• Papricek

  Zdravím,

  Jako každý druhý vybírám HT s cenovkou okolo 25000. Vím, že podobných témat jsou tu kvanta, hodnocení následujících tří kol jsem tu ale ještě neviděl. Plánuju jezdit takovou klasiku, občas afalt, převážně míň zpevněné cesty, nejspíš žádný extrém. Výška 192cm, váha kolem 82kg. Zatím mám v merku tyhle tři kola:

  CTM Rascal 3.0

  Kellys Gate 70

  Lapierre ProRace

  CTM a Lapierre by měly být za cenu něco málo pod 25k, Kellys cca za 26,5k.

  Z toho, co laickým okem umím posoudit mi přijde nejlíp osazené CTM. Nevyznám se ale moc v nábojích, ráfcích a ostatních komponentech, které výrobci rádi ošizujou. Taky bych chtěl později přejít na bezdušový systém, tak mě zajímá, jestli to je na těchto kolech proveditelné.

  Nejvíc mě láká ten Lapierre, i když vidím, že má bídné brzdy (pokud by v tom kole nebylo víc háčků, tak bych brzdy nechal vyměnit). Líbil by se mi jednopřevodník, ale vím, že tam je to „složitější“ s převodovými poměry. Takže na tom zas úplně nelpím a klidně půjdu i do 2×11.

  Předem díky za každou radu.

  • Emil666  

   Osazení to má jinak. Ale naživo je ten Lapierre krásný. Geo mi sedí nejvíc. Koupil jsem manželce, dokázal bych si představit s tím odjet závod s dobrým pocitem…

  • adam1  

   Ten ctm a kečko srovnatelný ano lapík moc pěkný ale jestli začínáš tak 1(30)X11 ?Šel bych raději do 2×11.

   Brzdy brzdit budou ty časem můžeš vyměnit ale začal bych lepšími kotouči a deskami,na bezduše to půjde s plášti T.R.

   Jestli máš možnost koukni/projeď /potěžkéj:)na živo.

  • blue.sun  

   Ráfky na Lapierre nejsou na bezduše, musel bys nechat zaplést nové. A upřímně, ty Rodi za moc nestojí od počátku. CTM má bezdušové, Kellys nedokážu posoudit.

   • Emil666  

    Koukni a sedni na ně. Záleží, na co to chceš, co jezdíš. 1×11 30 zubů na lesní cesty i pro začátečníka bohatě, naopak je jednodušší na ovládání. Bez fyzičky celý den v horách…To už může mrzet.

  • palo7  

   Jestli sedí velikost, tak Rascal 3.0. Do 25tis. těžko koupíš lépe osazený kolo

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.