Canyon Nerve 7.9 2016 - cinkání zadního kotouče

9 nepřečtených
  • sportovni_biker

Ahoj, mám 3 roky Canyon Nerve 7.9 2016 model a i když je to maličkost, tak mě to přirozeně tankuje :-D. Cinká mi zadní kotouč v zatáčkách. Na rovině vše tiché. Nevím, jestli to dělají měkká kola (Mavic Crossride 29") nebo se kroutí rám a tak mě zajímá, jestli ostatní, co mají Canyon mají podobný problém, což by nasvědčovalo tomu rámu anebo nikoli a pak to bude měkkými koly.

• novas752  

Kolama to nebude, pokud teda nemaj ložiska v háji. Kotouč je přilepenej na náboji = výpletu ani ráfku se to vůbec netýká.

Vakl v zadní stavbě neni?

• sportovni_biker  

Zkusim teda tu zadni stavbu. Ale kdyz chytim kolo a trochu ho ohnu, tak se kotouc desticek dotkne, takze zase to by mohlo napovidat, ze se do zatacek rafek ohyba. Vyzkousim teda i ty vule

• Jáchym 1  

Kola no to nemají vliv,jak je již psáno,nemáš-li vakl v nábě.Normálně se Ti kroutí rám.Běžná věc.

• Smazaný účet  

A co se s tím dá dělat?

• Japhy  

Zkusit vycentrovat třmen, ale taky to vůbec nemusí pomoct. Kdyby to bylo auto tak by ti můj dvorní mechanik řekl, že si máš dát víc nahlas rádio.

• MatS  

Jo takovyho mechose jsem taky potkal, ty mam nejradsi. Kdyz jsem to nevydrzel a jel s autem jinam, tak zavadu (ne uplne banalni) nasli a opravili. Takze takovym mechosum se vyhybam :-)

• novas752  

Vycentrovat třmen na zatíženém kole.

Máš vzadu rychloupínák nebo pevnou osu?

• KoudakT  

Pozvi si někoho na pomoc a vycentrujte brzdy, když sedíš na kole. Pomůže to. Teď je máš asi vycentrovane na kolo bez zátěže a dobře – bez zátěže necinkaji.

• sportovni_biker  

Necinká ani bez zátěže, ale mám to v plánu zkusit, jak píšeš. Dělá jenom v zatáčkách, tedy něco se kroutí, takže to si myslím, že stejně nepomůže.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.