• bart---M

    Chtěl bych se zeptat které brzdy jsou lepší? dík

    0 0
    • Daf  

      Ja hlasuji rozhodne pro XTR.

      0 0
      • Mamutt  

        Já ne. ;) SD7 jsou levnější při stejném výkonu a nemají paralelogram, což považuji za výhodu. Ale přiznávám, že XTR jsou znatelně hezčí ;)

        0 0
        • Daf  

          XTR maji ramena ulozena na lozisku, ktere se da stelovat a paralelogram taky neni k zahozeni. Ja mam SD Ti, coz je skoro to same jak SD7, pekne vyviklane :( Brzdej ale vyborne.

          0 0
          • Mamutt  

            Jo, ty ložiska jsou velká výhoda.. Já teď koupil za strašnou raketu Cane Creek DC5 a už v ruce je cítit rozdíl.. a navíc jsou úúplně nejhezčí. Ale za ty prachy :( no nic. Já paralelogram nikdy neměl, ale bál bych se toho (moc čepů, nemám v to důvěru) – spousta lidí ale tvrdí, že i po X tisících km bez problému. V cenové relaci XTR (možná o stovku víc) jsou SD Ultimate – já bych šel do nich.

            0 0
            • Daf  

              Ja teda nevim kde jsi koukal na ceny, ale za cenu jedne celisti Ultimatu na bikestore sezenes predni i zadni XTR.

              0 0
              • Mamutt  

                Ty ultimaty se občas také objeví ve slevě.. ňo ale tak moc jako ty XTR u Dana asi těžko, to je fakt ;)

                0 0
            • TinkTink  

              jo, jenom mne se XT 04 po tisicovce vepredu zadrely, co? :o)))

              0 0
              • kovar  

                a mazals?

                0 0
                • TinkTink  

                  …odmitam se o nej starat…takze akorat jsem tehdy ho musel namazat…

                  Nechapu proc bych mu mel venovat pozornost…proste jenom chci, at to funguje :)

                  0 0
                  • zirecek  

                    takze ani vidlu nemazes? :-)

                    0 0
                    • TinkTink  

                      No ted ani moc ne…prijde mi to zbytecny, kdyz funguje…mazu fakt velmi malo…posledni dobou jsem to omezil na minimum to mazani..jeste nedavno jsem to ale mazal dost..ale pak to lapalo bordel, tak jsem to prestal vic mazat a pohoda :)

                      Jako asi takhle – brzdy namazes jenom jednou :o))))…hlavne kotouce :o))…jinak pohoda…jako ten paralelogram jsem ani necistil…to priznam…a mel za sebou hodne bordelu, ale stejne… :)…ta druha co mam, kupoval jsem pozdej, takze uvidime :)

                      PS: namazat to neni problem…na to je tam dobrej cervik :)

                      0 0
                      • zirecek  

                        prave chcu rozkuchat XTR Vcko a nejak se do teho nemozu dostat, :-).

                        0 0
                        • TinkTink  

                          Nevim…do XTR jsem nikdy nelezl a XT jsem se nikdy nepokusil cely rozebrat – ja uz ty komponenty obcas pouzivam tak, aby se daly v pohode prodat…a znicit neco zbytecnym rozebranim je zbytecny :o)))

                          0 0
                          • zirecek  

                            jeste jsem primo nic neznicil, akorat se bojim toho vypletu, bo uz zarvalo hodne niplu… :-)

                            0 0
    • ddd - andy  

      jako jak lepsi? :-)

      0 0
    • MartinXC  

      To nejsou stejné kategorie. Ke XTR bych přirovnal spíš Ultimaty a pokud nezáleží na ceně, volil bych Ultimaty. Pokud je to ale volba, jestli za stené prachy XTR nebo SD7 – pak jednoznačně XTR.

      0 0
    • rb  

      Letos na jaře sem koupil xtr čelisti za 2000kč.Před tím sem měl lx a nijak ukrutný rozdíl nepozoruju,snad krom toho,že šly brzo do hajzlu špalky,tož nevím esli neso lepší ty avidy…

      0 0
    • MARIN  

      Bral bych XTR (asi proto je taky mam :) zadnej vakl v paralelogramu nemam ani po 25 000km. Komplet rozebrany jsem je mel jen jednou a to jen ze zvedavosti abych se podival jak vypadaji vevnitr. Cepy jednou za cas prostriknu teflonovym olejem. A navic se mi libi ze se spalky sjizdeji rovnomerne.

      0 0
      • Gatier  

        To su porovnania… Ja som spokojnejsi s Promax brzdami na zimaku ako s Arch rival na letnaku. Brzdia lepsie a nie su take houbovite. Podla mna je to takmer jedno. Z 80 percent brzdia vsetky brzdy velmi dobre, zalezi hlavne na gumickach. Napriklad nevidim rozdiel medzi Deore a SD7.

        0 0
        • náčelník  

          Já tam vidím značný rozdíl v ceně :)

          0 0
        • Daf  

          Je to presne tak jak pises. Hlavni rozdil je v provedeni. XTRka jsou zkratka vysperkovane brzdy ktere budou fungovat dlouho a spolehlive diky kvalitnim cepum.

          0 0
          • Gatier  

            Dobre, nebudem sa hadat co vydrzi dlhsie. To ze su ulozene na loziskach znamena, ze by mali vydrzat dlhsie. Uz som rozhybaval XTRka, ktore boli komplet zahrdzavene. Deore su pekne, vykonne a mozno aj lahsie ako XTR…

            0 0
            • ddd - andy  

              Deore jsou pekny??? No nic, to si asi hlavovku od chris kinga teda kupovat nebudu.. :-)

              0 0
              • Mamutt  

                Hlavně ne červenou, bys mě nas.. a stejně by ti nešla barvou ke kolu ;)

                BTW Deorka vypadají no řekněme ne úplně nejkrásněji ;) ale jistá dávka spolehlivosti se jim za tu cenu upřít také nedá.

                0 0
            • MARIN  

              to jsi ty Deore porovnaval vzhledove s XTR???

              doporucil bych navstevu ocniho oddeleni :)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Krome naprosto rozhodujici ceny a vzhledu jsou i lehci. Nechapu jak jim nekdo muze skocit na XTR (teda na spek:).

                0 0
              • TinkTink  

                No ja si myslim, ze je hodne lidi, kterym se muze libit vic Deore nez XTR…si teda myslim :)

                0 0
                • McBlacky  

                  dobrý je z nich ale sundat ten nápis doere, když je ji vzadu vozil tak jsem to přebarvil fixou :-) jenže o mě je známo, že nejsem nástěnkář a nesnáším nápisy kdekoli na kole…

                  0 0
                  • vlk  

                    tak to máš blbý, ale zase s maskováním nápisů se můžeš poučit z Olympiády.Viděl jsi jak maskovali nápisy cannondale?

                    0 0
                    • McBlacky  

                      ani ne, blbý to nemám, mě se prostě líbí bike bez nápisů, blbý mám akorát to, že nemůžu mít sériovku, protože polovina firem mě vadí názvem a druhá fontem a designem…

                      0 0
                      • Thidney  

                        hehhehe, taky mi způsob užití některých fontů trhá žíly.

                        0 0
                      • Vilém  

                        Jses mu clovek.Navic proc delat necemu reklamu,kdyz uz jsem za to vyhodil nemalo penez?

                        0 0
    • Máca  

      Mám SD7. Brzděj tak jak maj. Připlácet si za XTR nepotřebuju, sedhnal jsem je levněji než XT.

      0 0
      • Gatier  

        Oooh XTR su uplne naaadherne… Ja len tvrdim,ze deore brzdia rovnako ako xtr sd7 atd… A Chris King sa toci rovnako dobre ako BBB.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.