Chránič karbonového rámu Thule 984

8 nepřečtených
  • Marek.Kv

Ahoj kolisti. Rychlodotaz, má cenu dát pět set za výše uvedený chránič, nebo stačí omotat hadrem, když to řeknu na hulváta, nebo neřešit? Nosič Proride 591 (ano, ten, jak se z něj krásně silou i ze zamčeného dá vyvlíknout kolo). Vlákna o Taurinu ve svěráku i to druhé ohledně Ghosta jsem pročetl. Děkuji.

• jirka023  

Zbytečnost. Stačí 6 mm tloušťky materiálu co se izolují vodovodní trubky. Určitě se to někomu v tvým okolí válí doma. Vystřihnu pásek, omotám rám v místě stažení a je to.

https://www.akvinaservis.cz/…-trubky.html#…

• figur  

591 je pro karbonový rám absolutně nevhodný a nezachrání to ani ten chránič. 598 je mnohem lepší a k němu je i ten chránič určen. Srovnání obou nosičů tady na BF už je a i to, v čem je 598 lepší.

• Marek.Kv  

Ok, dík za odpovědi. 4× jsem ten nosič nafasoval k autu a pojedem pryč, to ho mám prodat a koupit 598? Jasně, že je lepší, to vidím i to upínání. Chápu, o co jde, ale nějak jsem to nepotřeboval slyšet. Co kousek novodurový trubky, správnej průměr, rozříznout, aby se tlak rozložil? Nebo něco tímto směrem. Edit. Neexistuje jen ta páka 598? Kompatibilta…

• DADMTB  

No, asi takhle: zbytečně se stresuješ. Podložit to můžeš, hlavně nedotahovat to „na krev“, on totiž drží moc dobře jen při normálním dotažení, to platí i pro pásky na ráfcích. Pokud něco určitě podložit, tak je to vedení lanek pod spodní trubkou (některé silniční kola), tam bych mezi lanko dal minimálně karton.

Jinak jezdím s tím roky, s různými tvary rámů a nepostřehl jsem nic co by je ničilo.

Co se týká těch krádeží, no to se děje. Je potřeba si uvědomit, že slouží k přepravě kol, ne k uskladnění. Jako, že naložím na střechu auta „půl milionu“, auto odstavím na předměstí a jdu se kochat památkami a zmrzlinou nebo, však kola jen ráno sundám a pojedu.

U toho páčení, známému takhle kolo ukradli, on na střeše vezl jen dvě kola a byl tam prostor na páčení, kolega vezl čtyři a tam se jen pokusili, ale nebyl prostor na to páčení. Ono stejně v době kdy se dají např. použít aku rozbrušovačky a další nástroje budeme otroky hlídání si podobných majetků......­.ukradnou kola, vykradou dům, vyberou účet…

• doubleingram  

Kdyz uz, tak bych vzal 598, cena velmi podobna a rada zlepseni, kor u drahych kol. Obcas sou na bazaru za rozum.

• Sla  

Ahojte. Potrebuju nový nosič na karbonoveho horaka. Rozhodují se mezi Thule 598 a Thule 561. Výhody i nevýhody obou si uvědomuji. U 598 mám obavu abych nepoškodily karbonovy rám. Vaše zkušenosti? Díky za jakýkoliv postřeh

• Breakpain  

Ne nepoškodíš, převážím to běžně v jakémkoliv držáku. Prostě to upnu, dotáhnu s citem napevno, aby to drželo (nervu to na krev) a je to …

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.

Podobné diskuse