• Kubamich

  Zdravím pánové,

  nedávno jsem řešil u mého Neurona nemilou věc, šroub dosedající na patku se problousil vyloženě skrz ní. Canyon se k tomu postavil celkem slušně a okamžitě mi v rámci reklamace poslal novou. Po nasazení na kolo jsem přišel na to, že šroub na patku dosedá jen ca polovinou své plochy a to ať je zašroubovaný jakkoliv. Trochu se bojím toho, že budu řešit po pár stovkách km stejný problém. Máte s tímto někdo zkušenosti, event. jak to máte vy ? Mám se bát, popř. burcovat Canyon ? V příloze fotka před a po reklamaci. Díky za rady

  • novas752  

   Ten šroub je původně navrženej aby dosedal na adaptér na klasickou patku, ne na zub direct mount patky – řešenim by imho bylo vyměnit patku za normální (u Canyonu označovaná asi jako Sram) a dokoupit spojovací článek viz odkaz.

   https://bike.shimano.com/…ailleur.html

  • michalst  

   Ahoj

   Tak toto sa mi presne stalo túto sobotu. Úplne presne. Mám tiež Neurona a mal som šťastie že to ešte šlo nasadiť.

   Obejdnal som z Canyonu patku i Sramacku i Shimanacku dle toho odkazu co sem dal novas752. Trochu nechapem preco je tam SRAMacka keď je tam všetko od Shimana. Tak uvidím. Mám obavu, že je to asi debilne vymyslené a mám obavu i z toho že sa mi to stane znovu.

   Ako ste na tom odvtedy? Prerezalo sa to znovu?

   Díky

   • novas752  

    Protože patka sram neni sram ale normální klasická patka. Shimano patka je chybné označení patky pro Shimano direct mount přehazovačky.

    • michalst  

     No ok, ak teda dobre vidím, tak jemu sa to samé stalo na to Direct Mount a mne na tej klasickej patke

     • michalst  

      Nie, tak on to má trochu iné než ja, síce na Direct Mount, ale na opačnej strane, mne to ruplo na strane kde je patka prišroubovaná k rámu

      • jama  

       Ahoj, koupil jsem rám Neuron 29 z druhé ruky a montuji na něj Shimano SLX 12s. Patka č. 27, která je v rámu však nedovoluje přehazovačce dojít až pod největší patorek – je moc vyosená směrem ven. Na Canyon stránkách jsem našel tuto patku: https://www.canyon.com/…0001125.html Je to ta správná? Děkuji.

       edit: A má smysl koupit rovnou dvě? (mně se dosud nestalo, že bych patku zničil)

       • human_energy  

        Když už budeš platit poštu tak Vem dvě. Náhoda je blbec

       • ronda  

        Co není, může být. Já už jich zlikvidoval pěknou hrst. Drát ohradníku v trávě, odražený klacek do kola, dokonce i hluboké suché listí se mu narvalo do přehazky. Naposled při Drtiči kámen od zadní gumy poslal přehazku do drátů. A to není všechno. Mám na to holt smůlu. Třeba to vybírám za ostatní :-)

       • RichP  

        Mrkni co máš na rámu na sedlové trubce za číslo. Mám Neurona CF m062 a mám na 1×12 XT tu co máš v odkazu.

        • jama  

         Rám co mám je hliník, z roku 2019. Na sedlové trubce jsem žádné číslo nenašel, bohužel – mělo by tam být M070, podle canyon odkazu. V tom odkazu píšou, že je ta patka, kromě Sramu, pro 12s Shimano. Tak snad jo… dík.

         • jama  

          Tak potvrzeno z Canyonu, že v odkazu je ta správná – GP0155–01, resp. č.26. Nemáte někdo zkušenost, jak dlouho se reálně na takovou maličkost čeká? V potvrzení objednávky psali, že odesílat budou až za cca 2 týdny. Snad nějakej renonc, ne?

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.