• swiss

    Ahoj, mám takovej stupidní dotaz. Přes zimu na biku nejezdim a tak několik měsícu stojí na místě. Jelikož byl poměrně drahej, chtěl bych se zeptat jestli jsou některý zásady co udělat před „odpočinkem“. Je mi jasný co s přehazkou, ale je něco jinýho..?

    0 0
    • rasto  

      mozna kdybys odpojil brzdova lanka. mozna trosku popusti duse. snad prikryj hadrem (igelitem?) aby se na nej neprasilo… ale nejlepsi lek na kolo je: jezdi!!! ;-)

      0 0
    • Daf  

      Jeste je treba dat bacha aby kolo nestalo treba na z poloviny vypustenem plasti aby se plaste nedeformovaly.

      0 0
    • bafuna  

      A jak je to s hydraulickýma kotoučovkama, nevadí jim „zimní spánek“ při teplotách okolo bodu mrazu? (třeba garáž v zimě)

      0 0
      • Jogador  

        Je tu dost lidí, co i za mrazu s hydrama jezdí. Není vtom kapalina, ale nějaký olej, či tak něco, a ty maj bod tuhnutí trochu níž. Ale zkušenosti nemám, to je jen fyzikální pohled…

        0 0
        • Pá-dlista1  

          …ale fuj!

          0 0
        • hanz  

          a olej je podle tebe co?......plyn?…ne to bude asi pevné skupenství takže takovej zatuhlej cement.......:-)))))))

          brzdam je to fuk, používaj bud dotku nebo minerální olej, občas taky trochu vzduchu ale tomu je to taky fuk kolik pod nulou je.

          0 0
          • Jogador  

            Aha, já už to mám, kapalina je kapalina a né kapalina:) Já chtěl napsat voda,no, ale to je taky kapalina:)

            0 0
          • TinkTink  

            :o)))))))))))­)))))))))

            Je pravda, ze to muze zmrznout, ale na arktide nikdo z nas nejezdi.

            0 0
      • davidak  

        ale,pan bafuna po dloouhé době promluvil:)

        0 0
    • Jogador  

      No určtiě povol přehazku a smyk aby byli pružiny ztažený, a né vypnutý. Sice budeš mít skřížený řetěz, ale neprodlouží se ti pružiny. Dále jsem někde slyšel, že bych měl kolo pověsit, a? nestojí na pneumatikách, ale pointu věci jsem nepochopil. Namazej ho, a cho? mu na dobrou noc řikat pohádky, pak snad přežije:)

      0 0
      • TinkTink  

        Jak bylo psano vys – plaste by se mohly zdeformovat…tzn­.znicit. Takze je lepsi to mit poveseny :)

        To je ale teorie, ja svyho bajka nikdy nezazimovaval :o))

        K tomu retezu – zkrizeny retez nevadi, kdyz se netoci..a optimalni by na todle bylo ho uplne rozepnout (spojka je gut)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          A neprovesi se ram? A co tah retezu od raminka prehazovacky? Nebude na jare kriva zadni stavba? Se mi od jara zda, ze mam vlastovky nejaky proveseny. No spis jen jeden konec. Druhej je kratsi, jak to bylo opreny o zed :( Gripy a delo uplne stekly, ze sem je musel dat na repasi. A to vubec nemluvim o klikach. V cervnu jsem chtel projet kolo pred a proverit pred novacupem a nasel je v poloze za 5 minut pul sedmi. :)

          0 0
          • swiss  

            Jak tak pročítám přispěvky na B-F. Tak se mi zdá že seš pěkná *****!!! Nech si tyhle stupidní rozbory pro sebe.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Dekuji ti za sexuologicke vysetreni po internetu a na oplatku mam pro tebe dve rady. Jezdi a neres picoviny. Kolem sobotniho poledne se nemotej okolo stanku Suntour na Sport-Lifu :)

              0 0
              • TinkTink  

                Se tam asi hodne budou divit, co tam dela ta skolka starsich lidi, kteri si budou kus po kusu zkouset vidlici za vidlici a rikat:„todle ne, todle taky ne, no a todle je uplna sunka“ :o)))))

                0 0
              • swiss  

                Bububu!!!

                0 0
            • rasto  

              pro swisse: ty nadavky sis mohl odpustit!!! ted mam vycitky, ze jsem se ti snazil poradit!! :-/ jestli nechapes srandu, tak na ni radsi ani nereaguj!

              0 0
          • TinkTink  

            Proste nejde zanedbat unavu materialu…a kdyz budes neco neustale deformovat, tak to bude spatny…

            0 0
          • giant  

            To byla opravdu hrubý,ale zasmál jsem se až mě tekly slzy

            0 0
            • Loner  

              Řekl bych, že Pádlista tady už dlouho nemá konkurenci – je to prostě bavič a bezva hecíř. Touto cestou mu děkuji za příjemné chvilky strávené u kompu a jdu zazimovat letní rukavky a nášlapy, beru pohory a jedu se na hoďku projet.

              0 0
    • MartinXC  

      V Brně jsou servisy, co ti zazimují i uskladní kolo. Možná v Olmiku taky ?

      0 0
    • Radek Broz  

      Bike nejlepe zimuje nekde v terenu a jezdcem v pedalech (napsal bych „v sedle“, ale moc nesedm ;-) )

      0 0
    • kolobrnda  

      zakopej ho do země!!!

      0 0
    • -b-n-x-  

      Nech ho zmrazit do kostky ledu.

      0 0
      • ota  

        pořádně projet bahnem.nechat uschnout.vrstva bordelu spolehlivě zabrání oxidaci hliníku.na jaře oklepat.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.