delší brzdová hadička než se prodává pro SLX M675

21 nepřečtených
  • jikre

Zdravím a potřebuji pomoci: Mám brzdu SLX M675 a ta její hadička má na jednom konci normální trn s olivkou a na konci u třmenu banjo, které je nalisované na hadičce a sevřené spojkou. Tedy pro mě nerozebíratelný spoj (???)

Nyní mám nový rám kterým vedu zadní brzd. hadičku vnitřkem a zjišTuji, že hadička je krátká. Mám tam standartně dlouhou cca 168 cm. V nabídce shopů není delší. Je nějaké řešení udělat hadičku cca 190cm? Dá se banjo rozebrat a zvovu použít? Pokud tohle řešení existuje není problém delší hadičku vyrobit.

P.S. Nerad bych kupoval nějaký nový třmen

Díky za rady a nápady

• Vilém  

Dela se i v delce 2m (I-SMBH90SBL200). Varianta b je pouziti rozebiratelneho banja od jineho vyrobce.

• lidumil  

Koncovka se rozebrat nedá, dá se koupit set šroubovací olivy a k tomu metráž hadice. Dá se ale rozebrat oliva u páky.

• jikre  

nebyl by nějaký kontakt, kde to banjo koupit nebo kdo by to udělal?

• lidumil  

Máš tam odkazy, uděláš si doma sám, není to problém.

• lidumil  

EDIT: Ne olivy ale koncovky.

• jikre  

díval jsem se na ten odkaz a byl by to risk kupovat banjo na brzdy jiných značek (banjo na Shimano jsem neviděl)

• MirosPikos  

Řešil jsem u RB a koupil jsem 190 nebo 200 hadici bez problémů.

https://www.koloshop.cz/…m-zadni.html.

Vlastně mám ale pocit, že mi stačila 170.

• jikre  

díky moc za rychlé rady-asi využiji možnosti koupit samostatně banjo a hadičku. Pokud to bude vcelku, mám dost velký problém tahat hadičku zezadu směrem nahoru rámem. Rám je stavěný na protahování hadiček shora dolů…

• lidumil  

Koncovky co potřebuješ dělá třeba Force.

• Vilém  

Muzes protahnout vodici lanko, nebo neco podobneho.

U samostatneho banja si nejsem uplne jist, ze to bude OK s shimano hadici, mela by k tomu byt hadice a olivy k ni urcene.

• lidumil  

Já koupil tuším Force banja a Shimano hadici a na XTR 965 v pohodě.

• Vilém  

Co jsem pouzival takoveto banjo od alligatoru, tak k tomu byla hadice vetsiho prumeru nez je BH90. Mozna by to fungovalo i s BH90 a patricnou olivou pro tuto hadici, trochu bych mel mozna strach z vnitrniho prumeru trnu na banju, na ktery se narazi hadice.

Pri pouziti hadice s vetsim prumerem, urcene pro sroubovaci banjo, zase musis pouzit k pace duty sroub s dirou vetsiho prumeru, nebo original sroub prevrtat na vetsi diru.

• lidumil  

No já to kompletoval Force-Shimano a původní šrouby a nebyl problém. Jen ty dualy XTR 965 mají vymezovací zarážky, takže jsem ty původní banja musel dávat k páce a ke třmenu nová.

• Vilém  

Kdyz rikas… V ruce jsem to nemel, tak nemohu v tomto pripade soudit.

Ten Force by clovek nasel kde? Co jsem koukal, tak jsem na to, na jejich strankach, nenarazil.

• lidumil  

No mně to sehnal kamarád servisák, nejsem si už ale jistej, jestli to bylo Force. Zkusím doma pohledat origo krabici.

• jikre  

budu rád za každý kontakt na koupi banja, které bude schopné nahradit Shimano.

Nezkoušel někdo rozebrat to Shimano banjo? Odpáčit (uvolnit) tu zalisovanou objímku? Pak je to vlastní těleso do hadičky našroubované?

• lidumil  

Teda já je aspoň doma od nich mám – tuším.

• jikre  

tak jsem to vyřešil u Číňana......

https://www.aliexpress.com/…0466728.html?…

jen nechápu, že Shimano neprodává standartně délku 2m hadice-zvětšují se rámy, ale oni stále jen délku zadní hadičky 170cm......

Tenhle číňan nabízí i kity na další druhy brzd-sortiment je dost široký (jen si počkáme na kvalitu...../

Jinak díky všem za radu

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.