Suntour XCP75 LO 2004 vs. Manitou Axel Elite 2005

12 nepřečtených
  • Mooky

    Zajimal by me vas nazor na porovnani techto dvou vidlic, s tim ze je mi jasny ze sou to vidlice relativne zakladni a ikdyz bych mel na lepsi tak to proste zatim nepotrebuju. Az casem naberu praxi, tak bych koupil novy kolo. Ale ted mi jde jen o tu vidli a zatim vlastni tu prvni z vyse jmenovanych a chtel bych vedet jestli bych si prejitim na tu drouhou mohl polepsit. Jezdim XC, nic moc drsnyho a moje vaha je 70kg. Diky za vase nazory a pripadne zkusenosti ci postrehy …

    0 0
    • Pekáček  

      Jsem Santůrista jezdící na starším produktu této značky (naštěstí) a doporučuju ti toho Axela. Řada 2005 je prý lepší než letošní. Popravdě je mezi nima možná rozdíl jedné třídy.

      0 0
    • Air  

      ja mam xcp 75 2003 a pri vaze okolo 95 kg to neni nic moc. Tim axelem si myslim rozhodne polepsis, na tvou vahu by to mohlo byt ok. Mozna bych ale popremyslel i o Skarebu 05 nebo Splice (Stance? ted nevim) nebo Pilotovi od Rockshox. Ten axel by ale mohl byt ok. Rozhodne bych na to ale nedaval kotoucovky.

      0 0
      • Mooky  

        no bezva … tak nazory a rady tohoto typu sem chtel slyset, respektive sem v ne doufal :-) … jinak co se tyce tech kotoucovek tak to vazne nehrozi … mam vecka a na moje jezdeni to s prehledem dostacuje … jinak ted sem si uvedomil dalsi vec a tou je zdvih … ta suntourka ma 80mm a ten axel se dela ve dvou provedenich a to jak 80mm tak 100 mm … zajimalo by me jestli jsou ty dva centaky takovej rozdil a treba jestli to nema pak vliv na chod vidle, ci na to jak moc vidle vydrzi …

        0 0
        • madcat  

          ber 100, je to lepší. jezdím starýho suntoura mg92 se 100 mm zdvihu a i tak je mi to málo :-). 80 je už dneska leda tak pro chrty (nic proti nim…)

          0 0
        • McBlacky  

          určitě ber 100, moc to určitě nebude a reálně bude chodit těch 80–85, zbytek bude jenom na velký prasárny nebo chyby jako rezerva. Pokud jde o vidli tak ber axela…

          0 0
        • Cipan  

          ale 100-ka ti zase dřív chytne vakl, teda nevim jak s V, ale u kotoučů mám na M Z5 na 100mm po třech letech vakl jak kráva, a to jsem tam měl prvního 2,5 roku mech. kotouče. Takže jestli chceš životnost tak ber 80

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A jses si jistej, ze bys ho na 80mm nemel? Krom toho pouzdra se u takovych vidlic daji menit. Coz u SR pujde tezko.

            0 0
            • Pekáček  

              Plastový vyndáš hned, ale neseženeš náhradní. Nekdy se vyndávaj samy :)) Kovový tam máš nalisovaný, ale nechaj se přefutrovat. Pro BP Lumen (dovozce) to dělá někdo v Praze.

              0 0
        • TinkTink  

          Vem si 100 a maximalne si to behem chvile prestavis na 80… :)…a je to. :)

          0 0
    • Mooky  

      tak uz se to tedy zacina rysovat :-) … kazdopadne veci kolem udrzby ci jinych uprav bych sveril odbornikum … nastesti v miste kde bydlim je jeden slusnej kramek s parkem ochotnejch lidi … takze je defakto jasno … jen ten zdvih si necham projit hlavou,a le asi pujdu do ty stovky … kdyz se to pak da pripadne snizit kdyby neco … beztak to za ty 4000,– bude pro moje kolo dost dobra vidle

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.