• Smazaný účet

    Pro nesmírný zájem o min. sezónu zakl. aktual. vlákno :)

    Začnem amerikánsky v Las Vegas: http://www.youtube.com/watch…

    Kača win: http://youtu.be/fKftT_waOtI…

    0 0
    • Jaroslávek  

      Hmmm.

      0 0
    • Polka  

      Kaca win a zaroven hodla koncit, skoda.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Z toho jejho rozhovoru na mtbs vůbec nejsem moudrej, buď se jí nechce lítat, nebo je v tom…

        0 0
    • Delkim  

      v tom Vegas, to jeli na golfovém hřišti? :) bez bláta a TOI kadibudek v pozadí to není pořádný cyklokros :)))

      0 0
    • pstasek  

      Trošku si zde přiživím polívčičku, ale snad to nebude nikomu vadit ;-)

      2. a 3. listopadu pořádáme v Trutnově Cyklokros na Bojišti.

      Více informací na www.prologbike.cz/cyklokros

      0 0
    • Smazaný účet  

      Záznam 1. závodu ČP TTC v Uničově

      0 0
    • blaf  

      dnes bych se rad zajel podivat do Milovic na cyklokros, puvodne jsem chtel vzit celou rodinu, pak mi doslo, ze tam asi bude nejaky vstupny a manzelku to nezajima natolik, aby za to platila, jake se na toi toi cup plati vstupne?

      0 0
      • Smazaný účet  

        Možná se mýlím, ale kdyby se platilo, tak tam snad nejsou vůbec žádní diváci.

        0 0
      • jecnak  

        Zatim na zadnem nic nebylo. Pristi pobliz jsou treba Jabkenice. Na silnicce to mas idealni. My se tam urcite s Medunkou take objevime.

        0 0
        • blaf  

          dnes to nakonec nedopadlo tak snad priste

          ze mam Jabkenice tak blizko jsem ani nevedel :) kdyz to vyjde tak se pojedu podivat

          jeste pred tim je Kolin, tam se taky snad podivam…

          0 0
    • Smazaný účet  

      Bínič druhý při úvodním blátivém podniku Bpost Bank Trofee v Ronse (+ video z posl. kola)

      0 0
    • robb  

      20.10.13 Valkenburg (NED)

      26.10.13 Tábor (CZE)

      23.11.13 Koksijde (BEL)

      22.12.13 Namur (BEL)

      26.12.13 Zolder (BEL)

      05.01.14 Řím (ITA)

      26.01.14 Nommay (FRA)

      01.-02.02.14 – Mistrovství světa – Hoogerheide (NED)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Miťo předběhl dobu: http://sport.idnes.cz/…listika.aspx?…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Hmmm, tak v Hamme-Zogge střídá Sven Nys bicykl s canti se strojem s kotoučama.

      Bína přerval řetěz…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Pěkný belgický pískoviště: SP Koksijde

      0 0
      • Pijer  

        :-D mazec :-D

        0 0
      • jecnak  

        Joo kotouce.

        0 0
        • Mig_all  

          pristi rok to vidím tak na třetinu pelotonu s kotoučema… napresrok už více jak půlku… Neveril jsem tomu ale asi se ten pokrok fakt neda zastavit…

          0 0
          • Smazaný účet  

            doufám, že je Štícha všechny zažaluje :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Typické vrzání kantíků plynule přechází ve vibrace zadních staveb :)

            0 0
            • Mig_all  

              Bude mi to chybět :-( kazdopadne jak je vidět podle toho gifu zoufalce co tam sankoval po prdeli ani ty kotouče nektere nezachraní…

              0 0
              • Smazaný účet  

                Pro belgický pojetí krosu (písek,…) je klasika asi vhodnější a pořád o něco málo lehčí, emerický pojetí (větší převýšení,…) od kterýho to sem přes mlaďochy jde, nahrává kotoučům. Záleží co na to staří belgičtí psi a jejich sponzoři. Nys to nedávno střídal a zůstal myslím u klasiky…

                0 0
            • jecnak  

              Spis se vibrace stehuji z predni vidlice dozadu :-D

              0 0
              • destr  

                Za to nemůžou brzdy, ale vidle nebo rám. Mě to nedělá s libovolnejma špalkama a kolama a naopak na hlíníkovým Ridley s karbon vidlí to dělá s jakýmakoli špalkama a kolama.

                0 0
      • nemeto  

        Kdo neviděl live, večer na ČT4 neváhejte. Tohle je cyklokros!

        0 0
        • Smazaný účet  

          Na bikerským fóru nejstarší disciplína nikoho nezajímá…

          0 0
          • šimlos  

            Ale zajímá..

            0 0
            • standoslav  

              To co dnes předvedl Mr. Sven N., to je unikát. On to snad dělá schválně, aby si zazávodil, zapředjížděl.

              0 0
              • destr  

                Dva dny po sobě byl v závodě jednoznačně nejlepší, takže 2. a 4. místo je málo. Ale respekt, je to fakt magor :-D

                0 0
            • karliner  

              Ale nezajímá.

              0 0
          • Janes  

            Nás, co jsme vyrůstali na Fišerovi s Červínkem už cyklokros dostal nafurt. To byly časy, když jsme pro naše kola hledali v okolí tratě :-))

            0 0
            • standoslav  

              Občas si někdo neuvědomuje, že cyklistika je jen jedna.

              Předevčírem jsem na jedné docela frekv. cestě potkal borca na žiletce, nepřejel jsem ho (jak tady navádí v jednom vlákně) :-)), ale zpomalil jsem, prohlédl si kolo a pak ho opatrně předjel. Jo, byl jsem v autě, na kole bych ho „nedal“, byl to totiž jeden z našich předních cyklokrosařů. Proč to píšu? Bo cyklistika je jen jedna, tudíž je třeba kombinoval disciplíny a hlavně jezdit, jezdit, jezdit !!!

              0 0
            • karliner  

              S tím nesouhasím. Stejně tak jsme vyrůstali i na bratrech Pospíšilových a koho teď kolová zajímá? Solidní návštěvu na CX přiláká jen Světový pohár a závody ČP jsou ze strany diváků naprosto odzívané. CX je krásná a zajímavá discipína, ale už je přežitá, vytlačily ji na okraj zájmu jiné sporty a zábavy. Možná by to bylo lepší, kdyby ČSC byl alespoň minimálně schopný v marketingu, ale kdo se o dění ve svazu zajímá, ví své…

              0 0
              • Kubiczech  

                Já bych tomu říkal enduro pro silničáře a bylo by o zájem postaráno.

                0 0
              • Janes  

                Tak jsem asi sentimentálnější, no. A řekni, že sis tu kolovou nikdy nezkusil..my to zkoušeli na jednom parkovišti, ale..nooo, nedopadlo to no.

                0 0
                • karliner  

                  samo, že zkusil, berany nahoru, házenkářskej míč a spousty desinfekce a nových drátů…

                  0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                Ja myslim ze se zase vraci, ze to vic lidi zacina delat pro zabavu. Mozna jeste ne tady, ale to taky prijde.

                0 0
                • karliner  

                  Kéž by tomu tak bylo.

                  0 0
                  • Neunzikger  

                    CX nebyl pozřen bikingem snad jen proto, že se závodí v zimě. Ale jako volnočasová aktivita se v zimě provozovat nemusí. Některé bikery už to netáhne ke stále vyšším zdvihům odpružení a už zatoužili po návratu ke kořenům – celopevňákům a CX (lehoučké kolo na galdách). Prostě si všechen terén ujezdit a orajtovat sám. Nejen nahoru a dolů ale užít si i zavřených zatáček a klikatic s nástupem ve výjezdu z každé z nich. Amíky to chytlo, Číňani hrnou rámy i ráfky v uhlí – na kotoučích to brzdí a neprobrzdí… (Letošní Ježíšek mi nic nenaznačil, uvidíme příští rok ;-)

                    Třeba by pomohlo založení vlákna tady na B-F „Jak doma zargumentovat potřebu dalšího (tentokráte CX) kola“.

                    0 0
          • jecnak  

            To vis ze zajima.

            0 0
    • Smazaný účet  

      Od 15:00 by zde měl frčet SP Heusden-Zolder se Štybarem (pokud to zas nepojede on-line na ČT)…

      0 0
    • trembi  

      Kluci dneska hodně krutě :) Štybar skoro celý závod odspurtoval.

      0 0
    • RUSH  

      Závod v Baalu vyhrál (jako obvykle) Sven Nys. Co ale bylo hóódně neobvyklé, to bylo jeho kolo. Poslední závod v roce 2013 jel ještě na Colnagu, ale včera už na TREKU s kotoučovkama – zde: http://www.sport.be/…eeld/detail/?…

      Startuje konečně éra kotoučovek v cyklokrosu? A kdy je uvidíme i na TdF?

      0 0
      • blaf  

        nestras, at to radeji zaintegrujou do naby nebo kam chtej, hlavne at to schovaj, silnicky s kotoucema jsou desne hnusny :(

        0 0
        • karliner  

          Jako bubnové brzdy?

          To jsem myslel, že je mrtvola i v motorismu.

          0 0
          • blaf  

            at to udelaji jak chteji a kde chteji, jen at to neni videt nebo to je aspon decentni, ty kotouce mi prijdou hrozne osklivy :(

            0 0
            • šimlos  

              Souhlas,kotouče silničce nesluší,jsou hnusný.Ale vzpomeň,co se říkalo o 29,když to byla novinka :-).Naše staromilský názory nikoho nezajímají,kola ekonomiky se musí točit..

              0 0
              • jecnak  

                Navic aerodynamika, za kterou se pul vyrobcu dneska zene jde znacne do kopru. Predstava, ze by mi mel na silnici skrtat kotouc me fakt dostatecne odrazuje od vsech vyhod. CX je ovsem neco jineho.

                0 0
                • karliner  

                  Mě se ty kotouče také nelíbí. Na druhou stranu musím připomenout, že nemít treatt na naší předvánoční devastační vyjížďce combo páky Campa + čelisti Shimano, šel by díky osmě domů pěšky. Ale to není výhoda, kvůli které by asi někdo volil kotouče..

                  0 0
                  • jecnak  

                    To je ten Archetype rafek je ted na leceni u me? Ja jen, ze jsem zadnou osmu nenasel, tak nevim, jestli ho uz nekdo centroval (spatne mimochodem) a nebo se jedna o jine kolo?

                    0 0
                    • šimlos  

                      Možná se o centrování pokoušeli v Bajkazylu ten večer,ale nejsem si jist..

                      0 0
                  • Peslezedirou  

                    Vozím paky Shi a čelisti Campa, brzdí to lip nez vše od Shimana.

                    0 0
                    • karliner  

                      A jak vyndáváš a nasazuješ kolo? Vypustíš?

                      0 0
                      • Peslezedirou  

                        Když jsem měl 25mm tak jo, trochu vopruz, s 23mm to jde i s nafouklým kolem, nemá cenu kupovat nové čelisti, několika násobně by se zvedla cena kola.

                        0 0
                • Peslezedirou  

                  Uvidíme, bude to stejné jako s 29er, všichni se snažili o co nejnižší rotující hmotnost, ale s nástupem 29er se to dá najednou tolerovat a hmotnost už nehraje prim.

                  Zajímalo by mě, o kolik se zvětší aero odpor, u kotoučů na žiletku, kolem vidlice, v místě třmenu bude celkem turbolence, navíc navíc asi nebude možné použít moc řídký výplet.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    na aerodynamický vidle se můžou rovnou vykašlat :-)

                    0 0
                    • žuri  

                      ja si myslim ze naopak kotucovky budu mat aerodynamiku lepsiu, ak srovnavame bajk s klasicky umiestnenymi brzdami. S cisto celnym odporom je strmen skryty za vidlicou a sucinitel odporu ako aj celna plocha su mensie a kotuc celny odpor 00nic

                      tym nechcem povedat ze su fajn, na zaplete sa teraz musi dat kryzeny vyplet vpredu, nesymetricky, ztraca sa tuhost a zvysuje sa vaha nutna na vyplet. A samozrejme je to hnusne:) hlavne hydraulicke paky sramu. Jo a zabudol som ze vidlice musia byt stavane inak, zas + vaha

                      a este preco ja si myslim ze na TdF nie – ak bude mat jeden jazdec kotucoky a pred nim sa nieco stane a ten za nim menej ucine klasicke tak jednoducho nedobrzdi. Taketo kryzenie velmi a menej ucinnych brzd v baliku bude viest k viac padom

                      0 0
                      • McBlacky  

                        aerodynamika bude u kotoučů jasně horší a to ani nemusíme uvažovat rámy s aero brzdou.

                        to brždění v balíku za sucha je asi fuk, ale za mokra to bude horně zlý to je fakt

                        0 0
                        • žuri  

                          preco myslis ze bude horsia? Skus si predstavit cisto predny profil prednej vidlice s oboma brzdami, klasika zasahuje do priestoru viac. Este je teda uchytenie kotuca a kotuc s unasacom dost brzda + lanko treba skryt do vidle ale samotny strmen sa da pekne skryt za prednou vidlicou a je mensi ako celust klasiky

                          0 0
                          • JSt  

                            a kdyz bys nezapomnel na ten otacejici se kotouc… :-P

                            0 0
                            • žuri  

                              ten ani neuvazujem, prirovnal by som ho ku dratu navyse vo vyplete alebo brzdovym spalkom

                              nuz pri skrytych brzdach je horsi ale pri klasike sa hadam:)

                              0 0
                              • jecnak  

                                Na kotouc potrebujes vic dratu ve vypletu. Trmen u silnicky za vidli neschovas ani nahodou. Naboj na kotouc je mohutnejsi v miste uchytu kotouce – tam by asi pomohl centrlock.

                                Mne by hlavne stvalo mozny cinkani, skrtani a podobny hnusy.

                                0 0
                                • JSt  

                                  cinkani je vpohode. kdyz kotouc muze rezonovat, vpodstate nesucha. mnohem horsi, kdyz to slyset neni. :-)

                                  0 0
                                • žuri  

                                  potrebujes ale krizeny vyplet, ak bude menj tuhy tak logicky neaky drat navyse, hovorim teoreticky. Nehovorim ze sa schova cely ale aspon prednim rozraza ten vzduch vidla. CL zas musi mat unasac ktory je viac prostorovo rieseny ako uchyt na 6 dier, najsam by bolo nieco ako na FRM Urano

                                  to je ako na MTB, tam ja so skrtanim ani cinkanim problem nemam. Ale mozno ze v spurte by sa to hlo o desatinku a prave tam by som to nehcel…

                                  0 0
                        • karliner  

                          Myslíš, že kotouče zhorší aerodynamiku soustavy kolo+rider více než třeba případné odstálé uši ridera v combu s Garminem na řídítkách?

                          0 0
                          • Hroch obojzhivelnyj  

                            Pokud to je Serpa a ma navic pod predstavcem rozvadec od shimana, tak nepozna ani kdyby si dal do dratu vicko od kelimku od jogurtu.

                            0 0
                          • McBlacky  

                            myslím že ano, když se řeší aero brzdy, které narušují aero profil méně než kotouče.

                            Pro naše pižlání samozřejmě bezpředmětné jestli budu na pivu o dvě sec na hodině dřív. Ale v 45–48 avg rychlostech rovinatějších závodů už to bude mít trochu vliv. Možná větší než aero helma :)

                            0 0
      • Smazaný účet  

        Na Colnagu už je taky testoval…

        0 0
      • Delkim  

        na roadcycling o tom psali před pár dny

        http://www.roadcycling.cz/index.php5…

        0 0
      • jecnak  

        Tam je zajimave, ze kolo ma stejny system „odpruzeni“ jako Domane.

        0 0
      • RUSH  

        No a včera v Římě jel Nys zase s klasickýma brzdama. A bahno to nebylo nijak hustý, spíš řídký, alespoň podle toho, že kola se ani moc neměnila…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Video hier

          Je možný, že na official fotkách bude mít disky, ale závodit bude s kantíkama :)

          0 0
          • Kubiczech  

            Někde to i říkal, že je mu těch pár gramů úspory milejších. Docela to chápu, v závodním pojetí CX v discích taky nevidím moc smyslu.

            0 0
            • Mig_all  

              Což je *********, protoze vyrobce se umí už nejaky patek dostat hluboko pod vahovy limit ktery nesmi prekrocit. Cili kotoucovky to nevytrhnou, par gramu prida na kotoucich, par gramu ubere nekde jinde a je na svém (na svém minimu ktere nesmí prekrocit)…

              0 0
              • Kubiczech  

                Já ti nevím, ale že by byl zrovna cyklokros Formulí 1 světa cyklistiky, to se mi nějak nezdá. Vzhledem k tomu, že obě jeho kola se mimo zápletů a brzd liší barvou jen sedla, sedlovky a omotávek, tak není moc těžké uhodnout, co váží víc.

                0 0
    • šimlos  

      Ty dva poslední závody SP v Namuru a Zolderu byly super,krásná podívaná. Letos jsem bohužel u nás nikde na cyklokrosu nebyl,nejvíc mi mrzí absence v Jabkenicích,ta venkovská atmosféra je perfektní :-)

      0 0
    • Janes  

      100

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nemaj ty krosky nějaký „podkoplý“?

      http://mtbs.cz/…orie/preview

      0 0
    • jecnak  

      Starsi cislo, ale treba to nekoho zaujme http://read.uberflip.com/i/72677/

      0 0
      • šimlos  

        Díky,dobrý,člověče kam na to chodíš? Jsme malá země a tak je cyklokrosový speciál u nás unreal,ale byl bych rád :-). Ostatně si stejně myslím,že na to,jakou tady má cyklokros tradici,by si stejně alespoň pár vyhrazených stránek třeba v 53×11 zasloužil..

        0 0
        • oberleutnant Weiss  

          Třeba se jich i dočkáme – po smrti Pelotonu vyjde letos 53×11 osmkrát v roce a začíná už na konci února…

          0 0
          • jecnak  

            Kdyby se na zimu prejmenovalo na 46×11 mozna by si mohlo prodlouzit sezonu ;-)

            0 0
        • jecnak  

          Hledal jsem svoje novy Cx a nahodou na to narazil. Zajimavy pocteni a porovnavani.

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Vsadil bych si ze tvoje novy CX je tady

            0 0
          • destr  

            Plánuješ závodit nebo jenom tak na ježdění?

            0 0
            • jecnak  

              Bude to takovy obojzivelnik a jen ramova sada. Urcite na cantiky, jelikoz chci pouzit sadu ze zimaka a kola, abych mohl snadno prehazovat z ostatnich silnicek. Napletu si akorat jeste CX kola na Alha 340 na bezduse a koupim cx kliky a nebo compacty a vymenim velkou pilu.

              0 0
              • jecnak  

                Jak tak pozoruju, dopadne to uplne jinak. Takze dal uz radsi drzim hubu.

                0 0
                • destr  

                  Takže? :-)

                  0 0
                  • jecnak  

                    Takze az bude, tak bude ve fotkach. Zatim to komentovat nebudu, protoze sehnat neco slusneho a v rozumne dobe je fakt umeni.

                    0 0
                    • Peslezedirou  

                      Syp to sem, bude to na kotoučích, karbon? :-)

                      0 0
                      • destr  

                        Elektrika :-D

                        0 0
                        • jecnak  

                          Bezdrat na pasech.

                          Ne vazne, celkem low-cost na 105ce. Jelikoz to bude i jako zimak, tak nic lepsiho porizovat nehodlam. Jde mi spis o geometrii, nektere detaily ramu, cenu a rozumnou vahu.

                          0 0
                          • blaf  

                            jsem myslel, ze na to chces dat Duru z Fuji, nakonec ne?

                            0 0
                            • jecnak  

                              Nakonec to dopadne nejspis uplne jinak. Asi je to jen dobre, protoze budu mit na vic kolech 10s kazetu a bude mozne kombinovat. Navic 10s kazeta ma vetsi rozsah. Ve finale cele kolo vyjde levneji, kdyz jsem to tak pocital.

                              0 0
    • Medunka  

      Trocha historie nikdy neuškodí

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • Obi-wan  

        :-) mi přijde že jsou některý dost nalitý. Hlavně u těch pangejtů, nebo že by tehdejší tretry tak klouzali? No každopádně dobrý :-)

        0 0
        • šimlos  

          Tak v tý době platil alkohol jako doporučovaný doping a taky polehčující okolnost při autonehodách :-)

          0 0
      • šimlos  

        Angláni jsou vůbec případi.V tý době hromadný start při silničních závodech,jízda v balíku nebo skupinkách,nějaké ulehčení? Kdepak.Hezky závodníci startují za sebou jako při časovce a sami se perou s větrem a deštěm na opuštěných silnicích,kde nikdo nestojí a nikdo je nepovzbuzuje..:-)

        0 0
    • Mig_all  

      Co si myslíte o téhle cyklokrosce? Respektive hybridu cyklokrosky a 29" celopevneho MTB?

      http://www.giant-bicycles.com/…16443/70252/

      Jasně závodit se na tom nedá, to ale já ani potencionální zakazník co si tohleto koupí stejně nikdy nebude. Mě to příjde velice zajímavá filosofie vzít výhody jak krosky (posez, variabilta uchopu na riditkach, razení, prevody, svižnost) tak horáka (brzdy, pohodlí, sirší plaště, prujezdnost terenu, hravost) a udělat hybrida. Taky se mí líbí spodní vedení veškeré kabeláže a zakrytování (ochrana rámu pred blátem a šutry) to jsou dvě mouchy jednou ranou, opatrit tohle blatníkama tak vznikne nejlepší zimák na světě.

      0 0
      • Datel Stepní  

        Jaké to má výhody proti normální cyklokrosce s kotoučovkama?

        0 0
        • Mig_all  

          Narveš tam širší gumy, to je obrovska devíza, má to přídavné brzdové páčky pri rovnem uchopu (to se na kazde krosce nevidí), ma to cele řídítka širší než je běžné a potom to spodní vedení kabelaže a kryt. Jinak to nejake velke rozdily oproti klasicke cyklokrosce nejsou vzdyt je to taky stale jeste kategorizovano jako cyklokroska :) hlavně to ma to ma rozdílnou geometrii ramu žejo… ta zadní stavba a sloping je extremní. zakrýt na té fotce přední polovinu kola tam nepoznaš že to není MTB HT.

          0 0
          • Datel Stepní  

            Tak to jo, pokud tam jdou širší gumy než na cyklokrosku tak to je asi jedinej rozdíl, pokud to potřebuješ.

            Přídavný páčky i krytý lanka mám na normální cyklokrosce taky a navíc ji můžu dát na rameno. Tento prasopes má ale zase sloping. Mě se vzhledově vůbec nelíbí, ale to je můj problém :-)

            0 0
          • Smazaný účet  

            Když prasopes, tak pořádnej: http://twentynineinches.com/…P1010206.JPG

            0 0
            • Datel Stepní  

              Pěkný, co se to dnes vymejšlí, to se nestačím divit.

              Zákazníky si to asi najde… (odvážné)

              0 0
            • Mig_all  

              Paradní, nicméně cena bude asi jinde nez ten Giant a koupit to u nás asi taky nepujde :-)

              0 0
            • JSt  

              zkusil bych se zeptat nekoho, kdo jezdil treba na bitubo colnagu, co si mysli o tom ramu. :-D

              0 0
          • oberleutnant Weiss  

            Jak moc širší gumy tam narveš? V popisu uvádějí pětatřicítky, ty mám na TCX taky. Na zimním/bahenním Villingerberu vozím 38…

            0 0
            • Mig_all  

              35mm tam jsou obuté z fabriky, jaké maximalne tam narveš to nevím, ale spíš to bude limitovat konstrukce ráfku než vidlice, ta je už podle fotky opravdu široká a tak tipuju ze by se tam dal vpohodě narvat i 45mm respektive 1,75 palcový MTB plášť.

              0 0
          • JSt  

            k cemu beres jako devizu moznost tlustsich plastu, kdyz mas mtb? naopak budes chtit spis obut silnicni gumy, bych rekl. cx packy si muzes dat na jakykoliv kolo a imho jsou spis jen vaha navic…

            0 0
            • Mig_all  

              Podle stejné logiky naco bych obouval silniční gumy když mám silničku? Široké plaště znamenají pohodlí a jednodušší a bezpečnější sjízdnost těžšího terenu než krosové užovky…

              Ohledně tech brzdových pák, já s nema jeste nejel ale dovedu si je predstavit jako vynikajiciho pomocnika, doba po kterou jedu v uchopu u predstavce je nezanedbatelná a v terenu a na stezkach a polnačkách je daleko vice situaci kdy je potreba rychle a prudce brzdit je to prvek bezpecnosti a nejaky ten gram navic na kole tohoto typu myslim nerozhoduje.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ty páky jsou fakt imho zbytečný, ve specifických podmínkách může CX užovka (+ vysoký ráfek)

                jet teoreticky lépe (blato, písek, sníh)…

                0 0
                • Mig_all  

                  souhlas, ale to už je na kazdem bikerovi co si tam obuje, podstatná je ta univerzálnost a variabilita tohohle kola. Fakt se mi líbí chtelo by to nejakou recenzi.

                  0 0
              • JSt  

                tak to ti reknu zcela presne, proc bys obouval silnicni gumy na krosku, kdyz mas silnicku. pac do cx ramu se ti vlezou na zimu poradny blatniky.

                nez jsem vyzkousel, taky jsem myslel, ze cx paky jsou fajn. ovsem kdyz budes projizdet obtiznejsi pasaz, nechytnes rodla u forbecu na uzko, ale chnapnes je nejspis za paky na siroko, at te neco jen tak nerozhodi. ;-)

                0 0
                • Smazaný účet  

                  Ať si každý vozí co chce :) Já je na CX naštěstí neměl, tudíž jsem si na ně nezvykl a nechybí mi, navíc jezdím v podstatě pořád za páky, horní úchop téměř nepoužívám…

                  0 0
            • Smazaný účet  

              cx páčky mám a bez nich bych to nechtěl, brzdím většinou jima…

              0 0
      • McBlacky  

        tohle se mi dost líbí a filosofií je mi to blízké.

        0 0
      • jecnak  

        Vic jak ty 38ky tam skoro jiste nenarves. No a zakrytovani? Proc nevezt bowdeny ramem jak je to u krosek uz pomalu bezne? Vypada to lip a nebude se v tom tak drzet bordel a voda. Pokud to chces na jezdeni do prace a nebo ve meste, tak asi dobry jinak ti lepsi sluzbu udela specializovanej­si kolo.

        0 0
    • Pijer  

      Podle MTBS:

      Zdenek Stybar bude v neděli stát na startu MS v cyklokrosu. A těší se! Rozhovor se Zdeňkem brzy na www.mtbs.cz

      :-)

      0 0
        • Pijer  

          To bylo vážně neuvěřitelné, ani jsme nedutal.

          Z páté lajny, fakt nechápu.

          0 0
          • jecnak  

            Drsny. Nadherny souboj.

            0 0
          • Pijer  

            A ještě jsem zapomněl na Šimona, devátý flek také paráda.

            0 0
          • MavasH  

            škoda, že už znova neukázali, jak štyby zakotvil svena v tom výběhu. Slezl z kola a když si zkontroloval, že sven taky, začal sprintovat jako usain bolt :)

            0 0
            • zbartos  

              Přesně tak !

              To bylo podle mne klíčové místo jeho vítězství a nedivil bych se, kdyby to měl Zdenál vymyšlené už předem: že tam najede první, půjde pěšky a pak zpomalí tak, aby Sven musel zastavit a slézt z kola. A v okamžiku slézání z kola, že se rozběhne a odskočí Svenovi o pár metrů. Sven pak ještě, ve snaze tu mezeru sjet, udělal chybu v jednom blátivém výjezdu a bylo to.

              Až bude na webu ČT sport záznam, tak si to můžeme prohlédnout ještě jednou, je to tak v půlce posledního kola.

              0 0
              • MavasH  

                Taky bych se nedivil, kdyby to měl vymyšlený. Na webu jsem si to posunul o kousek zpátky (teď je to cca 60 min zpátky v živým vysílání) a je to tam. Na „velbloudovi“ šel štyby před svena, aby pak do toho místa najel první. V tom výjezdu pak slezl z kola a šel skoro krokem. Sven udělal chybu, že slezl a nezkusil ho objet.

                0 0
              • MavasH  

                Záznam 60:15 nájezd na vemblouda

                0 0
            • standoslav  

              Sven musel zeslézt tam kde normálně jezdil a tím nezískal ani metr, Zdenda má ten cross v krvi, to se musí nechat.

              0 0
          • Smazaný účet  

            Já se klepal ještě při vyhlášení :D

            0 0
          • Smazaný účet  

            Bína on FB: After half first lap…finish for me…my bike is broken.

            0 0
    • orm  

      Nevíte někdo, kde se dá sledovat závod žen na MS. Na webu čt to nemohu najít a v TV je tenis.

      0 0
      • Pijer  

        Na ČT4 je dnes od 18:00 záznam

        0 0
        • orm  

          To vím, ale na záznam jim kašlu. Nechápu proč to nemůžou pustit živě alespoň na netu. Naštěstí tu je UCI channel na youtube.

          http://www.youtube.com/watch…

          0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Normalne to slo na ct4 webu v primem prenosu, ve sporty-jine

            0 0
            • Smazaný účet  

              ČT sport už nějaký čas :)

              0 0
            • orm  

              Myslíš od 15h? Pokud ano, tak se ČT omlouvám. Mně ten web ČT přijde hrozně nepřehledný a jediné na co se zvládnu doklikat je aktuální online vysílání, tj. to co běží právě i v TV a to většinou není to co hledám :-).

              Mohu poprosit o konkrétní odkaz? Díky.

              0 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                http://www.ceskatelevize.cz/sport/ostatni/

                tady to slo, ale prisel jsem az tak v 15.20. Ja to hledal, protoze uz se mi to jednou stalo, ze v TV slo neco jineho, ale streamy jely oba paralelne. Podle me budou zitra oba streamy, tenis i CX.

                0 0
                • orm  

                  Za odkaz díky. V tv místo cyklokrosu lyžování, tak jsem si to našel na webu čt, ale nevím zda je to chyba u mě, ale běží tam stejná verze jako na UCI channelu, tj. anglická. Což mi nevadí z pohledu jazykového, ale z pohledu toho, že si tam nevšímají českých závodníků. Ach jo.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Těžko můžeš očekávat u přenosů, který nejsou z ČR a čech není v první desítce, že se režie bude věnovat českým závodníkům. Štybar ti to snad vynahradí, ale radši bych pořádně viděl Bíniča :)

                    0 0
                    • orm  

                      Já chápu, že to není v TV, stačí když je to přístupné na webu, ale proč je na webu anglická verze, to už nechápu :-).

                      S Bínou, pro mě i se Šimůnkem, souhlas. Všichni se věnují Štybarovi, až mi to už není sympatické, a ostatní závodníky ignorují.

                      0 0
                      • standoslav  

                        Na Webu je několik verzí, chce to jen vědět, kde hledat a že si režie nevšímala našich, je jen na vině jejich umístění, prostě dnes jim to nejelo. Zatím

                        0 0
        • Medunka  

          Slušný masakr teda. Není to lehký sport.

          Docela mne překvapil dojezd do cíle, kdy holky v první desítce dojížděly tak, jak byly na cílové rovince a holky v druhé spurtovaly.

          BTW neví někdo, proč vozí Martina jeden návlek na nohu?

          0 0
          • Obi-wan  

            Bude to taková ochraná známka,poznávací znamení nebo co. Dříve vozila obyč zelenou silonku také jen na jedné noze. Lepší vysvětlení nemám, než že by třeba problémy s kolenem.

            0 0
            • oberleutnant Weiss  

              Podobnou ochrannou známku, akorát v černé barvě, nosím po podzimním pádu a následné trombóze ve stehenní žíle pátý měsíc. A pár měsíců ještě zřejmě nosit budu…

              0 0
    • Delkim  

      a jéje, teď v ČT hlásili, že hledají na zítra řešení jak vysílat cyklokros společně s Davis Cupem, aby dívákům nic neuteklo… to většinou nedopadne dobře! než si Berdych nadhodí míč tak u cyklokrosu už může být rozhodnuto…

      0 0
      • jecnak  

        Treba z toho bude PIP s dvojjazycnym komentarem.

        0 0
      • standoslav  

        Kdyby ten tenis byl finále, dalo by se to pochopit, i když já fanda crosu, bych to stejně nepochopil :-)

        0 0
      • karliner  

        Tak doufejme, že Berdych toho holandskýho jelimana vyřachne do začátku cyklokrosu. Což by tedy měl..

        0 0
    • Tina  

      Kotúče u žien sú asi menší problém ako u chlapov. Dnes ich jazdilo celkom dosť top pretekárok.

      0 0
      • oberleutnant Weiss  

        To jo – kompletní stupně vítězek na kotoučích…

        0 0
        • standoslav  

          Holky nejsou až tak na techniku, tedy sednou na to, co jim kdo dá a neřeší to.

          To že budou kotoučovky dominovat do dvou let se už psalo v r. 2011.

          V terénu může být vysoká brzdná síla i na škodu.

          0 0
      • Peslezedirou  

        Taky jsem si toho všiml, u chlapu skoro na žádném kole. Bud to bude tím, ze kotouče na zenach testuji, protože to není az tak prestizni kategorie, ale spis doufám, ze to bude slabší zenskou ruckou.

        0 0
        • Tina  

          A prečo „spis doufás“? Osobne si myslím, že kotúče sú trend, ktorý nie je špatný a do dvoch rokov ich budú jazdiť aj muži. Aj muži určite ocenia silnejší brzdný účinok pri slabšom stlačení páky. Ak si niekedy jazdil na CX bajku tak vieš, že to brzdí fakt biedne.

          Myslím, že v súčasnosti nie každý výrobca rámov a zapletených kolies už má skladom verzie pre kotúče. A ak už majú aj teraz tak uprostred sezóny resp. pred dôležitým závodom akým majstrák sveta je, žiadny top závodník a team nebude laborovať a riskovať s novým materiálom (viď Sram a jeho problémy s kotúčami).

          Ale možno majú nakúpeného iba veľa VELO materiálu na canti brzdy a tak sa im nechce všetko „vyhodiť“ a investovať ťažké prachy do nového ;)

          0 0
          • Smazaný účet  

            To by chtělo objektivní vyjádření profesionála. Cantíky jsou lehčí. Imho na závody s hlubokým blátem jsou brzdy téměř zbytečné :) Nástup kotoučů v Belgii je pomalejší, ale asi nevyhnutelný. A hlavně, CX přece není o brzdách :)

            0 0
            • Pijer  

              Martin Raufer ve VELU ve sloupku „Cyklokrosová technika v číslech“ u článku o Bíničovi a jeho týmu mimo jiné píše:

              „Ani v týmu Kwadro Stannah se asi jednou nevyhnou kotoučovkám, už je i zkoušeli, ale jezdci nejsou jejich příznivci – kolo je těžší, kotouče škrtají“

              0 0
              • jecnak  

                Ono hlavne teamy maj desitky paru zapletenych kol, ktery stridaj. Vsechno najednou delat na kotouce, to je dost narocne. Navic ted blamaz s netesnicim Sramem…

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Ještě si počkáme, než budou hydrauliky vychytaný, teď je jedinou alternativou BB7 road…

                  Zajímavý kolo Vos, galdy, ráfek z uhlý a poměrně hustý výplet…fakt by mě zajímalo o kolik to bude mít vyšší aero odpor, samo, že pro mě je to jedno, takhle v top to bude znát.

                  0 0
                • Peslezedirou  

                  BTW jak si pokročil s výběrem krosky?

                  0 0
          • orm  

            Já myslím, že nad tím nemá cenu přemýšlet. Jako v jiných oblastech, tak nerozhodne co je lepší pro daný účel, ale rozhodne co je lepší pro prodej.

            Spousta závodníků má už delší dobu na výběr, zda kotouče nebo ráfkové brzdy a nemají problém s materiálem, např. Štybar, Nys a všichni vozí cantiky. Pokud by jim brzdný výkon nestačil, tak už dávno mohou vozit véčkové brzdy a stejně je nevozí.

            ps: Sram neměl problém s kotoučovkama (tedy stojí za prd obečně), ale s hydraulickýma pákama, jak ráfkové, tak kotoučové.

            0 0
          • Peslezedirou  

            Taky jsem pro kotouče,mkrosky vypadaji prďácky. Prečo dúfám píší Hore,mstači číst, hej. :-)

            0 0
    • Peslezedirou  

      aVsiml si někdo jak Vos i na silnici, nejen v kopcích vesechny o parník podrti, sílové je někde jinde, i gesta takový nezensky, včetně toho co má pod nosem, nechci to říkat, ale něco ME napadá :-(

      0 0
      • MichaelSimek  

        vsechny uz davno ne, hromada zavodnic ji uz na silnici porazilo, jen ne v tech nejdulezitejsich zavodech

        a to co ma pod nosem ma tuny zenskych, chce to koukat ne jen na vyretusovany fotky v panskych casopisech

        0 0
        • jecnak  

          Tak tohle uz je docela normalni pojezdeni. Prvni je slusny masakr. Akorat teda ma sedlo tak 10cm niz nez by mel normalne mit. Bez toho by to ale neslo.

          0 0
          • Mig_all  

            A taky kotoučovky bez kterych by polovinu věci taky nedal. Fakt borec perfektně umí a hlavně se dost věcí nebojí, stejne to ale muselo byt hodně padů a nepovedeneho materialu nez to natocili :-D

            0 0
            • jecnak  

              Koutouvky jsou velka pomoc v technice. To rozhodne muzu potvrdit z vlastni zkusenosti.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.