• Dan

    Zdravím, známý si chce koupit DH kolo a má na to 50,000,– Znalci, co byste mohli doporučit? Dík

      
    0 0
    • Nimrod  

      zkusil bych se kouknout po inzerátech… za tyhle prachy už to bude skoro libovka

      0 0
    • Tomcat  

      KGB – neboli KaktusBike Nitro 49 slovenskejch

      " Ravo Graze ":http://www.progresscycle.cz/ravo/firma.asp?… 47 českejch

      Norco Atomic za 66 českejch

      To sou asi nejlevnější DH na trhu. Levnějc by šel poskláda Cuwa

      Levnějc poskládat na rámu RockMachine ( taky DaBomb , Azonic, Ravo , 4ever CanBums a další 100+1 název jednoho a toho samýho rámu) výledek = KGB

      Nejlevněji ocel , na míru svařej rám od Franty Mrázka z Cernošic

       

      Nedoporučoval bych koupit začátečníkouvi ojetýho, jetej sjezďák není to samy co silnička nebo XC . Může se ti to dost nevyplatit , např na dolekopcom jen kroutím hlavou jak někdo může koupit vážně na ježdění DH kolo z roku 2002 stím, že je nový.

          
      0 0
      • Nimrod  

        tak je jasný, že když se kupuje ojetina, tak se musí zkontrolovat a project, jestli je všechno v pořádku… pokuď  je, tak nevidim lepší možnost

        0 0
        • Tomcat  

          težko rám zrengenuješ ;-) , na místě nezkotroluješ vše. Prostě hlíníkovýho sjezďáka ne , je to vyměklí , s velkým množstvým mikrotrhlin atd… já bych se tomu vyhnul.

          0 0
          • Nimrod  

            jo, s tou hlínou to beru, ale pokuď by se naskytnul pár let starej rám třebas od santy nebo intense, tak si myslim, že se netřeba moc bát. ale osobně jsem pro všechno ostatní, jenom ne hliník, 2× jsem ho měl a 2× se podělal. no a pokuď se člověk furt moc bojí, tak sehnat starýho sjezďáka z hlíny, ale luxusně oblečenýho a nechat si rám svařit u franty

            0 0
      • Radek Broz  

        Vzít z USA.

        0 0
    • hanz  

      za tyhle peníze rozhodně bazar ale je třeba dobře vybírat, nejlepe čekat a mít poradce z DH komunity…v novotě za tydle peníze sou strašný mrdky.

      0 0
      • Tomcat  

        Musím konstatovat, že v DH kolech je bazarově  delší dobu špatná nabídka, hold cena nového , neznalost nováčků dává možnost spekulacím. On je tast propastný rozdím mezi příhraničními lokalitama kde trh není postižen „oficiálními dovozci“ a středem země kde poptávka převyšuje nabídku. Pak rozdíl bazar vs nový není tak znatelný.

        0 0
        • hanz  

          já zase musím konstatovat že ty sis nedokázal vybrat ani z nových tak si nejsem jist jestli nejseš ovlivněn nějakou jinou mocí zavrhnou už předem jakkoliv dobrej kup…to že uprostřed sezony nic slušnýho za levno nekoupíš je ale normální..musíš čekat a nebo kupovat v zimně.

          0 0
          • Tomcat  

            8-| tak to sem nepobral. O sezóně fakt nic nescháním, maximálně co zničím :-)

            Na to tvoje …já zase musím konstatovat že ty sis nedokázal vybrat ani z nových… Jenže to se nepotvrdí nebo nevyvrátí do tý doby dokud něco špatně nebo dobře nevyberu. No zatím sjezďáka nemám a nekupuju,  protože mi končí zadva měsíce pojištění na auto a následně i tehnická, nebude to co budu kupovat asi DH kolo. ;-)

            0 0
    • MichalH  

      Kdyby mohl jeste cca 4tis priplatit, tak na mojekolo maji bighita3 za 54.300. Urcite lepsi koupe nez riskovat s nejakou ojetinou.

      0 0
    • Tomcat  

      tak ještě jsem našel

      • Specialized BigHit FSR II 07 ve slevě 38 999,–
      • Specialized BigHit FSR I 08 novej 44 000,–
       

      No stím je možná ještě jedno, pokud budeš jezdit v ČR bude ti možná stačit  FR kolo , kde přihodíš akorát napínák . DH Legenda Franta Mrázek a svavitel oceláků jednou prohlásil že pro ČR 150mm zdvihu stačí.

      0 0
    • Radek Broz  

      můžu doporučit tohle: http://freeridebikes.cz/k3rt/

      0 0
    • Andrzej  

      este na jare byly v anglii ve vyprodejich kony za slusne penize, ale je fakt ze zrovna po sjezdaku jsme se nedival…

      0 0
      • Tomcat  

        Odpověď je myšlená uřčitě dobře, ale pochybuju že modely od Kony určené na DH i poslevě budou do 50000,– Kč
        A jak zde sleduju delší dobu odpovědi a asi by bylo dobrý zvážit na kolik můžu tazatel využít  nákupů někde v na západě v EU.

        Bohužel často platí že ten kdo takhle může nakupovat , tak taky tak nekupuje a neklade sem otázky kde co koupit.

        0 0
    • Dan  

      Díky všem, tak to dopadlo úplně jinak, nakonec si od odborného prodejce v kamenném obchodě koupil Konu Stab deluxe, sice jetou, ale s novou vidlicí (horší), ale má to se zárukou a do těch peněz se vešel krásně. Na jeho ježdění to zatím bude stačit a až ne , koupí si k tomu Marunu.

      0 0
      • hanz  

        to by mě teda zajímalo co může bejt na dh horší vidlice jak maruna

        0 0
        • Tomcat  

          RST, Suntour, Balistic, Mozo ?

          0 0
        • Nimrod  

          já si na starý nemůžu stěžovat… třebas se super t rok 03 jsem dokonce spokojenej až na qr20, naštstí to jenom stěžuje vyndavání kola, nic se pode mnou nekroutí

          0 0
          • JMT  

            No ta tvoje vidle chodi pekne :-)

            0 0
          • fousek  

            On Monster funguje taky luxusne, ale to uz jsou i lepsi vidlice na motorky. Tipoval bych ze tam bude Stance:-)

            0 0
            • Tomcat  

              No tam asi jde o to že Hanz myslel DH = závodní DH. Tam opravdu těžké Marzocchi 888 nebudou to pravé. I v závodním DH se teď jde po váze a dost komplexním nastavení. A tam moc asi Marzocchi se svou dost vysokou cenou a né moc dobrým nastavením nechytne.

              Kdo jde po hmotnosti  v DH a nastavení, šáhne po Boxxer WC nebo Fox 40 RC.

               

              Jinak jasně Monster  funguje luxusně a že ho přestali dělat, ne ;-)

              0 0
              • Nimrod  

                proboha na jakym monsterovi jste s fouskem jeli? starej chodil dobře, ale novější? to byl děs! starej chodil líp jak novější, vážil o třetinu míň a byl strašně nizoučkej… monster 03 a novější byla šílená chyba.

                jinak hanz asi myslel závodní, ale pochybuju, že člověk, kterýho se týká tohle vlákno chce hned jít závodit a řešit váhu

                0 0
                • Tomcat  

                  A v jakým tónu sem moh myslet větu .…Jinak jasně Monster funguje luxusně a že ho přestali dělat, ne…

                  0 0
                  • Nimrod  

                    jo, moch bych taky někdy přemejšlet, než něco napíšu…

                    0 0
                • hanz  

                  ani moc závodní jsem nemyslel..maruny sou na turistiku, protože sou to blátíčka, na dh i začatečnický(dyt já jezdím to same) je podle mě lepší něco co se zbytečně nenoří pod brzdou,což je všechno krom marun. starý maruny sou fakt žehličky ale když vemeš za brzdu tak ti to sežere 2 třetiny zdvihu. Ten ti pak chybí při přejezdu nerovnosti.

                  0 0
                  • Nimrod  

                    jo, to nemůžu popřít, ale zatim jsem neměl pod rukama vidlu, která by byla krásně citlivá, ale moc by se nenořila. na druhou stranu je fakt, že jsem toho moc pod rukama neměl…

                    0 0
                  • kOmE  

                    Ja po dlouhem obdobi vozeni se na marzochách presel na fox a ejhle , najednou sem zjistil ze vidlice muze chodit v plnym zdvihu aniz by chodila do pulky pri slapani a jeste hloubs pri brzdeni. A jeste je o pul kila lehci ,kdyz srovnam fox 36 van s 66

                    0 0
                • fousek  

                  Netusim co to bylo za rok, ale nebyli na nem zadny odlitky, byl celej frezovanej a sroubovaci mustek

                  0 0
                  • Nimrod  

                    tak to sme se nikam moc nedostali :-) první nebo druhá fotka?

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.