• alfapes

  Zdravím,

  máte někdo zkušenosti s bandážema na koleno? Mám na mysli takové které bych si vzal na vyjížďku..mám dlouhodobej problém s kolenem, chondropatle pateli nebo jak se to píše, prostě rozměklá chrupavka tak nějak. Už sem měl jednu artroskopii a na další nechci, stejně efekt byl jen krátkodobej . Během jízdy je to ok, necítím bolest, ale potom večer doma je to horší – nevím jestli je to prostě zátěží(že bych spíš měl víc šlapat frekvenčně než silově) a nebo jestli to koleno prochladne a pak je problém? Prostě jde mi o to jestli nějaká bandáž mi to koleno může stáhnout (zahřát) a omezit tu bolest. Nějaké zkušenosti nebo tipy? připlatil bych, myslím že nějaká sranda bandáž z Lidlu asi nebude mít efekt.

  • alfapes  

   jestli by třeba tohle pomohlo?ale nevím jestli by to zase neklouzalo když se spotím..

   http://regeco.eu/index.php?…

  • Espen  

   Koleno mě bolelo od nepaměti. I modrou knížku jsem na to uhrál :-D. 3 artroskopie a po chvíli opět bolest. Jakýsi tlak v koleni. Po novém roce jsem přes můj velký odpor začal dělat dřepy (15let sem se jim vyhýbal) a hle, o kolenu teď už ani nevím. Teď dřepy i s 50kg. Jinak jsem samozřejmě zkoušel masti, ortézy, tejpy.

  • speedair  

   Mám rovněž problém s kolenem a bez bandáže už téměř nemůžu vyjet. Používám pár let tuto a za mne super

   • Phantasma  

    A kolik ti je? Ja teda nejsem moc zastancem ruznych ortez a bandazi. Spis si myslim, ze fixovanim se noha casem oslabuje, protoze uz neni zvykla na zatez. Pak staci spatny pohyb a je tu zbytecne zraneni. Sem si teda vzdycky myslel, ze kolo je pro kolena nejlepsi sport – noha se pohybuje prirozene bez pusobeni gravitace – oproti behu.

    • speedair  

     Je mi téměř 49. Při první operaci mi vybrali 3/5 chrupavky (osteochondroza zde) , žádné výživové přípravky nepomáhaly, pak ještě jedna laparoskopie. Poslední rok Alavis a pozoruji zlepšení ( rozuměj bez výrazné bolesti). Při turistice, hlavně hory, už bez té bandáže nefunguji. Koleno po pár kilometrech oteče a bolí jako čert. Jinak naprosto souhlasím, že ta bandáž nohu oslabuje a proto kolo, které naopak opět posílí… Je to uzavřený kruh. Ortopéd říkal ať vydržím ještě tak 5–6 let a pak dáme umělý kloub. Životnost kloubu cca. 20–25 let, tím mi asi spočítal jak dlouho tady ještě pobudu :-)

  • alfapes  

   mě je tada 32, zkouším taky dřepovat, teď to asi trochu víc omezím protože prostě po zátěži to jedno koleno bolí stejně jako z kola, asi bych zkusil víc předkopávat na posílení předku stehna…snad by ta bandáž mohla ulevit tý bolesti večer, nechci ji nosit celodenně, jen na kole

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.