• rich

    uz dlhsie sa neviem rozhodnut medzi tymito dvoma ramami. Na jednu stranu by som chcel nieco univerzalnejsi­e+vyssi zdvih a to enduro viac dotlacit do xc zjavu, ale geometriu neoblafnem (vaha nie je az taky rozdiel), zaroven sa pytam ci to vobec vyuzijem (vikendy 100–150km, stredne tazsi teren). Novy stumpj. uz ma zdvih 10cm a ma urcite vhodnejsiu geometriu, ale drsnejsie zaobchadzanie asi nie je jeho primarny ucel (viem, ako sa kontrolujem pri STJ FSR 02, aby nesiel permanetne na doraz).Aky je Vas nazor? Co by ste zvolili a preco?

    0 0
    • sharkcom  

      no já bych nezvolil ani jedno, raději bych vzal ženu a podíval se za ty prachy na Kanáry :-)

      0 0
    • Meesha  

      No, tezka volba. ja bych asi zvolil to FSR. Jednak se mil vic libi o designovy strance a pak bych se asi na S-works enduro bal o toho braina. U kola s takovimhle urcenim mi pripada trochu zbytecnej.

      0 0
      • rich  

        ja som prave myslel este minulorocne Enduro bez brainu – s nim mam na bike uplne rovnaky nazor ako ty.

        0 0
        • ivano  

          rich ak jazdíš dlhšie trasy, maratóny a pod. vhodnejšie je jednoznačne STJ.

          0 0
          • rich  

            ivan ja viem – ale ked mna laka ten vyssi zdvih a obcasna bezohladnost k biku. ale podla toho co som videl, aj ten STJ by mal vydrzat. dik

            r.

            0 0
    • P.B.  

      Urcite Enduro bez brainu. Víc vydrží a jestli nechceš jezdit na maratonech na špici, tak tě do cíle doveze taky. Zvláš? jestli se musíš na chr?áckým kole hlídat, jdi do Endura. Nesnesl bych ten pocit, že si nemůžu zkusit, co snesu bez ohledu na kolo. Mimochodem jedno starší Enduro (2001) mam a jsem maximálně spokojen a maratony na něm občas taky jezdim. A to kilo nebo kolik navíc? U mě nehraje žádnou roli.

      0 0
    • tutite  

      Glosoval bych pro Enduro s Brainem. Pevný, dlouhý rám, zdvih dostatečný i na těžké pasáže, díky Brainu zaručen akční rádius. Myslím, že právě na rámu typu Enduro je použití Brainu opodstatněné.

      0 0
      • rich  

        no len pohodlie je otazne ⇒ zavisi od toho ako sa ten Brain lisi od Epicovskeho, ale ivan urcite bude moct povtrdit, ze pohodlny nebude asi ani pri „najjemnejsom“ nastaveni resp. uz tam Brain v tom priapde je zbytocny. Ale aby to bolo este o kus komplikovanejsie – volali mi od Sterbu, Cannon Jekyll ram za 43.000 (bez vidle), co takato volba? Aj ked jednocap nie je moj favorit.

        0 0
        • ivano  

          Už som to tu písal v „Specialized EPIC“ Ak enduro, tak bez brainu, tam sa to podľa mňa vobec nehodí. rich. Mne je spešlík sympatickejší, ale je to subjektívne. Ale myslím, že samostatný rám STJ sa nedá kúpi?, alebo áno? A koľko stojí?

          0 0
          • rich  

            ide to, je bezne v ponuke – dokonca som ho mal aj objednany v kaktuse, ale nakoniec som to zrusil (idiot), skvele na tom je, ze je za cenu 39.900 Skk a v cechach za 39.900 Czk. A to Enduro 03 je len jeden kus 36.000 Czk. skusim este zavolat do kaktusu ci predsa len neostal, ale potrebujem sa prioritne zbavit STJ 02 co mam doma, len ramu, nevies o niekom (dam ho za cenu 17.000 CZK)

            0 0
            • RomanH  

              Kurna, tak ze bych si ho koupil u Vas, odpocetl si MWS a za zhruba 25tkc by byl doma ?! Fakt je u Vas za 39900 Sk ?

              0 0
              • rich  

                tak – na 100%, sami mi do telefonu vraveli, ze za tu cenu je to skvela kupa…len neviem ako zasoby…a naviac MWS – budes musiet previezt cez rakusko (?).

                0 0
                • lubos  

                  Kolko vazi presne ten ram s tlmicom ?

                  0 0
                  • rich  

                    netusim – ich politika nedovoluje zverejnovat vahy, ale predpokladam, ze viac ako 2,3 to nebude.

                    0 0
                    • lubos  

                      2.3 ? S tlmicom ? No tak to urcite nie :)

                      0 0
                      • rich  

                        FYI

                        Stumpjumper FSRxc frame in size „Medium“ weighed approximately 5.5 pounds, including rear shock, on our shop's scale – a to bola otazka na model 2001, takze si dovolim tvrdit, ze na tych 2,3 by vyskocila rucicka pri velkosti M.

                        0 0
                        • lubos  

                          Pochybujem. weightweenies­.starbike.com/lis­tings/componen­ts.php?type=fu­llsuspensionfra­mes nieco uplne ine. A konkretne Enduro 2004 ma 3100g, tazko ale povedat ci vratane alebo bez sedlovky. Jedna vaha tam je s nou, druha bez nej. Povedal by som, ze asi so sedlovkou. Vies preco neverim, ze ma 2.3kg ? Pretoze aj Gary Fisher, co je zavodny ram a praska ma s tlmicom 2.5kg. Vela ramov, ktore su zavodne, a nie su urcene pre Enduro vazia do tych 2400–2500g. Najlahsi full co poznam je Scott , ma asi 2000–2100g , lenze ma celokarbonvy trojuholnik. A akl by Enduro S-Works malo skutocne 2.3kg, a nema v sebe karbon, tak teda fakt neviem, kolko by asi ten ram vydrzal. Vela nie :)

                          0 0
                          • rich  

                            myslel som stumpjumper nie enduro – ale nemusim verit tomu co pise specialized support :-)

                            0 0
                            • lubos  

                              Jasan, pochopil som, ten sa uvadza vo vahe okolo 2500g, takze mozno web uvadza vahu bez niecoho – co ja viem, farba, patka, a tak. Bezna prax. Ale povodne islo o Enduro 2004, ak som spravne pochopil.

                              0 0
                              • rich  

                                nie celkom – islo a stale ide o Enduro 2003 bez brainu

                                0 0
                                • lubos  

                                  Sorry :-)), nejak mi to uslo. Dost je to divne v tom zozname. Enduro 2003 tam pisu ze ma 2850g M velkost zo sedlovkou asi. A zas XL verze ma 3280g bez sedlovky. Tak si teraz vyber :(

                                  0 0
                                  • rich  

                                    ja myslim, ze to M so sedlovkou by molo mat 3000g ak si pozries Enduro ine ako S-Works, aj by to sedelo.

                                    0 0
                • RomanH  

                  Tim MWS jsem myslel normalni nase DPH…

                  0 0
                  • rich  

                    ja viem – ale colnici CR/SR si nahlasuju ak nieco vyvazas nad 6.000 Sk (co je hranica na uvalenie cla), takze ak budes potvrdzovat MWS nad 6.000 Sk na slovenskej strane, hned si Ta odchyti cesky colnik a prihodi Ti clo a dph. a jedina moznost ako sa tomu vyhnut, je ist cez slovensko-rakusko-cechy. alebo mat kamosa colnika. aleo si kamosa colnika urobit malou pozornostou :-))

                    0 0
                    • Palo TT  

                      A musis to stihnut do maja.

                      0 0
                      • RomanH  

                        Je mi to jasny :o)) Ja jsem porad cekal, ze po uvedeni EPICA bude klasicke FSR na cene okolo 20000 za tlumic, a ono nic. A zadne jine celopero nechci, to radeji zustanu u hardtailu. Ted jsi me tou zase nalomil…

                        0 0
                        • Gatier  

                          Ked uz hovoris o tom lamani, znamy na tom ulomil sedlovu trubku (starsi model) :-)

                          0 0
                        • rich  

                          NO A NECHCEL BY SI NECELY ROK JAZDENY 2002 STJ FSR ZA 17.000?

                          0 0
                          • RomanH  

                            Diky, ale nee. Na bike si (pokud to penezenka dovoluje) kupuju jen novy veci. Ale jeste jednou diky.

                            0 0
    •  

      Jen počkej, Zající!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.