Světlo na 12V baterii z akuvrtačky

43 nepřečtených
  • RUMcajs

    Mám 12V baterii do akučky a zajímá mě, jaký se z toho dá postavit světlo na bika.

    Baterie bude v košíku na lahev, vedení na pevno, ale absolutně nerozumím elektrice (vyjma pojmů + a -) a tak potřebuju vědět, jaký mám koupit halogenky, kryptonky, popř. supersvítivé ledky, aby to vydrželo tak 3h provozu.

    Napadlo mě použít supersv. led na osvícení prvních 3–5ti metrů před bikem a silný halogen na dálku (tak do 10–15m).

    Jestli je mezi váma elektrikář, budu rád, když mi poradí.

    Dík

    0 0
    • Otto  

      Nechci ti kazit iluzi, ale halogen(12 V MR11 nebo MR16) tzv. barovka(ležiš pod nimi na baru) má 20W, při 12 voltech pak tedy bere cca 1,6 Amp tedy pokud bude jedna vydrží ti při běžné kapacitě nových baterií 2Ah svítit něco přes hodinu. Další řešení co se tu probíralo je Luxeon, což je docela paleta proti cca 40kč za MR11 nebo MR16 s paticí. Osobně bych asi volil xenonovou žárovku s paticí PX 13,5 (cca 70kč jedna) umístěnou v nějaké vhodné svítilně. Použiješ 2ks (dělají se 6V) zapojíš do serie a funguje to. Učinnost mají vyšší jak halogenky nebo kryptonky, navíc mají bílé světlo. Tenhle problém teď …bohužel. musím řešit ve firmě-osvětlení zahradního traktorku na 12V, takže sem jakési info již posbíral a asi ještě posbírám. www.ges.cz sortiment…opto­elektronické součástky.

      0 0
    • fousac  

      baterie z aku vrtacky nema extra kapacitu… rekneme ze po dobu cca. 1,5 hodiny dokaze napajet 2 klasicke halogenky po 2,4W (bezne cyklosvitidlo, seriove zapojene)… vic z toho asi nebude..

      me se jako nejjednodusi reseni jevi poridit klasicke svetlo (u me je to sigma elipsoid) s konektorem na dobijeni akumulatorku primo ve svetle a tu vrtaci baterii pripojovat jako externi zdroj energie… jen to asi bude chtit malou upravu vystupniho napeti, coz pripadne obstara jednoduchy obvudek za 20,– (7809)…

      ja taky resim co vyrobit… jako zdroj mam 12V 9Ah z UPS(2,5kg, 20Kc :)

      no necham se prekvapit, co z toho bude.. pak poreferuju… ;)

      0 0
    • Cryzyy  

      s tim toho moc nepořídíš… vozím http://www.cateye.com/…wProduct.php?… a k tomu Luxeon na přilbě a s tim už se docela jezdit dá, svítí to relativně dlouho a moc to nevaží, jenom ta cena…

      0 0
      • RUMcajs  

        Ten Luxeon jsi mi ukazoval ve Varech? To je ta ptákovina na 4 tužkovky?

        0 0
      • martt  

        Co su to za LED-ky v tom Cateyi? Na fotkach to vyzera ako Luxeony. Ja to skutocne tak? Kolko prudu to zerie? Funguje to aj na NiMH akumulatory?

        0 0
      • kovar  

        jsem se konečne odhodlal a zdrátoval dva Luxeony – jeden na řidítka a druhý na přilbu, tak pak dám vědět, jestli se s tím dá jet v lese v noci.

        0 0
        • Marek  

          Momentalne take vyvijim 3W verzi Luxeonu na riditka. Zatim to vypada dost dobre. Az to proverim v terenu, poreferuju o zkusenostech. V kombinaci s 1W Luxeonem v celovce necekam zadne vetsi problemy pri pilotazi za vetsich rychlosti. Ovsem neni nad 20W halogen :). Jen ta vaha Pb aku :(. Jeste doporucuju venovat zvysenou pozornost vsem kontaktum a konektorum. Neni moc prijemny, kdyz vam pri sjezdu zhasne silny svetlo:).

          0 0
        • kovar  

          tak jede se s tím v lese dobře, ale musí svítit oba 1W luxeony – na řídítkách i na přilbě. Noční jízda má své jiné zádrhele – špatná orientace – často bloudím, špatně obočím a je mnoho zvěře – včera jsem se málem srazil s oslněným jelenem, s průvodem divočáků.

          0 0
          • JJ  

            Musim potvrdit, 1W luxeon + halogen celovka na jezdeni v lese staci bez problemu. Akorat bily svetlo trochu zkresluje

            0 0
            • Sugar  

              Sakra lidi, já zatím začínám tápat a vůbec nic nevím o Luxeonech. Napište někdo solidní ucelenou informaci, a? neumřu uplně bl… Pokud máte někdo skutečně dobrej recept na zimní osvětlení, sem s ním. Děkan

              0 0
              • kovar  

                Luxeon je 1W LED dioda, je pouze pro ty, co trochu rozumí elektrice, nebo? je třeba měřit a nastavit proud a tak. Ale diody podobne Luxeonu jsou už dostupné i v komerčních světlech – na fotkách v nějakých časopisech jsem viděl něco od Smart i Cateye s jednou 1W diodou – cena kolem 1000,–

                0 0
                • RUMcajs  

                  Můžeš hodit link na model toho světla? Nechce se mi listovat katalogama :-)

                  0 0
                •  

                  a kolik asi tak stoji ta luxeon ledka ??? nejako orientacne

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Myslim, ze se tu rikalo cca 500kc. Ale to by se dalo zjistit vyhledavanim, kdyby to nekoho skutecne zajimalo.

                    0 0
                    •  

                      ehm, stejne dik

                      0 0
                    •  

                      mno, jak tak na to koukam tak to sou docela palky, tak ze z toho asi nic nebude, ale asi to sviti pekne

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Tomu rikas palky? Tohle sviti pekne? At ti napise Vojtisek co si poridil misto toho Smarta :)

                        0 0
              • jecnak  

                Nechci buzerovat, ale staci trochu hledat, uz to tu nekolikrat bylo: http://www.bajk.cz/…a/clanek.asp?…

                0 0
    • Vojtíšek  

      Nechci tady prudit s inzercí, ale momentálně mám doma jedno nevyužitý světlo Smart Twin.Baterie ve tvaru flašky, 2 přepínatelný halogeny 2,4 W a 10W. Ještě mám i náhradní 6W žárovky, ale výdrž je pak menší a nebo naopak větší pokud se s ní nahradí 10w.

      obrázek by měl být tady http://www.discountbicycles.co.uk/…s/LA40AB.jpg

      Takže kdyby se někomu omrzelo to kutit doma a chtěl přijít k hotovýmu, tak se ozvěte mailem

      0 0
      • RUMcajs  

        Kolik za něj?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Uz je prodany :) Vcera jsem s nim opravoval auto. Na jezdeni bohuzel jeste nebyl cas. Navic nevim kam dat aku :( Nemam totiz navarky na kosik. O vikendu jsem zkousel nightride bez svetel a je to jeste napinavejsi, tak je mozna prodam :)))

          0 0
          • RUMcajs  

            Plastové zdrhovací pásky? Těma by to šlo?

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Bych potreboval, aby to tam taky drzelo :(

              0 0
              • djano  

                Urob si z pevnejsieho plechu take objimky na kosik ake boli na starych Favoritoch, drzali fest.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To je hezky, ale co na to ram? A tolik plechu kolem tech tlustejch trubek… to se zase dostanu pres 20kg s pevnakem :(

                  0 0
                  • djano  

                    Ram bude v poriadku, objimky vystrihni sirsie. Pokial nie je ram s hrubkou steny ako plechovka od piva. Nie som technik, ale myslim ze nalisovane vlozky v rame posobia na ram pri zatazi viac destruktivne ako dostatocne siroke objimky.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Neboj mam stenu 7mm, ale spis jsem myslel lak.

                      0 0
                      • martt  

                        podloz pod tu objimku dusu a laku sa nic nestane

                        0 0
                        • Pá-dlista1  

                          Asi budu muset :( A na stary kolena si tam namontuju kosik na lahev. Blee. Sem si chtel dat aku do baglu, ale zase obcas se s kolem vydame jinym smerem a neco by asi nevydrzelo. Uvidime. Nejak to poresim.

                          0 0
                          • fousac  

                            hlavne se pak podel o vysledek… ja taky koumam, jak na bika namontuju akumulatorek 15065100mm… mam navic podminku snadne de/montaze.. a kosik na bidon to nevyresi, ponevadz je malej a navic na uplne pitomym miste – zezadu na sedlovy roure… ://

                            0 0
                            • Pá-dlista1  

                              Na sedlovku jsem o nem taky premyslel, ale nevejde se :( Jeste me napadly kovovy stahovaci pasky (podlozeny tou dusi:) , kteryma pridelam kosik a pak uz jen aku ke kosiku… Prijde mi to nejak slozity. Bych chtel zkusit i dirty, tak jsem zvedavej jak se to udrzi na kole, kdyz se na nem neudrzim ani ja :)

                              0 0
                              • fousac  

                                ja sem i uvazoval, ze bych celej komplet aku+svetla udelal v kompatnim baleni a na rychloupinak na predstavec… je to veda vymyslet neco jednoduse genialniho… :/

                                0 0
    • vinca  

      tady maj celkem zajimavou slevu na SIGMU, ( teda pro amiky ) http://www.pricepoint.com/detail.htm?…

      0 0
      • Vojtíšek  

        No právě. K tomu si připočti 35 babek za posílání + clo+DPH. A je to o ničem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.