• HROOLI

    Čau, tak kdo se chystáte na letošní Šelu ?…jakou trasu jedete .. vaše cíle ..?

    Já jedu tu 60 a chci být na bedně v juniorech.

    0 0
    • Frostty  

      Příjdu si pro podpis..

      0 0
    • jIrI___  

      Nejedu, ale chci to letošní pamětní tričko, protože konečně se na nějakých závodech objevila trochu originální grafika. Pokud by se ho někdo chtěl zbavit, piště na mail (vel. L) :)

      0 0
      • HROOLI  

        Jestli ho dostanu, tak ti ho klidně dám, jelikož se mi grafika vůbec nelíbí :-)

        0 0
    • s c o t t  

      vždycky chčije, alespoň 1/3 závodu. Minule mě nasr.. tím svedením první vlny tam kde slunce nesvítí!

      0 0
      • HROOLI  

        Snad to půjde, mám na výběr jen mezi Rocket Rony a holými ráfky :D

        0 0
    • orm  

      Jedu dlouhou a chci vyhrát kategorii nad 100kg :-).

      0 0
      • s c o t t  

        mg ,5 let a už 100kg

        0 0
        • orm  

          Jde to rychle nahoru :-)). ps: Kdyby jenom 100kg :-).

          0 0
      • HROOLI  

        :)

        0 0
      • orm  

        Tak cíl splněn, ale radost mi to neudělalo. Letos v tlouštíkách nebyla žádná konkurence :-(. Výkon také nic moc. Příští rok doufám, že už v této kategorii nebudu :-).

        0 0
    • Tomahomo  

      AŠM MČR

      0 0
    • blisterexist  

      já jedu dlouhou a doufám že nezahynu v příkopě:-D

      0 0
    • Biker jak Pes  

      Nejedu a chci vyhrát titul.

      0 0
    • jandys  

      Šela nic moc. Trať je spíš na nějaký sólo vyblbnutí než na závodění. A startovný?? :D …to teda pardon. Sice ho neplatím, cena je však i tak neúměrně vysoká. To si raději 6× po sobě zajedu na PDV kde dám kilčo za kvalitní XC závod s pohodovou atmosférou,krásnou tratí, kvalitní konkurencí, dobrým zázemím a hlavně závod organizačně perfektně podchycený.

      0 0
      • Blade  

        Však ono to ale vychází:) 1×90km na Šele, nebo 6×15km na Drahanech:) Sice se na Drahanech můžeš najíst 6×, ale na Šelu máš zase jen 1 cestu:)

        0 0
        • jandys  

          :D tak teď fakt nemám co říct, dobře ty…snad jen 6× XCO = 6× zlepšení techniky,takti­ky,prostě všeho…1× sebelepší maraton = nic moc…

          0 0
      • Gorgov  

        Podle mě je cena příliš nízká, pak tam jede zbytečně moc lidí a je z toho masovka, zvednul bych to aspoň na litr.

        0 0
        • jandys  

          kdyby nešlo pořadateli o PRACHY tak omezí počet startujících tak jak je to na kdejakým závodě a problém je vyřešen,nevím jestli by pomohlo zvýšit startovné…a když ano tak jen minimálně

          0 0
          • Tomahomo  

            Honzíku, já sice závody nejezdím, nemám na to mentálně, takže je mně jedno kolik je tam lidí, nebo jaké je startovné, ale máš šanci… Pokud se ti nelíbí Šela, tak uspořádej Author Naj marathon.

            0 0
            • jandys  

              Toníku, nepochopil jsi smysl příspěvku,nevadí. Mám svůj idealistický názor, je to tak, ale stojím si za ním. V dnešním světě plným sraček a korupce mě to tak nějak drží při životě…motivace studovat,závodit a vůbec motivace něco dělat. S tím vlastním závodem to není špatnej nápad, určitě mám do budoucna nad čím přemýšlet a třeba jednou…

              0 0
              • Tomahomo  

                Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.

                Sir Winston Leonard Spencer-Churchill

                Já ti tvé názory neberu, ale pokud s něčím nesouhlasíš, či ti to vadí, pak máš možnost(„máš šanci“) udělat to jinak – můžeš uspořádat závod bez startovného, a dotovat jej ze svého.

                0 0
          • Gorgov  

            Třeba až budeš starší, pochopíš, že o prachy jde vždy až v první řadě…

            0 0
        • obor  

          Kto bol zo Slovenska na Sele, ako je to s platenim, stacia Eura ci treba si rozmenit na KC? Dik.

          0 0
          • Tomahomo  

            Výše startovného pro jednotlivé trasy:

            MTB 93 km: 600 Kč (25 Euro)

            MTB 58 km: 550 Kč (23 Euro)

            CROSS 71 km: 500 Kč (21 Euro)

            zdroj: http://www.selasport.cz/…opozice.html

            0 0
            • obor  

              :-)) ja som sa pytal ci ta na mieste sa plati aj v Eurach alebo ken v KC, to v propoziciach nie je.

              0 0
              • Tomahomo  

                Předpokládám, že když je uvedená cena v Eurech, že jimi bude možné i zaplatit. Nicméně lepší by bylo se zeptat organizátora než na BF…

                Infolinka od 01.04.2012:

                +420 776 757 665

                Ředitel závodu:

                Aleš Procházka

                E: selasport @ selasport.cz

                T: + 420 581 206 829

                M: +420 775 215 602

                0 0
                • obor  

                  Tie platby platia pre uhradu na ucet, ktory maju aj na Slovensku. Ale na mieste ci sa da platit v Eur zistujem, a Alesovi som pisal ale ma ma na salame.

                  0 0
                  • Tomahomo  

                    Promiň, možná jsem neslušný, ale to jsi od 30.4. neuměl vytočit telefon a zeptat se?!?

                    0 0
                  • karliner  

                    A to je takovej trabl vzít si tu pětibábu do kapsy a zaplatit případně korunama? Fakt někdy nechápu, kolik času jsou schopní věnovat někteří useři řešení problému, který neexistuje :-)))

                    0 0
                    • Tomahomo  

                      Kdyby tu energii věnoval na správném místě tak jej má vyřešený dávno, ale ono je lepší „fňukat“ tady.

                      0 0
      • Lukster  

        Však máš možnost Šelu jet, nebo nejet… Podle mě na to, že je to mimo nějaké vysoké hory, je to uděláno moc pěkně a hlavně první půlka je techničtěji náročnější (mluvím o dlouhé) s pěknými singletracky… Ale samozřejmě na BeskydTour to nemá ;-).

        0 0
    • Luk029  

      pořád se rozhoduju mezi dlouhou a krátkou. :-)

      V neděli si chci dlouhou zajet a pak se rozhodnu :-))

      Krátkou už jsem jel třikrát.

      0 0
    • HROOLI  

      Chci se zeptat.. Dnes jsem na tréninku říznul plášť – Rocket Rona a dal místo něj moc nejetého bezdušáka (na duši) Racing Ralpha, který se mi doma válel.. Je to blbost, bude to vadit na jízdní vlastnosti pláště?? Díky :)

      0 0
      • jIrI___  

        Bezdušák s duší je jen nehorázné závaží :). Taky jsem to tak chvilku vozil a bez problémů.

        0 0
        • epsilon  

          a co takovy Double Defence od Schwalbe .. s tim mas nejake zkusenosti ??

          0 0
      • McBlacky  

        jestli chceš jet na bednu, musíš to mít srovnaný v hlavě. Když řešíš jízdní vlastnosti pláště s nebo bez duše, je vidět, že nemáš.

        to není nic proti tobě, to je fakt. Často nevyhrává ten nejsilnější, ale ten kdo to má právě nejvíc srovnaný

        0 0
        • HROOLI  

          Byla to trochu blbá otázka no :) … Jinak teda ty pláště dneska nic nevydrží , řízl jsem ho o malou větvičku ..

          0 0
          • McBlacky  

            taky mě to sere, pořád to odlehčují, ale aby vyrobili něco rozumnýho kolem 550gr třeba to ne :/

            0 0
    • Lukster  

      Zdar, já jedu dlouhou, letos to bude moje třetí účast. Jsem zvědavý na počasí, protože před 2 lety totální bláto, loni to bylo co se týče počasí ideální, letos asi trochu sprchne – na druhou stranu lepší než 30 stupňů. Jedu vyhrát nad svým loňským časem ;-)

      0 0
      • onik  

        jsme na tom uplne stejne :)

        0 0
        • Lukster  

          Tak se možná potkáme, nicméně jsem včera objevil na kole, že mám malinkatou prasklinu nad svárem horní trubky a sedlové, tak teď zvažuji, že to ještě na něm odjedu, snad to vydrží (sedlovka je dost dlouhá a zasunutá v rámu)…

          0 0
      • epsilon  

        pod 5 hodin … :D

        0 0
        • Lukster  

          No, pokud bude mokro jako před 2 lety, tak pod 5 hodin to bude hodně dobrý čas :-). V pátek má docela dost pršet, tak uvidíme. Zatím nevím, jestli dozadu nechat Race kinga 2.0, nebo raději dát Karmu 2.0.

          L

          0 0
          • epsilon  

            To stejne nedam … loni sem 5 hodin pretahnul o 7 minut .. rocnik 2010 bych radsi nekomentoval :D .. jenze letos me foukli do prvni vlny .. se snema neudrzim ani na te ceste ze zacatku :D .. bych to s tim pocasim nevidel tak tragicky .. se vsakne bylo hodne sucho :D :D .. a jedu na Ronech :P

            0 0
            • Lukster  

              Tak to seš dobrej, já loni 6 hodin a 6 minut, ale to jsem moc netrénoval, letos by to mohlo být o dost lepší, nějaké kilo dolů, natrénováno, ikdyž teď se o mě něco pokouší, tak snad to do soboty odejde… Tak hodně zdaru!

              0 0
              • epsilon  

                Tak to ja sem na tom presne naopak :D .. najeto 1500 .. takze nula nula nic .. loni se mi jelo paradne v pulce kolem stovky .. ale na rybarich mi seklo jak nikdy :D

                0 0
                • Lukster  

                  Zdar, kolik tak ročně najezdíš? A jen na biku, nebo i na silničce?

                  0 0
                  • epsilon  

                    no loni jsem mel 6000, dal bych i vic ale v cervnu jsem se zapojil do pracovniho procesu a cas na kolo rapidne poklesnul letos kdyz dam 4 – 5 tak budu spokojeny. Jezdim jen na biku, ale silnicku bych na podzim rad poridil, jen nejake hrkatko za par kacek .. jinak by me moja zabila :D :D

                    0 0
                    • Lukster  

                      Jsem si říkal, že jsi asi loni ještě nepracoval, když máš teď najeto přes 1500 km a zdá se ti to málo ;-). Já už jsem v pracovním procesu trošku déle a taky to dost kleslo, navíc pak svatba a hlavně stavba baráku a ikdyž manželka jezdí na kole, tak se tolik samozřejmě nedá najet. Ale poslední rok to začlo stoupat, loni 4000km, teď mám přes 1700km (cca 10% na silnici při přejezdech), ale začneme dělat opět kolem baráku, tak to tempo určitě neudržím. Ale pokud dám letos ty 4000km, tak budu spokojen. No a zítra pokud nějak slušně ujedu Šelu, tak budu taky spokojen.

                      0 0
    • Weremos  

      Tak já jedu taky krátkou a cíle? No hlavně dojet :) Vypadá to že budeš můj protivník :P

      0 0
    • jakub  

      tak jak bude chcát nebo nebude????

      0 0
    • Hynas  

      Přátelé,

      mám k dispozici startovné jednoho našeho sou-druha, kterého chytly záda a tím pádem letošní šelu neabsolvuje.

      Pokud by někdo chtěl jet dlouhou trať, ale pod cizím jménem a současně se slevou ze startovného, nechť zde nechá zprávu, ozvu se mu.

      :o)

      0 0
    • karliner  

      Rideři, poraďte, má smysl přezouvat ze zadního kola sjetý Racing Ralph, nebo to bude stačit? Vepředu mám NN a ambice jsou ujet dětskou v limitu :-)

      0 0
      • Smazaný účet  

        na dětskou je to pohoda, tam myslím není zase až tolik technických nebo potenciálně bahnitých úseků. Na dlouhou bych vzal asi novej

        0 0
      • McBlacky  

        je to fuk. pokud není do hladka nechal bych to

        0 0
    • Splinter  

      tusi nekdo v kolik cca na start aby clovek nestal na konci?

      0 0
      • Tina  

        cca o piatej? :) Aj tak potom prídu týpci za 5minút deväť a pretlačia sa na drzovku dopredu.

        0 0
      • Gorgov  

        5 minut pred startem:)

        0 0
        • Tina  

          to sú presne tí týpci, o ktorých som hovorila :D

          0 0
          • epsilon  

            tak pokud na to maji cislo :D …

            0 0
            • Tina  

              takých som nemyslela :)

              0 0
              • epsilon  

                no ja sem tam stal loni mozna vic jak pul hodiny pred startem .. a hned u te bariery co rozdelovala prvni a druhou vlnu .. takze nas pak krasne pustili do prvni :D

                0 0
                • Splinter  

                  no uvidime, nechce se mi na helf tlacit…

                  0 0
                  • epsilon  

                    ja sem to teda jel jenom 2× .. predloni sem startoval na chvostu druhe vlny a ten spunt byl hrozny … loni na konci prvni vlny to bylo podstatne lepsi .. ze zacatku se to sice ucpalo ale pak se jelo i na Helf v pohode ..

                    0 0
                    • Lukster  

                      No, já loni si říkal, že se nemá cenu cpát do druhé vlny, protože tam se vždycky všichni protlačí přede mě a pak je tam špunt, tak jsem startoval až v té třetí a bylo nás tam tak 20 :-). Špunt nebyl, ale pak člověk dojížděl hodně lidí ještě před Helfem, zrovna v těch obtížnějších úsecích, takže to taky nebylo ideální. Ale to si asi člověk nevybere… Navíc letos jen 2 vlny a pokud pustí do první vlny i vysloveně recesisty jako loni, tak je stejně dojedeme zase před Helfem… :-/

                      0 0
                      • plevka  

                        nemám žádné závodní ambice, tak si říkám, že vyrazím až někde z konce druhé, ale jak to tady tak čtu, tak jestli budu půlku trasy tlačit kolo, tak jsem se snad ani neměl přihlašovat :)

                        0 0
                        • Lukster  

                          No právě, já taky nejsem závodník, ale chci jet a ne furt tlačit… Ty 3 vlny asi nakonec nebyly špatné, ikdyž nás tam loni bylo jen pár… Letos ta druhá vlna bude asi krutá, hlavně jak se všichni budou tlačit dopředu před sjezdem do terénu v Podhůře. Tam mě vždycky baví, jak někteří fičí po silnici a pak první kopec v terénu a mají problém s řazením a hlavně s tím vyšlapat první stoupání nějak solidně… No uvidíme…

                          0 0
                • Ondry  

                  jsou to šulini když si mysleli, že když víte že máte startovat devět deset takže když vám oddělají zábranu že tam do těch 9:10 počkáte

                  0 0
                  • epsilon  

                    nene .. prisli a ze chcete do prvni ze ? … a oddelali nam to :D

                    0 0
                    • Ondry  

                      To si děláš prdel? tak to jsou kokoti.

                      0 0
                      • epsilon  

                        Taky by si jel na mojem miste :D .. radsi se vyvezu s prvni nez rozjizdet druhou :D

                        0 0
                        • Ondry  

                          Neříkám že ty jsi *****, ale oni jsou! Páč já díky jejich dobrýmu skutku jel/šel až na hrad pěšky.

                          0 0
                          • bosmilan  

                            a můžeš s určitostí říct že by jsi tu prémii vyjel,pokud by jsi třeba sám?

                            Ono těch 35 lidí co to vyjelo není zrovna velké číslo.

                            0 0
                            • Ondry  

                              tak aby jsi mě správně pochopil, od nájezdu do prvního singlu až na hrad více méně pěšky, dál se to pořád zasekávalo ve sjezdech, první ženskou jsem předjel až na 60km

                              0 0
                              • epsilon  

                                a proto do druhe vlny nechci :D … predloni jsem vni jel a taky byla turistika … ale premii nevyjedu ani sam takze tu neresim :D

                                0 0
                                • plevka  

                                  prémii taky nevyjedu, ale zase se mi nechce tlačit pořád, asi se nacpu na konec té první vlny nebo nevím :)

                                  0 0
                              • bosmilan  

                                Já myslel že bereš pouze tu prémii.Toto mě potkalo předloni kdy se to v těch singlech špuntovalo,ale po průjezdu hradem už to bylo v poho,pak už to je širší ty cesty.

                                Já právě loni startoval s tou 1.vlnou a naprosto bez problému.

                                0 0
                                • epsilon  

                                  ze ? v prvni pohoda .. jak rikam .. radsi se vyvezt s prvni nez rozjizdet druhou :D

                                  0 0
                          • epsilon  

                            A to si jel v prvni vlne ? .. ja sem teda az na hrad normalne jel :))

                            0 0
                            • Ondry  

                              Startoval jsem v 9:10 okamžitě po nájezdu do singlu špunt.

                              0 0
                              • plevka  

                                a jak dlouho se tam tak tlačilo? dalo se po čase už jet? jedu letos prvně dlouhou, tak ať vím, co čekat.

                                0 0
                                • bosmilan  

                                  Tam je jenom pár takových techničtějších míst kde se to zašpuntovává,ovšem záleží samozřejmě jak hluboko ve startovním poli se zrovna pohybuješ.Po průjezdů hradem už je to ale v klidu,to už je pole pěkně natažené a už navíc je to i širší ty stezky a cesty.

                                  Ty špunty tu jsou naprosto normální jako na každém jiném závodě kde se najede kousek po startu do uzkého.

                                  0 0
                                  • plevka  

                                    já právě jezdím jen Šelu, takže nemám zkušenosti z jiných závodů, jsem turista. Takže myslíš, že je jedno, jestli pojedu z konce první vlny nebo klidně odněkud z druhé? Měl jsem v plánu vyrazit spíše někde ke konci a jet na pohodu a v případě, že budou síly, tak začít zrychlovat postupně třeba až po tom 60. kilometru..

                                    0 0
                                    • bosmilan  

                                      Do té 1.vlny se asi nedostaneš,pokud nemáš číslo (loni totiž pořadatelé pustili první vlnu,ale hned do toho i část 2.vlny která měla původně startovat o 10minut později).Pokud nemáš ambice,ale nechceš se vysloveně trápit pěší turistikou,tak bych to viděl na start někde v polovině st.pole.

                                      0 0
                                      • plevka  

                                        díky za rady a postřehy, pokusím se teda šoupnout někde do té půlky a děj se vůle Boží :)

                                        0 0
                                      • epsilon  

                                        ale dostane :D .. rikam .. postav se k zabranam co rozdelujou 1. a 2. a oni to zas pusti :D

                                        0 0
                                        • bosmilan  

                                          No loni nás pustlili celkem dost když si vzpomenu jak jsem stál celkem vzadu,ale byl jsem celkem zmatený jestli mám jet nebo zůstat stát,ale nakonec jsem jel a bylo to správné rozhodnutí.

                                          0 0
                                          • epsilon  

                                            tak tak .. letos sem mel podobny plan … ale dostal sem luxusni cislo takze se nemusim nikam cpat :D

                                            0 0
                                          • Ondry  

                                            No já přijel už dost pozdě ještě jsem se provibroval přes pár desítek lidí a ale stejně jsem stál někde v zatáčce a jak vás pustili tak jsem byl na lajně

                                            0 0
                                  • plevka  

                                    jinak se dívám, že jsi v týmu s Vildou od nás z práce, škoda, že ho chytly ty záda a nepojede..

                                    0 0
                                • Ondry  

                                  Po startu jsme se hrnuli v před, okamžitě při nájezdu na polňačku, už tam trčeli človíčci na trekách v ponžkách a sandálích, při nájezdu do singlu tam byli obdobní palidi, takže jsme to asi s třema kamzíkama začali rvát přes ně pěšourem, samozřejmě nám ponožky v sandálích začali nadávat co tam přemotivovaní kokoti děláme, to že oni byli ti šulini co špatně odstartovali jim už nedocvaklo, ale když si jsou schopni koupit treka, tak od nich nic inteligentního čekat nemůžu :) Vím že ještě při ,,sjezdu" z hradu mi tam nějakej důležitej pán bránil v předjetí nejspíš proto aby mi ukázal jak pomalu se dá sjíždět na celopéru po ušlapané pěšince. Ve většině singlech tam někdo zavazel, já se nepovažuju za vele sjezdaře, tak si moc nedovoluju lidi předjíždět manuálem přes kořeny. Letos jsem hned svůj jímavej příběh zdělil s požadavkem o divokou kartu a musí se uznat že mi odpověděl s hlubokou lítostí sám fuhrer. Prostě letos tam každopádně budu 3/4 hodiny před startem a nikdo mě s tama nedostane :)

                                  0 0
        • Splinter  

          pucis mi cislo? :P

          0 0
      • epsilon  

        9:00 a 9:10 myslim … kratka nekdy po tom ..

        0 0
    • drevik  

      jedu krátkou 58km.Letos mám výročí prvního startu na Šele(2002)takže to beru jako výlet na pohodu se žraním na obžerstvovnách,po­kecáním se slečnama u iontaků a tak :).Na dlouhou asi už nemám :( Ale i tak se moc těším.

      0 0
    • Corbett  

      Soudruzi jaká je situace na trati po současných sprškách?

      0 0
      • kovar  

        Jedeš?

        0 0
        • Corbett  

          jo, dlouhou a ty?

          0 0
          • kovar  

            nejedu. Byl jsem si projet první polovinu dlouhého šely v pondělí – nádhera – sjezd z Maleníku jsem si dal 2×. Ale představa, že bych ty krásné úseky při závodě šel hodně dlouho pěsky mě od účasti odradila a abych špuntům ujel, na to nemám fyzicky. Možná se pojedu podívat jen s foťákem a lékarničkou, jsou tam divácky velmi atraktivní úseky

            0 0
            • Corbett  

              Jel jsem to v r. 2010 a je to jediný závod, který jsem kdy vzdal. Říkal jsem si, že už nikdy více a vidíš to, jak jsem dopadl. Jsem přihlášený, venku to vypadá, že se bude opakovat ročník 2010 a já pomalu přemýšlím, že si dám trochu do kupy zimáka odjedu to na HT. Ono je vlastně jedno, jaké kolo vedle sebe tlačíš :-)))

              0 0
      • Honza z H  

        Nevím jak v lese, ale okolo Bečvy není ani louže, takže až na dolíky bude na trati sucho, vypadá to na ideální podmínky. Zatím tady neprší a asi ani už dnes nebude. Takže universal pláště a namasírovat stehna, bude to hoodně rychlé :-)

        0 0
        • Corbett  

          Díky za aktuální a pro mě potěšující info. R. 2010 už fakt nemusím. Podle radaru se ještě něco přežene, ale myslím si, že to žádnou velkou paseku už neudělá :-))

          http://radar.bourky.cz/

          0 0
          • Honza z H  

            Nejen, že neudělá, ale ani z toho nekápne, stáčí se to a rozpadá nad Beskydem, jsme teď ve srážkovém stínu, i když mraky jsou nízko, je to v suchu :-)

            Kdyby nebylo tolik lidí, jel bych možná taky, ale takhle se bojím, že by mě ušlapali :-)

            0 0
            • Lukster  

              Předpokládám, že i přejezd ze Slavíče na druhou stranu po tom poli je ok. V roce 2010 to bylo na vraždu jak tam bylo bláta…

              0 0
              • epsilon  

                v r. 2010 od Rybaru po most pres dalnici sem asi hodinu skoro brecel :D

                0 0
                • Lukster  

                  jj, přesně tak, to bylo fakt maso – na tom mostě přes dálnici jsem si od slečny, co tam byla, půjčil šroubovák, abych očistil to bláto na kole, aby se vůbec točila kola. Kolo v té době mělo tak 20 kg… Tak snad letos to bude OK. Ale loni zase jsem potkal špičku krátké trati a to bylo taky na morálku mazec, jak nás snadno předjížděli :-/

                  0 0
                  • epsilon  

                    ale cim vic se divam na ten meteoradar tim mam vetsi obavy podobneho prubehu jako tenkrat :D

                    0 0
                  • McBlacky  

                    já to v 2010 prolít na velkou a v následném stoupání začalo pršet. Takže to znám jen z vyprávění. Ale není to jen Šela, na Králi jsou taky takové úseky, nebo byly před změnou trati, kde 50 lidí projelo a pak se podmáčení dostalo navrch a od 200 fleku se to brodilo bahnem, závěr pole to nosil

                    0 0
                    • kámen úrazu1  

                      Já startovala z třetí vlny, navíc jsem pomalá – zastihlo mě to ještě na pěšinách před Rybářema. Musela jsem sesednout, nic jsem pro vodu v očích neviděla. Než jsem dorazila k poli, bylo neprůjezdné, každých 50 metrů zastavování a sundávání nánosu bahna, aby šlo aspoň tlačit. Celý průchod polem mě rozveselovala hláška pořadatele před startem, že po průjezdu Rybářema už bahno nebude. :-) A nemyslím to ironicky. Fakt mě to pobavilo a pomohlo v boji s tunou bahna.

                      0 0
                      • bosmilan  

                        No tak od Rybářů to bylo hodně kruté a to pole za slavíčem jsem sice projel celé,ale bylo to utrpení.Nejhorší bylo že to tam projeli lidi předemnou a pak totálně rozorali jezdci z krátké,kteří tam dorazili dřív než já.

                        0 0
            • Blade  

              Pořád si seš takovej jistej?:)

              0 0
            • Corbett  

              Velmi odvážné tvrzení na to co se děje venku. Od nás do dějiště závodu je to 50km a chčije tu jako prase.

              0 0
              • epsilon  

                jojo .. sedim ve Zline v kanclu a to co se deje venku se mi moc nelibi :D

                0 0
              • Honza z H  

                Tak jo, splet sem se, začalo pršet před 11-tou, uvidíme jak dlouho, snad to nebude déle než půl hodiny. Vydatnost deště odhadem 5–10 mm/hod.

                0 0
                • Lukster  

                  Podle flymet.info by mělo pršet do cca půl čtvrté, tak uvidíme…

                  0 0
                • Honza z H  

                  Tak déšť opravdu po půlhodině ustává … Zatím to pořád na katastrofický scénář roku 2010 nevidím.

                  0 0
                  • Blade  

                    Nemůžu si pomoct, ale při pohledu na radar tomu dávám ještě minimálně hodinu.

                    0 0
                    • Honza z H  

                      Od 12 ti ten déšť spíše sílí, ale pořád je to intenzitou spíše zahradnický déšť. V každém případě ale už nestihne trať oschnout. Kdo chce méně bláta na biku, musí se udržet v čelní skupince.

                      0 0
                      • Lukster  

                        JJ, takže letošní Šela bude skoro jako v roce 2010. Profíci si projedou pěknou trať a my ostatní budeme tlačit od Rybářů a dál… Už se těším!!!

                        0 0
                • obor  

                  Ao to tam teraz v okoli vyzera? Podla radarov v okoli Lipnik aprsi bez prestania uz od cc 10:30. Trat ma ake podlozie? Bude to lepit, ci len striekat blatko?

                  0 0
                  • McBlacky  

                    pokud nebude pršet těsně před a při závodě je to v pohodě, vsákne se to.

                    0 0
              • Lukster  

                no, několik serverů říkalo, že se déšť trati vyhne, a stejně to nevyšlo. Uvidíme jak dlouho bude pršet, snad ne moc dlouho, aby na tom přejezdu od Slavíče na druhou stranu nebylo bláto jako v 2010. Takže dozadu asi dám Karmu místo RaceKinga… Uvidíme ještě dnes večer jak to bude vypadat…

                0 0
        • Buf  

          Podle radaru a kamer tam u Vás včera pršelo, bylo te vody hodně , nebo to jen pomohlo aby se tak neprášilo.

          0 0
          • Slavoš  

            Tak momentálně v Lipníku a okolí docela hustě prší,prášit se určitě nebude.

            0 0
            • plevka  

              a to je důležité :D

              0 0
              • Slavoš  

                No ty se netěš,prší a podle radaru to vypadá,že ještě dlouho bude.V žádným případě to zítra nebude hezký,bude to měkký a nejspíš i blátivý.

                0 0
                • plevka  

                  večer nasadím NN i dozadu, případně nasadím blatníky a hurá na to :)

                  0 0
                  • Slavoš  

                    Ještě bych doporučoval našroubovat kolíky na tretry na tu turistiku.

                    0 0
                    • plevka  

                      to bohužel nemám, mám turistické tretry ale, takže vlastně jako šité na turistiku..

                      0 0
                      • Slavoš  

                        Bych si vzal náhradní brzdový desky a mazání na všechno .

                        0 0
                        • plevka  

                          jedu bez batohu, takže žádné gramy navíc(kromě břicha) tahat nebudu, buď to pojede nebo ne, ale neviděl bych to tak černě, zítra by nemělo už pršet, až odpoledne..

                          0 0
                          • Tomahomo  

                            Jasný, se Slavošem ti uděláme na trase technickou podporu :o)

                            0 0
                          • Lukster  

                            Taky neberu batoh, počasí má být zítra docela stabilní a relativně teplo, takže proč s sebou tahat nějaké věci.Možná by se jen hodila nějaká tyčka či co na čištění kola od bahna ;-)

                            0 0
                • Zerocool  

                  pršet nebude, ale bláto ano

                  0 0
    • kámen úrazu1  

      V 2010 největší čurbes vznikl díky přeháňce během závodu. Během pár okamžiků byla voda všude, i v očích, brejle nebrejle, místo pěšin občas potoky. A stačil průjezd několika desítek kol a bylo bahno. Podle mě bude rozhodující sobota dopoledne.

      Každopádně nejedu. Vývoj počasí moji lístost zmírňuje, hlavní důvod ale je, že ani sedm týdnů po skončení neštovic nestačilo pro návrat do jakéž takéž kondice. Šelu jezdím sice dlouho, 6,5 hodiny, ale bez sebezničení, netrápím se, ale letos by to i za sucha hodně bolelo, navíc brzy, a to nechci.

      Držím vám pěsti.

      0 0
    • jIrI___  

      Tak nějak začínám být rád, že mi letos Šela nevyšla. Ten pověstný rok 2010 bych si už zopakovat nechtěl :)

      0 0
      • Pavel  

        Dalo by se to vylepšit, místy ještě prosvítá původní barva rámu! ;-))

        0 0
    • jandys  

      tak, obujeme FF ať to jede a hurá na 92 km trať, už čeká, krásně měkká a vlhká tak, že to pojede jak po másle, doslova :D …na to se musím přijet podívat, neodolám :)

      0 0
    • Hynas  

      Moc to prožíváte. Prší sotva půl dne a vy už z toho děláte bahenní závody. Vzhledem k předchozím suchám se to vpije jako by nic.

      Podle radarů to odpo skončí a pak už to bude v pohodě.

      0 0
      • plevka  

        taky to vidím zatím optimisticky :)

        0 0
      • Lukster  

        Je docela možné, že se to vpije (je dobře, že není slejvák, ale že prší normálně), ale jak tam projede několik stovek lidí, tak to bude určitě rozbahněné a pokud ne, tak budu jen rád :-)

        0 0
    • onik  

      a nezaprši a nezaprši..pokud se zopakuje 2010 tak mne to zase jen posune :D

      0 0
    • Smazaný účet  

      Aktuální info, už neprší. Lijáček trval cca 3 hodiny, zítra se bude určitě prášit.

      0 0
      • obor  

        Srandista ;-)

        0 0
        • Biker jak Pes  

          Vy si děláte srandu, ale pamatuji si jeden ročník Silesie, kdy v noci před závodem se prohnala Opavou šílená bouřka, chcalo snad celou noc. Druhý den bylo na startu skoro 30st. a na trati totální sucho bez známky jakékoliv vody.

          0 0
      • Lukster  

        No a teď to chce toho oskara ať to pěkně vysuší, ať je trať pěkně měkká, ale ne bahnitá…

        0 0
      • Slavoš  

        Jak kde, v Lipníku zatím stále prší,ale je už vidět na Helfštýn.

        0 0
      • Lukster  

        Tak prý pojede Šelu i Jarda Kulhavý, tak to jsem zvědav!!!

        0 0
        • Lada,s  

          Tak ho pořádně potrapte :-D

          0 0
          • jIrI___  

            Když koukám, kolik lidí z B-F tam bude, tak podle toho, co tu píší, nedávám Kulhavému nejmenší šanci.

            0 0
            • Ricci  

              no po jeho poslednom vykone by ma to ani neprekvapilo…

              0 0
      • obor  

        Podla radaru v okoli Lipnika stale chcije. Ci ako?

        0 0
        • Slavoš  

          Ano trvale prší s různou intenzitou od 11 hodin.Po 14-té hodině se intenzita snížila,ale jinak pořád prší.

          0 0
    • Corbett  

      Kolik má ta dlouhá vůbec převýšení?

      0 0
    • Tina  

      … tak som sa „rozhodla“, že obujem Racing Ralph :D

      0 0
    • onik  

      nemate jeste nekdo čislo na prodej??

      0 0
    • Dan.45  

      není tu někdo kdo z nějakýho důvodu má zaplaceno a nemůže startovat ?, mám namysli dlouhou trat, koupil bych to i klidně za plnou cenu(bez slevy), dejte prosím někdo vědět !!, dik.

      0 0
      • Andy1980  

        No jedno by som mal, poslal som Ti mail

        0 0
      • Dan.45  

        Bohužel díky dopravě tam jedu s klukama až na později takze kdyby měl někdo přebytečné startovné NA KRATKOU 58 tak ať mi prosím vědět, díky moc !!

        0 0
    • plevka  

      šel jsem pěšky před chvílí pro číslo na Helf a sucho asi nebude, ale bláto nějak šílené v lese nebylo, otázkou je, co s tím udělá těch mrtě lidí přede mnou :)

      0 0
      • Slavoš  

        Jaký máš číslo ?

        0 0
        • plevka  

          538

          0 0
          • Slavoš  

            Tak přestalo pršet.

            Tě nevidím na ICQ.

            0 0
            • plevka  

              je to v řiti, zlomil jsem kus přehazky při výměně patky, snažím se tam namontovat přehazku od JKláry, tak nevím, jak se zadaří…

              musela být naprasklá :(

              0 0
              • Tomahomo  

                Prodej/dej někomu startovné, ušetříš si zdraví, nervy a peníze za materiál! :o)

                0 0
                • plevka  

                  už jsem to dal jakžtakž do kupy, takže zítra nuda asi nebude :)

                  0 0
    • Tomahomo  

      Nechci být ironický a škodolibý, ale povím vám to takhle:

      :o)))))))))))­))))))))))))))))))))))))­)))))))))))))))))))))))

      0 0
      • Tomahomo  

        Tak vážně, byl sem se 3 hodiny projet, celou dobu pršelo, vrátil sem se zmrzlý jak houno a špinavý jako prase.

        V lese na singlech a lesních cestách by neměl být problém(z pohledu bláta), jen to bude klouzat, ale tam sem jen nakouknul nad Podhůrou na stoupák okolo pařezů kde chci fotit a pak u Rybářů – tam je na výjezdu z lesa jezero, ale jinak dobré.

        Celá trasa po polních cestách od Rybáří až do výjezdu nad Slavíč je v pohodě, pokud pominu kaluže kterým se nedá moc vyhýbat, takže tretry jsou plné vody a člověk zastříkaný „bordelem“. Jen krátký kousek před podjezdem železnice kde se jede po kraji pole je trochu bahnitý, ale po trávě to není hrozné.

        Problém nastane tady kde je spláchnutá ornice a je tam cca 20cm jemného bláta. Dál to pokračuje celý sjezd až k tomu porostu, ale dá se jet celkem bez problému po trávě bokem cesty. Následně tento úsek jde opět bez problémů jet po levé straně bez nalepení bláta.

        A pak přijde chuťovka kde vlevo je řepka, vpravo ani nevím co, a uprostřed je bláto :o) Po těch pár desítkách metrů sem z kola seškrábal cca 3kg bláta a na pokračování dál nahoru sem se raděj vykašlal :o)))

        Čili má rada, pláště s pořádným vzorkem, ne olačku jako já, ti kdo budou chodit mačky na tretry, v lese a na trávě to bude klouzat, do dresu pleskačku slivovicena zahřátí, ale snad budete mít teplej a nebude pršet jako mně, a kdo má tak kapesní wapku! :o)))

        0 0
        • ekimek  

          Zas tak černé to snad nebude… Jedu na Race Kingách a nechci měnit… Zítra v poledne to bude v pohodě :-)

          0 0
          • Tomahomo  

            Bohužel/dík sem neměl foťák :o) Zítra se na to místo chystám jet fotit, napiš jaké máš číslo a povíme si ;o)

            0 0
    • onik  

      kdo mne vyfoti ten dostane na dalších zavodech pivo :-) bile rb,bila whisperka,dres mistra sveta at tam jara neni v tom sam :)

      0 0
      • Tomahomo  

        Seš určitě z OV? Tento týden sem někoho podobného potkal u Lipníku.

        Btw. nejsi na seznamu…

        0 0
        • onik  

          jsem si jisty že jsem z ovy :D přihlašoval sem se ve středu a potvrzeni platby mi přišlo až dnes tak možna to neni aktualni na netu

          0 0
          • bosmilan  

            ten seznam je ze včerejška

            0 0
          • Tomahomo  

            Myslel sem to tak, že někoho v dresu mistra světa Merida multivan sem potkal. Mladý kluk, hodně vytáhlý a hubený. Kolo nevím.

            Jinak Jarda jede v týmovém.

            0 0
            • onik  

              nejsem hubeny :D a neni to od meridy ale čisty bily netymovy a možna jeste vezmu kofola dres uvidim jestli se do něj po snidani vlezu

              0 0
    • banton  

      Zdravím. Rád bych se vyjádřil k počtu prasknutých řetězů. Za celou moji závodní kariéru jsem naštěstí:) nic podobného neřešil. Smekám před všemi co měli prasklý řetěz nebo jinou technickou závadu a došli do cíle!!! Vyhlásil bych anketu kolik těch řetězů bylo 10s !! Ano můžou za to taky extrémní podmínky…ale narážím na to, že prostě na horském kole stačilo 9s a všechno fungovalo. Tím nechci říct, že nejsem zastáncem pokroku a třeba 2převodník je fajn. Ale řeším reklamace typu ohnuté pastorky, řetěz do vrtule a podobně u 10s…co na to vy ????

      0 0
      • nox159  

        proc to vsude cpeš?

        vytahl si vlakno a tedka v tom zas bude bordel kdyz budpu psat lidi do dvou…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.