Zahraniční internetový obchody

15 nepřečtených
  • chorvat

    jaky sou dobry? jaky mate zkusenosti? ja vim o tehle> http://www.chainreactioncycles.com http://www.bikemailorder.com

    dik

    0 0
    • Coudy  

      Ked som robil v Rakusku, poslal som si z nemeckeho int.obchodu www.bike-discount.de do Rakuska skoro cely horak, okrem ramu a rafikov. Doslo vsetko bez problemov, rakuska posta si na to nahodila plus 25 EUR cca.

      0 0
      • kubrt  

        A co obchody v rakousku, tam to neni tak vyhodne? Nemas tip na nejaky obchod blizko hranic nebo ve Vidni?

        0 0
        • igor  

          bikediscount.de posiela aj z Rakuska. Ja som si teraz kupil odtial sedlo a najlepsie na tom je, ze mi ho poslali bez MWST......asi nezbadali, ze sme v EU…

          0 0
          • Coudy  

            Pozor na rozdiel medzi bikediscount.de a bike-discount.de. Ja som kupoval na bike-discount.de. Inac v Rakusku to az tak moc vyhodne nieje, lepsie je to v Nemecku. Ale celkom dobry shop je Intersport vo Viedni pri West-Bahnhofe, pozor, nie ten maly na Mariahilferstrasse ale povyse stanice. Ak byva niekto pri nemeckych alebo rakuskych hraniciach, tak si to teoreticky moze poslat na najbliziu hranicnu postu ako Poste Restante.

            0 0
        • Thidney  

          to kubrt – nespletli se, poslali ti to bez dph, jelikož to se platí v zemi spotřeby, což znamená, že ty jsi pro tento obchodní případ plátcem Dph, měl by jsi jít na finanční úřad v místě bydliště, přihlásit se k jednorázovému plátcovství dph a zaplatit. Firma, která ti zboží poslala musí sledovat objem zboží odeslaný do ostatních států a pokud překročí určitý limit (pro každý stát jiný) musí se tam zaregistrovat k plátcovství dph (většinou se to řeší otevřením pobočky). Též musí posílat přehledy do eurostatu, ale to jen na okraj.

          0 0
          • igor  

            a ja som myslel, ze si nestihli aktualizovat e-shop, lebo mali to rovnako rozdelene na EU krajiny a non EU krajiny, ako ked sme este neboli v unii.

            0 0
          • rich  

            nie je to tak: ad 1) ano je to tak – faktura bez dph, doplnis zaklad v SK a dopocitas dan…ako maju postupovat fyzicke osoby nepodnikatelia (resp. ich kontrola) mi nie je jasne. Ale napr. pri kupe auta z EU, dostanes SPZ az po predlozeni dokladu o zaplateni DPH prislusnemu DU ad 2) nemusi mat pobocku, staci ak sa zaregistruje ako platca DPH v danej krajine

            0 0
            • igor  

              tiez si myslim, ze sa mali zaregistrovat oni ako platca v krajine, kde poskytuju sluzby, resp. dodavku tovaru. Nemaju ani vo svojich obch. podmienkach nic o postupe pre fyzicke osoby. Maju cely postup v e-shope ako ked sme neboli clenmi EU a potom som si to isiel zobrat na vyclievaciu postu a tam doplatil DPH a clo.

              0 0
            • Thidney  

              ad 1 – psal jsem jak je to pro nepodnikatele, prostě při dovozu ze států unie se stává jednorázovým plátcem dph. Kontrola je jednoduchá – při kontrole účetnctví danného shopu se kontrolor obrátí na berňák v místě bydliště adresáta a požádá ho o dohledání jednorázového přiznání k platbě dph pokud není vyzvou kupujícího k úhradě + penále ad 2– psal jsem, že se zaregistruje nebo zřídí pobočku podle toho co se mu hodí

              Pokud nějaký obchod nezaregistroval rozšíření unie tak jsou to joudové

              0 0
              • Thidney  

                sorry napsal jsem většinou zřídí pobočku (vycházel jsem z konkrétních případů, které znám)

                0 0
                • igor  

                  no ale potom mi to mali poslat s MWST a nie bez…ja som ich o to neziadal. Potom je to individualny dovoz a nemam preco platit DPH SK.

                  0 0
                  • jarik  

                    cau igor ak mas este to sedlo, tak sa dohodneme aj za tu tvoju cenu, len mi odpis ci ho mas

                    0 0
                • rich  

                  ano ja som to pochopil, ze vacsinou uz rovno zriadi pobocku a nenecha sa „len“ registrovat ako platca DPH…

                  mno tak to je ale brutalna spatna administrativa pre obchod, ktory posle do krajiny, ktoru zatial povazuje za no EU, tovar bez DPH. takze ak to spravne chapem, priznanie DPH sa odvija od akychsi dobrych danovych mravov v krajine kde sa tovar pouziva..inak bez toho, aby to spatne vyvolal bernak v mieste nakupu to nema kto a ako kontrolovat…

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.