• lukan

    můžete mi někdo doporučit? vůbec se v tomhle neorientuju, v autě mám momentálně staré blaupunkt autorádio na kazety, ale už ani ty kazety v poslední době něchce přežvýkat… tak kdyby jste mi někdo poradil, nebo napsal jaké funkce teď „frčí“ co se hodí a co ne, tak bych vám byl moc vděčný :-)

    0 0
    • noviisek  

      někdo sem dal fotku fábie a už se tu řešej autorádia :)

      teď bych koukal snad jen po přehledným ovládání a USB (ideálně vyvedeném někde bokem)

      0 0
      • lukan  

        USB je pro mě hlavní kritérium, ale co třeba v praxi znamená „Možnost připojení (nabíjení) přes USB iPod, iPhone a Android“? chápu to správně že připojím Androida a můžu poslouchat hudbu co mám uloženou v telefénu? nebo k čemu je v autorádiu funkce bluetooth?

        0 0
      • kali222  

        to pockej az zacne vic prset… :D

        0 0
    • lukan  

      a taky kdyby někdo věděl na co se zaměřit při výběru reproduktorů?

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sencor s USB a slotem na karty a modlit se, abys natrefil na kus, který nebude vyžadovat moc reklamací :)

      0 0
    • tonik666  

      Kdyby to náhodou bylo do fábie, možná bych i našel ty manuály a návod k zapojení, email…

      0 0
      • lukan  

        díky, ale do fábie to není, každopádně na ten pionýr v odkazu čtu samé pozitiva…

        0 0
        • tonik666  

          jo, oproti starému kazetovému symphony od škody to byl posun o světelný rok dopředu.

          0 0
    • svářeč  

      mám nějaký „dejvo“ za litr.má to USB a slot na SD.

      telefon to nabije přes ono USB(což se nedá říct o zapalovači s nabíječkou:-()

      rádio má RDS,ale asi špatný,páč nehraje(neřeším)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mam taky určitej problém s hudbou na autě související s tématem.

      Nejdřív popíšu aktuální stav- Auto Fabia 2 combi s originální nejzákladnějším rádiem Blues a k tomu 2 basový reproduktory v předních dveřích a dva výškový reproduktory v A sloupcích.

      Použití-rád si poslechnu taneční muziku „duc duc“ s tim, že buď přez CD přehrávač a nebo MP3 z mobilu přez AUX 3,5mm jag výstup.

      Na rádiu mám nastavený basy ůplně na max a výšky stažený do minima.

      Pokud pouštim z mobilu, tak v něm mam taky v ekvalizéru nastavený to samý.

      Závada-hrozně mi drnčí vnitřní tapecírunk dveří. Pokoušel sem se to nějak utlumit podlepením pěnovou páskou po obvodu kde se plast čalounění dotýká plechu dveří-prd platný.

      Tak sem začal na autě přemejšlet o nějakým jiným uložení reproduktorů „na frajplac“-do okýnka mezi C a D sloupek.

      Jenomže on prej tem reproduktor potřebuje nějakou ozvučnici-uzavřenej objem vzduchu za reproduktorem-a k tomu práve prej slouží ta dutina dveří a díky tomu vzniká to dunění.

      Tak repráky zůstanou tam kde sou.

      Ale co dál. Někdo mi říkal, že mam nejdříve dodat lepší „signál“ prostě kvalitnější rádio který by umělo nějak líp dodávat impulzy do reproduktorů.

      Někdo zas že bych měl nejdříve „vytlumit dveře“-jak vnitřní plech tak i tem venkovní plech zevnitř v dutině dveří.

      Jenomže těch tlumících materiálů a jejich tlouštěk a značek(výrobců) je taková hromada, že sem z toho docela nešťastnej.

      Jako poslední záchranu mi poradil vyměnit reproduktory.

      Berte fakt, že auto mam pořád jako na normální ježdění a nechci do toho vrážet desetitisíce.

      Prostě aby mi to tak debilně nedrnčelo.

      Jakou cestou se vydat jako první? Pokusit se odtlumit plechy dveří a nebo nejdříve vyzkoušet lepší zdroj signálu(rádio)?

      A pokud tlumit ty plechy je hodně tlouštěk těch „asfaltových folií“ od 1,8mm až třeba do 4mm-čim tlustčí, tim dražší

      Pochopil jsem správně, že čim tlustčí, tim je tem plech těžší a tolik se netřese?

      Ptal sem se i na Tunig Foru ale tam mi toho moc neřekli.

      0 0
    •  

      Zkuste se podívat sem: https://www.2din.cz/autoradia/?… :))

      0 0
      • MatS  

        Myslim, ze za ty roky to uz vyresil a mozna ma uz i jine auto :-)

        0 0
      • Georrge  

        tak tak, koukněte na 2DIN pro inspiraci a pak si to za třetinu objednejte z číny.

        0 0
        • MatS  

          Ty cinske autoradia s androidem vypadaji lakave, ale tuner to ma mizerny, procesor jak by smet. Vypada to lakave, ale moc kvalita to neni. Treba ja mam v aute dve anteny s diverzitnim prijmem, ale ty ciny maji jen jeden vstup. A vetsinou tragicke prijmove vlastnosti.

          Android taky vetsinou 2 generace pozadu a ne vse plne funkcni.

          0 0
          • Georrge  

            Já činské 2DINko mám a jsem spokojený. Za ty prachy člověk nemůže čekat zázraky, to je jasné, navíc je na trhu plno verzí od sraček až po poslední verze, které fungují slušně. Dvě antény ale nemám.

            0 0
            • Martin  

              Já mám 2DIN čínu druhým rokem a až na pár kiksů (asi 2× mi při navigaci zamrzlo celé rádio) bez problémů.

              Ted akorát řeším problém s komunikací s BT OBD modulem.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Tak to ja zatim bez problemu, ale nevim jak koncernovy VAG, mam fordi torque a slape v pohode, ale je pravda ze to mam pred wifi ne BT. :)

                0 0
    • Potkan007  

      Rozpočet 2000 na rádio + repro není moc, 2500 by bylo lepší. Základní rozumné 1DIN rádio s USB bez Bluetooth vyjde na 1200 (Pioneer, JVC, Sony, Kenwood, Alpine, Blaupunkt, …). Za funkce jako podpora přehrávání hudby po USB z Android / iOS (ne jen z flash disku) a bluetooth (handsfree + přehrávání hudby bezdrátově z telefonu) se připlácí.

      U reproduktorů je potřeba rozmyslet:

      • Průměr, který se vejde do auta, nejobvyklejší rozměr bývá 165 mm.
      • Je potřeba dát si pozor na maximální montážní hloubku u daného auta – pokud bude reprák moc hluboký a přijde do dveří, nepůjde úplně stáhnout okno.
      • Rozmyslet si komponentní (středobas + výškový reproduktor + výhybka) nebo koaxiální (středobas a výškový reproduktor v jenom těle). Dva samostatné kusy se hůř montují, ale lépe zní, výšky jsou silně směrové a je výhoda mít je u uší. U koaxiálních hraní výšky do nohou.
      • Koukat na citlivost, jednoduše řečeno čím vyšší číslo, tím víc rámusu to bude dělat při stejném výkonu rádia, tohle bych hlídal spíš, než maximální zatížitelnost. Pokud chceš reproduktory krmit jen z rádia bez dalšího zesilovače a pořídil bys něco s velmi nízkou citlivostí (např. 70 dB), mohlo by to hrát i při nejvyšší hlasitosti potichu. 87+ je naprosto OK.
      0 0
    • Kumarsad  

      S tím neporadím(

      0 0
    • roman 3D  

      oživuji, kupujeme pro ženu a dceru Kia Venga, je potřeba nahradit orig. rádio nějakým modernějším 1 DIN, důležité aby umělo Bluetooth, MP3 z USB a pokud to bude možné tak k FM rádiu u DAD+ (žádné CD či navigaci nepotřebuji) něco jako tohle z alíku https://www.aliexpress.com/…4550386.html?…

      eventuelně oželet DAD rádio a mít zadní kameru https://www.aliexpress.com/…1406403.html?…

      Má někdo zkušenost jak velkej problém to oživit?, je mi jasný že nějaké ty redukce bude třeba al dál už nevím, popř. nějaký jiný tip rádia na požadované vlastnosti. Pokud to bude Android rádio, bude menu v cz? Díky

      0 0
      • tonik666  

        A budete tam hrát Vengaboys?

        0 0
        • roman 3D  

          já v tom jezdit nebudu:-), pouze musím zajistit koupi a namontování požadovaného

          0 0
      • Smazaný účet  

        A něco by umělo DAB+ a couvání kameru současně by se na Aliku nenašlo? Případně vyměnit rámeček v palubě za 2DIN a osadit 7" android rádiem. Za cca 100usd můžeš pořídit slušné rádio, co zvládne přehrávat HD video, GPS navigaci, přední i couvací kameru, FM i DAB+ rádio, BT spárování s mobilem, diagnostiku přes Torque, serfovat po webu atd…

        Android samozřejmě v češtině.

        0 0
      • Smazaný účet  

        Ještě k těm dotazům. Instaloval jsem zatím dvě rádia z Ali, úplně bez problémů. Android rádio má vlastní patici, redukce na ISO lze běžně koupit. Pokud to bude rádio s androidem, bude mít češtinu normálně v nabídce nastavení. Na DAB+ rádio budeš potřebovat spešl anténu, pokud auto nemá kombo FM/DAB+ z výroby.

        0 0
        • MatS  

          Nevím, jsem vůči těm čínským rádiím skeptický. To co dával Roman nemá ani RDS, což v dnešní době nechápu. Jak svižnej je ten android? To rozlišení displeje nic moc. Kamera bude v kompozitním videu, takže taky mizerný.

          Co citlivost příjmu rádia? A ta ergonomie ovládání, to je celkem taky šílený.

          0 0
          • roman 3D  

            aha, RDS by to teda chtělo taky, na to jsem zapoměl

            0 0
            • MatS  

              Hele chapu, ze funkcema ty ciny vypadaj lakave, ale spis bych preferoval kvalitu a dobrou ergonomii ovladani a kvalitni prijem. Navic verim ze z Kii bude vyhled vzad v pohode a couvani na zrcatka by mel zvladnout kazdy. Kamera je fajn, ale jen kdyz je neco videt.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.