• blister

    cafte bikeri chcem sa spytat slovenskej casti osadenstva ake ma skusenosti s poistenim biku v slovenskych poistovniach. mal by som zaujem o nieco podobne ako tu pisu bratia cesi (v ramci poistky domacnosti, poistenie proti kradezi aj mimo bytu tak na 25 000, proti vandalizmu a zivelnym pohromam, eventualne zodpovednost za skodu). lebo ani najlepsi zamok nepomoze a clovek niekedy ozaj nema s kym ist kto by mu mohol stroj strazit…

    bude podla vas situacia u nas na slovensku ina? mam byt poisteny v allianz slovenskej poistovni tak neviem oplati sa podla vas prejst k inej poistovni? lebo ide mi hlavne o bike pripadne pripoistim este PC ale hlavne ten bike…

    dopredu diky za setky rady.

    0 0
    • LUCCA  

      Ahoj, ja mam takto poisteny bike vramci poistenia domacnosti. Poistovak prisiel, pozrel na papiere k biku + drahsie suciastky (vidla, kolesa…) a uzavreli sme doplnujucu poistku k poisteniu domacnosti. takto si mozes samostatne dopoistit elektroniku, repro, PC a co ja viem co este. Len pozor, potom je celkova poistako o hodne vyssia. A co sa tyka typu poistovne, myslim, ze musis prebehnut tak 3–4 na Slovensku a popytat sa. Kazdopadne, samotny bike (aj ked ma hodnotu 150.000Skk) ti ziadna nepoisti, lebo sa to robilo na zaciatku 90-tych rokov a zneuzivalo sa to (biky sa na zakazku kradli, ako poistovacie podvody).

      0 0
    • WSH  

      A este jedna vec. Pozri si ake peniaze by si dostal, keby ti ho z bytu ukradli. Chcel som si poistit byt v Uniqe a tam som sa dozvedel, ze by som dostal tak 20–30% z ceny biku. To naozaj nema vyznam sa poistovat. Radsej som si kupil poriadne dvere. No a ked niekam idem sam, tak sa snazim jest a pit vonku. Nikdy ho nemozes nechat bez dozoru. Ach, zimy, tie su tazke.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.