• SODOVKA

    Jaka je vaše zkušenost s pneumatikana šírších rozměrů. Vozim 2,35 drát silnostěnnou, ale jelikož bych možná trochu uvítal odlehčení kola, tak jsem uvažoval o tenkostěnné (myslím boky pneumatiky :o) Víhoda silnostěných je v tom že jsem ji za tuto sezonu nepichl ani necvakl (?uk ?uk ?uk). Co??? Na čem jezdíte vy???

    0 0
    • wroum  

      jezdim Maxxis Minion DH predni/zadni, obe bez vyztuzenych boku. vzhledem k urceni a odolnosti je vaha dobra. hodne skacu, vozim ne moc tvrdy a za celou sezonu zadnej defekt nebo prustrel. nejezdim ale kamenity DH, kde je lepsi mit hodne vyztuzeny boky.

      0 0
    • Pekáček  

      Vozil jsem Conti Vertical 2,3" a byly asi tak stejně tlustý jako Python Gold 2,0". Maxxis Larsen TT je taky 2,0" a je větší. Číslování výrobců je dost zavádějící. Ale lehčí pláš? pojede líp, to je jasný.

      0 0
      • SODOVKA  

        :o)) ja nemyslel šířku pneumatiky ale stěny pleumatiky

        0 0
        • Pekáček  

          Aha. Rozřízl jsem jen Python Air Light. Ale vše co jsem jmenoval jsou spíš lehčí XC gumy.

          0 0
    • MartinXC  

      Jezdil jsem na : Hutch Mosquito 2.35 Air Light (590g) Continental Vertical 2.30 (620g) Klein Deathgrip 2.35 (660g) a pak spoustu 2" pláš?ů (kolem 500g) Do všech dávám Maqxxis FlyWeight duše.

      Všechny pláště jsou vesměs s tenoučkými boky. Říznul jsem jednou Pythona, cvaknul jednou to tlusté Mosquito (podhuštěné).

      U mě bych tedy problém s tenkými boky pláš?ů neviděl :-)

      0 0
    • Tomcat  

      Šířka stěny skoro neovlivní jestli to cvakneš nebo ne. Jeto o šířce pláště ,ráfku, nafoukání případně výstuze patky a o duši. Vozené širší pláště:

      Ritchey Omegabite a MadMax 2,35 – děravý jak nikdy , cvaknutý každou chvíli.

      Hutchinson „Kojot“ nebo OnTheRock 2,35 no bylo to lepší

      Nokian Boazobena 2,3 – píchnuto často, cvaknuto občas

      Kendy Kinetic 2,3 cvaknu jen jednou, píchnutý párkrát.

      Maxxis Mobster 2,35 necvaklý ani jednou ani jenou nepíchlí

      Maxxi Highroller 2,35 cvaklý občas , píchlí taky párkrát

      Maxxisk 2,5 Highroller párkrát cvaklí , píchlí nikdy

      Maxxis Hookworm 2,5 nezničitekné pneu

      Maxxis Minion 2,7 nezničitelný pneu

      Nevozím podhuštěný spíš opak, ráfky mám širší než 24mm. Jinak sem ovozil i užší. WTB, Ritchey, Nokian, Continental

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Prinejmensim bych nesouhlasil s tou silou boku plaste. Bez vyztuzenych plastu uslysis ten zvuk kamene (korene) na rafek jen jednou.

        0 0
        • Tomcat  

          Výztuha patky není jen silný bok pláště. To co myslíš je výztuha patky ne?

          0 0
          • Pá-dlista1  

            ne-e

            0 0
            • Tomcat  

              ??? Ty běžně jezdíš po boku pláště? Já netvrdim že se k tomu člověk nedostane ,ale v tu chvíli mám problé určitě s něčím jiným.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Plaste s vyztuhou (silnejma bokama) maj i sundany stejnej tvar jako naplno nafoukany a to urcite prispiva ke snizeni poctu defektu. O proriznuti boku plaste nemluve.

                0 0
                • Tomcat  

                  Myšleno takhle, jo.

                  0 0
                • wroum  

                  urcite mas pravdu, ale zatim sem s nevystuzenejma nemel problem (s maxxisama bez problemu, schwalbe total na hovno). pokud nejezdis hodne po sutrech, tak neni vyztuzenej bok zas tak potreba. navic s vyztuzenejma to jede daleko daleko hur.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Velky minus je ta hmotnost a kort v rozmerech co je vozim. Teren si nevybiram. Bud musim kudy vede trat nebo kudy chce kolo, ja na to mam vliv vazne minimalni :) Tzn. potrebuju plast kterej vydrzi vsechno. Ale plus je, ze si muzes dovolit daleko mensi tlak nez „normalne“ tzn. lepsi adhezi ⇒ vetsi rychlost (ovsem ne na BMX:). Ja sem taky nemel problemy s plastema bez vyztuhy (az na Maxxis), ale taky jsem byl zvyklej vozit daleko vyssi tlaky nez ted ⇒ mensi pohodli, prilnavost ⇒ rychlost. Ted budu mit plaste jen 2,3" a zrejme bez vyztuhy, tak jsem zvedavej jak brzo je klofnu s tema tlakama a jizdnim stylem na jakej jsem zvyklej. Nastesti je to slalomak, tak se snad nebudu poustet do zadnejch vetsich akci :)

                    0 0
                    • visby  

                      mas pravdu, maxxisy bez vystuzenych bokov su na prd, stale defekt… to iste schwalbe space double defense- dam menej ako 2tm a uz tam mam defekt…

                      0 0
    • Meesha  

      Schwalbe Racing Ralph se delaj taky ve 2,35

      0 0
    • SODOVKA  

      Takže si to teda přeberu tak že jsou lepší ty silnostěné :o))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Urcite jsou lepsi, ale maj i z jisteho pokriveneho pohledu sva negativa, ktera mohou pro nekoho byt nejdulezitejsi. Vaha, cena… jine uz me ani nenapada, snad neskladnost.

        0 0
        • SODOVKA  

          Vaha, to je to jedinné co sem chtěl změnšit. Cena je mi v rámci možností putna a akladnost :o)) Jediné místo kde ji skladuji jsou ráfky :o))

          0 0
    • X-biker  

      Vozil sem Maxxis Mofo 2,35" s vyztuhama a DH maxxis dusema 2,5–2,7 a jednou sem pichl (sklo). Nikdy neprocvakly. Maxxis Highroller 2,5 bez vyztuhy na prednim kole nikdy nepichly necvakly. WTB Motoraptor 2,4" desne rychly a lehky plaste 3× pri jednom sjezdu procvakly :( malem sem pri lepeni porodil. Uplne mimo civilizaci. Nemit lepeni jeste ted nejsem doma :-) Ale to sem nemel DH Dusi ale nejakou tenkostennou ale na 2,4" plaste. S DH dusi ktera sice vazi jako krava ale ma pekelne tlustou stenu muzes jezdit celkem fklidecku s maxxisama bez vyztuh. Ja to ted tak jezdim a pohoda, ale musim priznat ze sem s touto kombinaci nebyl na kamenitym sjezdu. Po tom sjezdu s WTBckama a hafo lepeni uz nechcu sutry ani videt :-)

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Jsem o tech WTB taky premejslel nez jsem videl typa, jak pri jednom lokalnim sjezdiku, nic moc teren co se narocnosti na plaste tyka, procvaknul nebo pichnul ve vsech jizdach minimalne jedno kolo. V posledni jizde dokonce obe. To me na ne presla chut. To vazne nemam zapotrebi nosit kolo po lese :)

        0 0
    • Lister  

      Vytáhnu si tenhle thread z daleké historie :)

      Nevíte kde by se daly momentálně sehnat pláštíky Schwalbe NN 2,4, případně jedn NN 2,4 a k rtomu něco možná ještě trošku agresivnějšího dopředu ve stejném rozměru????

      0 0
      • MlokCZ  

        Zkusil bych Fat Alberty. Sehnat půjdou snáze a cena taky bude asi lepší.

        0 0
        • Lister  

          no ten by se mi dopředu asi líbil, ale právě problém bude kde ho sehnat :)

          Prolízám šopy zatím bezúspěšné, možná to najdu, jen jsem si chtěl ulehčit práci :)

          0 0
          • MlokCZ  

            Fat Albert třeba tady: www.kolokram.cz/…uct_info.php?…

            No a pak případně třeba bikestore, tam i když je nemají v nabídce, tak jsem od nich bral Schwalbe pláště, které taky nemají a žádný problém (sehnali). Já tam bral Alberty a Smart Samy alpencross.

            Ale záleží na co to chceš. Tomek má pravdu v tom, že v bahně se docela zalepují. Já tedy srovnávám Albert x NN 2,25, ale to nebude mít na zalepování vliv, pořád stejný vzorek. A NN se díky o něco řidšímu vzorku zalepuje o něco méně.

            Pokud to chceš na sníh, tak tam netušim, jak se budou ve srovnání NN a Alberty (tedy pro tebe NN 2,4 a Fat Alberty) chovat, na sněhu jsem nejezdil zatím ani s jedním z nich.

            0 0
            • Lister  

              jo jo myšleno na sníh…na druhé záložní kola, na prvních budou sliky 1,15 :-)

              0 0
              • Rychlej turista  

                Na zimu obouvám dopředu WTB Weirvolf 2,5" (na obrázku) a dozadu WTB Motoraptor 2,4". Je to sice pěkná dřina to rozjet a udržet v pohybu, ale v zimě jsou jiné priority, než rychlá jízda.

                0 0
        • tomek  

          Mám Fat Alberty. V Dolomitech na kamení byly super, ale tady v blátě se dost zalepují…

          0 0
      • blue  

        vem si radši z-max 2.35, jsou taky dobrý a neprořízneš je tak snadno, jako NN… kromě toho, když sem z-maxe sundaval, poměřil jsem to s NN na stejnym ráfku a ten NN byl překvapivě o chlup užší (oba mám v kevlarový verzi)

        0 0
        • Lister  

          ni problém bude v tom, že nic o moc širšího než ty NN 2,4 se mi tam už nevlezou :)

          Nebyl by odkázek, kde je sehnat.......

          0 0
          • blue  

            z-maxe jsem kupoval tam, odkud máš bajka

            0 0
            • Lister  

              hmmmm…až tak šifrovaně :o)

              ani nevím že jsem se tu někdy zmiňoval, kde jsem ho bral.....no ale při mojí ukecanosti se ani nedivím :-D

              0 0
              • blue  

                samolepka na kole je na fotkách jasně zřetelná :-)

                0 0
                • Lister  

                  teda to víš víc než já, jsem si nevšiml, že tam nějaká je...... :-O ????

                  0 0
        • MlokCZ  

          S prořezáváním by to neměl být takový problém. NN 2,4ky se dělají pouze ve snake skinu. I ten lze proříznout, ale už to není nic hrozného. A Fat Alberty jsou také pouze se snake skinem.

          0 0
          • blue  

            nevim… nikdy sem žádnej plášť neproříznul, NN nevydržel na bajku ani tejden

            0 0
            • MlokCZ  

              Já neměl problémy s prořezáváním ani bez snake skinu (cca 5tis. km na Schwalbe bez snake skinu). No a teď po necelých 2tis. na Schwalbe se snake skinem (Albert/SS) zatím ani jeden defekt. A rozdíl boku s a bez snake skinu je na první pohled velmi zřetelný. Se snake skinem mi to přijde jako normální slušný bok, bez jako tenká slupka.

              Ale ty určitě budeš jezdit častěji věci, kde se dá říznout.

              0 0
              • MlokCZ  

                Řezání ale hlavně může posoudit dobře sám, když jezdí NN + RR bez snake skinu. Pokud nemá problém, tak ve verzi snake skin to musí být úplně v pohodě.

                0 0
                • Lister  

                  Posoudí sám…nemá problém :o)

                  Dokonce za celou dobu používání 1× defekt…pro někoho málo, ale pro mě je to o jeden defekt více než jsem měl na pláštích předtím, takže tady jsem si pohoršil :-D

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Na defekty typu trn jsou RR dost náchylné. Měl jsem tak 10 trnů za tu dobu, co jsem je jezdil a to je na mě opravdu hodně. Tady teď Smart Sam alpencross mnohem lepší, za necelé 2tis. trn žádný.

                    0 0
              • blue  

                ja bych to moje jezdeni zas nejak zvlast nedemonizoval, je to jen nafouknuta bublina :-)

                0 0
      • Lister  

        dyki za typy, ale nemá někdo fakt tip na to, kde by mohly být ty NN 2,4 skladem???

        Určitě zkusím ten bikestore, ten by je mohl sehnat, ale skladem je podle stránek nevede.

        0 0
        • MlokCZ  

          Můžeš zkusit se taky zeptat přímo v Imexpu, sice ti asi přímo nic neprodají, ale budeš vědět jasně, jak to je s dostupností.

          0 0
      • soc  

        No to je krutá historie, kdyz jsem cetl, ze Tomcat vozi Hutchinson On The rock 2.35, hned jsem se chtel zeptat, kde je koupil..... pak jsem si precetl datum a zamackl slzu v oku…

        0 0
        • Lister  

          no jo no, je sice trošku starší, ale proč zakládat nový, když má veškeré parametry, které potřebuju :oD

          už ta mám samostatných threadů na svojem kontě opravdu hodně.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.