to byla dobrá pecka a jezdím jí dál.. ale popravdě měla už by být dlouho v koši, jen počkám až slevní ten xult: -D

                  0 0
                • wladeq  

                  Nějak si tu tuhost testoval? Ony ani ty laboratorní testy nejsou úplně vypovídající. Nebo o jaké tuhosti vlastně mluvíš? Nejsem si vedom, že by 10 let zpátky měli všichni rozbité držky, nebo hlavy, a že těch 661 a Gir jezdilo. Naopak mi přijde 950 géček na mx přilbu málo, i ty nejlepší mají dost nad kilo, letět na řepu v sedmdesátce bych v ní rozhodně nechtěl. Ta 661 comp mi teda bláto nepřišla, naopak, ten plast je tvrdý jak šutr. Ale…věc názoru

                  0 0
                • Mr.Duck  

                  Tohle je docela kontroverzni tema. Ja jsem treba nazoru, ze mensi a trochu mekci helma je na MTB lepsi ochrana, nybrz preci jen nejezdim tak casto rychleji nez nejakych 30–40 km/h, zatimco MX helmy a DOT certifikace pocita s vetsimi rychlostmi a narazy. Naopak pak zas vetsi helma muze vic trefit.

                  Moc bych to tu nerozvadel, docela se o to zajimam, a nevim o tom, ze by sami vyrobci helem meli jasno v tom, jestli je na MTB bezpecnejsi MX helma nebo ne. A asi nikdo tu nejsme v pozici rict „tohle je rozhodne lepsi, vole“.

                  0 0
                  • Atilla  

                    Hele už jsem s ní 2× pěkně ryl a hlava jak v peřině.

                    Podle mě záleží na konstrukci. Tady má co povolit a při tom se nikde nepromáčkne.

                    0 0
                    • wladeq  

                      Netuším, co tím chtěl básník říct. No offence, ale zdá se mi, že trochu přeceňuješ své vědomosti v oblasti ochrany hlavy, z toho obrázku nevyčteš nic. Naprostý souhlas s mrdákem

                      0 0
                      • Atilla  

                        Ty žebra mají 2cm na výšku, tudíž se můžou zbortit a pohltit energii.

                        Vědomosti mám takové, které jsem získal. A mě už měkká plastovka přes kterou se mi obtisknou kameny na hlavu nechci. Každý ať si chrání hlavu jak chce.

                        0 0
                        • Pedro404  

                          Se ti někdy se 661 obtiskly na hlavu kameny? Dyk tam sou třeba dva+ cenťáky toho EPS, jak se to stane?

                          0 0
                        • wladeq  

                          Ehm, ta žebra jsou ventilace. Představ si, že může nastat situace, kdy ti měkčí helma zachrání mozek, proto, že díky deformaci lépe pohltí náraz. A představ si, že těch situací co můžou nastat je asi miliarda, a těch proměnnych se kterýma je třeba při tom nárazu počítat je přibližně stejně. Dost zjednodušeně…Podle mě nemá smysl se o tohle přít ;)

                          0 0
                    • Mr.Duck  

                      Hele jasny, ja uz prasknul tolik helem, ze jsem si udelal docela slusny obrazek, a ted s Dissident carbon bych asi nevymenil, jedine snad za Kali Shiva nebo tu Leatt, mozna 6d helmu, ale vsechny mi prijdou dost osklive :-/

                      Ale jak pisu vyse. Myslim ze je uplne bezpredmetne se tu o tom dohadovat, poradne testy na to nejsou, a kazdy crash je jiny.

                      0 0
    • 6BONGO6  

      Tak nakonec jsem koupil IXS xult v akci tak uvidime co to bude zac, ma to hodne otvoru na DH prilbu ale jak na ni koukam vypada dost hbytelne, jsem zvedav jak jse bude chovat :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.