• rich

    prave som si pozeral cennik cannondale na stranke ww.sterba-kola.cz neviem ci je to zamer, ale zostali vidiet stlpce s velkoobchodnymi cenami :-) ukazka Jekyll 1000 VOC 65.000 MOC 114.900

    0 0
    • blue  

      a mas to jeste na disku? ja tam uz VOC nevidim, zrejme to bleskove nekdo vymazal

      0 0
      • HonzaV  

        Oznac klinutim vlevo na horni ctverecek celou stranku a zadej sirku sloupce" prizpusobit", ono ti to vyskoci. Kdyz k VOC pripoctes 22%DPH a to odectes od MOC, tak vidis kolik ma na jednom kole. Ale neni to jen pripad Sterby, takhle to ma vetsina prodejcu. Si myslim ja.

        0 0
        • rich  

          tiez si myslim, ze to ma vacsina predajcov rovnako (vid nemecke ceny) – len to je dobry „rukolapny“ dokaz.

          0 0
    • Pá-dlista1  

      taky ne.

      0 0
    • tutite  

      VOC je bez DPH, takže 65.000 + 14.300, ale i tak jsou to celkem zloději..

      0 0
    • kovar  

      uz to tam neni, prosimte dej to nekde na web, at se mohu taky pobavit.

      0 0
    • rich  

      http://www.sterba-kola.cz/…nnon2004.xls

      staci si otvorit stlpce I – L

      0 0
      • TinkTink  

        No tak to je hukot!

        0 0
        • RomanH  

          To je, uz to rozesilam kamosum. Jsem cekal obvyklych 20%, ale tohle… Kamos, co ma obchod mi rikal, ze u drazssich stroju se to pohybuje 20–25%, u levnych plecek do 10tkc tak do 10%, zalezi na znacce. Nam to samozrejme muze byt jedno, je to jeho byznys a ma na to plne pravo, ale at si pak nestezuje, ze si to lidi vozi ze zahranici…

          0 0
          • Boris  

            Můžeš mi to prosím taky poslat? Odkaz už nefachčí. Dík. BorisMart@seznam.cz

            0 0
          • Boris  

            díky za to.

            0 0
            • RomanH  

              Nemas zac, to vis, kdy uz prestali delat motorky, mohli se zamerit na cenu kola :o))

              0 0
              • lubos  

                To maji nekde v reklame, ze ted kdyz prestali delat motorky mohli se zamerit na cenu. Tusim ze ve Velu, ze by Sterba?

                0 0
                • blue  

                  jo, sterba na svejch inzeratech

                  0 0
                  • vtt  

                    to je skoda ze uz sterba nedela motorky, minimalne bych si mopeda koupil :))

                    0 0
              • ravo  

                Ano, Vokolek halasně hlása „teď, když neděláme motorky, mohli jsme snížit cenu kol“ jenže Cannondale ústý svého majitele nebo kdo to byl ( velký článek v Cykloservisu, který tak moc nemáš rád) říka něco jiného „Přestali jsme dělat motorky. Abychom přežili, musíme prodávat a proto jsme snížili cenu kol“. Inu, pravda se dá sdělit různými slovy, že…

                0 0
    • djano  

      Ak ta VOC znamena cenu pre jeho odberatelov, potom je to este zaujimavejsie, lebo ani im to neda za to co nakupil a aj to treba pripocitat…

      0 0
    • MARIN  

      I kdyz je teprve 3.brezna stejne bych tenhle prispevek ohodnotil jako PRISPEVEK MESICE :-)

      0 0
      • rasto  

        na Team Replice trha skoro 100.000 (!). vysledna cena je 222.900. DPH jsem se snazil eliminovat – tj. melo by jit o cisty zisk :-/ ku.va kdyz ma marze jako v nemecku, proc nema chovani k zakaznikum jako v nemecku????

        0 0
        • Nego  

          to se mi nezda … VOC ma urcite bez DPH a MOC s DPH … takze sem nikde nenasel 100.000, ses asi prehledl ;) Ale treba takovy Chase II za 42.900 a VOC s DPH za 31.720 to uz je slusnejch 10k zisku na kole … pak maj bejt cannony rozsireny mezi lidma ;(

          0 0
          • ravo  

            Proč by měl mít VOC bez DPH??? VOC je cena za kterou nakupuje ( předpokládám) a MOC za kterou prodává. a protože je určitě plátcem DPH tak jsou obě včetně DPH. Pokud snad není plátce DPH ( což pochybuji) tak jsou obě ceny bez DPH.

            0 0
            • lubos  

              No protoze pokud ses platce, DPH te nezajima. Proto VOC bez DPH, protoze ta cena je pro tebe ako prodejce. Kdezto zakaznik DPH platit musi, tudiz MOC je s DPH. Mozna je to divne, ale tak nejak to je.

              0 0
              • ravo  

                Pokud jsi plátce dph, tak tě samozřejmě dph zajímá. Proto jsou obě ceny buď včetně dph nebo bez dph ( ale protože tam jsou koncové ceny, tak tedy včetně dph), jinak to nemá smysl.

                Jedině, že by to byly ceny pro další velkoodběratele, ovšem proč by to další velkodběratelé nakupovali od Štěrby a ne od dovozce. O Šterbovi toho zas tak moc nevím, takže netuším jestli funguje taky jako velkoobchod?

                0 0
                • lubos  

                  No, jako platce DPH me zajima jenom to, jestli ten od koho odebiram je taky platce DPH a tim padem mne zajimaji jedine ceny _bez_ DPH. Nechapu proc by me mela zajimat DPH.

                  0 0
                • mastihuba  

                  potvrzuji co uz řekl lubos. neznám jedinýho obchodníka, kterej by se bavil o cenách s DPH.

                  0 0
                  • Nego  

                    ano, tak je tomu u VOC, tam take neznam nikoho kdo udava cenu s dph, ale u MOC je cena temer vzdy udavana s dph

                    0 0
                    • mastihuba  

                      předpokládám, že tento ceník měl sloužit pro obchodníky, kteří nakupují od Štěrby na další prodej. Pro dealera je stěžejní VC + MC. MOC je tam informativně pro koncáka.

                      0 0
                • ravo  

                  Dobrá, je to koncový ceník, takže opustím svou teorii, že tam ten sloupeček s MOC sloužil jen jako údaj pro porovnání rozdílu nákup – prodej. Pak ovšem stále zůstává zajímavá otázka, za kolik Šterba nakupuje…

                  0 0
                  • mastihuba  

                    pokud by je to Štěrbův ceník pro dealery tak proč tam jsou Německý ceny? Pokud by to byl ceník přímo od Canonu tak proč to neni v dolarech? Spíš bych věřil že Štěsba nakupuje ještě líp.

                    0 0
                    • ravo  

                      Německý ceny tam možná jsou jen pro porovnání, těžko říct. Ale pokud vyjdeme z toho, že VC není štěrbova nákupka, ale prodejka pro velkodběratele, pak to štěrba musí brát levněji. Mně jen pořád uniká, proč by jiní prodejci nakupovali ve velkém u Štěrby a ne u dovozců???

                      0 0
                      • Nego  

                        treba maj obchodnici u Sterby lepsi ceny. Nezapomen , ze ve spouste pripadu ti dodavatel dela ceny podle toho v jakym objemu odebiras. A kdyz chcce treba nekdo 1 kolo pro konkretniho zakaznika, tak jsem treba tyhle VOC ceny u Sterby lepsi, nez by mu dal na 1 kolo primo Vokolek

                        0 0
                      • mastihuba  

                        jak sem se teď díval na Cannondale.com tak dovozce je vokolek a štěrba si asi dal na stránky ceník od vokolka a neumazal svůj nákup což by odpovídalo. Otázka by měla znít zakolik nakupuje vokolek?

                        0 0
                        • ravo  

                          Je to tak, koncové ceny odpovídaji Vokolkovi. Za kolik nakupuje Vokolek, to asi nezjistíme…

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Ledaze by mel na strankach stejne vypeceny cenik jako Sterba :)

                            0 0
                          • lubos  

                            Hmm, no dost mozna, ze kdyby slo nakupovat primo od vyrobce, tak se tady neresi jestli za 15tisic Merida, Kellys nebo Author, ale vsichni bychom jezdili Cannondale Jekylla :-))))

                            0 0
                            • lubos  

                              A taky by se neresilo jestli za tri tisice RST nebo Suntour :)

                              0 0
                        • blue  

                          Vokolek sidli ve stejnym baraku jako Sterba… myslim, ze jako vysvetleni to je dostecny, ne? :-)

                          0 0
                          • M@rtin  

                            Vžy? taky Vokolek a Štěrba jsou staří kamarádi kdy ještě jezdili na kole a „neokrádali“ chudáky cyklisty.

                            0 0
        • Smazaný účet  

          Kdyz jsem odpočítal DPH a odečetl MOC tak mi vyšlo cca 57.000,– Kč. Marže 45%. Je to ale síla, zvláš? když porovnává ceny i s Něměckem.

          Mějte se.

          0 0
    • vtt  

      tak to je husty. zahidovat sloupce v excelu a hodit to na web to musi udelat pouze idiot. bejt sterbou tak vyhodim webmastera, ale jinak webmasterovi osobne dekuju tato informace mne jiz dlouho zajimala

      0 0
      • Nego  

        otazkou je, jestli nese vinu webmaster … casto jsou webmasteri pouze lidi kterejm se poslou pripraveny data aby je umistili, ale samotny data nezpracovavaj. na vine je spis obchodnik, kterej dal webmasterovi naprosto nevyhovujici podklady.

        0 0
        • vtt  

          souhlasim, otazka kdo to posral je mi v zasade jedno, ale nekdo to posral urcite

          0 0
          • Nego  

            nejvic to posral Sterba, protoze nasranost vudci nemu se s temahle informacema jen vic a vic prohloubi ;)

            0 0
            • RomanH  

              Takhle to otisknout ve Velu, Cykloservisu a Pelotonu – to by byl mazec :o))

              Ale strejne se divim – kolik takovejch kanonu proda ? Jako programator jsem delal soft pro jednu firmu, ktera se zabyvala dovozem a distribuci specialnich elektrosoucastek. Na drahych zarizenich nemeli ani korunu a prodavali za nakupni ceny, ale u tech malych (specialni sroubky, svorky atd.) meli rabat az 300%. Kdyz jsem poprve naimportoval k sobe jejich cenik, mzslel jsem, ze tam mam botu. Pak jsem pochopil – na ty drahe zarizeni nalakali zakaznika a zbytek penez z neho dostali pres velke mnozstvi sroubecku a pres dalsi sluzby. Kdyby Sterba zlevnil, urcite by tech kanonu prodal vice a vice by i vydelal (ale je to jen domenka, Sterba asi vi vice).

              0 0
              • náčelník  

                Otázkou je, zda koncové ceny nediktuje přímo výrobce …

                0 0
                • Nego  

                  spis dovozce. a co si budeme u Vokolka namlouvat, ze ? :)

                  0 0
              • Jenda  

                jenze to velo nikdy neudela protoze zrovna sterba mam dojem v nem inzeruje az nezdrave moc (leda ze by to nekdo zaplatil sam jao inzerat:-)

                0 0
                • RomanH  

                  Ja vim ze to neudelaji. A i kdyby, asi by se tejne moc nezmenilo – kolik lidi u nas kanony jezdi (a kolik z nich je maji za oficialni ceny – vetsinou jde o lidi, kteri jsou sponzorovany vokolkem a redpointem a nebo si to dovezli ze zahranici).

                  0 0
                  • Gatier  

                    Vidis, koli nim musi mat Vokolek (Sterba) vyssi rabat na bicykloch… Co sa rozculujete, aj tak by to väcsina z vas urobila tak isto. Aj ked suhlasim, ze je to sviniarna. Na druhej strane to moze ovplyvnit zakaznik tym, ze si kupi bike inde a to by ho malo donutit znizit ceny (prestat sponzorovat).

                    0 0
    • ferda  

      To je vesele a jeste tak vedet, kolik si na to pridal Vokolek jako dovozce… jestli taky 45%,klidne bych si nejake kolo koupil :)

      0 0
    • kovar  

      a pro uplnost: http://www.cannondale.cz/

      :-))))))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To nevypada jako nehoda. Jestli je tak teda poradna. Treba se tim netajej, aby sme videli z ceho platili stanek na Sportpragu :)

        0 0
        • kovar  

          si myslim, ze nejaky skodolibec to zkopcil z jejich stranek a umistil to na tuto domenu, za kterou mu vokolek odmita zaplatit :-)))

          0 0
        • Jenda  

          by me spis zajimalo, ty VOC mi vychazej skoro stejny jako MOC v USA, to udela tolik clo nebo to fakt kupujou za MOC v USA?:-)

          0 0
          • lubos  

            No, ono to je problem obecne. Na tenhle fenomem jsem narazil prvne , kdyz jsem se zajimal o Canon EOS300. V USA se prodavali (nevim jak ted, je to asi 2–3mesice zpatky) za cca tech 990,– dolaru. Jenomze v Evrope se prodaval za 990,– Euro. Pricemz kurz dolar:euro byl takovej ( a tusim je to tak porad), ze to vychazelo na nejaky 800,– Euro cca.

            0 0
        • mastihuba  

          toto je klasickej cenik dealera, ale konečný spotřebitel by to asi vydět neměl.

          0 0
    • rich  

      stranka sterbu uz je bez VOC :-)) este im zostava ta ceska domena cannondale

      0 0
    • vtt  

      ted uz tam ten cenik nemaj vubec, to by me zajimalo co z toho bude u Sterbu, asi nedostanou veceri co:))) Ne ze bych proti nemu neco mel, ale po tom co jsem babovce tam koupil Northwave kratasy, meli moc hezkou barvu:)) a pak jsem je videl jinde o 490kc!!! levnejsi tak jsem na ne nasranej. na blbejch kratkejch kratasech pro babovku!!!

      0 0
      • lubos  

        Cenik tam je, jenom odkaz nefunguje. Nahore v diskusi je primy link.

        0 0
        • blue  

          on tam je ten cenik dvakrat a jeden link porad funguje

          0 0
        • blue  

          no ale je to zajimavej web… kdyz si sednu k mekovi, tak odkazy, ktery na PC fungujou, nejsou aktivni a naopak :-) a pri pohledu na zdrojovej kod se ani nedivim :-)

          0 0
          • lubos  

            No, ja pouzivam firebirda 0.7 a taky neni ten odkaz aktivni. Pocet chyb ve validatoru = 137.

            0 0
            • blue  

              no ono je to nakonec jinak… problem je MSIE vs. Mozilla a ne mac vs. PC… zrejme za to muzou prekrizeny tagy :-) v MSIE na PC to funguje taky…

              0 0
              • lubos  

                Prekrizene tagy ? Hmmm, god bless ie. Taky by se mi libilo delat Cckovej program, kterej pri cteni cizi pamati to tak nejak srovna/zarovna a vyrovna se s tim :)

                0 0
      • scret  

        Tak to bejt tebou, tak bych byl nasr… akorat tak na sebe.

        0 0
        • Děcko  

          Zdar Děcka, mám takovej dětskej nápad: Což takhle udělat takovej docela malinkej nájezd na Sezimovu ulici a trošku to tam porabovat, no možná mu tam něco nechat. Na Slováči to tam děcám prošlo. Jestli někoho chytěj, tak to budu já, ale protože sem ještě děcko, tak se mi ani nic vlastně nestane :-)

          0 0
    • enjoy  

      napsal jsem sterbovi co si o jeho cenach cannodalu myslim.ne moc drsne:-) a taky at to tady omrknou,pokud sem uz neinfiltrovali:-)

      0 0
      • Gatier  

        :-) Tak tomu hovorim reakcia zakaznika!

        0 0
        • enjoy  

          doslova zakaznika,mam od nich bike:-) ale servis maj dobrej,teda chctel sem rict reklamace bez vetsich potizi,protoze do servisu k nim…:-)

          0 0
      • blue  

        tak dej vedet, co ti odpovedel :-)

        0 0
        • Boris  

          To to su taky zvědavej. Jestli vůbec bude reagovat…

          0 0
          • enjoy  

            no zatim nic:-)ale nedelam si iluze ze by snad neco do me schranky prislo:-)

            0 0
            • ravo  

              Pomiňme, že Štěrba je „prostě“ drahý – na tvém Authoru asi zase tak velkou marži nemá. Ono to nikdy není tak jednoduchý… Kdybychom věděli jaká je marže z dvoumilonového Mercedesu, možná by mám Šěrba připadal jako troškař. Cannondale je prostě extra drahá značka a bude dak dlouho drahá, dokud budou lidi ochotni za něj tolik zaplatit. Líbit se mi to nemusí, ale je to tak a funguje to všude, a je jedno jestli to jsou kola, motorky, hi-fi věže nebo něco úplně jiného.

              Další věc je, co má kdo na krámě. Už jsem tady párkrát četl, že někdo u Štěrby sehnal sice draze ale to, co jinde neměli. Mít plný krám nejen levných kol a všeho okolo, to taky stoji pěkný prachy. To už zase trošku souvisí s tématem cyklokatalog a Šterbovým článkem.

              No nic, to jen tak, abychom si občas uvědomili, že nic není černobílé:-)

              0 0
              • enjoy  

                v ruznych odvetvych muzou byt marze ruzne,ale kdyz si nekdo narazi jednou tolik tak to v poradku neni.vypada to ze jsou prave tak drahe protoze tu jsou takove marze.ale na druhou stranu by tu mohl fungovat obraceny efekt,ze kdyby takova kultovka stala normalni penize tak by o ne asi nekteri lide ztratili zajem.a s tim ze nekdo u nej sehnal to co jinde ne,tak ja rozhodne tuhle zkusenost nemam.oni se sice na prvni pohled tvari ze maji vsechno na co clovek pomysli,ale kdyz jsem schanel tretry tak se me pan prodavac(vysoky blondak) velice sebejiste zeptal jaka velikost ze to bude,jako kdyby meli snad vsechny a dokonce i ty co se vubec nevyrabi.no nakonec z nej vypadlo ze uz maji velikost pouze jednu.a ten jejich pidikramek kde clovek malem neudela krok do strany mozna navozuje dojem velkeho vyberu,to ano:-) a jeste jedna vec.kdyz jsem na jejich dvorku videl v rade vystavena kola(predevsim levnejsi kola) tak me napadlo jak to asi delaji kdyz prsi?no coby,proste to uplne blbe prekrejou zplostelyma krabicema,fakt super:-(

                0 0
    • McBlacky  

      Když si vezmete marže na luxusním nábytku, nebo supersportovních vozech je i 100% chudákovina. Mezi luxusním zbožím je to normální a mám pocit, že kanóny jsou luxusní dost. Kdyby stály to co R.M, Merida, nebo Trek – tak by to nebyla žádná kultovka.

      0 0
      • kovar  

        takze je to jasne, kultovky to nejsou proto, ze jsou lepsi, ale proto, ze jsou drazsi. To ale nerikam nic objevneho, ze jo:-)

        0 0
        • scret  

          Jasne, tak co kdyby od pristiho roku zdrazily treba Authory, tak na dvoj az trojnasobek. Aby potom lidi neslintali na A. Rikali by si jaka je to hezka prace, ty jejich ramy, a ze za ty prachy to prece stoji apod. :-))))))))))

          0 0
      • maco  

        Neviem, ale nerobil by som si iluzie. Standardne koncom leta pri vypredaji klesne cena o cca 20–30%. To sa tyka aj Authora, Meridy ci Treku. Myslite si, ze ich predavaju bez zisku, alebo pod cenou ?! Takato marza je skoro na vsetkom !!! Priklady: RS Duke 04 som kupil za 11 000,– pultova cena cca 14 000,– (Sk) a obchodnik mal stale na tom zisk !!! Polovicke som kupoval bundu Cretoni pult. cena 3700,– stala ma 3000,– a stale tam bol zisk obchodnika. Jednoducho treba povedat, ze obraty v tomto tovare su tak nizke, ze aby sa to niekomu oplatilo musi mat horibilnu marzu. Biky nie su rohliky..... :))))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.