• davevi

    Potřeboval bych do ní tvrdší pružiny asi černá – červená či obě černý.(mám 83 kg) Chtěl bych si je nechat svinout u nějaký firmy než kupovat v obchodě a kdo ví, jestli by je ještě měli.Tak hledám nějaký schéma-výkres těch pružin. Na stránkách RS jen info do modelu 01 :-( Prosím poraďte.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Mam dojem, ze jsem videl inzerat, ze je nekdo prodava. Nicmene tohle se tu resilo uz mockrat. Firma, ktera ti to bude delat asi uz pruzinu videla, takze staci kdyz si zmeris tu svoji (prumery, delku, pocet zavitu) a nechas udelat ze silnejsiho dratu. Jestli ti muj popis nestaci, pouzij vyhledavani.

      0 0
    • MartinXC  

      Minulý víkend jsme s Pajou směnili, tedy nabídnout ti můžu jen žluté. Na 83kg a zdvih 80mm bys měl mít červené, 100mm taky jde ale lepší je jedna žlutá, na 63mm jedna černá.

      Nicméně, důležitý rozměr je

      • volná délka,
      • vnitřní průměr obou stran pružiny (oba konce jsou jiné !)
      • charakteristika (síla x deformace), červená je o 15% tužší než žlutá

      ⇒ tohle všecko si ze žluté pružiny výrobce umí „odměřit“

      Nová stojí cca 1000,– diskuse kolem toho proběhla cca před týdnem – pohledej.

      0 0
      • MartinXC  

        Jo a modely XC, SL a Race 2000 a 2001 jsou v pružinách shodné.

        0 0
      • davevi  

        jo vozím vidlu na 80 mm zdvihu.Právě že já mám žlutou a červenou pružinu.Chtěl bych místo té žluté černou.Zkusím vzít obě pružiny do tý firmy a snad si s tím nějak poradí.

        0 0
        • MartinXC  

          To budeš mít dost tvrdé (tak na závodní XC) – v tom případě by bylo rozumější taky slézt se zdvihem na 63mm. Další možnost (ale tím rychleji odepíšeš pružiny) je vypodložkovat je cca 1cm (ještě jeden spacer pod pružiny) a přidat cca 10ccm oleje. Při zdvihu 80mm by to ještě šlo.

          0 0
          • davevi  

            tvrdší by mi vyhovovala víc než měkčí. Se zdvihem chci zůstat na 80 mm. S tou možností dík, ale radši to vyřeším pružinama.

            0 0
        • TinkTink  

          proc nedas dve cerveny?

          0 0
          • davevi  

            …dvě červený. Nemám s tím moc zkušenosti, ale přijde mi to málo.Jako že by to bylo ještě měkký.

            0 0
      • Paja  

        Taky zalezi, kolik ma ta daveviho cervena, kterou tam chce nechat najeto, cervena/cervena ma byt na 80–90kg a ja mam 76 a je to fajne (stara cervena pruzina ma cca 18kkm) a to jsem predpeti nechal na 1/2. Odkud mas ted 15% rozdil tvrdosti mezi cervenou a zlutou? To davevi – mam doma v manualu puvodní delku pruziny (kdybys ji pro vyrobu potreboval – jete pruziny uz budou o neco kratsi)

        0 0
        • davevi  

          jestli můžeš tak mi tu délku prosím pošli (david.viscor@volny.cz). Porovnám délku s délkou pružiny co mám ve vidli.Díky

          0 0
          • Paja  

            Nova by mela mit 211,3mm delka na vymenu 190,2mm. A jak psal MartinXC, kazdy konec je jiny (jiny prumer)

            0 0
        • MartinXC  

          Tabulky doporučené váhy a pružiny k nim a mocná Trojčlenka.

          0 0
          • Paja  

            To vychazi 13 nebo 20 % podle toho z ktere kombinace vychazis:)) O.K. myslel jsem, ze mas nejake specifikace tech pruzin a tvrdosti podle sily dratu.

            0 0
            • MartinXC  

              Jasně – a co neuzvládne tužka, to dokončí muška, cca 15% :-) Šlo by to jednoduše i změřit (stačí závaží, šuplera a jednoduchý přípravek). Oficiální tech.spec.k tomu není, podle mě je pouze ve výrobní dokumentaci. Pro uživatele jsou ty tabulky s barvou/hmot­ností/zdvihem.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.