• romachain

  Chystám se na předělávku kola Cannondale Habit 2018. Narazil jsem na pro mě neznámej „problém“ u zadní brzdy. Ještě to nemám doma, abych na to mrknul, nicméně stejně nemám s tímto žádnou zkušenost, proto zde zkusím vydolovat nějaká moudra. Ten rám má zvláštní uchycení zadního brzdovýho třmene přes redukci. Není teda jistě problém na to hodit jakoukoliv MTB PM brzdu. No ale napadlo mě využít ten flat mount a bez redukce tam hodit XT třmen. No ale to je právě to co vůbec netuším: je to kompatibilní? Bude to tam pasovat? Není možný že to čemu u tohoto rámu původem z roku 2016 Cannondale říká flat mount je jinej standard než má ten třmen? Neřešme že bych tím zkomplikoval další věci (různý desky oproti přední brzdě, kde bude klasický XT třmen, omezení že tam nebude banjo, takže bych musel doufat, že hadička z toho třmene vede tím nejvhodnějším směrem…). Líbilo by se mi použití bez adaptéru, předpokládal bych, že pokud to půjde, pasovalo by to na 160 mm kotouč.

  • antt  

   flat mount je jen jeden (od roku 2016), se 160mm kotoučem to fungovat bude, jen moc nechápu smysl této „předělávky“ :)

   • romachain  

    Kolo budu překopávat celkově, nový brzdy budu pořizovat takjakotak, myslím že to bude elegantnější s flatmount třmenem.

    • novas752  

     Akorát se to daleko hůř seřizuje a je to slabší než postmount třmen.

     • romachain  

      Seřizování se nebojím a bude to kolo pro mojí ženu, takže výkon by taky měl být v pohodě. Ušetří se dva šrouby a adaptér, plus je ten třmen menší, takže dohromady jistě pár gramů dolů a navíc to bude doufám dobře vypadat. Fakt se jen obávám toho aby to pasovalo, nikdy jsem ještě s tímto flat mountem nepřišel do styku.

  • romachain  

   Tak to vypadá nadějně, bez adaptéru to vychází na 140 mm kotouč, pravděpodobně to bude stačit. Asi trochu netradiční na takovýdle kolo, ale v tomto případě by to fakt mělo fungovat.

Nová reakce na zakládající

Pro napsání příspěvku se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.