CTM Rascal 3.0 2017 vs. GIANT Fathom 29ER1 ltd Black/Red

40 nepřečtených
  • dj.666

    Ahoj všem, trošku tápu a váhám a proto vyhlašuji anketu a tímto Vás chci poprosit o hlasy, případně důvody proč zrovna daný model. Prosím ostatní modely a nabídky jiných značek neposílejte, děkuji za Vaše názory.

    1, http://www.ctm.sk/…rna-cervena/ kolo téměř na SLX, vidle Reba, váha 11,6 a cenu jsem dostal 32 tisíc.

    2, https://www.giant-bicycles.com/…td-black-red kolo téměř na SLX vidle Suntour Axon, váha 12,3 a cenu jsem dostal 31 tisíc

    Ceny jsou nižší, díky nabídky, kterou jsem dostal. Takže cena pro mne nehraje roli.

    Anketa: Které by jste vybrali?

    0 0
    • plysovykozisek  

      Proč zakládáš to samé téma.

      0 0
    • dj.666  

      Tak to vypadá, že CTM vítězí, akorát by to chtělo ještě více hlasů, přidá se někdo?

      0 0
      • plysovykozisek  

        Kolik těch hlasů chceš?

        0 0
        • michomin  

          Je to úplně jedno, stejně to nekoupí a založí další vlákno, nejlépe s anketou.

          0 0
        • dj.666  

          Čím více, tím lépe. Víc hlav, víc ví.

          0 0
          • ALLforBIKE  

            Byl sis ty kola už někdě vyzkoušet, nebo aspoň podobné? ty kola jsou v podstatě úplně stejné a liší se jen geo.

            0 0
            • dj.666  

              Gianta, jsem jen zkoušel na prodejně a ten CTM bude příští týden teprve naskladneny. Takže musím počkat a pak si vyberu. Je pravda, že ty kola jsou hodně podobně osazeny a liší se pár detaily. Na fotkách, se mi více líbí CTM, ale realita může být jiná. Ten Gigant, vypadá na fotkách dobře, ale v realitě jsem byl trošku zklamaný. Škoda že nikdo nenapíše, proč by zvolili ten či ten model. Giant začíná dotahovat skóre.

              0 0
              • satch  

                tak já CTM kvůli vidli a BSA středu.. a pro mě delší sedlové trubce…

                0 0
              • scota  

                A co třeba délka horní trubky? Raskal má pouze tři velikosti počínaje 18". Pokud tedy porovnávám Giant v M a Rascal v 18" tak je o 1 cm delší.Kolik měříš?

                0 0
                • dj.666  

                  Měřím 178cm, aktuálně mám Gianta XTC 4 v Mku, ale cítím, že by to chtělo větší rám. Vzhledově jsem Gianta na živo viděl a bohužel z mého pohledu vypadá hůře v realitě než na fotce. CTM jsem naživo neviděl, čekám bude začátkem příštího týdne – ale na fotkách vypadá dost dobře. Díky za postřehy a komentáře.

                  0 0
    • plysovykozisek  

      Obě kola mají podobnou výbavu volil bych CTM kvůli nižší váze.

      0 0
    • McBlacky  

      podle výbavy asi CTM, lepší ráfky, sideswing a možná lepší vidle. Rám se mi víc líbí u Giantu

      0 0
    • dj.666  

      Jak vidím, tak náskok CTM, začíná být menší a menší. Díky moc za Vaše názory.

      0 0
      • dj.666  

        Ale budu rád za další názory a postřehy

        0 0
        • satch  

          myslím, že to zbytečně pitváš. Vyber podle geo rámu a pokud to bude nerozhodně, přikloníš se k tomu, co se ti víc líbí… vyjde to skoro stejně a něco časem vyměníš.

          0 0
          • dj.666  

            Možná máš pravdu. Ale přiznám se, že jsem v takových věcech nerozhodný a nechám si poradit. Nechci být otravný ale myslím že jsem tady mezi svýma a každý kolům více či méně rozumí. A já jsem rád za každou radu a informací na víc. Díky.

            0 0
            • palo7  

              už jsi víckrát zmínil že se ti Giant naživo nelíbí. Tak si přece nekoupíš, něco co se ti nelíbí, jen proto, že někdo řekne: to je hezčí, nebo o trochu výhodnější kup

              0 0
              • dj.666  

                Ono to asi tak vyznělo, já spíše jsem byl plný očekávání jak to vypadalo na fotkách a v realitě to vypadalo „normálně“ Stejně se to může stát i u toho CTM až ho uvidím. Právě mám čas do příštího týdne, než dorazí, tak chci co nejvíc informací. Ale jasně máš pravdu kolo které není ono si nekoupím i kdyby mělo rébu. Díky Palo

                0 0
    • dj.666  

      Nebo případně nemá tady někdo z Vás na severní Moravě toho Gianta Fathoma 29er 1 LTD black/red? Že bych se přijel podívat a případně vyzkoušet prosím?

      0 0
    • dj.666  

      Takže CTM vítězí, uvidíme jak bude vypadat naživo. Měl by být příští týden skladem, pošlu potom foto. Díky za názory.

      0 0
    • dj.666  

      Je fakt krásný! Nemyslíte?

      0 0
      • michomin  

        NE

        0 0
      • plysovykozisek  

        Ono je taky možný, že ve skutečnosti to CTM bude ještě hezčí než na fotkách. Ale i na fotkách vypadá skvěle.

        0 0
      • Maran1  

        Vypadá dobře, hlavně ať slouží a seš spoko!

        0 0
      • Chlebovnik  

        20" rám s TT 630 mm na metr sedmdesát osm? To jako vážně?

        Snad jedině že bys měl extra dlouhé nohy v poměru k výšce a plánoval tam šoupnout 40 představec.

        0 0
        • michomin  

          Zdá se, že Satanův dýdžej si s velikostí naběhne.

          0 0
        • dj.666  

          Ne, kluci nekoupil jsem ho přišli mu velikosti 20 a 22 a na 18 teprve čekám. Nekupoval jsem jej ve 20" vypadal jsem vedle toho jako prcek a jak říkáte ani 40 představec by mi nepomohl :-D. Ten Giant je taky krásný vypadá dobře!

          0 0
      • vylizplech  

        Tak tohle se mi líbí hodně. Pokud jsi ho koupil tak ať slouží ke spokojenosti.

        0 0
    • ViktorCZ  

      Ja jsem tedy sel do Gianta Fathom 1, zde jsou fotky pro porovnani:

      0 0
    • ondraaaa  

      A jakou si bral velikost toho Fathoma? Mám 183cm a bojím se že mi L bude velké. Případně jak dlouhý přibližně by měl být představec? Díky

      0 0
      • libisenuj  

        Díval sem se na geo a mělo by ti to být cajk. Mám Trencla (r.2014), měřím 181 cm a mám Lko. Naprosto cajk. Mko ti bude malý…imho:-)

        0 0
        • ondraaaa  

          Já měl totiž Specialized Cambera v L 19palcích, měl celkem krátký představec (4–6cm nevím) a bylo mi to pohodlný. Dál mám do práce Mongoose Tyax Super v L ale už myslím 19,5palce a tam jsem měnil představec za krátký (6cm) a taky pohodlí. Co jsem koukal, tak Giant dělá v L 20palců, tak abych na tom nebyl jako na skřipci. Camber úspěšně prodán a náhradníkem na víkendy bude právě Fathom 1, asi vyměním sedlovku za Giant SLR seatpost asi pro ten pocit, jakože to něco požere. Zkušenosti s karbonovýma sedlovkama nemám žádnou.

          0 0
      • ViktorCZ  

        Ja bral Mko, mam 180 cm, Lko na me bylo moc velke.

        0 0
    • kahy46  

      Dobrý den, abych nezakládal nové vlákno přidám to sem. Vybírám horské kolo a dostal jsem nabídku na tyto 2 a nemohu se rozhodnout které. Mohli byste mi pomoct s výběrem ? Obě jsou kolem 25 000. Dekuji

      https://www.pro-bike.cz/…018-d277.htm

      http://www.mojekolo.cz/…ent-70-29-2/

      0 0
      • jaja01  

        ctm mam rad, rascala na jezdeni kolem vody mam lonskeho, ale tech 13,2 kilo je na ht nejak moc? muj ma 12,4 se vsim

        rockmachine vahu neuvadi, osazeni hazka/smyk o chloupek lepsi ctm,dulezitejsi vec – vidle manitou vs rs porovnat nedokazu, manitou mam, ale jinou

        0 0
        • kahy46  

          Moc děkuji za reakci u toho Rock Machine jsem našel že má 13,9 kg. Případně nějaké jiné typy ? Kromě Kellys jednoho jsme měli a nějak nás nepřesvědčil. Dě­kuji

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.