• PAFIRA

    Fungl nová sedlovka Crankbrothers Highline 160 a ať dělám co dělám,když dám sedlovku dolů,pomalu vyjíždí nahoru i když je lanko naplé nebo povolené,už jsem snad vyzkoušel naprosto vše.Setkal se s tím někdo nebo máte někdo nějakou zkušenost? Budu rád z každou radu.Díky.

    0 0
    • Pain  

      Muj adept na další sedlovku, tak jsem zvedav na názory.

      0 0
    • MirosPikos  

      Dokážeš nějak nasimulovat stlačenej teleskop při odpojeným dálkovým? Zkusil bych to, aby se vyloučilo špatně nasazený DO a pokud bude problém přetrvávat, reklamace.

      Škoda, že to nefunguje jak má, byl bys z ní nadšenej.

      0 0
      • PAFIRA  

        To chci vyzkoušet zítra, dnes jsem nad tím přemýšlel, ještě musím vykoumat jak to udělat. Kdyby tam byla klasická kolíbka,tak je to v poho, jenže tenhle mechanismus je úplně jiný

        0 0
        • MirosPikos  

          Zkusit udělat nějakej klíč, s kterým bys otočil tím kolíkem. Klidně že dřeva, abys ho nějak nepoškodil. Ve dvou lidech to zmákneš v klidu. Možná i sám.

          0 0
          • PAFIRA  

            Tak sedlovku budu muset reklamovat,ventil nedovře úplně patronu

            0 0
    • waltari  

      Ahoj, můžu se optat, jak jsi dopad s reklamací? Dělá mi to také. Na začátku vše ok, ale teď ať zkouším co zkouším, tak to vždy začne zase dělat. :(

      0 0
      • PAFIRA  

        Nakonec jsem nereklamoval,pro­tože to přestalo dělat.

        0 0
        • waltari  

          Díky za odpověď. Ještě mám typ z YT, tak udělám zase komplet rozborku a vyzkouším to. Poslední možnost, pak reklamace. Jen doufám, že s Němci bude rozumná dohoda. Dokonce jsem u Bandita upravil vstup pro bovden na sedlové trubce, páč u mě to bylo katastrofální. :(

          0 0
          • PAFIRA  

            Můžeš se podělit o typ i o úpravu?

            0 0
            • waltari  

              Tak tady posílám video

              Jedná se o tento kolík, ale opatrně dotáhnout (hlavně kleštěmi).

              foto 1

              Jinak jsem ještě posunul (dotáhnul) ukazatele zarovnání, teď je nemám v jedné rovině.

              To by ale nemělo vadit, páč je důležité to nasazení (zapadnutí) do sebe.

              foto 2

              Zatím to vypadá dobře. Zítra ještě zkrátím kousek bovden, zkompletuji a uvidíme co to bude dělat za jízdy.

              Protože to bylo vždy nejhorší při jízdě, když to dostávalo zabrat. Tak uvidíme ;-)

              Edit: video čas zhruba od 6:35

              0 0
              • PAFIRA  

                Ten přepouštěcí ventil jsem samozřejmě taky dotahoval a různě s ním laboroval.

                Dej vědět, jak si pochodil.

                0 0
                • waltari  

                  No já jsem ještě moc nedotahoval tu velkou matici na vyndávání patrony. Z výroby byla dotažená jak sviňa a přitom se všude dušujou, že to stačí jen lehce dotáhnout. Uvidíme, chce tomu dát delší jízdu a zátěž v terénu.

                  0 0
                  • PAFIRA  

                    Já ji rukou nepovolil, až francouzákem

                    0 0
                    • waltari  

                      Rukou jsem taky nedal nic :( na vše sikovky :D

                      Kdysi jsem se zařekl, že CB do „baráku“ už nikdy !! Ale po kladných recenzích, rozšíření zdvihu na 160 a přijatelné ceně v Německu jsem vyměknul . Jinak vypadá dobře a pokud někomu chodí tak jak má, tak dobrý. ;-)

                      0 0
                      • MirosPikos  

                        Já si chrochtám blahem chlapi. Škoda, že s tím máte takové problémy.

                        0 0
                      • hs74  

                        Na německém fóru řešil chlapec problém s nedoviranim toho bazmeku přidáním podložky pod pružinku v v ovládacím mechanismu.Prý úspěšně.

                        Mně teda z kraje vyjížďky povyjiždí o cca 1cm,ale po pár zasunutich už drží.

                        0 0
                        • PAFIRA  

                          No říkám,mně to taky přestalo,asi potřebuje čas na zajetí :-) Jinak bych řekl,že sedlovka je fajn.

                          0 0
                          • waltari  

                            Chlapy, díky za reakce. Mě právě po zakoupení chodila dobře, ale po čase se to začalo zhoršovat.

                            Vždy po rozborce (dle návodu) na začátku jízdy dobrý, ale pak se to s ubíhajícími metry zhoršovalo.

                            Až do stavu kdy to z kopce nezatížené pomalu vyjíždělo až nahoru. Po přejezdech zatížené zase zajíždělo pomalu až dolů. :D Což se v obou případech opravdu nedá :)

                            Ještě jsem to více "přetáhnul“ a zatím se to jeví dobře. Uvidíme co to bude dělat mimo dílnu. ;-)

                            Edit: Ještě dodám, že po rozbalení jsem se v ní nehrabal. Tak jak dorazila, tak byla namontována. Jinak montáž jednoduchá, rychlá

                            0 0
                          • hs74  

                            Já jsem taky spokojenej.Akorat mi vůbec nesedla ovládací páčka.Jak ji všude chválí, tak za mě teda už lepší i tlačítko reverba. Tak jsem použil levé X9 řazení a teď to chodí krásně.

                            0 0
                        • waltari  

                          Bingo,

                          to by mohlo také fungovat, protože sám o sobě ten mechanizmus vyjíždí víc. Po sesazení sedlovky už je částečně omezen (odhadem tak 2mm) což by mohla podložka vyřešit.

                          0 0
                        • PAFIRA  

                          Nevím,kam přesně myslíš…

                          0 0
                          • waltari  

                            Pokud jsem to dobře pochopil, tak se jedná o viz foto.

                            Musíš vysunout lanko a vyndat ten „bazmek“ co vyjíždí a zajíždí. A pod ním bude pružina. Tam se vloží podložka a tím bude ten „bazmek“ více vysunutý, což by mělo pomoc. Při další rozborce (nebo výměně lanka) se na to podívám.

                            Jinak u mě teď fachá na sto pro i po zátěži. Nehne se ani o milimetr, prostě paráda, i když to nemám podle jejich předpisů. ;-)

                            0 0
                            • hs74  

                              Přesně tak, pod tím modrým bazmekem je malá pružinka pod kterou se má ta podložka vložit.Jinak na nějakým fóru jsem se dočetl, že někdo aedlovku raklamoval, a poslali mu novou patronu a silnější pružinku do toho mechanismu, pak prý ok. Možná by pomohlo treba i ten modrý bazmek namazat nějakou grafitovou vazelínou.

                              0 0
                              • waltari  

                                jj, namazal jsem a pružina by třeba šla více „napnout“. Každopádně nejlepší je asi nic neřešit a poslat na reklamaci, ať se staraj. Já se přiznám, mě se to moc do Německa posílat nechtělo. Ale hlavně jsem chtěl přijít na to, v čem je problém, až pak řešit reklamaci.

                                0 0
    • kadlec  

      Kluci, nejak aktualni zkusenosti s Crankbrothers highline 7. Celkem o ni premyslim

      0 0
      • sibicz  

        Ja taky. A vzhledem k tomu, ze je z Nemec levnejsi nez OneUp a davaj na ni 4 roky zaruku, tak ji asi vezmu. Nepotrebuju zdvih vyssi nez 170mm.

        0 0
        • MirosPikos  

          Pokud bude rychlejší, než bývala Highline před 4 roky, tak bych se toho nebál. Spolehlivá a celkem mi vyhovovala i ta jejich páčka na kulovém čepu. Při té ceně asi není o čem.

          0 0
          • kadlec  

            No rychla si nebude, aspon dle toho, co jsem nasel. Ale jinak sama chvala. Packu bych dal asi squidlock 3, abych nemel riditka samou objimku.

            0 0
    • vaclaw  

      Dovolím si použít stávající vlákno… chtěl jsem se zeptat, jestli nemá někdo tip jak vyřešit lupání ve zmíněný sedlovce ve verzi 200mm. Mám fungl novou a víceméně od první jízdy mi v ní lupe. Nejdřív to dělala jenom při wheelie, když jsem korigovat rovnováhu, ale teď už to dělá i při šlapání. Jinak funguje normálně. Zkoušel jsem jiný sedlo, různý momenty utažení a nic nevypadalo, že na to má vliv. Když jsem zkoušel různý polohy ale bez sezení na sedle, tak nic, ale jakmile si sednu a třeba jenom trochu pohnu zadkem, tak se to hned ozve.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.