• mairj

    Může mi někdo, kdo viděl vidlici suntour epicon 2008, říct, jestli je v oné černé variantě lesklá nabo matná? Děkuji

    Anketa: lesklá nebo matná?

    7x
    64%
    0x
    0%
    0 0
    • smith22  

      Využiji toto mrtvý vlákno k trochu jiné otázce abych tak nezakládal zbytečně nový.

      Nevíte náhodou jak se ty černý kluzáky na Epiconu odírají?Ta barva přímo odprýskává a zůstáva pod tím chrom nebo se jen odíra ale stále drží na kluzákách?Někdo tu psal že si tu barvu od Milana nechal odstranit ale už nevím kdo a ani jak to přesně mylsel.Jestli nějak odstranit mechanicky(odrat) nebo jestli tam Milan dá úplně jiný kluzáky?Nevíte?

      0 0
      • RoKo  

        mam na nem nalitane zatim 800km a niceho jsem si zatim nevsiml… ale asi to bude postupne otirani barvy… 08 ma mit udajne lepsi kluzaky, tak uvidime… ;)

        samozrejme po kazde vyjizdce silikon na nohy…

        0 0
        • Tomcat  

          otírání barvy? To co je na vnitřních nohou nazíváš barvou?  Nebylo byt to lepší nazvat nějakou fornou eloxování?

          0 0
          • RoKo  

            z moji hlavy to neni… jen rikam co rikaji ostatni… ja zatim ten problem nemam… On je problem udajne v tom ze ty nohy jsou ocelove a ne hlinkove… na hlinikovych se to nedeje, ocelove tim trpi.

            0 0
          • Lišák  

            Já bych to barvou rozhodně nanazÍval, ale nazÝval bych to barvou na 100%.

             

            Viděl jsi někdy eloxovanou ocel?

            0 0
            • kubad  

              elox to není máš pravdu, ale výsledek je stejný mikro vrstva na povrchu :-)

               
              0 0
              • milan1  

                Když jsme u názvů, tak tohle má nejblíže k brynýrování ale co to přesně je? Nestačí prostě označení černá barva? pro popis je to dostačující.

                0 0
                • Tomcat  

                  Dík za info

                   

                  brynýrování chemická povrchová úprava kovů barvením povrchu na hnědou až černou barvu. Je založeno na vytváření tenkých vrstev sulfidu nebo oxidu upravovaného kovu.

                  0 0
                  • jIrI___  

                    …neboli vznešený název pro obyčejné černění :-)

                    0 0
                    • Tomcat  

                      jj

                      0 0
                    • milan1  

                      Nedovedu si představit, co by dělali „sledovači správných výrazů“ kdybych použil výraz pouhé černění.

                      Ano brynýrování je samozřejmě černění a je dokonce velmi lehce proveditelné i v domácích podmínkách, bohužel nikoliv na zkompletované noze zasazené do korunky.

                      0 0
                      • petrpoko1  

                        ale pořád tu není jestli když budeš Epicon upravovat (nebo jsi někomu upravoval) jestli je možnost si přiobjednat „odčerněnní“ těch noh – snad jsem pochopil dobře že se někdo zmínil že to na svý vidli má… psal jsem nedávno maila a je to zatim nejlepší varianta pro manželku a pokud bych ji dal vidli na který uvidí po 2K km škrábance tak mě nepochválí ;)

                        0 0
                        • jIrI___  

                          Škrábance nebudou, to se neboj :-). Spíš budeš mít „stínované“ vnitřní nohy. Prostě po určitém počtu km bude např. 5mm úplně dole ocelově lesklých a na 30mm úseku ti postupně přejde na původní černou.

                          0 0
            • Tomcat  

              Protože sem si nebyl jistej napsal jsem tam …Nebylo byt to lepší nazvat nějakou fornou…

               

              Díky za upozornění elox to fakt nebude

              0 0
      • felix.org  

        Já mám Epicon 07, najeto zatím 1500km a taky nepozuruju, že by ta černá z vnitřních nohou mizela…ale třeba to přijde :-)

        0 0
      • MlokCZ  

        Barva se začne postupně nerovnoměrně odírat, takže to po čase vypadá flekatý. Jakým způsobem barvu odstraňuje Milan netuším, ale v každém případě se nic nemění, takže to musí být nějak mechanicky odrané.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • smith22  

      Jo už sem to po dlouhým hledání našel.Tu barvu má odstraněnou Lišák.Ale jestli to má odraný nebo jiný kluzáky fakt nevim.Lišáku přiznej se!! :-)) viz. odkaz

      http://www.bike-forum.cz/…il-3800.html

      0 0
      • kubad  

        kluzáky jen lehce tak vyměnit nejdou musel by se dát celý komplet s krkem a otázka je  z čeho :-)

        myslím že kluzáky budou mechanicky vyleštěné a a na jejich průměr doladěné pouzdra, ale je to jen moje doměnka.

         
        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
        • smith22  

          Ano však já sem měl na mysli kluzáky i s celým krkem,třeba z nějakýho jinýho Suntouru.Ja na tom bazmeku co mám(mimochodem taky Suntour) mám kluzáky chromový.Ale tam by zas nemusel sedět průměr těch kuzáků a zpracování bude asi úrovňovně taky někde jinde.Ale to co tam má Lišák to vypadá že sou původní a asi fakt nějak obroušený.

          0 0
      • Lišák  

        Nohy jsou původní, vyleštěné. Jakým způsobem nevím.

        0 0
    • Polo21  

      tu mas aktualnu verziu Epicona 08 (120mm zdvih) od Milana

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • smith22  

        A jak dlouho se musí po objednání u Milana čekat než mi to dojde dom?

        0 0
        • kubad  

          he he to je dobrá otázka ale na špatném místě tohle ti zodpoví jen Milan podle toho kolik má aktuáně práce a hlavně podle toho jaké vidle sou dostupné – taky nemá vše skladem a musí nakupovat :-)

          takže ideál je mu napsat.

          Moje byla cca do týdne

           
          0 0
          • MlokCZ  

            Přesně tak, jen dodám, že i když vidlice některé skladem má, tak dodací lhůty jsou přes sezónu delší a to minimálně týden (a je možné, že někdy i více), protože zájem je velký a rychleji to prostě nestíhá.

            Tohle je bohužel jediné negativum, ze kterého mám do budoucna trošku obavy, že toho bude mít Milan čím dál víc a nebude stíhat už vůbec.

            0 0
            • RoKo  

              JJ budeme ho muset naklonovat ;)

              Ja mam nejvetsi strach s udrzby… Kazdym dnem pribyva novych stastlivcu co maji jeho vidli no a nechtel bych byt postakem v jeho okoli po sezone… Kazdy normalni si ji posle servisovat k nemu (ne vsichni to maji kousek), tak aby to Milana nezlomilo, az se mu po te sezone nashromazdi…

              Jake jsou zkusenosti s delkou zivotnosti vidlice (od milana by mela byt jeste delsi – mensi odpory…) na hodiny?

              0 0
              • MlokCZ  

                Po sezóně bych se naopak vůbec nebál. Ona na to většina lidí totiž kašle a nedávají servisovat vidlici v ideální čas někde kolem listopadu/prosince. Navíc v tomhle čase je mi jedno, jestli to bude trvat tři dny, týden nebo dva týdny.

                Životnost třeba Epiconů ti tu nikdo neřekne, na to je příliš brzy. To se uvidí tak nejdřív za rok/dva, kdy budou mít ty z roku 07 více najeto.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Nejhorší je prostě sezóna, tam je jednak více nákupů vidlic (tedy více úprav nových) a i více servisu, protože nejčastější případ je posílání na servis, když se něco podělá a ne průběžně každý rok přes zimu.

                  0 0
            • fluider  

              Tiež mi to napadlo. Mal by si nájsť učňa nasledovníka, ktorý po ňom preberie štafetu v rovnakej vysokej kvalite a odhodlaní.

              0 0
    • smith22  

      A ještě jedna otázka :-) Díval sem se na Milanovi stránky a jako kontak tam má uvedený jen email.To nemá telefon?:-) Na druhou stranu to jde docela pochopit že při zájmu o jeho vidle by mu ten telefon drnčel asi pořád a dost by ho to otravovalo ale vypisovat  a upřesňovat informace přes email mě připadá docela nešikovný.Nebo ani tam nemá uvedený odkud vubec je.Kdybych to třeba k němu měl blízko tak bych si pro tu vidlu mohl zajet a nemusel by to balit a posílat.

      0 0
      • kubad  

        telefon samozřejmě má, ale asi má duvod ho nezveřejňovat.

         
        0 0
      • Lišák  

        Na B-F je taková šikovná věcička, jako je profil uživatele ;-)

         

        Ten Tvůj je sice ostatním téměř k ničemu, ale jsou i takoví, kteří si ho vyplní.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.