zkrácení brzdové hadičky u brzd Shimano M425

3 nepřečtené
  • JannDavid

Dnes jsem montoval na kolo nové brzdy Shimano M425 (jenom zadní) a mám poněkud delší brzdovou hadičku, takže mi hodně přesahuje nad řídítka. Přímo k tomu byla i zvlášť jehla a oliva, jednalo se o již kompletní odvzdušněnou sadu, asi počítali se zkracováním. Otázka zní, kdybych zkracoval, předpokládám, že bych musel vypustit minerální olej a poté znovu odvzdušnit, že? Jak na to zhruba tuším, ale nenašel jsem přímo návod na zkracování hadičky u složených brzd. Nějaké rady a typy na co dát pozor?

• allrose  

Hned z kraje bych použil vyhledávač,než založím zbytečné téma..které můžeš smazat

Vypouštet memusíš,ale že by se ti to na porpvé povedlo bez odvzdušnování,to je menší šance

Na co si dát pozor,aby ti olej neskápl na kotouče a destičky a neutahovat na krev

• JannDavid  

vyhledávač jsem použil, jenom jsem se chtěl ujistit. Děkuji za rady

• freerider159  

povol hadici u páky, vytáhni z páky. Snaž se držet páku i hadici po celou dobu vzhůru. Zkrať kolik potřebuješ.

Na zkrácenou hadici navleč šroub (pokud už nemáš), olivu a naklepni Trn. Dej hadici do páky, tlač na ní a zároveň přitahuj šroub. Přitáhni odmasti co ukáplo a máš to.

Shimano se ti pravděpodobně nezavzdušní, pokud hodně nevyliješ. Kdyby náhodou jo, tak odšroubuj odvzdušňovák u páky a pár krát zamačkej, ona se ti odvzdušní.

A hotovo :-)

Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce