• fil

    TAk mě v SO trefilo auto. Naštěstí mi nic není (jen pár modřin a pohmožděnin – fakt zázrak) Kolo už jsem ukazoval v pojiš?ovně, bude se to platit z ručení řidiče (jeho chyba-přehlíd mě na hlavní). Nicméně by mě zajímalo, jestli někdo z vás nemá tušení ohledně tabulek na uhrazení škody na kole, který je tak akorát do šrotu… Příklad:Dva roky starej Author bude –50% z původní ceny na paragonu ?!? Dokoupený komponenty, doložený dokladama, poměrně new – budou zaplacený v celkové výši?!? Ve starších příspěvcích jsem odpověď na tenhle dotaz zatím nenašel. Díky moc

    0 0
    • Kotěnočkin  

      Tak to jsi špatně hledal, někde jsem to psal… Platí, že u pojištění odpovědnosti (tzn. i u povinného ručení) se vychází z Občanského zákoníku a plnění u škody na věci je v časových cenách. Výše plnění pojiš?ovny záleží na spoustě faktorů, jaká to je pojiš?ovna, jak průkazné dáš podklady, jak budeš aktivní atd. Dovedu si představit, že by si se mohl dostat i nad momentální obecnou cenu daného biku nebo být na svých…Ale také můžeš být zklamán, záleží na tobě.

      0 0
    • mosquito  

      kdysi mel znamej nehodu na kole – srazilo ho auto ktery mu nedalo prednost na kruhaci … odnesl to celkem zle a tak se pri svem zdravotnim stavu nemohl moc hadat, ale pojistovna mu dala jen par tisic – zlomek z toho co stala oprava bika … v zaznamu pak bylo „zlomene brzdove paky odhad cena 300kc“ – ale byly to dualy za 4tacy – a tak podobne mozna kdyz si to pohlidas tak to budes mit ok, ale jinak dostanes malo

      0 0
      • Volf  

        Hele nevím jak to kdo řešil, ale likvidátor pojiš?ovny snad nemůže takto postupovat. Pokud by mě někdo způsobil škodu na kole, tak jde kolo do servisu a bude uvedeno do původního stavu. No a tu částku mi pojiš?ovna zaplatí a eventuelně ji bude vymáhat na viníkovi.

        0 0
        • Leo  

          Taky si to myslím. Je to jako kdyby naboural auto. Náklaďák mi rozbil kamínkem přední sklo a pojiš?ovna musela zaplatit nové sklo + těsnění + výměnu (nedovedu si představit, že by mi dala 100 Kč za deset let staré sklo).

          0 0
        • Petrs  

          Jedno je jestý. Volf nemá pravdu. Už nějakou dobu se motám kolem pojiš?oven, takže něco o tom vím. Náhrada za škodu vychází z občanskýho zákoníku, kde se mluví o jakési skutečné škodě. Skutečnou škodu je myšlena hodnota věci v době poškození. To znamená vlastně časová cena, která je stanovena podle amortizačních tabulek té které pojiš?ovny. Většinou je to u kol 5–7 let, z toho vyplývá roční amortizace cca 20%. Pokud jsou na kole navěšeny nový díly je opravdu nutný si pohlídat, aby se tím likvidátor zabýval. U věcí do dvou let vetšinou bude chtít účty a úměrně tomu, jak bude růst velikost škody, tak tím víc bude trvat na účtech. Na druhou stranu většinou lidi, kteří likvidujou škodu na kolech nejsou odborníci a lze je nenásilně dotlačit k tomu co potřebuješ. Ale nesmíš se do něj navážet, všechno v klidu. Hlavně si vždycky přečti co podepisuješ a nech si od likvidátora přesně sepsat co po tobě bude chtít. Nakonec až dojde k plnění, tak si nech předložit a vysvětlit jeho výpočet. Chce to pevný nervy a trpělivost.

          0 0
          • Volf  

            No jo, ale podle Občanského zákoníku mám nárok na náhradu škody ve chvíli, kdy je dán viník. Takže pokud najde kličku pojiš?ovna, tak budu škodu podle stejného zákoníku soudní cestou vymáhat na viníkovi. A jsem si jistej, že i první způsob, který jsem uvedl by mi umožnil plnou náhradu škody. a jestli si ulomím něco za 4 000,– tak to prostě chci nahradit a rozhodně nejsem povinnen to hledat po bazarech nebo po servisech někde ve šmelcu. Prostě to je osud viníka. buď je dobře pojištěněj nebo má smůlu.

            0 0
            • rock  

              Noo, nebyl bych si tak jistej … ten dotyčný uzavřel s pojiš?ovnou smlouvu o náhradě škody, kterou způsobí a jakým zbůsobem to ta pojiš?ovna udělá, už asi není jeho věc … á propos, nemohu složit s vymáháním škody za kolo, ale u auta mi to (docela nedávno) fungovalo tak, že mi sečetli poškozené / zničené díly, našli si (sami) katalogovou cenu originálních nových a z nich odečetli amortizaci (docela dost, asi 50%). Když Ti bude ta samá pojiš?ovna z té samé pojistky řešit poškození kola místo auta, řekl bych, že bude postupovat stejně …

              0 0
    • sraldo lattrinny  

      To já měl kliku. Nic se mi nestalo jen jsem byl potlučenej. Řidič mi zaplatil tak jak jsme se domluvili a jemu zůstaly papíry.

      0 0
      • vlk  

        To je dobrý nápad, dohodnout se s ním.On by jinak musel platit pokutu a možná by mu zvýšili i pojištění.A je to bez papírování, bez problémů s policajty.Jen si to chce nechat napsat rovnou na místě na papír něco jako že ti dluží tolik a tolik, pokud teda u sebe nemá peníze,jinak by se později z toho mohl vyvlíknout.S po­licajtama mám špatné zkušenosti.Mě jeden člověk nedal přednost a protoře jsem ho nechtěl svým autem nabourat tak jsem to trochu strhl,dostal smyk a auto rozbil o strom.Ten darebák ujel.Výsledek byl takový.Já jsem jel údajně sám, nikde žádné další auto nejelo, zčehož jsem to na rovině jen tak napral do stromu.platil jsem 4500 pokutu a ještě mi na půl roku sebrali řidičák.kdybych to nechal odtáhnout a nic nehlásil, tak jsem na tom byl líp.

        0 0
        • ravo  

          S dohodama opatrně, může to pak skončit taky takhle:

          Chlapik nabura do auta plneho buzerantov… Pride za nimi a hovori:

          „Dam vam 5 000 Sk, len nevolajte policiu? Jeden ******** hovori druhemu: "Rastik, zbehni po pana policajta…?“ "

          Dam vam 10 000 Sk len nevolate policajtov!?" „Rastik, zbehni po pana policajta…?“

          „Dam vam 15 000 Sk a to je moje posledne slovo!!!!?“ „Rastik, zbehni po pana policajta…?“

          „*****, MOZEM VAS VSETKYCH *****!!!!?“ "Rastik, nikam nechod, pan zacina vyjednavat…

          0 0
        • Air  

          hmmm, pridejte jim na platu, kretenum. Urcite bys je volal sam na sebe, kdyz jediny kdo mel skodu jsi byl ty. ta tva vypoved byla fakticky veeeeelmi nepravdepodobna… ty vole to jsou mozky…

          0 0
    • jihra  

      Pánové, již jsem to tu několikrát doporučoval. Pořiďte si pojištění právní ochrany rodiny u D.A.S. pojiš?ovny právní ochrany (upozorňuji rýpaly, že tuto pojiš?ovnu nezastupuji). Stojí to 1200 Kč ročně a máte právníky a soudy zdarma a to v celé Evropě. Takže když se nějaká pojiš?ovna bude cukat uhradit Vám patřičně třeba škody na kole, tak už s nimi právníci D.A.S. pojiš?ovny zatočí. Mně osobně letos D.A.S. pojiš?ovna „vydělala“ něco kolem 12.000 Kč zrovna ve sporu s jinou pojiš?ovnou, která mi nechtěla zaplatit patřičné odškodnění z nemocenského pojištění. Taky mi pomohli při vyřízení reklamace kolečkových bruslí. Firma mi reklamaci nechtěla uznat a odpálkovala mne s tím, že jsem používal brusle nesprávným způsobem (holt jsem v nich jezdil), no ale po dopise od právníků z D.A.S. hned změkli a vysolili peníze do koruny.

      0 0
    • blue  

      z obsahu novyho Vela: http://velo.vpress.cz/…w_clanek.php?…

      0 0
      • RomanH  

        Jenze tam mi prave chybelo porovnani konkretnich produktu pojisteni domacnosti a odpovednosti od nekolika pojistoven. Zminili se jen o Kooperative. Takze nic noveho, co by uz zde neavizoval Kotenockin. Nezbyva, nez si sam obeslat (prostudovat materialy) pojistovny s dotazem. Od toho clanku bych cekal vice. Co vim, tak odpovednost pri zavineni havarie na kole se nevztahuje na motorova vozidla napr. u Allianz, ani u ČS-Živnostenská pojiš?ovna (pojistky ohledně odpovědnosti od ČS-Živnostenské pojiš?ovna teď spravuje nějaká jiná pojiš?ovna).

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.