OSAZENI acera/alivio x acera/deore

61 nepřečtených
  • dvorkin

    jak si stoji???

    0 0
    • xo  

      ktora firma je schopna osadit aceru/deore.

      to by ma hrozne zaujimalo.

      0 0
      • Martyss  

        Třeba author…

        0 0
        • xo  

          aky author?basic,opus

          0 0
          • Martyss  

            Asi jenom kinetic. Ale funguje to ok…

            0 0
            • Volf  

              No myslím si, že Kinetik je slušně postavený kolo vzhledem k cenový relaci.

              velikost: 15", 17", 19", 21"
              rám: dural 26"
              přední vidlice: RST Capa T4 (76 mm)
              hlavové složení: RITCHEY Scuzzy Logic 1–1/8"
              převodník: SUNTOUR XCC-300 42–32–22, 170/175mm kliky
              středové složení: SHIMANO LP-28
              přesmykač: SHIMANO Acera (34.9)
              měnič: SHIMANO Deore
              řazení: SHIMANO Alivio (24)
              vícekolečko: SHIMANO HG-30–8I 11–32
              řetěz: SHIMANO IG-51
              náboje: AUTHOR 36 děr
              brzdy: TEKTRO 834AL
              brzdové páky: SHIMANO Alivio
              přední ráfek: ALEX DM-18 dvoustěnný 36 děr
              zadní ráfek: ALEX DM-18 dvoustěnný 36 děr
              paprsky: nerez ocel
              přední pneu: RITCHEY InnoVader 26" x 2.00"
              zadní pneu: RITCHEY InnoVader 26" x 2.00"
              pedály: AUTHOR dural
              řídítka: KALLOY dural
              nástavce: AUTHOR ErgoBar
              držátka: AUTHOR dvouvrstvé
              představec: AUTHOR dural
              sedlovka: UNO dural (30.2)
              objímka: AUTHOR (34.9)
              podsedlový šroub: AUTHOR dural RU
              sedlo: AUTHOR Ozono Logica F3
              počet rychlostí: 24
              hmotnost (kg): 13.75

              0 0
              • Martyss  

                Jediný, co bych mu vytknul(v rámci cenové kategorie), jsou náboje author(mohlo by být něco značkovějšího), ale zase po 1500 km nezávodního ježdění jsou ok a utěsnění taky nevypadá odfláknutě.Možná tam mohli dát svoje pláště a ne zbytečně drahý RITCHEY a dát lepší náboje. Jinak, ale super kolo za ty prahy.

                0 0
                • Volf  

                  Dcera ho má a ty pláště jsou náhodou bomba. Slušně drží a maj malej valivej odpor. U nábojů má ale úplně šílený ocelový rychloupínáky.

                  0 0
                  • Martyss  

                    Ono ne každému vyhovují. Mě na nich vadili jejich jizdní vlastnosti na měkčích terénech a záběrové vlastnosti do kopce. Ale jak říkam, záleží, co člověk jezdí. Jinak když jseš u těch rycloupínáků. Na nábojích mi přijdou v pohodě. Spíš ten u sedla je špatnej.

                    0 0
                    • Volf  

                      Ona má loñskýho a tam jsou náby RITCHEY OE a rychloupínáky vypadaj stejně jako jsem měl na starým Favoritovi.

                      0 0
                • dave lister  

                  tohle kolo má přítelkyně a po cca 1.000 km jsou ty náby úplně v pohodě. ale ty rychloupínáky (vč. podsedlovýho) jsou fakt strašný. ty pláště, pokud s nima nejedeš nějakej hard core nebo do bláta (ale na to asi nejsou dělaný;-) jsou v pohodě. no a pak bych měl ještě výhradu k brzdám…

                  a k tématu: řazení (alivio řazení, acera přesmyk a deore přehazka) chodí pěkně, i když ne tak potichu jako moje LX.

                  0 0
                  • Martyss  

                    Proč k brzdám? Kvůli té vůli, co se tam časem udělá?

                    0 0
                    • dave lister  

                      Brzdy? Nedaří se mi je seštelovat tak aby byly obě stejně daleko od ráfku… teda podaří se to, ale po pár zabržděních jsou stejně u jedný strany… takže na druhý straně vyháknu, přihnu pružinu a chvíli to je zas dobrý…

                      0 0
                      • dave lister  

                        jo a dělat to každou vyjížďku mne fakt nebaví:-(

                        0 0
                      • Martyss  

                        Já je seřídím, aby sedali ve stejnou chvíli na ráfek celou plochou. Pak párkrát zabrzdim(hodně) seřídím znovu a je to ok na dlouhou dobu. Na stejnou vzálenost od ráfku dlabu. Neřekl bych, že to má na funkci vliv:-)

                        0 0
                        • dave lister  

                          asi jsem se blbě vyjádřil, taky nepotřebuju, aby byly špalky stejně daleko od ráfku. problém je, že po pár zabržděních se jedna čelist nevrací natolik, že špalek drhne o ráfek.

                          0 0
                          • Martyss  

                            Zkoušel si pročistit a namazat čepy? Máš nastavenou dostatečnou vzdálenost pák od sebe?

                            0 0
                          • pos3k  

                            me to same delaly tektra na starem kellysu, proste je to tema brzdama.Koupil jsem lx a byl klid co se tohohle tyce.

                            0 0
                            • FAH  

                              Mam stejny zkusenosti, je s podivem, ze pri jednoduchosti Vcek je mozny , ze se nejaky brzdy nepodari nikomu sestelovat. Nakonec jsem je vymenil za nejobycenejsi Shimano a v poho.

                              0 0
                  • Volf  

                    Ten upínák na sedlo se mi zdá dobrej a myslím si, že je stejnej i třeba na Egoistovi.

                    0 0
            • dvorkin  

              a co rikate na specialized hardrock comp kdyz uz sme u tech kol???

              0 0
              • Martyss  

                Odpovím ti otázkami. Jseš si jistej, že nutně potřebuješ kotouče? Kde s tím budeš jezdit?

                0 0
                • dvorkin  

                  ja vim ze tyhle kotouce jsou na hovno asi bych radsi kdyny tam nebyly…co myslis tim kde s tim chci jezdit???

                  0 0
      • riku  

        ravo blaze

        0 0
    • BH  

      proc potrebujes zrovna tak blbou kombinaci? To aby jsi mohl ric, ze mas kolo s Deore a ukazes na menic, razeni uz ukazovat nebudes, ze?Nic tim jinak neziskas, pokud vemes acera- acera bude z hlediska finkcnosti uplne to same.Deore- deore uz ma logiku a je to jine kafe.

      0 0
      • dvorkin  

        dyt mluvis uplne z cesty…

        0 0
        • BH  

          mozna,je to vec pohledu na problem

          0 0
          • Martyss  

            Spíš se tady často setkávám s názorem, že co do funkčnosti jsem přesmyky hodně podobný a spíš se liší přehazky(netvrdím, že je to pravda), tak pokud by to platilo, tak by to mělo logiku…

            0 0
            • BH  

              to mas pravdu, ale co zasadniho ziskas tim , ze das 9 vitkovou prehazku o 2 rady vyssi na 8mickove razeni? V tom nevidim logiku a tyto kombinece povazuji ciste za obchodni tah- kup si kolo Deore (voz. vyse)

              0 0
              • Martyss  

                Tak ta přehazka je o řád. a Vždycky jsem si myslel, že devitkova je kazeta a ne prehazka:-) Já osobně jsem šl do osmičky z cenových důvodů(náhr. díly). výš už bylo jenom čistý deore…

                0 0
                • BH  

                  oproti Acere je o 2 rady. Pokud je deore devitkova sada, tak saltr je devitkovy take ne?, byt to chodi i s osmickou.

                  0 0
                  • Martyss  

                    Tak ja myslel oproti alivku:-) Podle mě je jedno přehace jedno, jestli je pro 8 nebo 9. Osobně si myslim, že můžeš maximálně říct, že je z řady, která je 9. Ale hádat se nechci. Možná by mohl přispět i někdo jinej…

                    0 0
                  • fousac  

                    bych rek ze snad krome SISky sou prehazky zcela zamenitelny… ted zrovinka mam starou aceru prehazku na 9-kolu… a beha… a je to uplne ta sama prehazka jako sora, co mam na silnicce… teda lisi se samolepkou… :)

                    pocet prevodu bych teda urcoval bud podle kazety nebo podle razeni…

                    a JTM: deore mi po osobni zkusenosti prijde ne zrovna idealni… po prechodu z alivka sem mel problemy razeni „urvat“ jak jde ztuha… a deore prehazka neni zrovna synonymum pro spolehlivost a vydrz… po 5kkm total vakl, postupne prestava radit… no a po 12kkm se sproste rozpadla… muzu rict ze po 3,5kkm chodi alivio porad lip nez deore za stejnych provoznich podminek (blato/dest/snih/prach­)…

                    pokud clovek ozeli zubovy odstupnovanu na kazete, tak fakt je asi lepsi 8-kolo… provoz levnejsi a prehazku si muzu dat jakou chci.. ;)

                    0 0
                    • Honzis  

                      Tak ňák. Obchodníci si daj přehazky vždycky kvalitnější, aby mohli předkupující machrovat, jak je kolo vybaveno. Je jedno, že 9šaltr je u osmičky. Jinak můj Altus má na Favoritu už 11700km na 7-kazetě Altus a v poho. Rozdíl oproti LX nic moc, ale je to dáno i tím, že F-ko mám s nepolohovými pákami, které doladí naprosto vše. Já bych spíš mrkal na náby, páč nějakej shit za 200,–, co jsou schopný dát na kola k přehazce Alivio apod., to je hrůza!

                      0 0
    • enjoy  

      hroznej smejd tohle kolo.kolikrat se divim co si specialized diky svymu jmenu dovoli.

      0 0
      • McBlacky  

        si někdo koupí spešla a pak se nestačí divit jak mu jde kukat :-)

        0 0
        • dvorkin  

          ale zas tak hrozny to neni…

          0 0
          • enjoy  

            nezlob se ale tohle je presne typ kola ktery bych radsi nemel nez abych na nem musel jezdit.

            0 0
            • dvorkin  

              a duvod??

              0 0
              • enjoy  

                tak dobre.veci ktery ja povazuju za nejdulezitejsi jsou podle myho nazoru akorat k vzteku.vidle,brzdy,na­by(joy tech-co to je??),razeni.podle me vsechno spatne,nezlob se.proste ja bych si nekoupil neco za 20 tisic co by me akorat stvalo,to bych si to fakt radsi nekupoval.ale me by nebavilo jezdit na biku pod 35 tisic,asi jsem moc narocnej.nebo spis akorat,bych rekl.

                0 0
                • dvorkin  

                  to mas asi pravdu ale takovy prachy nemam…samozrejme pocitam s tim ze to budu casem vylepsovat…taky bych mel radsi shimano LX/XT osazeni atd…proste dle momentalnich financnich moznosti.

                  0 0
                • Martyss  

                  On taky každý nemůže za kolo vysázet 35 klacků

                  0 0
                  • dvorkin  

                    hele neporadil by mi nekdo jak velkej ram si mam koupit kdyz mam dva metry a chci trochu skakat???

                    0 0
                  • enjoy  

                    hm a proto si koupi specialized:-))))

                    0 0
                    • dvorkin  

                      NO JO NO…

                      0 0
                      • enjoy  

                        ne hele opravdu bez urazky.jenom je podle me blbost kupovat si levny kolo od drahy znacky.on ten napis tomu kolu sice neco prida,ale zanedlouho zjistis ze jizdni vlastnosti se tim opravdu nezlepsily:-)

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.