Brzdy Shimano BRM6000 nesedí s průměrem kotouče

33 nepřečtených
  • Weiny

    Ahojky. Pořídili jsme nedávno se ženou nové kotouče A2Z, a já i nové brzdy SHIMANO Deore BRM6000. Ženě zůstaly původní laciné brzdy BRM315. Sranda je, že u ní sedí destičky přesně na středu kotouče jak mají, mě jsou obě mimo střed, a to docela dost. Jsem si jist, že je brzdama. Desky jsou zkoušel vyměnit za „bez chladiče“, je to stejné. Co s tím? Oboje mám 180mm, to mám brousit adaptéry? Nejde mi to do hlavy. Díkes.

    0 0
    • lubosalbi  

      Vyfoť, jak máš namontovaný třmen

      0 0
    • novas752  

      315 mají vyšší desky než Deore.

      0 0
    • kejda  

      Mám na Sramu taky, otisk desek na kotouči je menší, než u původních kotoučů. Brzdí to ovšem stejně a na deskách prozatím není nějaký zub…

      0 0
      • Weiny  

        No ale jednak to vypadá blbě, jednak se desky neopotřebí celé a v kotouči to vyklovní drážku. Mě nejde do hlavy, že to nedělají kompatibilní…

        0 0
        • Vilém  

          Protoze kazdy desky maji jinak sirokou brzdnou plochu.

          0 0
          • Weiny  

            Jo, jsou tenčí, to způsobuje že nejedou na střed. Kdyby k tomu byl tenčí adaptér, a šlo to aspoň na střed, bylo by to lepší.

            0 0
        • Smazaný účet  

          Pokud ti desky nejdou mimo kotouč, tak to neřeš.

          0 0
    • jIrI___  

      Horní strana desek lícuje s vnějším obvodem kotouče?

      0 0
      • Weiny  

        Z té fotky je vidět, že to končí těsně 1mm před koncem té vlnky, takže je to asi OK, já to bral jako závadu, a chtěl brousit, jsem prefekcionalista :-)

        0 0
        • jIrI___  

          Tak pak bych to vůbec neřešil. Desky brzdí celou plochou, vada je tedy fakt je vzhledová. Broušení by jen přesunulo neobrzděnou plochu na druhou stranu kotouče. Jsem na tom podobně :)

          0 0
        • Slavik  

          Nevím jak prefekcionalisté, ale perfekcionalisté si tam strčí SM-RT7+ nebo odpovídající Wide kotouč…

          0 0
          • Weiny  

            :-))

            Žena má na e-bike SM-RT86 a zabírá to taky takto u kraje. Nebo je SM-RT76 jiný?

            0 0
    • Rubi  

      pokud brzdi celou plochou tak je to spravne, coz bych rekl ze by i mohly ve spickach tech vln…kazdy vyrobce si dela kotouce podle tloustky svych desek, pokud nemaji brzdy vlastni, tak si daji kotouc sirsi, aby pokryli vic modelu a tobe se to pak muze zdat divne, ze ti to brzdi jen „nahore“

      0 0
    • kubad  

      všechno není se vším kompatibilní

      vršek desek musí sedět s vrchem kotouče víc s tím dělat nejde

      0 0
      • Weiny  

        No prostě to u těch Deore brzd nedoladili. Máme totiž ještě e-bike, kde mám já nově Zeečka, které mají stejně tenké desky jako Deore BRM6000 (které má na e-bike moja). Oba zde máme kotouče SM-RT86. Jí to jde taky šejdrem těsně u horní hrany kotouče, mě to sedí krásně na středu. A to i u 203mm, který jsem dal nakonec dopředu. Takže je to stavbou brzd. Kdyby to udělali opačně, dalo by se to vypodložkovat, takhle bych musel frézovat adaptéry.

        0 0
        • jIrI___  

          Třmeny jsou to poslední, kde bych hledal chybu. Pokud je něco mimo tolerance, pak bych to tipoval na návarky na rámu. Na jiném rámu by se totožné třmeny mohly chovat přesně naopak než popisuješ.

          0 0
        • kubad  

          dokážeš pochopit žes si koupil kotouč který k tomu nepatří ?

          takže jediný kdo to nedoladil budeš asi ty

          desky nemají být na středu kotouče, ale vršek desek s vrchem kotouče, jinak na vrchu kotouče vznikne časem hrana která bude vadit

          zase to není potřeba řešit na desetiny mm :D

          0 0
          • mkzvk  

            … Myslím že ne

            0 0
          • Weiny  

            A který kotouč teda patří k brzdám Deore BRM6000, aby zabíraly v jeho středu? To by mě zajímalo :-)

            Nicméně mi stačí ta informace, že to má být těsně u kraje, aby nevznikal ten rantl. A díky těm tenčím deskám se zůžila i plocha broušená deskami, a tím se to vysvětluje, není to vada, ale funkce.

            0 0
            • Vilém  

              Kupodivu shimano kotouce urcene pro nizke desky.

              0 0
            • Slavik  

              A co se podívat na Disc brake caliper and disc brake rotor compatibility ?

              0 0
              • mkzvk  

                +1

                0 0
              • Weiny  

                Pěkné, děkuji! Tedy dle Shimana to měly být SM-RT64, SM-RT66, SM-RT54 nebo SM-RT56. Tabulečku vidím poprvé, jsem moudřejší, tím se to vysvětluje. Tedy s těmi SM-RT86, co má moja na Crussisovi. U A2Z na normálních kolech šlo o tuning, moja má zlaté, já modré, tam to byla sázka do loterie. Zde jsem si dal ty Deore brzdy z Crussise a na Crussis Zee, proto mi s nimi SM-RT86 sedí a ženě ne. Je těžké hledat kompatibilitu, když kola stále vylepšuji, holt bez děcek no 

                0 0
    • ronda  

      Řeším teď totéž. Mám stejné brzdy nově na dvou kolech. Na Canyonu s kotoučema Max1 sedí přesně na celou plochu. Na Meridě vepředu na Max1 taky. Vzadu si originál adaptér nerozuměl s nýty Max1 kotouče, tak je tam hladký kotouč Shimano (180mm) a taky jede jen asi na 3/4 plochy. Po ojetí zůstává na destičce netknutý vysoký rantl.

      Zkusím použít jiný adaptér s osvědčeným kotoučem a když to nepomůže, půjdou z něho „přebytečné“ milimetry dolů.

      0 0
      • Weiny  

        To vidím, že jsem dopadl ještě dobře

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce