• martinpavlat1994

    Ve čtvrtek 21. května byl oficiálně představen nový Scalpel. Na tomto biku se objevila řada novinek a technických vychytávek. Jednotlivé modely této americké značky dokáží budit rozporuplné emoce. Jedna skupina tyto biky miluje, ta druhá je nenávidí. Do jaké skupiny si řadíte vy? Líbí se vám nový Scalpel?

    https://www.youtube.com/watch?…

    0 0
    • snas89  

      Ja ani do jedny. Je mi to volny:)

      0 0
    • Cryzyy  

      a proto jsi se registroval ?

      0 0
      • martinpavlat1994  

        Toto není jediný důvod, proč jsem se registroval, ale na druhou stranu mi to přijde jako zajímavé téma, které stálo za zmínku. Vlastně nás zajímal jak názor na samotné kolo, tak i na video. My jsme si nový Cannondale mohli vyzkoušet, ale chtěli jsme vědět, jak se k této novince staví ostatní bikeři.

        0 0
    • Lachtis  

      Scalpel v mych ocich jeden z nejhezcich xc fullu a tenhle se mi taky libi. Az budou test-biky, tak asi neodolam vyzkouset :-)

      0 0
    • novas752  

      Snad to bude držet víc než minulej rám, snad v tom nebude furt pokřupávat jako ve všech cannondalech, snad vyřeší problémový Ocho…

      0 0
    • Vilém  

      Jsem strasne rad, ze mi tato prevratna novinka neunikla, diky.

      0 0
    • jonti  

      Tak Cannondale se pridal ku Treku, zmensil velikost L tak, ze na mych 187cm bude maly.

      Krome toho se mi kolo hodne libi, ale sel bych do SE verze. Tim bych se vyhnul Ocho vidlici a jedina specilita tam jsou kola se specialnim offsetem.

      Ake kdyz nad tim premyslim, nevidim tam moc vyhod oproti Oiz M10 TR.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Novy Design je hrozný…

      Kdyby byla černá verze karbon s lefty do 100t tak bych ho bral :)

      Ale ty ceny co mají aktulne nastavené jsou brutus :(

      Už ať je tu ta krize!

      0 0
    • Émile Durkheim  

      Mě se to líbí, vypadá to pěkně :) Úsměvné ovšem je, že aktuální systém přepákování je vlastně symbolicky modifikované FSR od Specialized, kterému tuším předloni skončilo krytí patentem :D Ale Canón není jediný, tohle využití vyzkoušeného je i u jiných značek …

      0 0
      • jonti  

        nemas co vymyslet, je jen dw link, fsr a jejich modifikace.

        0 0
        • dede33  

          Mám scalpel carbon 3,model 2018. Naprostá spokojenost. (krom zadní náby) ta se nepovedla pujde tam dt-350. Lefty bez problémů, servis po 100hod.za 3tis.neni moc. A nové modely? Až na ty kombinace barev posun vpřed.

          0 0
      • kubad  

        Symbolicky modifikované tím ze tam není jeded cep :)

        Dobře ty

        0 0
        • novas752  

          Ale má pravud, flexibilní planžeta je umístěná ve stejnym místě na kterém u FS čep bývá = bude se to chovat velmi podobně.

          0 0
          • Lukster  

            Nebude ale ta planzeta vadit citlivosti, přece jenom tam bude nějaký odpor oproti čepu. Je ale zajímavé, ten se ohánějí hmotností a přitom je ten rám lehčí oproti Giant Anthem o nějakých 70g a ten má přitom čepu o dost více;)

            0 0
            • novas752  

              Řekl bych že nebude, planžeta je v podstatě listová pružina. A pružinové tlumiče jsou také citlivější… Žádný počáteční odpor by to být nemělo. Ostatně na principu pružnosti materiálu fungovala zadní stavba i na starším scalpelu, funguje i na Epicu atd.

              Taky záleží jak je to navržené, například na tom Epicu když tlumič uvolníš z předního oka, zadní stavba se samovolně stlačí asi na 20% – je to navržené tak aby v zadní stavbě při 20% sagu nebyly žádný napětí a když jí tlumič zatlačí zpět na 0% zdvihu, zadní stavba samovolně tlačí na tlumič do zdvihu. Když je naopak stlačená víc než těch cca 20%, táhne tlumič zpět ze zdvihu, prostě má rovnovážnou polohu cca na 20% zdvihu.

              0 0
          • kubad  

            no však funkčně jo – a múže to být funkčně zajímavé

            Ale prostě to není FSR protože nemá dva čepy před zadní osou na spodní vzpěře. o to to je, ne o tom jak to funguje.

            0 0
    • plysovykozisek  

      Líbí a moc.

      0 0
    • Smazaný účet  

      ten malý blatnicek toho moc nezachrání…tam to bahno bude pekne skripat.

      0 0
      • Lukster  

        Jojo a taky se mi líbí, jak PR vymýšlí výhody kde se dá. Jakože např. to takto mají kvůli větší pevnosti,ze to takto má ložiska dále od sebe… :)))

        0 0
      • novas752  

        To je jasný, tam to bude v bahně trpět fest.

        0 0
    • pavel675  

      Já jsem si koupil r.2020 v zelený. Nový Scalpel jsem nevzal kvůli naprosto příšerným barvám – ale to je asi schválně, říkám tomu období designového hnusu..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.