• cube

    Jak se dá prosimvás sehnat taková skvělá práce potřebuju nějaké přdedpoklady?

    0 0
    • blue  

      nejspis asi mit kolo, trochu fyzicky a zkusit zavolat do takovy firmy, jestli nepotrebuje lidi, ne? nevim, co v tom hledas za vedu :-)

      0 0
    • McBlacky  

      vtip? nebo to nechápu :-( každopádně jestli do toho chceš jít na zimu, tak hodně štěstí a kolo si pořid radši hoodně shitový.

      0 0
    • TinkTink  

      Nic moc podstatnyho…musis mit akorat moralku – na zimu je myslim malo lidi co to delaj na bajku…tak by jsi se tam mohl chytit…mel by jsi asi znat Prahu – ono jet s mapou neni ono…mel by jsi bejt rychlej…pripravenej na 10KKm za rok…minimalne…nemel by jsi by citlivka – ono kdyz na tebe leje, tak se neda nic delat…

      Bajka radsi nic moc kvalitniho a hlavne poradny zamky – ideal jsou do U nebo naky super kvalitni retezy…hlavne celoblatnikovany…to je nutny…jinak bajk co nejvetsi FUNKCNI shit…

      Jo…a nezapomen na to, ze prvni mesice prej moc nevydelavas nez se otrkas…moc = skoro nic :o)))…

      0 0
    • Darkson  

      upozorňuju Tě předem, že náklady na tuto živnost se takřka rovnají výdělkům- obzvláš? v zimě. A fakt nedoporučuju dobrý kolo, když Ti ho neukradnou, tak ho zničíš od soli

      0 0
      • blue  

        muzes tu prvni vetu rozvest? kdyby tomu tak bylo, tak by to asi nikdo nedelal, ze?

        0 0
        • Darkson  

          z vlastní zkušenosti můžu říct, že nazývat to výdělečnou činností je poněkud nadnesený pojem, ale třeba jsem měl smůlu na firmu (pro případné zájemce: E-kurýr). Jako trénink je to dobrý, denně 80– 100 km, ale nikdy více!

          0 0
          • ddd - andy  

            Znam kluka co to dela pres 5let.. a prumer 25tkc mesicne me neprijda, jako takova bida… :-) Jinak tahle prace jako trenink, je uplne na ho.no!!!

            0 0
            • Luka  

              No jestli zname toho samyho,tak nejen tohle ale jeste ma cca 20tisic km/rok…

              0 0
            • sfinga  

              a není to náhodou Pete koho znáš? :-)

              0 0
        • Jogador  

          A ty znáš někoho, kdo to vydržel dělat dýl než rok? Znám pár kámošů co to dělalo, a tvrdili, že jedna zima stačí. Je otom mimochodem pěkný článek ve velu, myslim v unorovym, ale nevim to jistě…

          0 0
          • blue  

            no jezdi k nam do firmy par stejnejch lidi uz vic nez rok… a tech clanku bylo uz vic, kdysi byl clanek o povolanich, kde se pouziva kolo a ten typek, co tam byl za mesiky, to taky delal docela dlouho… asi to je o pristupu a o tom, co clovek od ty prace ceka… ja osobne bych to nedelal ani tejden :-)

            0 0
            • TinkTink  

              Jo…ten clovek je Petas…chrt :)..ale dobrej typek :)…kdyz se na to zpetne divam, tak nechapu jak mohl jezdit v praci a pak jeste chrtit…jako klidne jezdit v praci a pak jezdit mimo…ale uz ne chrtit…to je pak samej spech… :) (BTW. zitra asi budu mit poskladanyho druhyho bajka…kdyby to nekoho zajimalo :-D)

              0 0
              • enjoy  

                me by treba zajimalo jak dlouho vydrzi v takovym slozeni jako bude:-)

                0 0
    • enjoy  

      a to si delas prdel?ve ctrnacti…

      0 0
      • blue  

        proc? zcela spravne se chlapec diva daleko do budoucnosti a svoji karieru peclive planuje :-)

        0 0
        • enjoy  

          a to zase jo:-),za to by ho urcite ve skole pochvalili.to jenom ja jeste nevim co budu v budoucnu delat.je to spatny,moc spatny…

          0 0
          • blue  

            muzes se zkusit ridit heslem „kdo nic nedela, nic nezkazi“ :-)))

            0 0
            • -b-n-x-  

              skoda, ze jsem se neridil timto heslem v nedeli. Pri rozebirani paky hayes se mi ji podarilo znicit. Nemusel bych ted shanet novou :-(( Pritom se zminovanym heslem ridim cely zivot.

              0 0
          • Marosh  

            kdyz jezdis bez helmy, tak prece nemusis myslet moc do budoucna – dalsi vyhoda :) ale jinak taky nevim co budu dal delat… ani nevim kam jit na VS :-/

            0 0
            • mike!1  

              hmm to nejsi sám. já taky nevím na jakou VŠ půjdu. ale ještě mám vlastně asi 3 měsíce čas se rozmýšlet:-/

              0 0
              • Jogador  

                Hm, já si ji sice už vybral, ale po dnešku přemýšlím, že jí zas nechám:)

                0 0
            • enjoy  

              to mas jeste dobry:-),horsi by bylo kdybys premyslel nad tim jestli vubec udelas ucnak:-).

              0 0
              • Marosh  

                vlastni zkusenost? :-D

                0 0
                • enjoy  

                  tak to pozor:-),ja jsem si uzival spoustu volnyho casu na vejsce 2 roky,pak se to nejak zvrtlo.no ono to spis slo do hajzlu od zacatku:-)

                  0 0
                  • rejow  

                    CVUT?

                    0 0
                    • enjoy  

                      ano,strojarna:-)

                      0 0
                      • Jogador  

                        :) Jsem na stavárně, a teprve si tam buduji kariéru:)

                        0 0
                        • enjoy  

                          az ti ucitele budou rikat ze mas zacit makat hned od zacatku a ne na to kaslat a pak tezce dohanet,tak jim ver!:-).ale to jentak mimo:-)

                          0 0
                          • Jarkeld  

                            Pro ty co se chcou v semestru flakat a srotit se az ve zkouskovem je VSB zeme zaslibena :o)

                            0 0
                        • Volf  

                          No vidíš, ty se flákáš na stavárně a třeba Petr Parléř téměř ve tvém věku / ono se úplně přesně neví kdy se narodil / stavěl, respektive po Matyášovi z Arrasu dostavoval chrám Svatého Víta.

                          0 0
                          • rock  

                            Tak z toho si příklad raději neber, protože sice dostavoval – ale nedostavěl. Pokud se nepletu, tak stavba byla dokončena až někdy v r.1929 …

                            0 0
                            • Volf  

                              To jo, ale umíš si představit, že dneska někdo pověří stavbou něčeho takovýho 23 letýho kluka?

                              0 0
                              • rock  

                                Předpokládám, že ten 23 letý kluk mohl mít za sebou cca 8 let zkušeností …

                                0 0
                      •  

                        taky sem mel tu cest…ale radsi sem toho nechal sam

                        0 0
    • Meesha  

      Nekde o tom byl clanek. Kamos jezdi Messika a minulej tejden mu neko otevrel dvere…

      0 0
      • Meesha  

        … proste abys v Praze prezil musis bejt hoodne rychlej a i trochu drzej. O kole uz tu rec byla. Plecku, ale aby vydrzela.

        0 0
        • martt  

          syn nasej sekretarky tiez robil mesika a po roku skoncil na pol roka v spitali ked ho zrazilo auto.

          Takze radsej toto povolanie nie.

          0 0
      • enjoy  

        jezdi v aute?:-) a jinak mi prijde ze to s tema mesikama jde z kopce,dneska jsem videl jednoho co mel na nohou kozeny spolecensky boty.pochybuju ze mely kufry:-)

        0 0
        • dalimil  

          že by kurýr elegán ?

          0 0
        • Meesha  

          Asi ma za ukol jezdit nejaky vysoce postaveny zakazniky! :-)

          0 0
        • McBlacky  

          jj jde to s nima z kopce, už jsem viděl i fullistu, sedlo zaražený kam to šlo, šlapal nebo spíš se plazil po pěší zóně a hulil jointa. už ani ty závody do kopce s nima nemaj š?ávu :-)

          0 0
          • dalimil  

            po Žitný nahoru chodí kurýr se spešlem :-) nikdy nejezdí

            0 0
            • wroum  

              nema cerveny ciro? a vidlu psylo?

              0 0
              • blue  

                psylo zlaty a misto helmy kapucu od mikiny :-) ale nejlepsi je ten pokerovanej pankac v bilejch podkolenkach na pevnaku, to je dobrej typek

                0 0
                • wroum  

                  toho s tim psylem znam. menuje se stepan a je divnej (to vysvetluje ze to dela tak dlouho). jezdil za nama na karlak kdyz sem se tam este vyskytoval. to kolo je brutalni hrob a psylo ma vakl asi metr:-) toho druhyho neznam.

                  0 0
                • McBlacky  

                  krutej je taky ten fousáč na modrým trekovým authoru s polobotkama (se žralokem a prasklou patou), mám pocit, že to je bezdomovec :-)

                  0 0
                  • blue  

                    a jeste sem si ted cestou do diskusu vzpomenul na jednoho, kteryho vidam casto… jezdi snad celej rok v sandalich :-)))

                    0 0
                    • kurýr na bajku  

                      Tak chlapci, chlapci… Je mi fakt trapný vytahovat tagle starou diskuzi, ale nemůžu si pomoct, dyš vidim jak nás tady drbete. Takže, kdyby to náhodou chtěl někdo zkusit, tak musí bydlet v Praze a pro začátek ji aspoň trochu znát. Dále pak potřebuje minimálně 18 let a živnos?ák. Kolo tak maximálně za 35 kolíků, kde se vyplatí vidlice zavíratelná na řidítkách, kotouče a osazení SRAM (v zimě maká líp). I investice do oblečení a zabezpečení je nemalá. Samozřejmě se dá jezdit na kdejaký plečce, ale to z toho potom nic nemám.Co se byznysu týče taxe dost pletete: Např. USÁMA na modrým Authoru vyděláva na kurýrce přes 30 kolíků a to je to jen jedna z jeho prací. Sandál je na tom podobně, ale u Štěpána to taková sláva neni páč jezdí u výše zmíněného e-KURÝRA. U nás dělá frajer na kole i přes 40 000,– Zima je každopádně hustá a málokdo to vydrží ! Já už to dělám 4 roky a je to pohoda, už u toho asi zůstanu. Jako trénink je to taky good, jelikož náš zástupce se umístil na Králi 40tej. „no moch sem to trochu zkrátit“

                      0 0
                      • Pavlis  

                        Jeste tu nikdo nezminil jeden pruser tehle prace, a to dychani toho sajrajtu co jde z aut. Rekl bych, ze kuraci proti kuryrum dychaji jeste cisty kyslicek…Po case pujdou zdravotne pekne do hajzlu.

                        0 0
                        • Bed-Sore  

                          No rek bych ze ten „sajrajt“ dejchame v praze vsichni takze na tom kuraci rozhodne lip nejsou a co se tyce Stepana tak vodkdy ten jezdi u Ecek?

                          0 0
                          • Pavlis  

                            Vsichni ho sice dychame, ale ne v takove mire jako kuryri. Zkus si cely den (nejen treba cestou do prace) zhluboka dychat mezi autakama, a to denodenne.

                            0 0
                          • terák  

                            štěpán je u eček asi měsíc.

                            0 0
                        • slayer  

                          Co jsem slyšel tak taky mívaj problémy s hemeroidama a podobnejma lahůdkama.

                          0 0
                          • Gatier  

                            Mam tu cest tiez robit kuriera a nepovedal by som, ze je to zrovna robota na viac rokov. Riziko zranenia je dost vysoke, netreba moc riskovat. Ale zarobit sa da. Zaciatky boli dost tvrde. Zimu som prezil a teraz si vychutnavam leto :)

                            0 0
                          • terák  

                            Každá práce má svoje. Já kurýra dělala vždycky jen přes léto. Pak jsem nastupila na brigádu do kanclu a během tří týdnů jsem měla úplně odrovnaný záda. Teď dělám jinde, kde je lepší židle a na počítač můžu koukat rovně, ale zase mě bere zápěstí, protože prakticky celý den hejbu myší. Navíc mi roste zadek :-(

                            0 0
                            • lubos  

                              Pokud mas problem se zapestim a na mys, kup si podlozku pod zapesti, ke klavesnici a je i k mysi. Hodne to pomuze.

                              0 0
                          • kurýr na bajku  

                            Taxem se zas dopotácel ke compu a mám vlka jak sviňa !!! Zdaleka to ale není problém kurýrů, spíš v tom lítaj silničáři. Vlka mám stejnak jen proto, že mi minulej tejden šlohli SELLE ITALIA a teď musim jezdit na RITCHEY, který fakt neni na delší vyjížďky. Štěpán začíná bejt u Éček dost neš?astnej, páč nemaj práci a má tam asi 50%. Foltýnův e-KURÝR je vůbec největší shit v Praze, ale nedivim se, že prosperuje, páč kurýrům neplatí. Pete (sprinter,tango) vod messíků mi co se týče tréninku nic nepotvrdí, páč je to vychcan jako prase a v práci jezdí jen krátký kousky expresně. Dyš mu pak někdo chce dát do směru delší švih třeba na Naskovou, tak rači nevezme nic, jen aby tam nemusel.

                            0 0
                      • Beeda  

                        No jako trenink teda nic moc, netrenujes efektivne a jses porad unavenej, to ti potvrdi i Pete alias Sprinter. B.

                        0 0
                      • Martyss  

                        Hm pracovat na živnos?ák je to pěknej opruz:-/ btw Možná by ohledně nákladů vyšlo dělat motokurýra.

                        0 0
                        • terák  

                          Zas ale si člověk může dohodnout nástup do práce jak potřebuje (když zrovna není před Vánocema). Jasně, zaměstnanci mají spoustu výhod (výpovědní doba, placená dovolená…), ale nejsou tak svobodní. Každá svoboda něco stojí. A až bude v týhle zemi vládnout pravice, konečně snad skončí i likvidace OSVČ.

                          0 0
                          • Vrci  

                            Přesně tak a navíc si dám do nákladů co bych jako zaměstnanec nemohl, můžu si platit komerční nemocenský pojištění místo tý imitace od ČSSZ a využívat výhod DPH na vstupu.

                            0 0
                            • Radek Broz  

                              Zadny odpocitatelny polozky nebudou – to bude resit nizka rovna dan.

                              0 0
                              • Vrci  

                                Ale já od odpočitatelných položkách nemluvil. Já popisuju jen základní rozdíly mezi 6 a 7. Odčitatelný položky jsou společné pro obojí.

                                0 0
                          • Martyss  

                            Můžeš mi říct v čem nejsou běžní zaměstnanci svobodní? Sice je tady nevhodné řešit politiku, ale tohle mi nedá. Pokud myslíš naše pravicové strany, tak to silně pochybuji. Dle jejich chovaní za poslední rok jsem ztratil iluze. Vůbec jim nejde o to, aby tady něco změnilo k lepšímu. Jde zase o to samé. Soustředit maximum moci, obsadit důležité a dobře placené posty a tím přesměrovat svým směrem maximum peněz. Teprve někde na konci je zájem o veřejné mínění a aby se neco zlepšilo.

                            0 0
                            • terák  

                              Jasně, můžeš mít pohodovýho šéfa, se kterým se dá dohodnout cokoliv,ale zaměstnanci jsou obecně méně svobodní v tom, že: Když chceš skončit, nejde to ze dne na den. Máš výpovědní lhůtu, což tě sice chrání, když neodcházíš dobrovolně, ale je to překážka, když sám měníš místo. Najdeš si nové zaměstnání a tam chtějí nástup hned, maximálně od prvního, kdežto šéf tě pustí až třeba za dva měsíce. Když onemocníš, musíš pro neschopenku (nebo si vzít dovolenou, to nechme stranou), i když je ti blbě, čekat třeba hodinu u doktora. Kurýr to jen oznámí a má klid. (Nemá sice žádný prachy, ale to už jsem psala, že je vždy něco za něco). Nikdo tě nenutí platit si nemocenské pojištění. A to už vůbec nemluvím o velkejch firmách, kde se pomalu musíš zeptat, jestli si smíš dojít na záchod. Taky na oběd máš jako živnostník (OSVČ) víc než 30 minut a pracovat můžeš kolik hodin chceš (a zvládneš), abysis vydělal, žádná kontrola z úřadu práce nehrozí. Nikdo nekoumá, jestli děláš nonstop. Jako zaměstnanec musíš dělat podle zákoníku práce. Nechce se mi to hledat, ale je v něm, kolik hodin musíš mít na odpočinek mezi směnama. Prostě mi ten smluvní vztah OSVČ připadá volnější než pracovní smlouva. Ale jak říkám, není to zadarmo. Co se politiky týče, jasně, máš pravdu, jde o korýtka. Jenže teď jsou u korýtka lidi, který v každým živnostníkovi vidí podvodníka, nasadili jim minimální daň, tzn. že každý platí, jako kdyby vydělával polovinu průměrný celostátní mzdy, což je podle mě dost nereálná představa hlavně mimo Prahu.

                              0 0
                              • Vrci  

                                Minimální daň neni zas až takovej problém. Horší je sociální a zdravotní pojištění. Co se týče min. daně tak neni problém zažádat před Vánocema o zružení ŽL a druhýho ledna požádat o jeho vydání. V roce kdy výdělečnou činnost ukončíš a v roce kdy ji zahajuješ min. daň neplatíš.

                                0 0
                                • terák  

                                  To je pravda, ale není to zadarmo, navíc asi pak zase musíš doložit všechny dokumenty a obíhat úřady. Lidi maj třeba nedoplatky na sociálce…

                                  0 0
                                  • Vrci  

                                    1000 zrušení, 1000 obnovení, 50 rejstřík trestů, žádný dluhy na FÚ – bývalo zdarma, soc a zdrav nevim jestli je nutný – asi jo

                                    0 0
                                    • terák  

                                      To právě myslím že poviné je. A když má někdo problém s placením minimální daně, tak má většinou i nějaký ten dloužek na sociálce, tak nevím, jak by se to řešilo. Brrrrrr. Pátek večer a já myslím na sociálku a daně…

                                      0 0
                              • Martyss  

                                Jasně chápu, jak to myslíš. Bohužel ty srovnáváš situaci, kdy jako zaměstnanec máš špatného šéfa a kdy jako živnostník si narazil na dobré lidi ve firmě. Nechci tvrdit, že lidi jsou obečně svině, ale pokud jde o peníze, tak jsou chopný dost nehezkejch věcí. A taky celkem dost záleží v jaké fázi života se nacházíš. Pokud si studentík, tak to může být dobrá zábava, ale pokud živíš rodinu, tak musíš mít zjíštěný stálý příjem. Nechci tvrdit, že je ten systém špatný. Jenom podle toho, co okolo sebe viděl, daleko lépe zneužitelný.

                                0 0
                                • terák  

                                  Sorry, beru to ze svý zkušenosti a zkušenosti svýho okolí. Živnostníky znám jen kurýry a pak lidi, co dělaj opravdu jen na sebe, jako třeba truhláře, který je placený za to, co vyrobí, a nikoho nezajímá, jestli si dá šest dní volno a pak dělá dvacet hodin v kuse. Nebo lidi, co rozváží zboží do krámků po celých Čechách. Nemluvím o „švarcsystému“. Takový lidi taky znám, třeba recepční na živnos?ák, to je fakt síla. Šéfa můžeš mít sebelepšího, ale když nechce mít problémy s úřadama, na některý věci asi přistoupit nemůže. A čím větší firma, tím je asi domluva složitější. Jinak máš pravdu, v rodině by asi neměli být oba na živnos?ák, chce to alespoň jeden jistý příjem.

                                  0 0
                                  • Martyss  

                                    No já se své okolí mám jednu zkušenost a špatnou, ale tou se nechci nechat ovlivnit. Navíc si myslím, že tohle přepracovávání v dobře, kdy si na dráhé věci můžeš půjčit, nemá smysl. Navíc, když jsem viděl, jaké výhody mají zaměstananci některých firem, tak myslím, že nemá cenu podstupovat tohle riziko. To? můj názor. Nikomu ho nevnucuju:-)

                                    0 0
                                    • Vrci  

                                      Samozřejmě jako živnost myslim opravdu živnost, se zákazníkama jednám a jim fakturuju. Švarc systém spojuje víc nevýhody obou než výhody.

                                      0 0
                              • Martyss  

                                Jenom bych ještě dodal, že to omezování pracovní doby není jenom pro srandu králíkům.Ano můžeš pracovat třeba 16 hodin/den, ale budeš to dělat 10 a budeš zničenej. Přihlásí se závažnější nemoci a konec.

                                0 0
                                • terák  

                                  To je ale soukromý rozhodnutí každýho člověka, jako to, jestli bude kouřit, chlastat a jíst bůček. Jasně, je to stavěný jako ochrana zaměstnanců, to beru, ale když někdo nechce být chráněnej, má možnost dělat na sebe.

                                  0 0
                      • sfinga  

                        Že by Petebike od Mesíků???

                        0 0
    • versusio  

      Mám možnost zkusit tuhle práci , pro začátek jen jako brigádník, tak bych se chtěl zeptat zdali se po těch pěti letech od této diskuze něco změnilo. K lepšímu či horšímu ohledně mzdy , organizace , dopravy atd. Jsem vděčný za jakýkoliv názor , podnět ,reakci. Zajímalo by mě jak jsou na tom ,,staří psi" jako je třeba kurýr na bajku a další, pokud pořád ještě jezdí anebo už pověsili ten svůj velký baťoh na hřebík … :-)

      0 0
      • jIrI___  

        Jako brigáda to může být dobrá zkušenost do života. Určitě lepší než stát 8 hodin denně u linky :)

        0 0
    • polopes  

      Podaří se mi oživit letité vlákno? Nezkusil to někdo za ty roky?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.