• slavekRM

    Jelikož mi během dvou měsíců odrovnal už třetí ořech na náboji Deore budu muset jít do něčeho lepšího. Teda ten třetí je ještě na kole, ale má vůli cca milimetr. No a tak se dívám po netech a líbí se mi XT. no nevíte jaký je rozdíl mezi modelem 750 a 760? Teda krom ceny cca 400kč. Jestli mi doporučíte něco dobrého, proč ne. Dík předem.

    0 0
    • mastihuba  

      kolik jsi na nich najezdil? A jak?

      0 0
      • slavekRM  

        Jedím je od podzimu 2002 takže 2002 asi 800km, 2003 4500km, letos 3100 a měl jsem první výěnu, po cca 400km další a teď je to asi dalších 300km. Dohromady asi 9000km, přesně to teď nevím podívám se doma.

        0 0
    • Daf  

      Vule v orechu je bezna vec. Nicemu to nevadi a naba s ni muze fungovat jeste hodne dlouho. Vuli budes mit po par kilometrech na XTcku. Velka vule je i v orechu na zapletenych CrossMaxech.

      0 0
      • slavekRM  

        To je mi jasné, že tam vždy nějaká bude. Ořech jsem měnil teprve tehdy až začal vydávat naprosto otřesný zvuk a nic jiného nepomáhalo.

        0 0
        • Daf  

          V tom pripade u LX a XT je orech lepe utesnenej. Nemazes nahodou kazetu sprejem? Ten totiz do orechu zatece, rozpusti vazelinu a pak to vydava podivne zvuky :)

          0 0
          • slavekRM  

            Nemažu kazetu vůbec, předpokládám totiž, že při mazání řetězu(většinou GT85) se sem tam něco dostane na kazetu.

            0 0
            • Daf  

              Ta 760 je letosni model. Funkcne budou stejny. XTcka jsem vozil driv a byl jsem s nema velmi spokojenej. Podle me to jsou spickove naby za dobrou cenu.

              0 0
            • mastihuba  

              V poslednim Velu psali něco o podložkách, který se dají odstranit a zmenšit vůle, ale nevim přesně, které podložky měly na mysli. Ořech samotnej sem nikdy rozdělanej neměl.

              0 0
              • Volf  

                Těma podložkama je vymezená vůle mezi pevnou a otočnou částí ořechu. Úplně stejně to bylo i u šroubovacích koleček. Je tam matice, která se utahuje natvrdo a podložkama je vymezená vůle tak, alby se lehce točily pastorky a celej unašeč / ořech / neměl moc vekou vůli. Pro snadnější seřízení je tam několik podložek různých tlouštěk.

                0 0
              • Daf  

                Jo jde to jsou tam takove tenke podlozky. Rozdelavat orech od shimana je docela pakarna zvlast v domacich podminkach. Ale potom obcas opravit orech ktery vypada na odpis.

                0 0
                • bear  

                  Rozebrat to jde snadno i doma!Stačí svěrák a kus starého nože do hoblovky,který si sbrousíš na 29,5 mm.Ten upneš do svěráku,nasadíš do drážek matky ořechu a otočíš po směru hod.ruček.A je to!

                  0 0
                  • Daf  

                    Kazdej nema doma sverak, nebo spis ne kazdej si muze dovolit namontovat doma sverak :)

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      A proc ne? Na nocnnim stolku vedle postele by se ti nelibil… :-)

                      0 0
                      • vlty  

                        mně jo… :)

                        0 0
                      • bear  

                        Dobrá!Já jsem kluk z vesnice a tady má každej svěrák!!!V tom případě si kup origoš Shitmano stahovák,na ten nasadíš čtyřiadvacítku klíč a je to!!!I bez svěráku!

                        0 0
                        • Daf  

                          Jen doplnim ze je tam levej zavit. Kdyby to nekomu neslo povolit :)

                          0 0
                        • ddd - andy  

                          A proc to rikas me? Ja mam celkem slusne vybavenou dilnu.. :-)))

                          0 0
                      • mastihuba  

                        a co teprve hned vedle zbrušovat tu kudlu do hoblovky, to bude asi horší. :))) Kdepak pánové, dílna je dílna.

                        0 0
                        • Doktor  

                          XT naby jsou pekny sra…Ted jsem je rozebral po 6kkm a u orechu byly zurezly kulicky a vymleta drazka.Sel bych do poradnejch lozisek,i od kamaradu slacham,ze Shimano ted vyrabi totalni shit.

                          0 0
                          • mastihuba  

                            No jestli nebude mít Kovář pravdu s těma přetaženejma kónusama z výroby. Dle jeho rady jsem je hned na začátku poladil a po 6000 jsou jak nový. A ani to nemusí být XT stačí LX. Jezdim celoročně na jednom kole a vazelínu měním začátkem dubna a zhruba v říju.

                            0 0
                            • Volf  

                              O každý kónusy se musíš starat a pokud to děláš tak je životnost hodně hodně velká. Problém kónusů je v utahování kol, protože jak je dorveš upínákem, tak se ti v nich zmenší vůle.

                              0 0
                              • mastihuba  

                                no už sem o tom slyšel, ale na svým kole jsem to nikdy nesledoval. Když ale někdy povoluju cizí rychloupínák a málem si u toho otočím palec tak si říkám proč to ti lidi tak rvou. Svoje utahuju spíš míň, a nestalo semi že by se kolo někdy nějak pohlo.

                                0 0
                                • Volf  

                                  Ono se hodně lidí řídí heslem když něco nejde silou tak to zkus větší silou. Jinak co se týká kónusů tak jsem nikdy neměl jiný náby a ani nechci. Už od dob Esky před 30 rokama si člověk musel na kole všechno hejčkat, protože jsi nekoupil vůbec nic. Jinak do dneška seřizuju náby na malej vakl zadní a pření tak, že když sundám prachovky který to trochu brzděl, tak ti musí ventilek kolo ve vidlici rozhoupat. A pak náby vydrží fakt skoro neomezeně dlouho.

                                  0 0
                          • náčelník  

                            Zadní XT je u ořechu hůře utěsněna, to je pravda. Ale jinak jsem s nimi maximálně spokojen.

                            0 0
    • Ondrej  

      vsechny naby shimano, co sem mel, byly pretazeny z vyroby (HLAVNE ZADNI) -musi se to povolit, jinak jdou do haje po 2kkm i mene

      jeste nikdo je nepovolil, kdyz mi stavel kolco, coz je myslim skoda, protoze to byli jinak dobry kramy/servisaci – takze sem poprve taky naletel

      0 0
      • Vilém  

        Potvrzuji,nevim jestli je to zamer vyrobce ale naby jsou z vyroby pretazene.Odepsal jsem takto predni DEORE po 500 km.Na novejch nabojich bych to necekal. Ted kazdou novou nabu Sh. povoluji a serizuju s upinakem utazenym stejnou silou jako na kole,pak vcelku pohoda.Stejne bych ale naby z vyssich sad nekoupil,vaha nic moc a vetsi starost.

        0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.