• mikael

    Ahoj mám dotaz.Koupil jsem si nové kolo – full a když si nastavím sedlo n astejnou výšku jako na mém bývalém kole tak skoro nedosáhnu ze sedla na zem. Mám ten rám moc velký nebo je to normální?? mám 172 cm a rám má velikost L dík

    0 0
    • ananas  

      čus, určitě to není na škodu, zřejmě má nový bike výše položený střed

      0 0
    • Otaku  

      Jo taky s tim mam problem. Ram le asi odpovida – 22", ja merim 193

      0 0
    • jihra  

      A proč bys měl dosáhnout ze sedla nohama na zem?

      0 0
      •  

        hm docela hloupá otázka, co třeba v technickym useku, když potřebuješ seskočit, nebo prostě si jen pomoct nohou.....

        0 0
    • mikael  

      No když zastavuji a sedim v sedle tak mam co delat abych si nenabil. ale asi to je o tom zvyknout si. to kolo co jsem mnel predtim bylo menší a v pohode jsem dosáhnul a mohl jsem blbnout,ted je to horší, ale dik za info že je to normální.

      0 0
    • BB  

      je to logicky, full ma ponor, napr. pri 10 cm zdvihu okolo 2 cm, takze nezatizeny full ma vyssi sedlo nez jsi mel na HT, proto se ti na nej hure naseda napr. v prudkem kopci nez na HT. Mam 182 ram L a na zem taky uplne nedoslapnu, musim si kolo naklonit ke svahu a oprit se o spicku boty.

      0 0
    • zirafon  

      dociahnut komfortne zo sedla na zem ma vyznam uz len pri zastaveni s bajkom na semafore, ked pritom nechces zosedat. na druhej strane, na mojom bajku je tato poloha dost nepohodlna, takze som sa uz naucil balancovat na mieste, comu som vlastne celkom rad..

      0 0
    • fíha  

      Noo ak ma byt noha dole pri slapani mierne skoro natiahnuta, tak by sa asi na zem nemalo dat doslapnut, ne?

      0 0
    • o.ndra3  

      U fullů s nízko položeným středem se často stává, že při propružení narážíš pedálem do země. Jinak jestliže velikost L = 19"-20", tak to je na 172 cm asi opravdu dost.

      0 0
    • BH  

      mas velke kolo,potrebujes max. M a nebo 16–17". jinak na kole pro CC by jsi nemel obema nohama dosahnout na zem , ale pro freeride, sjezd urcite ano.Ovsem to neni zasadni pro urceni velikosti ramu jako takoveho, nebot to je otazka nastaveni vysunuti sedlovky, pokud ovsem u toho L-ka nema sedlovku nadoraz zasunutou do ramu a presto mas nohy v „lufte“.

      0 0
      • jimmy63  

        ja merim cca 193cm,mam ram 21,5" a taky nedosahnu na zem..ale nijak mi to nevadi-provadim s nim co se da,kdyz si potrebuju pri zavode slapnout na zem nebo se odrazit tak taky no problema..je to jen ozvyku!!

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.