• Kohout

    Omlouvám se se za off topic příspěvek. Klekl mi HDD na PC, musel jsem vytvořt Fdiskem nový oddíl, ale HDD teď nelze příkazem Format znovu naformátovat. Je HDD v háji? Nebo lze použít nějaký „mocnější“ nástroj než je Format? Díky všem. PK

    0 0
    • default  

      Jak nejde naformatovat? Co to pise?

      0 0
      • Kohout  

        Zasekne se to na 3% a napiše to „nelze naformatovat“.

        0 0
        • cert  

          jo tak to je nejlepsi zrusit partisny v nejakem lepsim programu, taky se mi tohle stalo, nakonec jsem vytvoril nove pres Partition Magic

          0 0
        • default  

          Tezko rict, mozna je ten disk v p… imho. Ale jeste bych zkusil low level format v biosu.

          0 0
          • Manas  

            Ale Low-Level jen jako POSLEDNI moznost, i po porade s kramem nebo servisem !

            0 0
            • default  

              Nevidel bych to tak drasticky… …POSLEDNI mozost je hod diskem! ;-)

              0 0
            • Tomcat  

              No to většinou u disku bejvá to poslední co sním uživatel udělá :o). Dneska se už nepoužívá Low-Lewel Format, jadnak je potřeba nějaká lowlevel utilita přímo od výrobce a ten jí jen tak nedá, nebo taky vůbec nejde udělat.

              0 0
        • VOiD  

          To vypadá na vadné plotny na disku. Stáhni si diagnostickou utilitu ze stránky výrobce disku a nech disk prověřit.

          0 0
    • davidak  

      mel jsem ten samej problem, nakonec jsem smazal oddily a naformatoval ho celej. v Partition Magic 6.0

      0 0
    • Mamut  

      skus nejaku linuxovu LIVE-ku a fdisk pod nou. s linuxovym fdiskom mam lepsie skusenosti ako s windowsim. Pokial ti staci FAT-ka, tak si to rovno pod tou LIVE-kou aj naformatuj. S checkom na badblocky. Pokial mas podozrenie na posraty povrch, tak najrychlejsie to zistis pri kopirovani pomocou dd. Skus este long SMART test, mohol by povedat, co si on o tom mysli.

      0 0
    • mosquito  

      pust nejakej soft na diagnostiku od vyrobce

      • kdyz rekne OK, tak to jit musi … pust instalci WinXP nebo nejakyho Linuxu ty maji slusny formatovani :)
      • kdyz rekne KO tak je to jasny :o/
      0 0
    • Tomcat  

      Pokud zničeho nic se porouchá diks (file system) projde Fdisk ale pak nejde formátovat. Tak ho vyndej rozluč se snim a zbav se ho.

      Po Fdisku není potřeba nikdy použít mocnější formát. S poškozeným diskem by mocnější formát stejně nic nesved.

      Na ten disk zapoměň, vyhoď ho, na se nemůžeš spolehnout .

      0 0
      • martt  

        fdisk nic neformatuje, fdisk napise do MBR partition table.

        Padlo tu par rozumnych rad a kopa vyslovenych nezmyslov.

        Takze moje dalsie rady – an nezozenies bod x, chod na x+1:

        1. pozri sa po utilite vyrobcu na test disku
        2. pouzi univerzalnu utilitu na test disku, trebars z partition magic, norton disc doctor alebo bootovatelnu disketu s linuxom a jeho fdiskom a formatom atd
        3. ak su fakt vadne sektory, najlepsie je disk zahodit – vacsinou by s nim boli po case problemy
        4. ak ho nechces zahodit a je ohranicena cast disku, ktora je vadna, tak urob s fdiskom taku partition table co neobsahuje tie vadne sektory a naformatuj iba tuto cast disku

        A poznamka na zaver: ten low level format z biosu uz aspon desat rokov nie je skutocny low level format

        0 0
        • Tomcat  

          nic co bych nevěděl ;-) Pro poučování, že Fdisk neni na formátování taky nejsem nejvhodnější kandidát. A je trochu mimo , protože píše že Fdisk projde ,ale né formát tak hledá něco účinějšího, Co sem napsal je pro běžnýho BFU co má windowzy. Bod 3 trochu popírá bod 4.

          …low level format z biosu uz aspon desat rokov nie je skutocny low level format..... si tak nebo lépe řečeno ani tam už neni ani přístupnej. Než sem sehnal LLF utilitu pro Seagate sem se docela zapotil.

          0 0
          • martt  

            ak su poskodene platne, tak ani LLF nepomoze. Ja som nejaky cas bojoval s takym SCSI diskom a ked som uz po niekolky krat formatoval, tak som ho vyhodil.

            Problem bol, ze LLF ho vzdy nejak priviedol k zivotu, potom som ho naformatoval na NTFS pod NT4.0 a po par tyzdnoch odisli zase nejake sektory a file system to uz nerozchodil. Tie sektory boli ale vzdy niekde inde a nie na jednom mieste. Ten disk mal ale viac ako desat rokov a predtym bezal 5 rokov nonstop v servri, takze nech je mu zem lahka.

            0 0
            • Tomcat  

              SCSI HDD LLF ho vzdy nejak priviedol k zivotu, potom som ho naformatoval na NTFS pod NT4.0 a po par tyzdnoch odisli zase nejake sektory a file system to uz nerozchodil. Tie sektory boli ale vzdy niekde inde a nie na jednom mieste… Jo tak tohle sem zažil taky, ale byl to EIDE HDD.

              0 0
    • lubos  

      Stiahni diagnosticky soft z webu vyrobcu a pouzi ho. Pokial je to len niekde vadny sektor , nic sa nedej … premapuje ti vadne sektory a nestratis ani kapacitu. Pokial teda nejde o nejaky stary maly disk.

      0 0
    • jihra  

      Podívej se spíše na www.zive.cz do sekce Poradna.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.