Chod brzdových pák Shimano Deore XT BL-M785

7 nepřečtených
  • DargenCZ

Zdravíčko,

když jsme se několikrát pokoušel o „wheelie“ objevil jsem, že brzdová páka při maximálním zmáčknutí ještě trochu „pruží“ – dělala to jak přední tak i zadní brzda.

Vyvodil jsme že se jedná o zavzdušněné brzdy, nechal jsem si je tedy v servise odvzdušnit, nicméně tenhle „problém“ s pružením při maximálním stisku stále přetrvává a bylo mi řečeno že je to typické pro tyto brzdy.

já se chci zeptat, zda-li je to teda normální nebo oj*bali servis, mechanická vada pák či co…

• novas752  

Co znamená trošku?

• DargenCZ  
        1. fotka „neutrální poloha“
        2. fotka plné zmáčknutí
        3. pružení
        • novas752  

Jo tohle je normální. Je to způsobeno proměnným přepákovánim.

• lukas aka mitro  

Pohodq, proste ten system trochu pruzi. Dulezite je jasne citit bod, kdy se dotknou desky kotouce a system brzdy zacne tlakovat. Dal je to uz jenom o pruznosti komponent, paky, hadice a trmenu.

• DargenCZ  

Díky, uklidnili jste mě.

Jo a jak předejdu zavzdušněním brzd? Resp čím je to způsobeno? A ne že napíše tak nebrzdi :D

• lukas aka mitro  

No pokud jsou brzdy dobre odvzdusnene, tak se muzes stavet na hlavu a nezavzdusni se. Pokud nechas bublinku v expanzce, je otazka casu, kdy das kolo do polohy, kdy ji system nasaje. A jak to ppznas? Ze paka bude mit jiny peojev, nenajdes pevny bod, kdy brzda zacne tlakovat.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.