Crosstrail x Shimano XT WH-M775 Disc

11 nepřečtených
  • K2

    Chci nová kola a protože, je asi hned tak nezničím, tak bych vzal rovnou UST. Fulcrumy se mi nelíbí designem

    • Shimano se dá se hnat levněji, jsou lehčí, má centerlock (musel bych koupit nové kotouče) a konusy, celkem dobré recenze (zatím jich ale není moc)
    • Crosstraily jsou na IS standard, mají ložiska ale celkem průměrné a horší recenze

    Anketa: Díky za vaše názory:

    0 0
    • Zerocool  

      o Crosstrailech toho tady najdeš spoustu, tak hledej. Jezdil jsem je a nemůžu říct půl špatného slova na ně, perfektní držáky bezúdržbové, potom se mi zdály být těžké tak šly pryč…XT budou možná o chlup lehčí (nechce se mi hledat), budou ale mít náchylnější náboje na možné problémy…

      0 0
    • siskin  

      na xt nepotřebuješ nový kotouče+kónusy, dá se koupit adaptér CL-IS standard

      0 0
      • Vilém  

        …ktery krasne spojuje nevyhody obou systemu:)konusy byly mysleny, ze tam na rozdil od Mavicu s prumyslama, jsou pouzity.

        0 0
        • siskin  

          jj už mi to taky došlo :-) , a jaký nevýhody máš přesně na mysli?

           
          0 0
          • Vilém  

            Nelibi se mi ten drazkovej spoj. Bude to pravdepodobne tezsi. Pokud ma uz nejaky 6ti derovy kotouce, jako ze asi jo, tak by musel kupovat ty adaptery, coz je asi lepsi koupit rovnou novy CL kotouce, cenove to nevyjde o moc draz. Teda podle sady, kterou by zvolil. Proste jsem asi zaujatej, ale Cl se mi, krom rychle a snadne vymeny, nelibi.

            0 0
            • siskin  

              taky preferuju IS,kotouče měním jednou za x-let.. Škoda že se nedají koupit xt kola s nábama na IS(aspoň sem je nikde neviděl, ikdyž xt náby na IS jsou celkem běžný).

              0 0
              • Pedro RB  

                Myslím, že Shimano přestalo na svých nábách dělat standart IS asi před dvěma lety..

                0 0
                • siskin  

                  řekl bych že je pořád dělá, mám xt náby na IS na kole model 08

                  0 0
              • K2  

                Ty IS XT Shimano jsou dost těžké, zatímco CL patří ve své cenové kategorii k nejlehčím. Mají sice konusy, ale ta váha je hodně dobrá.

                Nejsem sice příznivcem CL, ale líbí se mi XTR kotouče, které jsou na hliníkovém pavoukovi (měly by být lehčí a odolněší vůči ohnutí/zkroucení). Akorát jsem nikkde na webu neviděl prodávat velikost 203 mm

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.