Brzdy Avid XX, XTR975 nebo Marta SL?

23 nepřečtených
  • spešl

    Potřebuji aktuálně vyměnit brzdy.

    Poradíte prosím, které z těchto tří vybrat?

    Všechny jsou za stejnou cenu, takže rozhoduje jen funkce, váha a spolehlivost…

    Marty jsem vozil model před magnesiem a super, XTR jen starší model v dualu a Avid jsem ještě neměl.

    Předem velmi děkuji za rady a zkušenosti…

    Anketa: Které by jste si vybrali vy osobně?

    13x
    42%
    0 0
    • VLAN  

      Marta SL MAG! Na účet XX se psalo především v historii hodně, moc chvály ne ;). XTR 975 jsou cenově podobné jako Marty SL, jsou o poznání těžší a výkonnostně jsou na tom Magury IMHO také lépe. Navíc se dají sehnat za opravdu pěkný peníz.

      0 0
    • Kubiczech  

      Promiň, překlikl jsem se v anketě. Z tohohle výběru bych nebral ani jedny. Proč ne třeba nové XTR, které narozdíl od těhle brzdí?

      0 0
      • spešl  

        V pohodě…

        Proč ne nové XTR? Jednak se mi absolutně nelíbí a za druhé se ani designově nehodí k mému biku. Ale nezpochybňuji funkci, brzdí určitě dobře, teda alespoň co jsem slyšel…

        0 0
      • kubad  

        přesně tak

        0 0
        • spešl  

          To bylo Davide jako že brzdí dobře, nebo že souhlasíš že jsou ošklivé? :-) Mimochodem pořád jsi mi neodpověděl, jak fungují ty MT8? ;-)

          0 0
    • spešl  

      Jinak koukám, že zatím je to naprosto vyrovnané, všechny brzdy mají stejně hlasů… To mi tedy zatím rozhodování moc neusnadnilo :-)

      0 0
    • Azmir  

      Proč ne X.0, nové magury třeba mt6 ?

      0 0
      • spešl  

        Oč jsou X.0 lepší než XX? A dost možná bych je nesehnal ani levněji, než můžu mít ty XX… S novou řadou Magury nemám vůbec žádné zkušenosti a to ani z doslechu…

        0 0
        • Azmir  

          Tak na XX sem snad neslyšel nějaké vyloženě dobré ohlasy, každý na něco nadává, u X.0 by to mohlo být lepší, nové magury už tu na foru určitě nekdo má, třeba se ozve.

          0 0
          • JakeF  

            Mě by zajímalo, proč na ně nejsou dobrý ohlasy, když je to stejná konstrukce, jako Elixiry vynášený do nebe svojí účinností a ostrostí, jen v lehčím provedení :D.

            0 0
    • destr  

      Za mě XX, oproti erkum sou o dost lehčí a ostřejší, když už xtr, tak ty novy, ty brzděj fakt parádně. Magury sem nevozil.

      0 0
    • Jenda  

      magura mi prijde v podstate stejne blbovzdorna a snadna na udrzbu jak shimano, mam letity luisy a sice po tom co mi zacala prochcavat paka jsem tam dal shimanacky paky ale ani ted ani pred tim si na ne co se tyce ucinku a narocnosti servisu nemuzu stezovat. Pokud se ti nelibi novy XTR tak bych sel do nich, stary XTR nevidim duvod kupovat. K Avidum mam urcitou neduveru – pokud ta brzda funguje tak super (i kdyz me treba tragicky nesedi paka) ale jak ne tak je to porod dat dohromady. Osobne mam taky radsi olej nez brzdovku takze pro me je jasna volba pristich brzd shimano (nebo magury)

      0 0
    • john sanchez  

      tady je takovej zajímavej přehled brzd, když se tady zrovna řeší tak to sem dám…mohlo by se to někomu hodit…;)

      http://www.bikeradar.com/…rakes-24345/

      0 0
      • JakeF  

        To tady nemá šanci :D. Tady přece každej ví, že Hope nebrzdí ;-). Obzvlášť Race X2, který jsou tady mezi opěvovanejma XTR a daleko nad dřív vychvalovanejma Elixirama :).

        0 0
    • Georrge  

      hayes prime :) néé dělám si prdel :D

      btw a co R1?

      0 0
    • spešl  

      Tak nakonec testnu ty Avidy XX… za tu cenu to zkusím a uvidím. Přece jen ta váha a cena rozhodly…

      0 0
    • JudyN15  

      Malinko se přiživím – nevíte jak vyměnit brzdovou páčku na AVID XX ? Jestli ten otočný čep páčky jde vymáčknout a pouze vyšroubovat z páčky šroub na nastavení vzdálenosti páčky od řidítek..?

      Díky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.