Co s HFX 9 - Povolovani brzdovych pacek

17 nepřečtených
  • TomTom

    Ahoj, mam asi tyden nove HFX9. Take se vam stale povoluje nastavena vzdalenost brzdovych pak od riditek ? Mne se za hod jizdy povoli o 3 cm !(Cerv na regulaci je dost volny, chtelo by to asi zavitove lepidlo, teflonovou pasku ci co …) Je to u Haysu normalni ?

    0 0
    • hanz  

      normální to u hfx9 je, jsem tam nalil už lak na nechty, vteřinové lepidlo ale zatím ani jedno dlouho nevydrželo musím sehnat loctite do závitů.

      0 0
    • Vojtíšek  

      Kdyz jsem si stěžoval, že mi to Hayes dělá, tak mi jeden mechanik řekl, že to je u Hayesů normální, že to dělá každýmu. Je to jedna z věcí, kvůli kterým mají Hayes u mě oproti Maguře velký bezvýznamný mínus

      0 0
    • TomTom  

      Jak to povolovaní pák technicky řešíš? Mně to straslivě vadí. Jsem zvyklý držet řidítka palcem a ukazovákem a brzdit prostredníkem a prsteníkem. Nevyrazí mně to řídítka z ruky a mohu radit (SRAM X9). Povolená páka mně pak skřípe ukazovák, no hnus…

      0 0
    • Twisp  

      no me pomohlo lepidlo do zavitu (loctite myslim), ale zase abys to neprehnal. Me se to dostalo do toho cepu a pak se mi nevracela paka. :)

      0 0
      • TomTom  

        Díky za varování. Vedet to driv, vyberu jine brzdy. Když mne to nastve moc zkusim tu paku rozebrat a narvat tam teflonovou pasku na odpadni roury – na vetsich prumerech to to docela fungovalo, tady ale pochybuju. Jakou mas zkusenost s HFX9 pri dlouhych sjezdech v teple?

        0 0
        • Twisp  

          Mel sem ji z druhy ruky a tam byli puvodni original desticky. V delsich sjezdech ztracela na ucinosti a zacla „hucet“ → zlepsilo se to po vymene desticek. Dal sem tam od BBB.

          0 0
        • hanz  

          To si děláš srandu ne, že kdybis to věděl tak bereš jiný brzdy. Však stačí koupit ten loctite do závitů a je to v pohodě. Jen tak mimo-na hopech se mi ty šroubky taky vyklepávali a to hope patří mezi hodně kvalitní. Co bys jako za ty prachy místo těch hfx9 koupil jinýho?

          0 0
        • Vilém  

          Delaji to i jine brzdy.Me to delala Shimano 525.

          0 0
    • lendl  

      RIESENIE: za pomoci svojho mechanika som problem vyriesil. Do toho valceka navrtat dieru, narezat zavit a dat tam takeho cervika (mali to v obchode z pedalov ci co) a zablokovat ten hlavny srob. Elegantne funkcne.

      0 0
      • PIPO  

        no presne to som yzrobyl aj ja ja som to vydel na brzdach HOPE a okopiroval som to a je to uz v pohode ziadne uvolnovanie a cerviky sa daju kupit v kazdom zeleziarstve

        0 0
    • Roman  

      Ano, červík se povoluje. Stačí kapička „slabého loktite“ a je vystaráno. Přes ten loktite se to dá potom štelovat – na rozdíl od barvy, nebo pásky. Destičky bbb mně vydržely cca 50% oproti origoš…

      0 0
    • mAk  

      já sem to zakápnul dokonce u fotra v truhlárně nějakym lepidlem na dřevo a myslim že by nebyl špatnej ani vobyčejnej chemopren, bude to pak lehce čistitelný kdyby ses rozhodl pro jiný nastavení a prostě to na to úplně stačí. Neni to zase takovej problém, kerej by mě rozčílil.

      0 0
    • Tomcat  

      Normální, zalepit

      0 0
    • bajker  

      Zakápni závit barvou drží to v pohodě.

      0 0
    • Vilém  

      Bud modrej Loctite,nebo vysroubovat zcela sroub ven a do valecku se zavitem dat tenouckou gumicku napr. z ponozek a nasroubovat zpet.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.