• Fido Mrlasek

    Máte někdo zkušenosti s tímhle způsobem koupě komponentů ?- mě už leze na nervy jak je to u nás všechno předražený......

    0 0
    • Thorn  

      mne uz lezie na nervy, ako sa tento topic objavuje kazdu chvilu v novom threade, pricom staci napisat dve slova do vyhladavaca.

      0 0
    • Franta  

      Me leze na nervy, ze si nejspis na to „predrazovani“ prisel tak, ze sis prepocital ceny z USA online shopu na cesky a porovnal…= ne, takto „predrazenost“ nezjistis…

      btw resilo se tu nakupovani asi milionkrat – pouzij vyhledavani :)…

      0 0
    • Vojtíšek  

      Mam momentalne jednu zkusenost ze SuperGo.com, ale je tak spatna, ze nemam ani naladu ji zverejnovat. Jinak taky nechapu, proc se tohle vlákno zakládá každých 14 dní

      0 0
      • Otaku  

        pochlub se pls, chtel jsem tam neco vyhledove objednat…

        0 0
        • Vojtíšek  

          Souvisi to s prispevkem k ETSX fullu. Poprve jsem si ho objednal a kdyz porad nic, tak napsali, ze zkurvili na webu zasilaci poplatky a kdyz jsem na to nepristoupil, tak moji objednavku zrusili i kdyz jsem ji chtel nechat otevrenou a overoval dodaci adresu do US.Navic nedokazali verifikovat ani jednu ze 3 kreditek a musel jsem platit sekem. Takze jsem objednal znovu, penize najednou zazracne umeli ze stejne karty odecist. Kdyz mi davaj tracking number, tak koukam, ze vubec nesedi vaha. Tak se dotazuju a oni s klidnym svedomim, ze sorry, ale ram uz je out of stock. Nejen ze mi ho nebyli schopni behem procesu, ktery se vlekl kvuli jejich neschopnosti 1,5 měsíce, zarezervovat. Ale ještě měli zoufalé prodlevy v odpovědích a nakonec udělaj takovou boudu. Fakt mě pěkně nasrali, hlavně proto, že už jsem si mezi tím pořídil k rámu všechny ostatní komponenty.

          Ale nakonec je všechno špatný pro něco dobrý. Rám jsem sehnal jinde, novější model a ještě lacinější.

          Ale se SuperGo už jsem nadobro skončil, u těch bych si už neobjednal ani jeden nipl…

          0 0
          • Vojtíšek  

            Btw. rozdíl v ceně dopravného činil 220,– babek.

            0 0
          • Otaku  

            drsny, doufam ze dopadnu lip :-/ Chtel bych komplet kolo, od nich proto ze predpokladam tak 15–25% slevu z MSRP.

            0 0
            • Vojtíšek  

              Tak to si připrav pořádnej balík za posílání… Pokud to teda půjde do Evropy

              0 0
          • Air  

            a nevis kolik cini dopravne na vidlici? Maji tam dost dobre ceny, tak i pres tuto spatnou zkusenost bych ji mozna vzal. Na tom snad neni z zk****

            0 0
            • Vojtíšek  

              Mam takovy dojem, ze uz si tam ceny dopravneho opravili, takze je mozne si to u kazdeho zbozi ověřit.

              0 0
              • Air  

                a na kolik to asi odhadujes +/- opravdu zhruba? Nasel jsem nejakou tabulku, ale to vypada jen pro USA a Canadu.

                0 0
                • Vojtíšek  

                  si tam dej veci do košíku a pak si tam zadej vypocet postovneho. Jako kdybys objednával, ale pak to nedokončíš

                  0 0
                • Mictian  

                  Ja ti hochu povim,tenhle mesic mi dosly 2 kola z USA,prez fedex to stalo okolo 500$ takze vidle by mela vyjit okolo 100–150,to taky podle ceny baliku.

                  0 0
                  • Air  

                    a da se obejit celni deklarace v CR pri posilani z US shopu? Uz jsem psal v Marzocchi vs. Fox ze jeden shop v NL posila zasilky jako neutralni balik „od pritele“, takze se za to clo neplati. Nedelaji to taky tak?

                    0 0
                    • Vojtíšek  

                      Z NL je to stejné jako v ČR. EU je jedna republika, DPH zaplatíš už v ceně. Ale z USA ti těžko nějakej shop bude deklarovat nižší cenu nebo „GIFT“, alespoň o žádným nevím…

                      0 0
                      • Air  

                        ano, nechtel jsem se moc rozepisovat, jak mam ve zvyku :), ale ta zkusenost s NL shopem byla v roce 2001–02, takze jeste zadna EU. Jinak nevim, proc by nemohl ten shop deklarovat nizsi hodnotu – kdyz jim to zaplatim predem, prevodem na ucet?

                        0 0
                        • Mictian  

                          ono teda ty ceny ktere jsem psal byly bez dane a cla.Tady se da rict,ze kdyby ti nekdo poslal v krabicce hovno a rekl,ze balik ma cenu 5000Eur,tak to clo a zdaneni zatahnes taky…

                          0 0
                          • Air  

                            aha, tak to je jasny. Pokud se s nima nedomluvim, at tam daji nizsi hodnotu, tak budu platit dalsi cca 2 litry… a myslim, ze tam psali ze posilaji international parcel jenom do zemi, kde tamni dorucovatel to pojisti. Tudiz tam musi byt hodnota a nedohodnu se s nima :( Seru na US shopy, pokud tam nemas zrovna nejakeho znameho, ktery ti to doveze/posle, tak to vetsinou vyjde nastejno… Tys za to kolo asi zaplatil pekny DPH + clo, ze?

                            0 0
                            • Mictian  

                              No ani nemluvit…

                              0 0
                            • Vojtíšek  

                              Konkrétně SuperGo to udělat nechce. Nechtěli to udělat ani když na mě udělali takovej podraz. Proto říkám, od nich už ani nipl

                              0 0
                              • Air  

                                takze si asi rovnou vyskrtnu ze seznamu odkazu US shopy. Proc se tam vubec divat zbytecne si delat chute? Pri pohledu na nase a evropske ceny te pak nebude cekat nic jineho, nez zklamani. Ceny jsou tam proste a jednoduse nekde jinde. Nejen v cyklobranzi…

                                0 0
    • femal  

      zkusenosti mam docela dobre. www.ebay.com

      0 0
      • Vojtíšek  

        Kolik transakcí jsi na e-bay už udělal?

        0 0
        • femal  

          asi 10, nic moc.

          0 0
          • Vojtíšek  

            Tak to už je dost velká pravděpodobnost, že brzy uděláš i negativní zkušenost…

            0 0
          • Air  

            a jak je to s dopravou? Kolik odhadem vyjde poslani vidlice nebo kotoucovek?

            0 0
            • femal  

              vidlice – doprava USPS cca 35–04 USD

              0 0
              • Air  

                tak to je v pohode a clo+DPH? Platils nekdy? To je asi ten nejvetsi hacek

                0 0
          • Air  

            a co DPH + clo? Plati se nebo se tomu da vyhnout?

            0 0
            • femal  

              zalezi na cene. cca do 6000 CZK to lze protahnout jako soukroma zasilka bez cla (a DPH) a vys to vyzaduje zaplatit celni dluh.

              0 0
              • Vojtíšek  

                záleží na tom jestli zasilatel je fyzická osoba a nebo firma. Od firmy bezcelně jenom do hodnoty 1500,– Kč

                0 0
                • femal  

                  v praxi zalezi na tom, co je napsane na fakture

                  0 0
                  • Vojtíšek  

                    to je sice hezký, ale pořád je tady výše poštovnýho a tu těžko ošidíš

                    0 0
              • Air  

                hmm, takze vidli do 6000 vc. dopravy tady asi nedostanu kdyz jen ta doprava bude delat min. 1000… ale snad aspon ty kotoucovky… Na ebay.com nabizeji i firmy? Zkousel jsi uz i ebay.de?

                0 0
                • femal  

                  podle me se vyplati zaplatit DPH a clo – porad budes s cenou niz nez v Cechach…

                  ebay.de jsem nezkousel

                  firmy na ebay.com nabizeji taky. casto to jsou bikestory – vyprodeje etc.

                  0 0
                • Vojtíšek  

                  S Němcema bejvá horší domluva než s Amikama – moje zkušenost.

                  0 0
                  • femal  

                    jo, presne tak.

                    jeste k tomu dopravnymu – to taky nikdo nesidi, proc taky ? samozrejme dovazet se vyplati pouze drazsi veci.

                    0 0
    • femal  

      spis se divim, ze si z toho tady jeste nikdo poradne neudelal business a nevozi se to ve vetsim a neprodava treba v takove komunite jako je tato…

      0 0
      • Otaku  

        jak platis na ebay? paypalem to v cechach nejde neee?

        0 0
        • femal  

          platim kartou. problem v posledni dobe je, ze Western Union (Bidpay) prestal brat MasterCard. VISU ale porad berou…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.