• rosenborg

Zdar bikeři,

prosím o radu k osazení a poměru cena výkon modelů canyon 2020 a 2021

konkrétně mám už objednaný canyon lux CF SL 7.0 2020 jeden z posledních kousků

a premýšlím zda editovat objednávku a místo toho objednat novy canyon lux CF SL 7.0 2021.

díky za vaše komenty a doporučení.

• Peulik  

Ahoj, já mám vyhlidnuty Lux CF 8 nebo 7…ještě nevím jestli to stojí za ty peníze navíc. Hlavně ale mám problém s velikostí. Mám 182 cm a podle jejich tabulky jsem přesně na rozmezí „M“ a „L“. Teď mám Grand Canyon CF 6 ve velikosti „L“. Tak teď nevím ,ale asi půjdu znovu do „L“. Jaké máte kdo zkušenosti? Díky.

• popokatepetl  

Mám 183 cm, 89 rozkrok a mám L. Délku jsem si hlídal podle starého kola. Výška rámu je vždy stejna, jen se mění délka krčku sedlove trubky. Takže pohlídat délku rámu a zasunutí pro teleskop i když tu je 100mm

• KoprCZE  

Mam Lux 7 2021 ale nevim co bylo osazeno na modelu 2020, tak ti asi neporadim ;)

• Peulik  

Já chci 2021, jak to máš s velikostí?

• KoprCZE  

Mam xl konfigurator mi psal L ale to je uplna blbost. Pokud jsi na rozhrani vem vetsi. Mam 192 cm inseam 94 cm.

• baltazarek  

Na 180 cm vzít M nebo L? Díky

• KoprCZE  

To neumim poradit ale urcite tu je hodne majitelu kol ve velikosti M a L

• zdenek  

Ty jsi někým placený podle počtu příspěvků?

Mam Lux 7 2021 ale nevim co bylo osazeno na modelu 2020, tak ti asi neporadim ;)

To neumim poradit ale urcite tu je hodne majitelu kol ve velikosti M a L

• Koubis  

Tento týden jsem zjistil ,že Luxe 7 zdražili na 98800 Kč, když loni stal 90 a na jaře 95000, a nedávno 96000. A přesto ho asi objednám. Jaké máte s nim zkušenosti, modrá vypadá krásně.

• popokatepetl  

Já kupoval 7ku 2020 za 87 300. Levnější to už nebude, doba je divoká :-). Zkušenosti pozitivní. Modrá vypadá krásně.

• KoprCZE  

Mam cerneho a zatim jen sama pozitiva. Pro me bylo zasadni rozhodnuti pro nej ze ma vidlu fox 34 sc ktera se vubec nekrouti. Na predchozim kole jsem mel fox 32 a pod mou vahou 100kg se kroutila jak pri brzdeni tak v zatackach. Prijemne prekvapeni je i shimano 12 sp na ktere jsrm prechazel z 12sp sram x01. Shimano ma jemnejsi a hladsi chod pro me lepe odstupnovanou kazetu a je levnejsi na provoz.

• baltazarek  

Ahoj máš Canyon Lux cf 7 model 2021 nebo 2020? Spokojenost?

• Peulik  

Proto se rozhoduju,jestli CF 7 nebo CF 8… Jestli kombinace RS Sid a sram nebo Fox a Shimano. Ještě ale jsou na 8 ty karbonové kola…

• baltazarek  

Dovedete prosím někdo porovnat 8 a 9? Máte někdo 9?

• tomxxx  

Vybíral bych podle vidlice na 8 je 110 a 35 nohy, na 9 je vidle 100 mm a nohy 32. Záplety jsou o dost lepší na 9. SLX rám na 9 je jen bonus. Ostatní rozdíly jsou nepodstatné.

• Peulik  

A co ta CF7 a CF8?

• tomxxx  

Tam je to poměrně jasné. Za mě těch 11 tisíc za X0 a karbonová kola stojí. I kdyby někdo chtěl šetřit a sadu sundat, prodat a nahodit XT, tak se to podle me vyplatí. Osobně teda nevím proč na kole za 100 chtít těžké XT.

Tohle je subjektivní, ale ja moc Fox nemusim. Má prostě furt dražší servis a nikdy mi nesedl. Dal sem mu párkrát šanci a nikdy mě to nepřesvědčilo.

• jonti  

Kromě klik a kezety bych si tam klidně XT nechal. Mě dřív Fox seděl o dost víc. Loni jsem začal vozit Sida s Charger2 tlumičem a max tokeny, ten se chodem Foxu vyrovná a je tužší než 32mm stepcast fox. Nového 35mm sida ani 34mm foxe jsem nevozil, ale přepokládám, že tam už bude tuhost dostatečná u obou.

• tomxxx  

Zase kliky Shimana maj výhodu, že je na ně levnej waťák.

S vidlicí souhlas. Až od doby chargeru je Sidka slušná vidlice.

• Rubi  

+1, za mě taky 8, když bych vybíral mezi 7 a 8

• Pikaču  

Kdyz bych vybiral mezi 7 a 8 tak jednoznačné 9 Team :)))))

• jonti  

To mi taky vadí, že se vždy lepší verze vyplatí víc. Nejlepší koupit verzi, které cena mě ještě tolik nebolí a jezdit. U mě teď asi sedmička.

Teď je v outletu letošní 9 team, ale to bych si už nezdůvodnil, s tím co teď jezdím.

• tomxxx  

U všech značek to tak ale neni. Třeba cenu Sworkse vůbec nechápu. Z koloshopu bych to seskládal levněji na compu :D

• MadMaf  

ještě celokarbonový kokpit

• jonti  

Super tuhé, hezké a lehké, ale může být taky docela problém, když není možnost natočit si řidítka podle sebe. Za mě bych spíš bral CF8, ani ta kola 1501 od DT o tolik lepší než Reynolds nebudou, to až XMC1200 na dražším modelu.

• tomxxx  

Mezi 1501 a reynoldsem je podle mě větší rozdíl než mezi 1200 a 1501.

1501 jsou asi o 120g lehčí a 240 náby jsou top.

• baltazarek  

Jak jsi přišel na to že na CF8 je vidlice 110 ? Já vidím 100, nebo jsem se někde přehlídl ?

• moureček  

Canyon ani tolik nezdražil ale česká koruna oslabuje, stačí myslet.

• tomxxx  

Kdo má něměckej účet, asi by ušetřil nakoupit rovnou za eura. Přepočtovej kurz nemaj moc dobrej. přes 28 za euro…

• baltazarek  

Nemám uloženou loňskou specifikaci luxe 7, ale neměla náhodou kazetu XT ? Letošní má SLX. Je na novém LUX CF 7 ještě něco co bylo oproti loňské verzi „ošizeno“ ?

• baltazarek  

Ještě jeden dotaz k výběru CF7.0 nebo CF8.0. Jak by jste prosím porovnali vybaveni Shimano vs Sram z hlediska ceny následující obnovy vybavení ? Je mi jasné že je to všechno spotřební materiál ale i tak by mě zajímalo zda bude SRAM o hodně dražší při výměně oproti SHIMANO ?

• Pikaču  

Pane boze na BF jsi od 2007 a takový dotaz. Sram kazeta xg1295 12s je za cca 10 tisic oproti SLX 12s za 2 tisice. SRAM je ve vsem dražší. Vygooglit si to vlastne muzes sam ale mel bys to vědět kdyz tu jsi od 2007.

• baltazarek  

Díky, cenu jsem si vygooglil, není mi ale jasné proč ta kazeta stojí takový ranec. Měl jsem vždy shimano XT, sram nikdy.

• AussigBiker  

Pac hmotnost a vyrobni postup. Je to pekny, vyhrali si s tim, ale holt je to drahy. Lidi jim to i tak asi kupujou :)

• tomxxx  

tak nic ti nebrání v tom při obnově tam dát něco levnějšího.

• Ruzenaprvni  

Ahoj. U Luxe 8 bacha na brzdy Sram TLM. Nejak to neni sladeny. Desk nesedi celou plochou na kotouci.

• Pikaču  

Že by to mělo brzdit až k té černé části? :))))))

• 4daš  

Ne!!

• David Bek  

Já to z jeho příšpěvku pochopil tak, že destička nedosedá celou plochou na kotouč?:-) Mě se tohle stalo na Inflitovi, na Sram Force.

Destička byla sjeta do šikminy, neřešil jsem a vyměnil a pak už nevím:-)

• Ruzenaprvni  

No spis obracene. Desticka by nemela precnivat nad kotouc. Jinak sedi rovnobezne na plocho. Ale bud je deska o 10% vetsi, nebo podlozky pod brzdicem moc vysoke. Kazdopadne 10% desticky se nesjizdi dokud o sebe nenarazi.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.