• DreamMaster

    Ahoj, chci se zeptat, jestli má cenu kupovat 203mm kotouč na kolo (viz foto), někde jsem slyšel, že to rupe i vidle, když se zabere. Vidlu mám Sr Suntour XCM klasickou pružinovku (viz foto). Teď je tam Tektro HDC-300 kotouč 180mm, děkuji! :O

    0 0
    • Smazaný účet  

      Skoro to vypda, ze ti nekdo prodal veliky kolo:)

      A jiank velky kotouc chces proc? Dle meho je to zbytecnost a vyhozeny prachy…

      0 0
    • JakeF  

      Vážíš 120kg? Jinak proč proboha?

      0 0
      • DreamMaster  

        Řeknu ti to takhle, taky v tom nevidím extra důvod a výhody, ale ty velký kotouče se mi líbí, a radši upálím líťo za 2 kotouče, kterým si „zhezčím“ kolo, než abych si za to koupil plato Monstrů, RockStárů, jak mám ve zvyku, takže asi tak… Nehledejte v tom nějakej důvod.

        0 0
        • JakeF  

          To jo, bude to fakt krutopřísný, 200mm kotouče na XC Meridě, která ti je navíc velká… Možná bych spíš investoval do těch Monsterů a integrály, na to kundy na náměstí určitě poletí víc, 200mm kotoučů si ani nevšimnou.

          0 0
          • DreamMaster  

            No, tak za 1. kundu mám, no za 2., né díky, nevím jestli si tak zoufalý, a balíš kundy kotoučama, nebo nevím. Za 3. mi to kolo není velký… Děkuji za pochopení

            0 0
            • JakeF  
              1. tak to se omlouvám, kdybych to věděl, tak na dívku tak

              neslušnej nebudu

              1. ne, já je balím na Modřanský cyklostezce na Spešla :)
              2. tak to vysvětli tomu kolu :D
              0 0
              • DreamMaster  

                No kolo chápe, že mi není malý, tomu to vysvětlovat nemusím ale ty to očividně nechápeš.

                0 0
                • JakeF  

                  Kolo si myslí, že je sjezďák? :D

                  0 0
                  • wilda81  

                    203mm je málo na DH … tohle bude max enduro

                    0 0
                    • JakeF  

                      Na to kundy neletí… Kdyby to bylo aspoň frírajd, tak jako možná, no…

                      0 0
                    • DreamMaster  

                      Nesnažím se z toho udělat nic podobnýho, na kole za 12, by to nešlo ani kdybych sebevíc chtěl. Možná by to šlo, ale musel to hodit z vokna a začít od znova.

                      0 0
                      • JakeF  

                        No hele, možná to nebude úplně marný :).

                        0 0
                        • DreamMaster  

                          Na dostatečně dobrý DH, bych musel chvíli šetřit, ale teď mám bohužel úplně jiný plány s penězma a časem, než to všechno investovat do DH. Navíc, no jak to říct, v Brně si moc toho pravýho DH asi neužiju, že ano..

                          0 0
                          • JakeF  

                            Takže si radši budeš na svým XC kole odepisovat vidli, abys měl aspoň kotouč jak na sjezďáku?

                            Jen technická, víš, že na to tvoje „stuntování“ na dirtech se nevozí přední brzda vůbec? Jenom zadní…

                            0 0
                            • DreamMaster  

                              Tobě asi z naší konverzace ještě nedošlo, že neskáču v nějakým Dirt bike parku…

                              0 0
                              • nitraq  

                                Proto se tě každý ptá, co jezdíš a kde to jezdíš.

                                0 0
                              • JakeF  

                                Ne jo? Takže rovnou DHčko, jo? :D

                                0 0
                                • DreamMaster  

                                  Ne, nedošlo

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Tak já už nevím, kde jinde ty stunty můžeš dělat… Slopestyle?

                                    0 0
            • nitraq  

              Ad 3. pokud ti není velký, tak máš špatně nastavenou vejšku sedla. A nebo poslední varianta – pokud ti takhle výška sedla vyhovuje, tak sis vybral špatný kolo a měls koupit spíš nějakýho dirta.

              0 0
              • DreamMaster  

                Jo, to sedlo teď mám hozený možná fakt hodně dole. Jako zkoušel jsem už několikrát jet s vyšším, šlo to, ale nepřišel jsem si tak ohebnej s tím kolem, jako když to mám níž.

                0 0
          • LRRTM1  

            Nekaž to, to se musí pomalu… tohle vlákno má velikej potenciál :-D

            0 0
    • akula  

      Nemá, resp nenapadá mě využití tak velkýho kotouče, který by přežil ten zbytek.

      Ten posed jak pro šimpanze je takhle nastavenej na tebe? Jestli jo, tak bych spíš zvážil prodání celýho kola a koupi něčeho v tvý velikosti.

      0 0
      • DreamMaster  

        No nevím, jestli je správný výraz jak pro šimpanze, ale je to 18" kolo, já mám 175, myslím, že i víc, ale já se fakt moc neměřím, a kamoš to má ještě níž, mě už to nejde, ale vyhovuje mi to tak. Já nejezdím žádný túry jak nějakej zahořklej dědek, co nezvedne přední kolo ani o 20 cm a neudělá ani bunnyhop. Já s tím kolem skáču, stuntuju, atd. Kdybych měl posed jak **** nahoře metr nad řídítkama, jako někteří tady, tak vypadám jako *****, a navíc bych urval kus rámu, což se samozřejmě taky některým stalo, že ano, a navíc bych se na tom přizabil. Pro mě je nepředstavitelný mít to sedátko úplně nahoře. Řeknu ti to takhle, taky v tom nevidím extra důvod a výhody, ale ty velký kotouče se mi líbí, a radši upálím líťo za 2 kotouče, kterým si „zhezčím“ kolo, než abych si za to koupil plato Monstrů, RockStárů, jak mám ve zvyku, takže asi tak… Nehledejte v tom nějakej důvod.

        0 0
        • JakeF  

          Můžeš sem hodit nějaký video, co jakože „skáčeš a stuntuješ“? :D Protože mám celkem důvodný podezření, že při čemkoliv zajímavějším by se ta Merida rozpadla…

          0 0
          • DreamMaster  

            Tak to je dost divný, že není na 4 kusy, podle tvých uritě letitých zkušeností. Video… To myslíš vážně, nebo si už nemohl vymyslet debilnější odpověď? Jaj.

            0 0
            • JakeF  

              No, ono to má celkem jednoduchý vysvětlení… Asi na tom skáčeš celkem hovno :D.

              0 0
              • nitraq  

                No tak, nenech se přemlouvat, hoď sem svoje „odrovnám Hnojovy kola“ video:)

                0 0
                • DreamMaster  

                  No chtěl bych vidět tebe, to bych se taky asi zasmál.

                  0 0
                  • JakeF  

                    A mě bys vidět nechtěl? Prosím, prosím. :D

                    0 0
                  • nitraq  

                    A proč bys mě chtěl vidět? Jezdím na xc kole se sedlem přiměřeně vysoko a na skoky si příliš netroufám.

                    0 0
                    • DreamMaster  

                      Emm, promiň, jsem se překlik, to mělo bejt odkazovaný panu „JakeF“ chytrému.

                      0 0
                      • Vilém  

                        Presne na to ceka, neboj, za chvilku te jiste zasobi odkazem na sve jezdecke umeni.

                        0 0
                      • JakeF  

                        Tak až pošleš to svoje, já se ptal první :).

                        0 0
                        • DreamMaster  

                          Takže se dnes ani nezasměju? To je ale škoda! :(

                          0 0
                          • nitraq  

                            Hledej, šmudlo.

                            0 0
                          • JakeF  

                            Až pošleš to svoje, tak se zasmát můžeš :).

                            0 0
                            • DreamMaster  

                              Je tu jeden menší problémek, svoje video ani natáčet nebudu.

                              0 0
                              • JakeF  

                                Já myslím, že fotkama taky nepohrdneme :).

                                0 0
                • JakeF  

                  Simtě, to bylo úplný nic, když jsem to dal se 160mm kotoučem :D.

                  0 0
        • Vilém  

          Clovece nevim, ale spis mi pripada, ze budes jako ***** vypadat na XC kole, z kteryho delas nejaky dirtak.

          0 0
          • DreamMaster  

            Já se ze svýho kola nesnažím udělat dirták, to fakt ne…To bych asi zvolil jinou značku, jiný typ kola, nemyslíš?..

            0 0
            • nitraq  

              Tak jinak. Ukaž (fotky/video), co na tom kole obvykle jezdíš. Zatím to totiž vypadá, že ses minul výběrem.

              0 0
              • DreamMaster  

                Nehodlám tu předvádět fotky, hodím se tak možná fotku kola, když přijedu dom, toť vše.

                0 0
            • Vilém  

              No jaksi mi teda unika, proc jsi na to tebou popisovovane jezdeni kupoval kolo, ktere k nemu neni naprosto vhodne. At uz konstrukci, velikosti, osazenim…

              0 0
              • DreamMaster  

                Dobře, hoď sem nějaké kolo pro „mnou popisované ježdění“, které je k tomu vhodné.

                0 0
                • Vilém  

                  Psal jsem ti nekde nize. Odkazy ti zadne hledat a hazet nebudu, nevim proc bych tim mel ztracet cas, kdyz ty ani nejsi schopen popsat co s tim delas, nebo chces delat.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Stunty a skákání, to napsal jasně, ne? :D

                    0 0
                  • DreamMaster  

                    Když nechceš strácet čas mnou, proč sem přidáváš dementní příspěvky, které ti stejně odvrátím?

                    0 0
    • Vilém  

      Neboj, tu XCM spolehlive oddelas i 180kou.

      0 0
      • DreamMaster  

        Tím chceš říct, že kdybych tam šupnul 203jiku, tak se to zlomí při prvním kopci, nebo už je to stejně jedno, když tam mám tu 180ku?

        0 0
        • Vilém  

          Chci tim jenom rict, ze s 200mm odejde o nejaky cas driv.

          Jestli dostanes 200mm i dozadu, tim bych si nebyl jisty.

          S investici do adapteru pocitas?

          0 0
          • DreamMaster  

            Ano, adaptéry už mám taky vyhlídlé. Přemýšlel jsem i o titanových šroubcích, ale to asi už vůbec nemá cenu…

            0 0
            • nitraq  

              Titanový šroubky na kolo s XCM vidlou? Kristova noho.

              0 0
              • JakeF  

                Šroubky dražší, než vidle, co se ti nezdá? :D

                0 0
                • DreamMaster  

                  No tak nevím jestli seženeš tuhle vidlu, novou za 300kč.

                  0 0
                  • JakeF  

                    Tak ale to budou nějaký lowend titanový šroubky, s tím se vůbec nezahazuj… Možná bych tam dal rovnou nějaký šroubky od Schmolke, ať to pořádně vypadá!

                    0 0
              • DreamMaster  

                néasi! :)

                0 0
            • Vilém  

              Titanovy srouby? Chces znasobit cenu kola?

              Radsi to prodej a kup si nejaky kolo k tomu urceny, osazeny aspon trochu funkcni vidlici.

              0 0
              • DreamMaster  

                No nejsem cikán, abych chtěl znásobit cenu kola železem. Hodíš sem nějaký odkaz, co tím myslíš? Jo, vím, vidla je ale totálně na píču, ale zase nejsem takovej fest jezdec, abych využil kolo za pade a vidlu za deset. To kolo mám na pár kopců a stuntů, né na výdrž a 200km tůry.

                0 0
                • JakeF  

                  Stuntů :D. Pořád to slovo opakuješ, ale nepřijde mi, že víš, co znamená…

                  0 0
                • Vilém  

                  Ja ale nemyslel kolo za 50 litru. Myslel jsem normalni kolo urceny k hrubsimu zachazeni a to bys i za podobny penize, co stalo to tvoje, sehnal.

                  0 0
                  • DreamMaster  

                    Hodíš sem nějaký odkazík? Pořád jaksi nevím, co tím myslíš.

                    0 0
                    • Vilém  

                      No ono z tvych odpovedi neni ani dost jasne co na tom delas. Dost dobre si nedovedu predstavit, co bys mohl na takovemto kole, s takovouto „vidlici“ delat.

                      Takze z toho stroheho popisu bych to spis videl na nejakyho pevnaka s masivnejsich ramem, sirsima rafkama, na nejake 100–120mm vidlici. proste neco na cem se da presit, aniz by mel clovek strach, ze se to rozpadne na tisic kousku.

                      Kdysi v dobach, kdy nejaky mensi ramy na hrubsi zachazeni proste nebyly dostupny, jsem zkusil obycejnou duralovou Meridu se 14,5" ramem, osazenou robusnima kolama a vidlici. Ram to mel do pul roku za sebou, prasknul na ctyrech mistech.

                      0 0
                      • DreamMaster  

                        Oukej, ale dost si nedovedu představit, že bych za 12 tisíc sehnal 120 vidlu, robustnější rám a kola.

                        0 0
          • DreamMaster  

            Ale přemýšlel jsem, že v zadu to nemá moc smysl, že bych jen koupil adaptér na 180 a hodil tam kotouč ze předu.

            0 0
            • JakeF  

              Tvl a nebude to jako málo na to stuntování? :)

              0 0
              • DreamMaster  

                Ještě nějaká jakože „chytrá připomínka“?

                0 0
                • JakeF  

                  Místo většího kotouče pořiď integrálu a páteřák, až ti ta Merida rupne, tak by ses moh jinak zabít a byla by tu nuda :).

                  0 0
                  • DreamMaster  

                    O integrále jsem přemýšlel…

                    0 0
                    • JakeF  

                      Já si myslim… Na tomhle kole to bez ní vůbec nemá smysl.

                      0 0
                    • Endurossta  

                      teď je nad slunce jasné, že si tu z nás děláš srandu :)

                      0 0
                      • Vilém  

                        Proc? Skoro kazdej den potkavam v Brne na lesne nejakyho zaka zdejsi ZS, jak to drti s integralou na nejakym supermarketovym stroji.

                        0 0
                        • Endurossta  

                          A sakra :) asi jsme ještě nedocenili wow efekt integrály :)

                          0 0
                          • JakeF  

                            Jak kdo… Já mu to radím od začátku, k tomu plechovku Monstera a krutou kérku :D.

                            0 0
                        • DreamMaster  

                          Nepodíval se si náhodou do zrdcadla?

                          0 0
                          • Vilém  

                            Nejsem zakem ZS, integralu ani supermarketovy celopero nevlastnim.

                            0 0
                      • DreamMaster  

                        ;)

                        0 0
        • Endurossta  

          je to stejně jedno, když máš meridu :)

          0 0
    • Endurossta  

      a čau.

      0 0
      • DreamMaster  

        Avid HS1 neé? Tady :)

        0 0
        • nitraq  

          Dopředu 203 a dozadu kolik?

          0 0
        • JakeF  

          Ale tam píšou jen 200mm, není to trochu málo? Chtěl jsi 203, žejo…

          0 0
          • Vilém  

            Dal bych rovnou 230 mm, at ma rezervu

            0 0
            • nitraq  

              Ona se ta 220 od Formule pořád prodává.

              0 0
            • DreamMaster  

              Fakt tu z tebe ležím, jak nepřemýšlíš ;D

              0 0
              • Vilém  

                A nad cim? Zatim jedine co z tebe vypadlo je, ze to chces kvuli vetsimu cool efektu a tam by 230mm, nebo 250mm udelalo vetsi sluzbu.

                0 0
        • Endurossta  

          barvy jedou ;)

          0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce