Author Šela marathon 2012 - MČR

353 nepřečtených
  • Tomahomo

    Letošní dlouhá Šela se jede jako mistrovství ČR v marathonu. Kdo jede, komu mám fandit? :o)

    0 0
    • hanness  

      Jezdim pro sebe,nasel jsem se a akce s klapkami na ocich jsou zaplatpanbu pryc.

      0 0
    • Slavoš  

      Fandit můžeš Plevkovi,ten letos jede dlouhou :-D

      0 0
      • Tomahomo  

        S tím počítám! :o)))

        0 0
        • Slavoš  

          Loni jsem ho chtěl na trati podpořit,ale jak začali pěšáci nad Hrabůvkou tak jsem to vzdal a vyrazil dál po trase,letos si ho budu muset nějak označit. :-D

          0 0
          • Tomahomo  

            Tak já většinou jezdím s čelem a fotím. Loni jsem byl u Hlinska, pak přejezd cesty na Lhotu, u Huberta, dlouho sem fotil u lávky k Rybářům a nakonec na louce před parkovištěm pod Helfem – tam sem si skvěle spálil nohu a čelo :o)))

            0 0
            • plevka  

              jasná věc, chceme jet s klukama z rachoty dlouhou, ale budu někde na konci nejspíš :) chci si to užít, žádný stresm hlavně dojet :)

              Jinak máš někde nějakou fotogalerii prosím? Že bych se podíval..

              0 0
    • Weremos  

      To si nemůžu nechat ujít,fandit můžeš taky :D

      0 0
    • wridfe  

      nejedu, zrušili zavod jednokolek a tak me nastvali, takova pekna trat to byla

      0 0
    • Chaingang  

      Měl bych se tam nejspíš trápit někde na dlouhé :)

      0 0
    • Ondry  

      Klidně můžeš fandit mně, mně to vadit nebude :) ale asi si počkáš než se někam doplazím. (taky dlouhá) doufám že letos nebudu muset jít prvních 10 km pěšky jak minule

      0 0
      • kámen úrazu1  

        V propozicích mají uvedený pro letošek na dlouhou jen dvě startovní vlny. Loni druhou nikdo nezastavil a vyjela s první, v třetí vlně nás startovalo jen 10, 15. Tak si asi myslí, že tři vlny jsou zbytečnost. Ač mám Šelu ráda, pokud budou startovt opravdu jen dvě vlny, asi si nechám zajít chuť.

        0 0
        • karliner  

          Fakt je to tak drsný se špuntem po startu?

          0 0
          • bosmilan  

            klasika jako všude když se z hlavní cesty najede na užší cestu a potom nakonec do terénu kde stačí aby někdo šlápnul na zem a celý had jezdců najednou stojí a nebo tlačí.

            Já to loni jel z té první vlny a konečně jsem si užil prvních 15 km bez špuntování a tlačení

            0 0
            • Hynas  

              A jen lidi na 29tkách to berou vlevo vpravo přes křoví…a projedou.

              0 0
        • royal  

          Proc? ja loni jel z 2. vlny, ale z ty ktera neujela. Vetsinu singliku pred Hlefem jsme jeli vpohode, zadny tlaceni jako v prvni – teda do chvile kdy jsme dohnali posledni zoufalce z prvni vlny, ale tech bylo jenom par.

          Navic v konecnejch vysledkach nam 10 minut „odecetli“, takze vlastne jsme na tom byli lip nez chudaci ktery ujeli s prvni vlnou :-).

          Kdybych jel znova, tak zase druhou vlnu :-) – ale uz nejedu, jel jsem to 2× a uz se mi pres celou republiku nechce tahat, to radsi udelam pro kamarady celovikendovej vejlet v okoli :-)

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Když loni to dopadlo tak, že větší část druhé vlny vyrazila s první, menší část, v který si jel Ty, vyrazila podle plánu a neptrný zbytek vyjel v třetí vlně, to je odstartovalo to na čtyři části, co myslíš, že se stane, když se startovní podle rozdělí jen na dvě skupiny?

            0 0
          • Ondry  

            Já startoval z druhou vlnou tak jak se mělo, prvních pět kilometrů v pohodě ale to bylo po cestě okamžitě jak jsem najeli do terénu už tam byli lidi na trekách a nadávali nám! co tak děláme a kam se serem. okamžitě jak jsme se dostali k singlu tak jsme byli na ocase první vlny a asi s třema kamzíkama jsme tam hopsali přes lidi, kteří nám ustavičně nadávali a asi jim nedocvaklo že oni byli ti dementi co měli startovat později! až k hradu to bylo o nervy. Ale i potom v různejch sjezdech na který jsem se fakt těšil, se našli lidi co probržďovali úplně všechno, byli schopni přepadnout přes řidítka i když najeli na berušku…

            0 0
            • jIrI___  

              „… se našli lidi co probržďovali úplně všechno, byli schopni přepadnout přes řidítka i když najeli na berušku.“

              Zvykej si, silničářů na MTB závodech je rok od roku víc.

              0 0
              • orm  

                Už jsem to psal u noxe, definuj mi prosím co u tebe znamená silničář? Pokud je to člověk co jezdí převážně na silničním kole, což je např. můj případ, tak je definice ok, ale mám pocit, že ty tím, posměšně, myslíš lidi co neumí jezdit na horském kole v terénu, pak ale nechápu proč používáš slovo silničář, když tím myslíš něco jiného. Není lepší napsat, „Zvykej si, lidí co neumí jezdit na horském kole je na MTB závodech rok od roku vic.“?

                0 0
                • jIrI___  

                  Lidi, co neumí jezdit na horském kole = lidi, kteří nejezdí v terénu, protože když se jím člověk aspoň občas protáhne, tak není možné, aby předváděl to, co předvádí někteří závodníci i v první třetině startovního pole. Z toho mi logicky vyplynulo, že nemají zažité základní návyky jízdy z terénu a naprostou většinu času musí trávit na silnici = silničáři. Pokud se tě to dotklo, omlouvám se, nebylo to myšlené jako osobní útok na tvou osobu.

                  0 0
                  • bosmilan  

                    jsem nevěděl že se pohybuješ v první třetině startovního pole :-D

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Pokud počítám i lidi, kteří nedojeli, tak minulý rok jsem na krátké Šele v té první třetině byl. Pokud je počítat nebudu, tak jsem byl těsně za první třetinou :)

                      0 0
                      • Ondry  

                        takže za..

                        :D

                        0 0
                      • vsn  

                        řekl bych, že většina lidi tráví většinu času na silnici ale i tak „termín“ silničář chápu a je to pro mě člověk co jezdí KPŽ atd. :)

                        co člověj sjede nebo nesjede a jak je z 90% v hlavě.

                        0 0
                        • Ondry  

                          v tom případě jsem silničář

                          jo a občas co chytnu za hovada ve sjezdech ty bych silničáře nenazýval

                          0 0
                          • vsn  

                            jestli jezdíš KPŽ tak pro mě jo :) … ale neberu to nijak jako urážku nebo něco takovýho prostě jen jinej „styl“ :D

                            0 0
                  • Ondry  

                    já jsem v poho já to pochopil furt je lepší psát prostě silničář než osoba technicky nezpůsobilá pro jízdu středně těžkém terénu nebo jak píše orm lidí co neumí jezdit na horském kole

                    0 0
                  • orm  

                    Mě se to nedotklo, jen mi ten výraz v tom významu v jakém je použit připadá nesmyslný, tak jsem se rozhodl proti němu bojovat :-). Podobně nesmyslné přirovnání jako že ženy neumí řídit auto.

                    Podle mě je tvoje implikace špatná, určitě nepokrývá všechny případy, možná v té první třetině startovního pole to bude odpovídat, tj. když už se někdo pohybuje ve předu, pak musí mít najeto. Já > 90% jezdím na silnici a na MTB jen závody, v terénu si myslím, že mi to jde, naopak kamarád má jen MTB kolo, na kterém jezdí jen v terénu, po silnici nejezdí, a v terénu mu to moc nejde. Většina závodníků to bude mít s poměrem silnice/bike podobně jak já nebo ještě více silnice.

                    Jízda v terénu je dost o talentu, někomu to jde a někomu ne, kastovat to podle toho na čem kdo jezdí je z mého pohledu divné.

                    0 0
                    • jIrI___  

                      Tak to máš napsat rovnou, že jsi potrefená husa :)

                      0 0
                      • orm  

                        Ok beru :-). Jako sám to znám, moje výkonnost je horší než moje technika jízdy v terénu, tak než se najede do terénu, tak jsou předemnou lidé, kteří tu techniku dobrou nemají a pak si to člověk moc neužije, ale to se nedá nic dělat. Na šele je problém v tom, že ty první singly přijdou moc brzo, není tam žádný pořádný kopec který by to po startu natáhl.

                        0 0
                        • jIrI___  

                          No a co pak mám říkat já, který nemám ani tu výkonnost a ani techniku a přesto mi lidi i v lehce technických pasážích zavazejí. Já jim pak na oplátku zavazím ve výjezdech :D

                          0 0
                          • orm  

                            Pokud ti nejde o oficialni vysledek, tak si dat po startu hodinu kafe a az pak vystartovat. Tu hodinu si pak muzes odecist od oficialniho casu :-)).

                            0 0
                            • Ondry  

                              tak to by bylo lepší si tam dojet, hlavně když o to má půl hodiny vlakem

                              0 0
                            • vsn  

                              to by si u pěti hodinovýho závodu kterej někteří jedou i 10 hodin moc nepomohl :)

                              0 0
                              • Ondry  

                                seděl jsem na vyhlášení a teď přijela nějaká holčina do cíle zahodila kolo a rozbrečela se, ale tak to bylo minulej rok to se ani nedivím :D to se mi taky chtělo brečet

                                0 0
                                • vsn  

                                  asi jsem málo chápavej ale nechápu :) můžeš prosím vysvětlit pro mě a půlku BF? :)

                                  0 0
                                  • Ondry  

                                    no ták trochu představivosti, seděl jsem na vyhlášení na šele (bavíme se o šele) vyhlášení se dlouhou dobu od startu a to i krátké (návaznost na tvůj konent) a ser na to nech to koňům

                                    0 0
                      • Tomahomo  

                        Sakra děcka nehádejte se, nebo vám to smažu! :o))) Já su taky potrefenej husák :o)))

                        0 0
                  • pelhrimov  

                    Předlož své výsledky :)

                    0 0
            • vsn  

              jo, toho jsem si taky všiml na tom DVD z šely co přislo :) letos musím jet start na šrot abych do sjezdu nebyl tak vzádu.

              0 0
            • bosmilan  

              a Prémii před Helfštýnem jsi vyjel?

              0 0
    • ekimek  

      nevíte jak je to s juniory? Protože kategorie je jen na kratší trase, zda je možnost jet i dlouhou?

      0 0
      • karliner  

        A proč nepošleš mail organizátorovi a ptáš se tady???

        0 0
        • ekimek  

          Ptám se tady, protože by to třeba mohl někdo vědět a je to rychlejší způsob než psát mail.

          0 0
      • vsn  

        měl by jsi jet krátkou … imho na šele ani o nic nepříjdeš… ale pokud napíšeš jinak datum narození tak můžeš klidně jet veterány :D (akorát nesmíš mít ambice na bednu)

        0 0
        • karliner  

          Rozumím tomu dobře, že ho vybízíš k podvodu? Nemluvě o tom, co by to způsobilo, kdyby se nedejpámbu nějak blbě zrakvil?

          0 0
          • vsn  

            ne, píšu „měl bys jet krátkou o nic stejně nepříjdeš“

            0 0
            • karliner  

              ale pokud napíšeš jinak datum narození tak můžeš klidně jet veterány :D = jeď krátkou. Už to chápu.

              0 0
              • vsn  

                jasně že to jde takhle „oblafnout“ – pokud chce jet dlouhou tak si způsob jak najde … nemyslím si, že by tím někomu ubližil… Juniori jezdí líp jak MH19–29 (aspon u XC) … ale určitě ho k tomu nevybízím … položil otázku, dostal odpověď.

                0 0
                • karliner  

                  Potíž je v tom, že když se pak něco stane, popotahovaný je organizátor za to, že umožnil start někomu, komu neměl. Což v důsledcích může vést k tomu, že pořadatelé při registraci budou kontrolovat občanky nebo dokonce ke zrušení závodu.

                  0 0
                  • ekimek  

                    Díky všem za odpovědi. Určitě bych do žádného podvodu nešel, jen mě zajímalo jestli náhodou není i oficiální možnost…

                    0 0
                  • vsn  

                    nevim jestli v přihlašce není prohlášení, že jsi poskytl všechna data pravdivé

                    0 0
    • Hynas  

      Letos opět a zase další povinná účast, jel jsem už asi desetkrát…letos však turisticky a na pohodu.

      0 0
    • Ondry  

      Tak co fazóna před šelou? kolik z vás se rozhodla, že to objede? A koho tipujete na Mistra ČR?

      0 0
      • HROOLI  

        Já bych to viděl na souboj mezi Jobrem a Vokrem ..

        0 0
        • Ondry  

          Jobra chápu, ale Vokra? pro mě by to bylo celkem překvapení.

          0 0
    • blisterexist  

      já jedu, tak fandit!!! :-)

      0 0
    • HROOLI  

      Jedu, snad si na ní spravím zatím špatnou náladu !! :D

      0 0
    • mr.nikdo  

      Jedu dlouhou…

      Chci porazit nejakeho profika :-D…

      V realu chci hlavne dojet do cile. Pokud by se to podarilo pod 5 hodin, tak budu vesely, jako zelva :)

      0 0
    • klemi  

      letos poprvé dlouhá, těším se na to, trať mám projetou a líbí se mi :)

      0 0
      • Ondry  

        Předpokládám, že letos? Jak to vypadá, dá se to projet celý i když to více méně (spíš více) neznám? díky.

        0 0
        • klemi  

          to netuším, byl jsem tam loni.

          0 0
        • Smazaný účet  

          trať je dobře značená, pokud si vytiskneš mapku tak není problém to trefit.. ale já to tam znám jako svoje boty tak se mi to mluví :)

          0 0
          • Ondry  

            Díky, rád bych si to projel a prej je tam dost novejch pasáží, hlavně dobrá myšlenka je vypustit to debilní pole na kterým to předminulej rok při tom šíleným chcancu bylo tak akorát na sebevraždu. No snad to nějak spáchám… nebo, že bych si tě objednal jako šerpu? :D

            0 0
            • onik  

              o tom poli už nikdy nemluv :D tam jsem chtěl regulerně plakat jak jsem byl nestastny

              0 0
              • karliner  

                Kdyby jel kolem Bomba/Honza/atd. dal by ti duši

                0 0
              • epsilon  

                tak to jsme byli dva … :D

                0 0
                • Ondry  

                  Při tom ročníku kdy bylo tak ,,nádherně" jsem při vyhlášení seděl u dojezdu a pár slečen co dojíždělo regulérně plakalo, takže myslím, že takovejch co na tom byli psychicky fakt špatně byli desítky. Takže se není za co stydět :)

                  0 0
                • Ondry  

                  Při tom ročníku kdy bylo tak ,,nádherně" jsem při vyhlášení seděl u dojezdu a pár slečen co dojíždělo regulérně plakalo, takže myslím, že takovejch co na tom byli psychicky fakt špatně byli desítky. Takže se není za co stydět :)

                  0 0
            • bagr84  

              Jaky pole? Koukam na trasu a zda se mi stejna…

              0 0
              • Ondry  

                detailně jsem to neštudoval, ale v článcích se píše o vypuštění pole a je to z toho důvodu, že na biku se po polňačkách prostě nejezdí, konkrétní znění si nepamatuju

                0 0
              • kovar  

                asi za odčervovací stanicí v rybářích. Už to nevede západně kolem Bečvy a pak severně kolem potoka v poli ale severně po sfaltce a pak západně po pol¡načce

                0 0
            • Smazaný účet  

              haha prej šerpu :D já jsem hobík amatér takže to by asi nemělo význam :D

              0 0
              • Ondry  

                Tož já na tom nejsem o moc líp jsem jen hobík, tak bych to tak špatně neviděl, ale asi to už stejně před závodama nestihnu

                0 0
          • Tina  

            Sú tam nejaké obávané technické pasáže, alebo je to šlapací závod typu KPŽ?

            Tento rok bude mať na Šele premiéru 650b :) Pozerám na štartovku a účasť je fakt dosť dobrá. 37 prihlásených báb na 93km! Pavla Havlíkova, Pavlína Šulcová, Pavla Nováková, … Na titul to tento rok zase nebude :)

            0 0
            • Smazaný účet  

              za sebe můžu říct, že na dlouhé je dost technických míst, které já ani téměř nevyjedu nebo nesjedu. A je tam také plno singlů… trochu nevýhoda jsou přejezdy mezi jednotlivými stranami moravské brány.

              krátká 60 km je vyloženě pro chrty na krosech.

              0 0
            • orm  

              KPŽ to není, ale zase nějakou přehranou techniku tam nehledej. Pokud bude bláto, tak to na pár místech klouže, ale jetelné bylo všechno. Začátek jsou singly, kde se to ucpe, takže si to člověk moc neužije, pak je technický výjezd k hradu, zábavný je průjezd pod mostem, kde par cm od hrany je koryto s vodou. Druhá část, po přejezdu dálnice, mi tak zábavná nepřišla a moc míst si tam již nevybavuji.

              0 0
            • McBlacky  

              nahoru je problém jen „premie“ a dolů je jeden prudký úsek pár metrů který si pamatuji, že jsem nejel. Za sucha by to problém nejspíš nebyl. Pak je tam pár míst, kde je potřeba pevně držet klacky a mít jistou volbu stopy, ale to všude.

              0 0
            • Tomahomo  

              Ale v kategorii bys mohla, tam je vás 10 ;o)

              0 0
              • Tina  

                Nechajme sa prekvapiť. Po 93km mám celkom dosť aj na silničke a tak neviem čo to som mnou spraví na bajku :) Myslím, že dosť dôležité bude nenechať sa vyhecovať atmosférou a neprepáliť to po štarte :)

                0 0
                • epsilon  

                  a to je problem :D :D …

                  0 0
                • plevka  

                  chci jet na pohodku a když bude ke konci dost sil, tak začít zrychlovat, hlavní je dojet do cíle :)

                  0 0
                  • Tomahomo  

                    Seš tu zaregistrovaný 3 roky a ještě neznáš správnou závodní strategii? Po startu hodinu šrot, pak zrychlíš, a na závěr zafinišuješ! :o)))

                    0 0
              • Tina  

                Myslím, že v mojej kategórii je top favoritkou Kája Polívková a určite má „najeto“ :)

                0 0
                • Tomahomo  

                  Díval sem se na její web a tady máš její odpověď na tvou otázku výš:

                  No – je týden do závodu, právě se vracím z moravského Lipníku n B. , kde jsme si byli trať projet –podotýkám, rozloženou ve dvou dnech …co k tomu říct, bude to pěkná řehole a asi na celé dopoledne. Oproti kratším závodům,typu „Kolo pro..“, je první půlka, tj cca 46km, velmi technická, samé singeltracky, lávky, zatáčky s kořeny,kamenité serpentiny, moc míst k odpočinku tu není, na projížďku nesmírně zábavné, v závodě budu hodnotit asi jinak J, v druhé půli zas naopak dlouhá stoupání, co vezmou zbytek sil.

                  Myslím, že přehání.

                  0 0
                  • Tina  

                    No veď uvidíme :) Ja to idem prvý krát v živote takže vlastne neviem do čoho idem :) Mojím cieľom je pekne si pojazdiť a HAVE FUN :) Ako tu čítam, dúfam že sa nestanem súčasťou nejakého „špuntu“. Ale trúfam si povedať, že pri zjazdoch nebudem tou brzdou ja :)

                    0 0
                  • McBlacky  

                    mě to přijde podobný. Můj scénář byl vždycky:

                    napálit to po startu a být do první padesátky v terénu, aby se to nešpuntovalo. V terénu si to pak užívat a drtit to co to dá, jinak to nemá flow a pořád někde řadíš a plazíš se do minivýšvihů. V druhé půlce po přejezdu na druhou stranu následuje chcípačka v kopcích :) a na závěr pěkně rovinky na větru pod Helf, samotný výjezd na hrad je pak už brnkačka

                    0 0
    • onik  

      ještě nevím zda se zučastním..najeto mam tak 500 a to počasko moc nedovoluje

      0 0
    • obor  

      Chcem sa spytat ci sa da niekde blizko startu stanovat, nebyva tam vyhradene miesto pre zdarma stanovanie ucastnikov? Alebo len v regulernych campoch? Diky.

      0 0
      • orm  

        Ahoj, co vim, tak loni par lidi spalo na travnatem parkovisti u hradu. V patek tam bude jeste dost mista.

        0 0
        • obor  

          Dakujem za pozitivne spravy. Uz som nasel o tom zmienku aj na strankach ASM v sekcii ubytovani, celkom dole.

          0 0
      • Smazaný účet  

        jo na parkovišti a v sadu pod hradem bylo dost stanu. Je to louka a urcite se tam daji najit i rovna mista. O kempu tady nevim, snad mozna v teplicich n.b. by neco mohlo byt.

        http://www.selasport.cz/…ytovani.html

        0 0
    • jIrI___  

      Lupnu to i sem :). Pokud by se chtěl někdo za nějakou symbolickou cenu bavit trička ve vel. L z letošního ročníku, hlásím se jako zájemce. Letošní design se mi ukrutně líbí, ale Šely se bohužel po třech letech zúčastnit nemůžu :(

      0 0
      • blisterexist  

        když napíšeš pořadateli že by sis chtěl jedno koupit tak by neměl být problém si myslím

        0 0
    • Tomahomo  

      Tak se dívám, že na dlouhou je přihlášený i Ondra Cink – třetí nominovaný na OH v Londýně.

      0 0
    • karliner  

      Jedu dětskou a doufám, že ji ujedu…

      Po závodě budu u stánku s pivem, kdyby si někdo chtěl dát také, poznávací znamení dres OKOLOHORO.

      0 0
    • Tomahomo  

      Dnes sem nabíral vodu z pramenu u Rybářské lávky a kdo se nevyřítí z lesa – Džobr ještě s jedním, projížděli první polovinu. Tak jsme chvilku pokecali a pak sem za nimi jel do Týna po polní. Podle Honzy pojede Šelu i Kulhec.

      0 0
      • Tina  

        Oficiálna fejsbukácka stránka Šela práve potvrdila účasť Jardu na MČR.

        Konečne bude s kým závodiť :D

        0 0
        • Tomahomo  

          FB nemám, takže nevím, v přihlášených se objevil včera večer.

          0 0
    • Tina  

      predpoveď počasia neznie optimisticky :(

      0 0
      • orm  

        Upřímně, za mě radši déšť než teploty co jsou teďka :-).

        0 0
      • Smazaný účet  

        ha to bude sado maso.. jedu jako divák tak snad bude na co koukat.

        0 0
      • Ondry  

        Měj na paměti, že nikdo nemá ponětí jak bude za pět dní.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tina má!

          0 0
          • Ondry  

            Musíme doufat, že bude sucho i když se mi nějaký kořenový pasáže nevybavujou. Minulej rok bylo fajn, možná po dešti?!

            Tak teda pro Tinu, počasí není exaktní věda :)

            0 0
            • Tina  

              Tak zase pozor. Tak som to nemyslela. Viem jazdiť na bicykli aj v daždi :) Avšak nechce sa mi po prepršanom maratóne potom týždeň dávať dohromady bajk. Takže pokiaľ by som si mohla vybrať tak si radšej vyberiem sucho a teplo. Hoci aj veľmi teplo.

              0 0
              • Ondry  

                To já tím nechtěl říct, taky dám přednost pěknýmu počasí.

                0 0
          • Tina  

            a mala pravdu :(

            0 0
      • Tomahomo  

        Nač stahovat kalhotky, když brod je ještě daleko?! ;o) Jinak tu Šelu si můžeš projet, je dobře značená celoročně.

        0 0
        • Tina  

          Aj som nad tým uvažovala, že by som zajtrajší voľný deň obetovala na prehliadku trate, ale nejako sa mi nechce zbytočne najazdiť toľko km tam a späť. Stojí to čas a peniaze. Budem sa musieť uspokojiť z „on-sight“ prejazdom :)

          0 0
    • javormartin  

      Já letos po 4 letech zkusím poprvé dlouhou, tak jsem zvědavý. Beru to jako takovou soukromou výzvu. Chtěl bych to zajet okolo 4,5 hodiny

      0 0
    • epsilon  

      nejel by si zitra nekdo ze Zlina projet prvni cast trati ???

      0 0
    • Tomahomo  

      Tak přece jen chce Kulhec tričko! Dnes sem si našel hezké místo na focení, resp. přístupovou cestu k němu, tak hlavně ať neprší :o)

      0 0
      • Tomahomo  

        Myslel sem, že link ukáže seřazený seznam podle kategorií, ale ono ne… :o(

        0 0
      • Smazaný účet  

        kam jdeš fotit? i když trať znám tak musím prostudovat přístupové trasy… a bude to premiéra s externím bleskem tak jsem zvědavý.

        0 0
        • Tomahomo  

          Napřed chci jít na start, před startem vyjet abych se stačil dostat sem pak buď k Rybářím, nebo mě láká ten blátivý úsek tu a nakonec výjezd na Helf.

          0 0
          • Smazaný účet  

            no já přemýšlím nad těmito 2ma místy http://mapy.cz/s/3KW8 (viz vlajky) na start nejdu, bojím se, že by mě nepustili z lipníka autem, další možnost je tradiční přejezd silnice před helfštýnem

            0 0
            • Tomahomo  

              Vlajku vidím jen jednu. Kam mě pustí neřeším, já jedu na kole :o) Přejezd cesty je určitě akční, ale tam sem byl několikrát, na tom singlu budu hned vedle nich a pojedou relativně pomalu.

              0 0
              • plevka  

                já možná aj půjdu :D

                0 0
                • Tomahomo  

                  Hele, eliťáku, ty než se tam dostaneš tak už budu na cestě jinam :o) Ale v klidu, tam půjde většina, zítra večer ti to povím :o)

                  0 0
    • Tomahomo  

      Takže uzávěrka:

      538 – Plevka

      242 – Tina

      661 – Chaingang

      495 – blisterexist

      590 – Klemi

      Jiné jsem neidentifikoval dle profilu.

      0 0
    • plevka  

      svítí SLUNKO :)

      0 0
      • Slavoš  

        Aby ti radost vydržela po celý den. :-)

        0 0
      • Tomahomo  

        Nečum na netu, a rozjížděj se, eliťáku! :o))) Souhlas se Slavošem ;o)

        0 0
      • Lukster  

        Čus, jaké máš číslo?

        0 0
      • ekimek  

        Já věděl že bude dobré počasí… :-)

        0 0
        • Slavoš  

          Tak tady jsou fotky z dnešní Šely pokud bude chtít nějakou poslat,tak pište na mail v profilu.

          0 0
          • jIrI___  

            V takové náloži fotek se musí najít každý chtě nechtě :D

            0 0
          • Ondry  

            To byla strašně vtipná situace, borec s lístečkem a foťákem, chtěl jsem plácnout něco vtipnýho, ale prostě jsem na to neměl :)

            Ale poděkoval jsem za povzbuzení tak jste to snad slyšeli.

            0 0
            • Slavoš  

              Neboj slyšeli , jen byla hezká reakce všech z B-F ,když na ně někdo zavolal Nickem ,nebo jeho jménem.

              :-)

              0 0
            • Smazaný účet  

              já jsem poznal jen ten titan s leftynou co jezdí Tina, chtěl jsem zařvat něco o 650B ale pak jsem si řekl nebudu provokovat…

              0 0
              • Ondry  

                mohla by tě nahlásit pořadateli závodu a ty by jsi dostal ban v závodě :)

                0 0
              • Tina  

                Poznámku v tom mysle na adresu 650 som tam aj tak od niekoho počula :D I don´t care, though :)

                Inak Duratec tam vystavoval toho Torraina 650b 29" vidlou.

                0 0
            • Tomahomo  

              A ty si myslíš, že si ve svém věku zapamatuju 10 čísel se jmény a nicky?! :o)))

              0 0
              • Ondry  

                Né tak jsem to vůbec nemyslel, prostě byla vtipná ta situace a né že si nepamatuješ nějaký čísla, který by si nikdo nezapamatoval, prostě tam tak někdo stojí a prej hele 139, hned mi to došlo jenže než mi můj mozeček byl schopnej vygenerovat kloudnou odpověď už jsem cválal dál.

                Palec hore vám dávám.

                0 0
          • Chaingang  

            http://slavosjos.rajce.idnes.cz/…araton_2012/#…

            můžeš mi ji prosím poslat na mail z profilu?

            Jinak to bylo naprosto odporny místo a vůbec to tam nejelo…

            0 0
    • Biker jak Pes  

      Tak podle kol závoďáků teda bahno na trati asi bylo, ale počasí vyšlo parádně. Jsem zvědav na výsledky. :-)

      0 0
    • Ondry  

      No slyšel jsem, že je teď prej nějakej rozmach 29" no ale tohle bylo trochu moc, 90% lidí ze začátku startovního pole vyměnilo během zimy komplet kola.

      0 0
    • Ondry  

      Prej ti sběrači po trati našli přibližně 100 řetězů.

      0 0
      • onik  

        to nechapu co se tam dělo dneska s tema retezama :D ja to zabalil na 18tem kilaku kvuli řadiciho lanka a mam pocit že tak polovina lidi nemela retez co dojela

        0 0
        • mr.nikdo  

          Jsem te zahledl v cily… Nejaky hodne vyvoveny :-D

          0 0
          • Biker jak Pes  

            Taky se mi zdálo, že ho vidím, ale byl nějaký moc čistý, tak jsem si říkal, že to nebude on. :-D

            0 0
            • mr.nikdo  

              No bile RB s Foxem a napisem Myval :-D…

              A hlavne mel celkem usmev na rtech :-D

              0 0
              • onik  

                jj však sem tam seděl už od pul 11 a čekal na kliče od auta ktere přijeli až v 5 takže sem se stihl umyt

                0 0
    • Splinter  

      Bahynko uzasny, hlavne super kdyz clovek spotrebuje flasku iontaku na „mazani“ horniho kolecka kladky prehazovacky aby vubec tocilo :-D Ale super trať a dneska i super počasí, kdyby včera nepršelo tak by to bylo asi rekordně rychlý..

      0 0
    • blisterexist  

      bahna bylo moc, ale dalo se to, jsem spokojen

      89. celkově

      22. v Muži Expert 19 – 29 let

      čas 4:52

      a ještě jsem v tombole vyhrál ubytování v rakousku pro dvě osoby s polopenzí na 4 noci:-D

      0 0
      • Ondry  

        Před dvouma rokama na šele v tombole je přestalo bavit vyhlašovat ceny tak je začali spojovat nějakej týpek vyhrál mikrovlnku a taky nějakej zájezd, tak přišel k pódiu a spiekr kde máš číslo? v autě mám pro něj jít? no my na tebe čekat nebudem, máš pech.

        0 0
      • vsn  

        dojel jsi předemnou :D ja sem 23. :D musel jsi mě předjíždět za tím tunelem s muzikou když jsem dával duši duši … a nebo ještě o 2 km dřív když jsem se to snažil jen dofoukat jestli se to zalepí …

        za ten usek sem se propadl o cca 40 míst a ztratil podle garmina 10 minut :)

        0 0
    • Stanley_vy  

      Tak jsem po deseti km dlouhé protočil ořech a skončil. :-/

      0 0
    • Tomahomo  

      Velká gratulace Tině k tomu, jak skvěle vyjela singl kde jsme fotili, a kde tlačily 2/3 eliťáků. Sice ji nikdo neblokoval, ale většina chlapů kteří jeli na první pozici jej nedali.

      0 0
      • Slavoš  

        Pokud by někdo chtěl vidět důkaz jak Tina na 650B jede,je k dispozici.

        :-)

        0 0
        • Ondry  

          to je dobrá navíc celej závod odjela na rozbité vidlici :)

          0 0
          • Slavoš  

            Taky máš pár fotek.

            0 0
            • Ondry  

              Až moc :) já nemám rád svůj xicht, ale i tak díky. Prosim tě nepiš, že chápeš proč, už tak mám sebevědomí v hajzlu :)

              0 0
        • Tina  

          Slavoši, díky za fotky. A to, že som vyšla ten kopec je vaša vina čo ste tam stáli. Normálne by som zliezla a vytlačila to aby som šetrila sily. No a zrazu pod kopcom počujem „jeeeď Tina“. No tak čo som mala robiť? Tak som „jela“ ;D

          Díky všetkým čo ma povzbudzovali na trati. Sorry, že som čumela ako výr, ale ja som nikoho nepoznala :)

          0 0
          • epsilon  

            jo a ja sem byl asi ten co lezel v pulce pekla na ceste v krecich :D

            0 0
            • Tina  

              jj, vás dvoch si pamätám :D Správna dvojka :) bola som rada, že si to „rozchodil“

              0 0
              • epsilon  

                Nechapu .. za dobu co jezdim sem se nikdy ani nepriblizil k takovemu stavu … jedu si od startu pohodicku nikam se nezenu jedu s kamosem a ze kdyz tak si na pekle zrychlim … nohy uplna pohoda tak si nasadim si slusne tempo tak pekne se mi jede slupnu Carbosnack trikrat slapnu a uz to zacalo .. lytko, stehna zahodim kolo lehnu a od zadku po kotniky vsecko tvrde a s nicim nemuzu pohnout :D

                0 0
                • Rakosnik  

                  Jo, to jsem tě tam viděl. Nechápu, taky jsem křeče nikdy neměl a tady zhruba od 60. km až do konce co 15 minut vnitřní strana stehen… Naštěstí mi stačilo si hodit lehčí převod a mohl jsem jet dál (i když v pekelné bolesti), ale ztrácel jsem..

                  0 0
          • Smazaný účet  

            ja som si ťa všimol hneď na štarte…stáli sme vedľa seba a ten ružový elox je dosť nápadný… :)

            každopádne maratón super ako obyčajne…tak fajne sa mi ešte nešlo…;)

            0 0
          • Tomahomo  

            Podle mě jsi na fotce č. 49 na MTBS

            0 0
            • Tina  

              ježiš ďalšia. V živote som nemala toľko fotiek so závodu. Že to niekoho baví fotiť starú babu :)

              0 0
      • blisterexist  

        to blokování byla hrůza, takové pěkné singly a všeci jeli jak posraní:-/

        jinak dík za fandění!bylo to super

        0 0
      • mr.nikdo  

        To byl ten relativne ze zacatku?

        0 0
        • Tomahomo  

          15. km ± Slavoš to má ve fotkách, já je uploadnu časem, fotil sem s bleskem a je z toho… houby :o/

          0 0
          • mr.nikdo  

            Jo. Uz jsem to projel a cucim na to. Prave nam tam kdosi rikal, ze to dala jen tak 1/3 cela a jen 1 zena… :-)

            0 0
            • Tomahomo  

              No vždyť! Já a Slavoš, a ta žena byla Tina :o)

              0 0
              • mr.nikdo  

                Ja si to myslel, zes to mohl byt ty… Ale vis jak :-D

                No to mi potom doslo, ze to byla ona :)

                0 0
              • onik  

                ten co měl sluchatka a fotil?maš i mne tak nahravej :ú

                0 0
            • Slavoš  

              Z fotek je to celkem patrný,čelo mám nafocený celý.I Kulhavý si tam musel šlápnout,protože neměl kam jet.

              0 0
              • mr.nikdo  

                Jojo. Na fotky jsem se prave tedka dival :-).

                Asi ti zitra poslu mail… Kvuli jedne fotecce, jestli to teda nevadi :)…

                0 0
    • mr.nikdo  

      Tak jsem jel po 1. Selu… Rovnou dlouho…

      Dojel jsem :-D…

      Cca pod 6 hodin… Ale 2 krat jsem uvolnoval ucpane kolo od bahna :-/

      0 0
    • JFtryall  

      Dobry sracky. Krasny singly. Dojel jsem prvni se 150mm fullem. :-D. Cas 4:55:17, 24. v kat. Spokojenost.

      0 0
    • plevka  

      dnes jsem se utvrdil v tom, že jsem turista, ale svůj cíl dojet v časovém limitu jsem splnil,v cíli jsem byl přesně v 18:00+28 vteřin :)zážitků spousta, asi 6krát jsem spadl, při sjezdu z Maleníku jsem letěl na šutry a ohnul kotouč, takže až na Rybáře mi přibžďoval, tam mi to opravili mechanici od Authora, chvála jim :)mám dobité ruce, nohy a nemůžu se hýbat, ale jsem vysmátý :) zkusil jsem si to a příští rok, radši budu fotit s klukama. Jo a joňták ani banány, koláčky, čokoládky, mysli a jiné sladké pochutiny nechci vidět aspoň týden :)

      0 0
      • Ondry  

        být o 29 sekund ryhlejší tak jsi měl vyhrát nějaký supr ceny

        0 0
        • plevka  

          co si pamatuju, tak každý rok poslední jezdec vyhrál popelnicu :) ale letos nic takového ani nevyhlašovali. Stejně za mnou přijelo ještě 5 závodníků, kteří dojeli v limitu, takže bych ji nevyhrál..

          0 0
          • Ondry  

            Speakr říkal, že kdo dojede do časovýho limitu a to do šesti hodin vyhraje popelnici, takže ti to asi těšně uniklo.

            0 0
      • HROOLI  

        Turista by to neobjel ..:)

        0 0
      • terkad  

        Jo a joňták ani banány, koláčky, čokoládky, mysli a jiné sladké pochutiny nechci vidět aspoň týden :)

        Nápodobně. Chystat to celej den na stůl, nechat se tím polívat a ještě ty kelímky pak sbírat, to mi zas na dlouhou dobu stačilo. Příští rok radši pozorovat ze sedla :)

        0 0
        • Ondry  

          já jim v cíli ochutnal asi 8 těch chlebů ze škvarkovou pomazánkou a klidně bych si ještě dal :)

          0 0
          • terkad  

            Tak tos byl ty, co nám tam spásl půl stolu? ;-)

            0 0
            • Ondry  

              Já jsem tři roky nebyl na občerstvovačce, tak jsem si to musel lehce vykompenzovat :)

              0 0
            • Ondry  

              Nejsem si jistej, ale možná jsem se s tebou bavil?? Tak jsem si to zjišťoval tu pomazánku jsem neměl nikdy :)

              0 0
              • terkad  

                No bylo nás tam víc, ale možné to je. O čem? Podle bajka to nepoznám, pod blátem nešlo u některých závodníků identifikovat ani jestli to je nebo není full, natož najít čip :)

                0 0
                • onik  

                  letos ta pomazanka nic moc ale taky sem se nebal si dat

                  0 0
        • plevka  

          všem Vám na občerstvovačkách patří velký dík, věřím, že to není sranda.

          Já měl celou dobu chuť na chleba se škvarkama, ale všude už byly snědeny, až na Slavkově jsem se dočkal chlebů s nějakou pomazánkou, zvalil jsem 3 a hned mi bylo líp :)

          0 0
        • mr.nikdo  

          Take chvalim obcerstvovacky…

          Makali jste rychle, obetave a navic se to i smalo :-)

          0 0
    • klemi  

      hodně sjetej RR nebyl dneska dobrá volba, boužel jsem neměl ani tušení, jak tam pršelo. Takže jsem si připadal, jak na ploché dráze :D.

      Ráno jsem přijel pozdě na start a jel až kdesi s 2. půlky 2 vlny, vystřihl jeden excelentní polet přes řidítka, celkem se proběhl, prožil jednu velkou krizi a 6km před cílem roztrhl řetěz a totálně odrovnal šaltr :/. Myslím, že na první dlouhej závod v životě celkem hodně :D

      0 0
      • HROOLI  

        Co dnes všichni mají s těmi řetězy ? :D Já jsem jel teda krátkou, ale i tak jsme toho bahna měli až až a všechno v pohodě, jen to vydává propodivné zvuky .. :D

        0 0
        • klemi  

          všichni s tím problém neměli. Ale trhalo se ve velkým :D

          0 0
        • klemi  

          já se právě vždy den před závodem dívám, jaký má být počasí, jak to vypadá… Ale v pátek jsem se snad poprvé neměl kdy podívat a dopadlo to jak to dopadlo :) Ale co, po závodě to nemá cenu řešit :)

          0 0
    • Ondry  

      profil a čas na jeden kilometr AŠM

      0 0
      • obor  

        Mozes prosimta poskytnut original GPS zaznam dnesnej jazdy?

        Dik.

        0 0
        • Ondry  

          možná jo nikdy jsem to nezkoušel nikomu posílat

          http://ulozto.cz/xJp6c4f/asm-gpx

          0 0
        • Tomahomo  

          Nejsi ty ten co projížděl trasu bez čísla, a za Slavíčem řešil jestli pokračovat po krátké, nebo po dlouhé, a u mostu v Lipníku jsme taky cosi probírali? ;o)

          0 0
          • terkad  

            Co vím, tak bez čísla trasu jel Kulhavý, ale to on asi není, co? :D

            0 0
            • Tomahomo  

              No, on číslo měl(10), ale asi je někde ztratil, na videu na 15. km je ještě má. Nicméně i když sem s Jaroušem nikdy nemluvil, tak Slovák to fakt není :o)

              0 0
    • v4mp1  

      77. abs. pořadí

      31. M19–29

      3:09 (krátká)

      Šelu podruhé v životě (2010 a letošní…). Koukám, že s tím bahnem jsem to dobře vychytal. Všude jen bahno, bahno, bahno a když náhodou nebylo bahno tak místo toho byla řeka bahna.. Jinak jsem zaslechnul(přes­lechnul), že letos padnul údajně rekord v počtu přetržených řetězů (100+?!?). :-)

      0 0
    • The_Trooper  

      12. (8.) na 58km

      fotky zde: http://kolarna.rajce.idnes.cz/…ELA_Marathon

      0 0
      • HROOLI  

        To umístění i fotky jsou dost dobré ! :)

        0 0
      • vsn  

        dík :) dobrý fotky

        0 0
      • teepeex  

        poklonka pane kolego:)

        7./MEX – husty

        0 0
        • Gorgov  

          Mno…neni az tak moc k cemu, ikdyz ten vyjezd sem vyjel- pry nas bylo 23, ale nic tezkyho mi na tom zrovna neprislo. Co se tyce zavodu, do druhy obcerstvovacky sem jel o 1. v kat, celkove v tu chvili asi 18… Jedem po rovine cca 35, sahnu pro bidon a nejednou sedim na prdeli a jeden kluk mi jeste prejede po zadech:)) Byl tam vylomenej plot z nehoz jeste trcela takova kulatina a ja to v ten moment prehlidl..Zjistil sem to az kdyz sem se po chvili sbiral ze zeme:) Tejden stary Speednedle sedlo uplne na hadry…Dosel sem k obcerstvovacce, jakoze konec, ale kluci mi tam pucili husty A-Gang sedlo, tak mi bylo blby to odmitat a pekne sem si to dojel treninkove:)

          0 0
          • blisterexist  

            ty si ten se zničeným karbonovým sedlem co to tam říkali?:-D, můj karbon pád přežil, akorát jak bylo pěkně lesklé tak jsem ho tím blátem na zadku pěkně zmatněl:-D

            http://www.bike-forum.cz/…p1090571.jpg

            0 0
            • deekay  

              na tomhle se da odjet 100km maraton? :D

              Obavam se ze na tomdle bych nedojel ani do kramu, holt mlady kluci ;)

              0 0
              • blisterexist  

                pohoda, myslel jsem že to bude horší, ale uplně OK, co mám na silnici ritchey tak z toho bolí prdel víc se mi zdá

                0 0
          • Tina  

            tjo, to sa ti ten majstrák predražil. Sedlo za 5k :(

            0 0
    • banton  

      Zdravím. Rád bych se vyjádřil k počtu prasknutých řetězů. Za celou moji závodní kariéru jsem naštěstí:) nic podobného neřešil. Smekám před všemi co měli prasklý řetěz nebo jinou technickou závadu a došli do cíle!!! Vyhlásil bych anketu kolik těch řetězů bylo 10s !! Ano můžou za to taky extrémní podmínky…ale narážím na to, že prostě na horském kole stačilo 9s a všechno fungovalo. Tím nechci říct, že nejsem zastáncem pokroku a třeba 2převodník je fajn. Ale řeším reklamace typu ohnuté pastorky, řetěz do vrtule a podobně u 10s…co na to vy ????

      0 0
      • v4mp1  

        Nejsem žádný odborník, ale myslím si, že určitě extrémní podmínky hrají roli. Ale podle mě nejvíce to jak kdo umí řadit, když někdo v kopci neumí zařadit a řetěz ještě nepřeskočí na požadovaný převod a závodník v ten moment zabere na svoji Wattovou špičku tak pak se není čemu divit. Nebo když je řetěz bez maziva narezlý nebo už přesluhuje. Případně špatně snýtovaný řetěz .) Jinak většina řetězů bývá extrémně předimenzovaná na pevnost v tahu, ale boční tah* není tolik stavěný a je logické, že v tomhle případě je slušná šance na přetržení. (Berte to s rezervou.. =D)

        0 0
        • Slavoš  

          Jak jsme fotili na cca 15 km,tak přišel chlapík s řetězem v ruce a ptal se po nýtovačce nebo,spojce.Když jsem řekl ,že mám nýtovačku ,tak se zastavil a požádal o snýtování řetězu,podal mi ho ,ať ho snýtuji,že to nikdy nedělal.Upozornil jsem ho,že je potřeba řetěz navléct do rámu a přehazovačky,pro­tože ho tam jinak po snýtování nedostanem.Když jsem se ho ptal jaký řetěz má ,tak nevěděl (9sp nebo 10sp),na 9 sp bych mu dal spojku.Byl to 10 sp řetěz,tak jsem musel nýtovat.

          0 0
      • les  

        Až se začne vozit jedenáct, tak jich nedojede půlka :-D

        Zlatá devítka.

        0 0
        • Veprovak  

          ja jsem skubnul i devitku :) ale vinu pripisuju sobe, kdyz jsem pred tydnem nasazoval novy, tak ze snytovani jsem mel divnej pocit. A ono fakt. Kazdopadne to vydrzelo az do Lipnika ke kasarnam…

          0 0
        • klemi  

          já jsem taky urval 9-ku. Ale já před tím ohnul šaltr. A jak jsem zabral urvalo se všechno co šlo :D

          0 0
    • plevka  

      několik fotek od mé milé, převážně z dojezdu na Helfštýn

      0 0
    • Tomahomo  

      Pár(set) nekvalitních fotek Časem dám link na dvě krátká videa jak jela singl elita.

      0 0
      • Tomahomo  

        1 2

        0 0
      • vsn  

        dík, koukám že se ti náš team libí že fotíš každýho od nás :D našel jsem se 2× :D

        0 0
      • Ondry  

        :D nevšimli jste si náhodou na tom mostě jak jsme na sebe řvali s tím vožralou na ladyně?

        0 0
        • Tomahomo  

          Jestli myslíš most v Lipníku, tak na toho blba sem zařval ať se pakuje, nebo zavolám policajty. Za chvilku pak odjel.

          0 0
      • Hynas  

        Konečně nějaké fotky, kde jsem se i našel…

        Příště, když už tak pěkně fotíš, mi udělej soukromou statystyku, kolik v průjezdu jelo 26, kolik 29 a kolik osin v zadku (tj. 650, resp. 27,5).

        :o)

        0 0
        • Ondry  

          řek bych že tvoje kampaň ,,29" nebrat" tragicky selhala :)

          0 0
          • vsn  

            tak ona ŠELA (delší KPŽ) byla pro 29er vhodnější… dyť tam nebyl jedinej technickej sjezd… a až na jeden singl (kterej měl asi 300m) to bylo bez zatáček … takže tam bych 29er bral pro sebe taky :D

            0 0
            • Ondry  

              To jsi napsal jako by lidi měli doma dva závodní biky a volili podle technické náročnosti trati.

              A kam vy jezdíte na závody, že by se tam člověk na 29" zabil? Protože říct, že 29" mají lidi protože je to další kpž, přitom na tom drtivá většina jezdí ty prasárny na svěťáku. Spíš bych se klonil k tomu, že je to daný dobrou reklamou a ne technickou náročností trati.

              0 0
              • vsn  

                s 29"er se zabiješ uplně stejně jako s 26"er to není o kole…

                ale každý kolo pak má výhody jinde… prostě na kroutivým singlu kde furt brzdíš a zrychluješ má 26er výhodu oproti 29er která má výhody zase jinde …

                na světáku moc prasáren není… tobogán na novém městě zrušili :)

                0 0
                • Ondry  

                  No vlastně jsi mi nic neřekl, jen že trať nemusí být technicky náročná jen tam nesmí být hromada vraceček a zrovna tobogán byl klopenej takže to není pro 29" problém, škoda že to zrušili.

                  Nevím jakej na to máš názor, ale podle mě jsou 29" na český ježdění ideální nebo víš o nějakým závodě kde by to nešlo? Když jsem byl s klukem co jel na 29" tak si celkem pískal přes kořeny po rovinkách, jen jsem si všiml že občas vylítával ze zatáček v sjezdech, no a do kopce si stěžoval.

                  0 0
                  • nox159  

                    otazkou je v cem je lepsi 29" HT nez 26" ful, na korenech na tom musi byt jednoznacne lip ten ful, ve sjezdech asi taky… :)

                    ja dneska jel trasu kde jsem byl rad ze jsem to utocil na 26" na 29ce bych se uz asi nevešel… ( samozrejme da se to resit otockama na prednim kole ale ja je na jednu stranu vubec neumim :D )

                    0 0
                    • Ondry  

                      Celkem často jsem dostával odpověď, že 29" ht je z půlky jak 26" full a pak hmotnost, tuhost.

                      Spíš kolik závodních tratí v čr si prostě nedáš s 29" řek bych, že asi 0?

                      Na závodech by lidi měli mít stejný kola když v jízdních vlastnostech rozdíl je ať mi nikdo netvrdí, že ne.

                      0 0
                      • nox159  

                        vetsinu trati v CR podle me z trohou stesti das i na cyklokrosce…

                        druhe vete nerozumim…

                        0 0
                        • Chaingang  

                          zase se tě zeptám…kolik jsi toho najel na cyklokrosce? Já ti snad půjčim svoji krosku a chci vidět jak na tom sjedeš Jelení chodník a pár dalších míst na Šele…

                          0 0
                          • nox159  

                            jeleni chodnik neznam… pokud to tam ale vsichni na biku jezdi a nikdo to nejde vedle kola tak by to melo jit ne? pokud nekteri tlaci muzu tlacit taky :)

                            0 0
                          • Biker jak Pes  

                            Na krosce se toho dá sjet opravdu hodně. ;-)

                            0 0
                  • blisterexist  

                    rychleby MTB challenge:-)

                    0 0
                    • Ondry  

                      to jediný mě napadlo, ale nejel jsem to, tak jeden v republice :)

                      0 0
                      • blisterexist  

                        já to taky nejel, ale v rychlebeh jsem byl, pro 29 si myslím nic moc

                        0 0
                        • Ondry  

                          Tož jestli si dobrej pilot a 29" máš taky ozkoušenou tak mi nezbývá nic jinýho než věřit :)

                          0 0
                      • vsn  

                        tak ještě Most, v chomutově pak hnoják Tuatara ( http://www.nevix-team.cz/fotogalerie/… ) určitě se závodů najde spousta :)

                        0 0
                        • Ondry  

                          no nevím jestli je dobrý dávat most jako příklad když to Bouda vyhrál na 29" Řek bych, že těhle masovek bude minimum záleží co je člověk za pilota.

                          No a ten závod co jsi nahodil aspoň podle fotek je na 29" ideál. Kameny, kořeny.

                          0 0
                          • vsn  

                            že vyhrál na 29" neva … vyhrál by i na 27,5 i na 26" v tom že záleží co je člověk za pilota a jakou má fyzičku to s tebou souhlasím, to tu i pořád píšu … že ty rozdíly nejsou tak zásadní..

                            co se týká toho chomutova tak podle fotek to možná tak vypadá ale v reálu mezi těma kamenama musíš kličkovat protože jsou velky a takových míst tam byla fakt spousta + kroutivý singly atd.

                            0 0
                            • Ondry  

                              Ale moje otázka byla kolik závodních tratí v čr si prostě nedáš s 29"

                              Je pravda, že Kulhavej se nedá brát jako referenční hodnota páč za to co říká dostává peníze, ale říkal: to na čem se muselo dřív kličkovat teď prostě přejedeš.

                              0 0
      • bosmilan  

        na singlu když jeden z vás dvou pořvával na Epsilona,tak jsem si říkal super,nikdo mě nepoznal :-) jaké bylo moje překvapení na poli za Slavíčem když najednou uslyším svoje číslo,v ruce papírek a hned povzbuzování :-)

        0 0
        • Tomahomo  

          Mám pocit, že na singlu jsme tě taky poznali, možná jsme málo křičeli. A za Slavíčem se to byl asi já(vyholený v černém) :o)

          0 0
          • bosmilan  

            podle fotek jsi to byl ty co po mě řval i na mostě v Lipníku :-)

            0 0
            • Tomahomo  

              Jj, za mostem u té točky pod most do písku :o)

              0 0
              • Splinter  

                tam to bylo super, clovek cumi ty vole pisek a malem si urazi hlavu :-D

                0 0
                • bosmilan  

                  jj,ovšem my menšího vzrůstu jsme problém neměli :-) co mě ale překvapilo,bylo skok na placku při podjetí mostu na protější straně kde jsem to nečekal a snažil se s tím něco udělat at to nezapíchnu a nehodím tlamu přes řidítka :-)

                  0 0
                  • Splinter  

                    no ono to vcera bylo vubec vtipny, celou dobu krasne slunicko a do toho vsude teklo bahno/voda proudem a pak clovek vyjel na louku a tam se prasilo.. Zajimalo by me jak je udelanej ten tunel ve slavici ze tam byly kaluze taky :) no a ta plaz u lipnika to byla posledni tecka :o))

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      byl jsem fotit v tunelu, místní týpek mi říkal, že ten den, jak pršelo tak bylo v tunelu 10 cm vody no ale zázrakem se většina vsákla… i když boty mi tam nabrali snad 2 kg bahna :D

                      0 0
                      • Splinter  

                        to tys tam mel na zemi ten blesk?

                        0 0
                        • Ondry  

                          Foose radši řekni, že ne. To je tak na dostání do držky :)

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            ne, já ho měl na stativu u stěny, nemohl nikomu zavazet… tam uprostřed ho měl asi typan z mtbs nebo tak někdo.

                            0 0
                            • Ondry  

                              nezavazel, ale je to celkem slušnej flashbang

                              0 0
                              • Smazaný účet  

                                šak jste profíci, ne? vy na to musíte být zvyklí! :D

                                0 0
                                • Ondry  

                                  :D jestli je tohle parametr profíka, tak nejsem profík :)

                                  (ne že bych splňoval nějaký jiný hodnoty)

                                  0 0
                      • Tomahomo  

                        Projížděl sem ho ve čtvrtek cca v 16:00 a kaluže vody tam byly, jak hluboké nevím, ale bláto se mně na pláště nechytalo. Ale bylo to pár desítek metrů kde nepršelo, tak sem byl docela rád :o)

                        0 0
        • epsilon  

          jo … furt tam na me nekdo rval :D

          0 0
    • Dan.45  

      nevíte kde všude lze shlédnout fotky z krátké-juniorské trasy ? našel jsem zde jen od uživatel The Trooper http://kolarna.rajce.idnes.cz/…ELA_Marathon nevíte kde bych mohl najít další ?(těch fotografů na té trati bylo hafo :)) )

      0 0
    • Tomahomo  

      Nevím jestli jste někdo jeli cross, nebo máte nějaké info jak řešili toho borce z číslem 3094, mám ho na fotce, přijel po trati MTB do Lipníku, někde špatně odbočil a jel dlouhou/krátkou. Ve výsledcích je druhý.

      0 0
    • Smazaný účet  

      moje fotky

      vybírejte rychle protože to brzo smažu :D

      (snad půjde link)

      0 0
      • marYn  

        link nefunguje…

        0 0
        • marYn  

          vlastně funguje, když se prokuchá a nechá se tam jen to facebook.com…

          0 0
            • marYn  

              jj diky, pěkné fotky, mnohem hezčí než od kociána :) škoda že na nich nejsem.

              0 0
              • Smazaný účet  

                dík za pochvalu, potěší :)

                0 0
              • bosmilan  

                Ono je rozdíl jestli člověk vyfotí třeba jenom 100 fotek a vybírá si různé místa a snaží ať ty fotky mají svou kvalitu a nebo prostě to uděláš jako v případě fotokocián,že vyfotíš každého na nějakém místě kde se ti podaří,ale potom je prostě každá fotka stejná a je jasné,že ta kvalita bude někde jinde.Já jsem rád že se někdy najdu aspon na fotkách od takových jako je fotokocian.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  ale i kocián by to mohl dělat poctivě a né jako cvakal… u něj nevidíš žádný nápad. Na každém místě se myslím dá vymyslet něco zajímavého. Já nemám vyfocené všechny, protože na to prostě nemám kapacitu – karty ani baterky a ani to nedělám pro zisk + jsem laboroval s nastavením, protože jsem fotil s ext. bleskem poprvé.

                  Kdyby kocián chtěl tak může udělat fotky úplně jiného stylu – profesionální. Mohl by mít na 1 místě třeba 2 foťáky a cvakat toho co nestihl na druhý foťák dálkovou spouští.. všechno jde jen se musí chtít.

                  0 0
                  • marYn  

                    přesně tak. jednou to fotili myslím sportfotograf.de a ty fotky byly luxus. sice byly o dost dražší než kocián, ale moc pěkny – a tím právě mám na mysli kompozici fotky. kocián to fotí prostě zepředu cvak cvak zdar. lepší než nic, ale když to někdo dělá v zajímavém místě, vezme to zboku atd. tak ta fotka je úplně jinde. podle mě to kocián taky docela ojebává, prostě nacvakat a přitom ten styl fotky je na úrovni tetky na dovolené u mořa..

                    0 0
                  • marYn  

                    0 0
                  • marYn  

                    jen tak pro zajímavost – fotky od sportograf – kompozice docela jinde (no schválně jsem je trochu zmenšil a rozmazal xicht)

                    http://www.bike-forum.cz/…52b1d9–2.jpg?…

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      no jenže to je typicky český.. každej chce bez práce fotit a pak draze prodávat.

                      Co jsem viděl např. fotky svatebních fotografů z usa tak jsem se z toho málem posral .. takový fotky u nás nedělá nikdo. A v usa je takových fotografů stovky.. no ale to už zabíhám do hodně velkýho offtopicu :/

                      jinak sportograf znám, ten to má dobrý

                      0 0
      • mr.nikdo  

        Tak fotky mas hodne pekne, ale na zadne nejsem – skoda :D

        0 0
    • Dan.45  

      prosím vás nevíte kde se dají sehnat fotky z toho ´´tunelu´´ ????

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.