Běžecké trasy 2010/2011 - aktuální stav

94 nepřečtených
  • Smazaný účet

    Dovoluji si založit aktuální vlákno pro tuto sezonu.

    A pro brněnské a okolní dodávám: Na Kaskádě už projíždí stopu, takže kdo má chuť, zítra bude hezky.

    (foto je archiv – minulá zima)

    0 0
    • Pavel.ct  

      Orlické hory

      3. 12. Ski Říčky: „Dnes upravíme běžecké tratě od Homole po Haničku a možná po Panské pole“.

      3. 12. Ski Deštné: „Včera jsme poprvé upravovali běžecké stopy. Upravovalo se z Luisina Údolí na Velkou Deštnou a Šerlich. Dnes budeme upravovat z druhé strany přes Bunkrovku a Bukačku.“

      V nejbližších dnech snad okouknu osobně ;o)

      0 0
    • Skater  

      Tuší někdo jak vypadá Benecko? Na holidayinfo je napsáno sjízdné, ale jsem trochu skeptický.

      0 0
      • Skater  

        Tak Benecko jsme nakonec neriskoval, asi by to šlo, ale ne na skate a jenom na šutračky. Mísečky jsou ok.

        0 0
    • prvniodkonce  

      Beroun – golfové hřiště: upraven malý okruh pro skate i klasiku. Na klasiku ok, na skate hodně zmrzlý podklad, ujíždí to a je to šmajdák po hranách, ale dá se.

      0 0
      • Sipal  

        Netušíte někdo náhodou délku okruhu na klasiku?

        0 0
        • prvniodkonce  

          Hodně krátké je to, cca. kolem kilometru.

          Lepší klasika na berounsku je okolo Krušné hory u Nového Jáchymova, tam je upravená stopa přes pět kilometrů okruhu v lese. Jen už teď dlouho nenapadlo, takže bude horší kvalita, o víkendu to bylo dobré. Web tady

          0 0
          • Sipal  

            Znám, byl jsem tam někdy před dvěma týdny a stopa mě teda nenadchla. Každých 10–20 metrů zmizela, na klasiku to byl docela boj. Možná jsem měl ale smůlu a už je to zase spravené. Taky bych radši kroužil tam než kilometr na golfu, ale z práce se tam tak snadno nedostanu, golf mám za rohem.

            0 0
        • Žulda  

          Cca 1300 m, podle GPS. Ale stopy se nemusíš držet, v neděli byla docela ledovatá. Tak jsem si šlapal vedle.

          0 0
    • mr.antik  

      Nevíte někdo, jak jsou na tom jablonecké Břízky

      0 0
    • tom_777  

      Krušné hory: super podmínky

      0 0
    • Smazaný účet  

      Zpravodajství z golfu Kaskáda, Jinačovice.

      http://www.youtube.com/watch…

      0 0
      • scoty  

        Ještě zapomněls na jednu důležitou část areálu…;-)

        0 0
      • Twisp  

        to vypadá dobře, jak je to dlouhý ?

        0 0
        • scoty  

          Stopy/pro oba styly/ jsou upraveny do několika okruhů(cca 1,3,7km), které jsou vzájemně propojeny. Jinak se dá samo jezdit po celém okolí – přírodní park Baba, okolí B.přehrady atd.

          Na to, že se jedná o areál, který je v podstatě v Brně(10km od středu města na okraji vysočiny), jsou podmínky pro běžky srovnatelné s horskými středisky.

          0 0
    • Dubys  

      Jedem dneska kalit nekam kousek od Orlickejch hor a zejtra bysme tam chteli zkusit zajet na behny vystrizlivet, ale vubec to tam nezname. Chteli bysme bruslit – kam byste doporucili se vydat. Díky moc!!

      0 0
      • phootchice  

        Nevím, jestli už teď nejsi tak trošku zakalený, aby sis to včas přečetl, ale přesto: pokud se budete pohybovat poblíž Deštného, tak ideální výchozí pozice je Šerlich.

        Tady najdeš pěknou mapku z větší části slušně upravených tratí.

        0 0
        • BOBEK  

          Diky za mapku. Do Orlickych jsem na bezky nikdy nejezdil, preferujic skate jsem to z Pardubic hnal vzdy na Misecky – coz je nepatrne dal. Jak si stoji srovnani trati Misecek a Orlicek z pohledu skate ? Premyslim, ze az se zima zase trochu umoudri a prituhne/napdne, zkusil bych se do Orlicek vypravit a vyzkouset, nejaky poznatky a doporuceni do zacatku bych ale uvital ;-) Predem diky !

          0 0
    • mr.antik  

      Nevíte někdo jak jsou na tom Krkonoše (Harrachov). A co u pily, jde tam parkovat? Na podzim tam byly cedulky se zákazem vjezdu…

      0 0
    • kuba.kuba1984  

      Jizerky, Lužické hory = kopy sněhu, upravené tratě a dělá se krásně (za chvíli fičím :D )

      0 0
      • mr.antik  

        Risknu Krkonoše. Namazat lyže a jede se…

        0 0
        • mr.antik  

          Takže Harrachov – podmínky ideální jen na závodních tratích. Krkonošská magistrála na víkend NEUPRAVENA. Docela proježděný je to od Rokytnice na Dvoračky, jinak šlapání ve 10–20cm prašanu.

          0 0
      • Burizon  

        Snad to do svátků neroztaje :-) Už se těšííím :-)

        Tratě kolem Karlova pod Pradědem upraveny rolbou. Sjezd ke Skřítku ale mordor :-)

        0 0
        • veteran  

          Který sjezd myslíš – od Ztracených kamenů?

          0 0
          • Burizon  

            Jak je cesta od rozcestníku „Pod Ztracenými kameny“ k rozcestníku „Nad Skřítkem“, tak zhruba od půlky je to celkem zajímavé :-) Lidi i běžkaři tam chodí nahoru pěšky, je to vybržděné, cesta je zvlněná… Pak přijde pravotočivá zatáčka a už se zvedám :-)

            0 0
            • veteran  

              Není to lepší objet na Žlutý potok, je to sice delší, ale pokud je to upravené tak sjezd je exkluzivní.

              0 0
              • Burizon  

                Člověk musí někde zas nabrat školu sjezdu, aby mohl zas po roce na Keprník a spol… :-)

                0 0
            • Zbyněk  

              Je ten problém jenom v kvalitě sněhu nebo tam lezou i šutry? Přes ten Žlutý potok je taky stopa? Chceme tam vyrazit ve středu nebo čtvrtek.

              0 0
              • veteran  

                Přes Žlutý potok jezdí rolba, ale uprostřed týdne těžko říct, spíš asi na víkend. Zkus dotaz na HS nebo na Skřítku.

                0 0
        • Zbyněk  

          Dnes rolbou projetá stopa mezi Novou Vsí a Skřítkem. Rolba částečně promísila čerstvý sníh se spodní ledovou vrstvou, takže je to místy trochu nerovné, ale stopa je vymrzlá a svezení docela pěkné. Jen úsek ze Skřítku pod Ztracené kameny je zledovatělý a nesjízdný nahoru i dolů. Dá se to ale objet po níže zmiňované trase od Zelených kamenů ke Žlutému potoku. Tady je sníh překvapivě v lepší kvalitě než na vrstevnici. Počasí luxusní.

          0 0
    • McBlacky  

      neví někdo jak to vypadá na běžky na Monínci?

      0 0
    • Skater  

      Doporučuji Vrchlabí – odhaduji cca 20km upravovaných tratí v okolí (Horní Branná, Valteřice, Kněžice), pravidelně upravované rolbou na bruslení i klasiku + zasněžovaný a osvětlený cca 500m okruh. Nástup z obchvatu na Špindlerův mlýn, před kruhovým objezdem u Benziny, parkoviště vpravo při příjezdu od Prahy.

      0 0
    • kolombo  

      A co Jizerky ??

      „Upraveno je přes 100 km tras Jizerské magistrály.“

      Viz http://jizerskaops.cz/

      0 0
    • malamala  

      Tratě v oblasti Zell am See a Kaprun upravovány každý den. Tratě s osvětlením upravovány v 18.00 hod. jak klasika, tak skate. Aktuálně slunečno, teplota – 8 st.C v nížině, na ledovci 0 st.C a opalovačka.

      0 0
    • mr.antik  

      Netušíte někdo, jestli je v Jizerkách upraveno z Jablonce Břízek – směr Maxov a dál? Na mapě trasa sice je, ale mapa je tam jaksi uříznutá…

      0 0
      • kolombo  

        Podle webu http://www.jizerskaops.cz/ se tam asi neupravuje. Leda by si to tam upravoval někdo z místních.

        0 0
        • vinca  

          Dneska jsem to jel na kole v úseku od sádek po Jindřichovský sedlo. Tam jsem se odpojil, protože jsem si jel zajezdit na Severák. Na magistrálu jsem zas připojil až u Královky.

          Rolbou to určitě bylo z Jablonce někdy projetý , ale je otázka kdy . Provoz je tam ale takovej , že to je uježděný furt. Dneska to byla v jizekách fakt nádhera ( až teda na to , že tam bylo lidí jak v Kauflandu ).

          0 0
          • mr.antik  

            A Jindřichovského sedla směr Bramberk to teda pokračovalo?

            0 0
            • vinca  

              Pokračovalo, ale nejel jsem tam. Toboganem nahoru bych to běžkařum asi docela pokurvil .

              0 0
              • vinca  

                Ale v jakým to bylo stavu , to jsem se moc nekoukal . U křižování se silnicí byla stopa nevýrazná , bylo to hodně rozježděný.

                0 0
        • mr.antik  

          Myslim, že to vždycky upravovali z Břízek. Budu to muset omrknout.

          0 0
    • mr.antik  

      Nevíte někdo jak teď vypadají Krkonošská magistrála? Z Harrachova? Sněžný jámy apod.

      Btw k z vás to zapadnul včera po poledni se stříbrným Multivanem cestou z Jizerky?

      0 0
    • Premik  

      nemáte někdo aktuální info o tratích v Hostýnkách?

      0 0
      • hawrda  

        Krušné hory,Dlouhá Louka dnes 30.12.Stopy upravené až na nějaká zafoukaná místa na otevřených pláních.Počasí překrásné.Prostě to bylo fajn:)))

        0 0
    • Babec  

      Nevíte pls. někdo, jak to vypadá na Hostýnkách?

      Zítra se chystáme.

      0 0
    • beeker  

      Neví někdo, jak to vypadá na hřebeni z Bumbálky na Vsetín? Chtěl bych to v sobotu projet, ale na Soláni dnes bylo lehce nad nulou, tak abych nešel s běžkama v rukách :-)

      0 0
      • Vhalasta  

        Šels to? Jak to vypadalo?

        Vezl jsem holku na Bílou tak jsem zkusil modrý okruh a vzhledem k počasí docela ušel.

        0 0
        • beeker  

          Nešel, a ani mi to nevadilo, dneska to byl hnus. Radši počkám na lepší počasí.

          Modrý okruh je který? Chtěl bych na Bílé někdy projet přes konečnou na Bílý Kříž a pak přes Hamry zpět, snad připadne trochu sněhu…

          0 0
      • jIrI___  

        Šel jsem Bůřov → Cáb a hřeben bez sněhu…

        0 0
    • Kedarr  

      Jelikož je zde založeno toto vlákno, dovoluji si vás pozvat..tedy pro všechny příznivce běžeckého lyžování do krásného okolí Mariánských Lázní- golfového hřiště a okolí CHKO Slavkovského lesa, kde se premiérově tento rok začali kvalitně upravovat běžecké stopy jak na klasické běžecké lyžování tak na skating mini-rolbou a tím došlo ke zkvalitnění tohoto krásného, avšak náročného sportu a pro inspiraci přidávám několik fotografií, dále bych chtěl poděkovat též klubu CK-SportBlažek a městu Mariánské Lázně a též všem přiznivcům a nadšencům bez nichž by to nešlo.

      • areál se nachází v ideální nadmořské výšce od 770 do 900mnm aupravuje se zde 50km běžeckých stop.
      0 0
      • McBlacky  

        pěkný – jen škoda té úzké rolby :/

        0 0
        • d  

          Spíš škoda těch blbců, co bruslí mezi těmi stopami.

          0 0
          • prvniodkonce  

            To by mě teda ani nenapadlo v tomhle profilu bruslit a pochybuju, že to někdo dělá.

            0 0
        • Kedarr  

          rolba se koupila schválně malá aby projela mezi lesem, jedině že bys přijel a vysekal a upravil 50km lesa, když víme jak je v téhle době těžké něco zařídit a udělat všechno stojí peníze..a navíc je to naprosto dostačující..:),ale čekal jsem že budou připomínky..:)a nezpameň , že jsi V CHKO Slavkovský les

          0 0
          • McBlacky  

            ty jsi napsal, že upravujete jak na klasiku, tak na skating. Ale v reálu je to pouze na klasiku.

            V cizině, když to je takto na úzko, tak často jsou podle trati cedule, že to je jen na klasiku.

            argumenty dobře chápu. Není to sranda.

            0 0
            • Kedarr  

              no snad si pochopil, že tam chybí fotka s tratí na skating..a že tamta bude asi jenom na klasiku..:)

              0 0
              • McBlacky  

                nepochopil, stane se.

                takže na skate to rolbujete jen s klasikou na jedný straně, nebo úplně bez?

                0 0
                • Kedarr  

                  Tam kde jsou tratě na klasiku i na skating to projíždí dvakrát, už si to pochopil..takže jednou s formou a druhá lajna bez..na hladko..

                  0 0
      • prvniodkonce  

        No, ta třetí fotka na bruslení není, ale vypadá to dobře.

        0 0
      • Gorgov  

        Škoda že sou tam po straně vyjetý ty koleje, to mi to běžkovaní někdy kazí…

        0 0
        • hawrda  

          Myslím ,že větší problém bude v této chvíli ta debilní obleva:(

          0 0
      • MlokCZ  

        Je někde na webu aktuální stav běžeckých tratí? Našel jsem pouze aktuální stav sjezdovek a pak tohle staré info k běžeckým tratím:

        http://www.skiarea.cz/…pravidla.php

        A pak tohle

        http://www.holidayinfo.cz/…tredisko.php?…

        tam je, že běžecké tratě sjízdné, ale jestli je to aktuální info a jestli jen některé nebo všechny okruhy?

        0 0
        • Kedarr  

          Na Skiarea.cz jsou aktuální info o běžeckých tratích.

          0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován adminem.
        0 0
    • stampee  

      kluci jak to vypada v jizerkach na tento vikend…

      Mate nekdo aktualni info o stavu pokryvky?

      0 0
    • mimino  

      Ahoj. Zajtra mam v plane nekam na bezky, asi Jizerky. Mam volno v aute. Nema niekto chut. Som z P-vychod, tak neni problem zraz na cernaku a podobne.

      0 0
    • C.A.C  

      Bílá stopa – samoobslužný běžkový web z Jeseníků

      0 0
    • stampee  

      Dnes – parkoviste v Bedrichove (stadion) i sedlo Malinik bylo plne – parkovali jsme pod kopcem u „česke chaty“ hned u nastupu na stopu,… trasa byla az na Malinik rozslapana a v hroznym stavu.

      Projety byly jen hlavni tahy – sníh dobrý.

      Priste si radeji vystojim frontu na parkovisti u stadionu nez hledat alternativu- tam je to vzdy super upravene.

      0 0
      • kuba.kuba1984  

        No, nebo to píchni na parkoviště Ski Central a ten kousek dojed busem :)… Je to freiplac a je tam místo.

        0 0
        • stampee  

          Asi jsem jouda,… netusim kde je ski central parkoviste- hledal jsem i pres strejdu googla, ale marne:( Mohlbys me prosim presneji navezt? Zitra razime a tentokrat jedu na jistotu;)

          predem diky za pomoc:)

          0 0
    • Žulda  

      Tak kde je sníh? Kam o víkendu zajet? Z Berouna. Přemýšlím o Mariánkách.

      0 0
    • wbiker  

      Nebyl jste někdo z Ramzové směr Paprsek? Jak jsou na tom trasy, je to hodně ledovaté? Popř info ze sjezdovek vítáno taky. Díky.

      0 0
    • Frostty  

      Jak to letos vypadá se stavem běžeckých tras pro klasiku, v Jeseníkách?

      0 0
    • Premik  

      nebyl poslední dny někdo na běžkách v hostýnkách? Podle web kamer na hm52.cz tam poslední dny nějaký pohyb běžkařů je, ale bojím se, že v lese bude ještě sněhu málo. Jinak jsem byl v týdnu na Vsáckém Cábu, vřele doporučuji – pro zlíňáky asi nejbližší strojově upravené stopy.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.