Alpy (Bormio Livigno) 21.-28.8. 2011

18 nepřečtených
  • mudla

    Zdravím

    Plánuju jet na tento zájezd:

    http://www.v-tour.cz/…rmio-livigno

    Je tady někdo kdo by se přidal ? Můj spolubiker totiž nedostal volno v práci a nějakého parťáka by to chtělo.

    Vím že z CK je to asi o něco dražší než jet na valstní pěst, ale protože jedu do Alp bikovat poprvé, myslím že z průvodcem to bude jistější.

    Podrobnosti najdete v uvedeném odkaze.

    Kdyby to někoho lákalo (nejlépe z Brna nebo Ostravy) tak se ozvěte.

    Martin

    0 0
    • mudla  

      To vazne nikoho nelaka si zabikovat v Alpach??? :-(

      0 0
      • Řepík  

        Láká, to víš, že láká, ale bohužel v daném termínu mám rodinnou dovolenou…

        0 0
    • McBlacky  

      pak napiš jaký to bylo. Je tam pár hezkých trailů dle itineráře, ale taky docela vosery po frekventovaných silnicích typu Bormio-Stelvio, Livigno-Bernina P.

      cena za 6 dní je tak akorát, zhruba 2× toho než bys dal kdybys jel sám

      0 0
      • Singlespeed  

        Kdyby jel z Ostravy do Bormia sám (tj. 960 km tam a 960 km zpět) počítal jen cenu benzínu a auto mělo prům. spotřebu 6litrů/100km, benzín 32Kč/litr, tak jen za benzín utratí 3532 Kč. Objektivní náklady na 1km jízdy autem jsou však mnohem vyšší, u Škody Fabie přibližně 4kč/km. Takže skutečná cena za dopravu Bormio-Ostrava a zpět je u tohoto automobilu 7360 Kč.

        0 0
        • mudla  

          To je pekne ze jste mi to spocitali, taky si myslim ze to neni tak hrozna cena, kdyz jsou v cene i kempy a hlavne pruvodce!

          Ale lepsi by bylo kdyby se nekdo pridal!

          Dneska mi volali z CK, potrebujou sehnat vice bikeru.. jezdi se v poctu cca 5–10lidi.

          0 0
          • HKou  

            Krom toho, cena benzinu v Livignu není 32 CZK za litr :)

            0 0
            • Řepík  

              Přesně tak, cena nafty byla v Livignu v druhém dubnovém týdnu cca. 0,9 eura za litr, benzín o malinko více a to na Shellce, na jiné pumpě ještě o něco málo méně. Dobře se tam tankovalo… :-)

              0 0
      • Singlespeed  

        Kdyby jel z Ostravy do Bormia sám (tj. 960 km tam a 960 km zpět) počítal jen cenu benzínu a auto mělo prům. spotřebu 6litrů/100km, benzín 32Kč/litr, tak jen za benzín utratí 3532 Kč. Objektivní náklady na 1km jízdy autem jsou však mnohem vyšší, např. u Škody Fabie přibližně 4kč/km. Takže skutečná cena za dopravu Bormio-Ostrava a zpět je u tohoto automobilu 7360 Kč.

        0 0
        • McBlacky  

          statistika a úhel pohledu.

          moc lidí co si vyrazí sami na dovču tak daleko neznám. když započítám benzín v Livignu aktuálně za 22kč, dostaneme se někam cca 3200kč i kdyby ve dvou tak 1600osoba.

          kemp v Livignu nestojí skoro nic. auto, stan a dva lidi dají za noc do 20eur, záleží na sezoně. Pak je v ceně lanovka a vlak + snídaně. 7+22+? eur.

          celkem tedy pro dva lidi náklady na 6 nocí cca: 7700+ty snídaně. Tedy víc než 2× levnější než cestovka. Při značení trailů v téhle části IT je ok jet tam jen s mapou a mít připravený trasy podle http://www.gps-tracks.com/ kde v sekci Karten jsou tisíce okruhů v alpách s popisem checkpointů a důležitých úseků.

          počítat amortizaci auta a další náklady je nesmysl, nejsme podnikatelé. prostě ho máš a jezdíš nebo sedíš doma a rejpeš se v nose. Pojištění, TK, náplně atd platíš at bys do Alp jel nebo nejel.

          cestovka je ok pokud ti vozí věci a udělá se okruh, který by jinak nešel. Na hvězdicové výlety z kempů při dnešní dostupnosti informací ti stačí pár hodin u netu na naplánování

          0 0
          • Carlos.f  

            Já se taky chystám na tento zájezd, protože prostě nemám nikoho, kdo by tam se mnou jel.

            V Itálii jsem byl autem ve dvou na ferratech na podobnou dobu a vyšlo to ve dvou asi na 6000 na osobu. Ve dvou se už dá.

            Počítám, že když to bude moc jezdivé, tak si udělám částečně individuální program.

            0 0
            • mudla  

              Takze ty jedes taky sam ?

              Ja premyslim jak to udelat se stanem atd..

              Od kad jsi ?

              0 0
          • mudla  

            Dobre ja verim ze se to da udelat o neco levneji.

            Ja jsem ale student, vlastni auto nemam, a jelikoz nemam ani partaka s autem, je tohle pro me jedina moznost.

            Pokud byste ale nekdo jeli v podobnem terminu na podobne misto a meli byste misto v aute, tak bych se klidne pridal..

            0 0
    • Piška  

      Jela bych hned, ale zrovna jsem z Livigna po 14 dnech vrátila ;)

      Mohu jen vřele doporučit všem co váhají…a přibalte zimní výbavu ;)

      0 0
      • gallardo  

        jj, jedina vec co mi na Livignu trosku vadila. Proste rano a vecer kosa, ze se mi vubec nechce ze spacaku nebo kuchynky v kempu

        0 0
    • Kaco  

      Nazdar, docela o tom začínám uvažovat. Přidával sem si tě na icq, kdyžtak se ozvi a můžem se o tom pobavit.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.