• kamtcho

    Tu u nás v okolí žiliny sú v horách medvede. A práve tam kde sa rád chodím bikova?. Co by ste mi doporučili ak by som náhodou nejakého stretol? Kamoš mi doporučoval petardy. Stretli ste sa už vy na biku s medveďom?

    0 0
    • kolombo  

      U nás v Jizerských horách jich je velmi málo :-) Na Slovensku se mi zatím žádného přejet nepovedlo, ale jezdíme na Čeirný Balog a tam jsou určitě. Jedna kamarádka ho už v dolině potkala a prostě otočila a ujela mu. Měla štěstí, byl nad ní. Nebylo by lepší si dát do drátů řehtačku? Když Tě uslyší dřív, tak uteče a problém nenastane.

      0 0
      • kamtcho  

        to ako ked sme boli malý a dávali sme si do kolies ku umelej hmoty a boli sme ako na motorke.

        0 0
        • mike!1  

          no když jezdím u babi okolo kysuce(Vreteň, Stěny, Vadičov…) tak mám taky strach. naštěstí jsem žádného nepotkal, ale slyšel jsem, že ho tam pár cyklistů zahlédlo:-) ale co bych dělal to nevím:-)

          0 0
      • enjoy  

        kdyz te uslysi driv tak se schova za strom a vybafne:-)

        0 0
        • Jogador  

          To je fakt, tak radši se kněmu tiše připlaz, a pak na něj bafni Ty, a máš to vychytaný:)

          0 0
      • vlk  

        no nevím jak ty slovenští medvědi , ale grizly je prý dost rychlý i přes 50km/h prý dá.

        0 0
        • default  

          To je pravda, na kratke vzdalenosti nema sanci ani jezdec na koni.

          0 0
          • Roman  

            A navíc vůbec nerespektuje pohybování se po upravených cestách, takže ti klidně nadběhne z boku! :o)

            0 0
            • default  

              Takze nedava predost zprava… ;-)

              0 0
            • lubos  

              Kdyz tak nad tim premyslim, jak k tomu prijdem my turisti. V Narodnim parku na bajku nemuzu, jako pesak jenom po znackovane trase a takovej medved muze vsude :(

              0 0
        • Otto  

          Medvěd-to je težké pořízení. Začneš utíkat-medvěd utíká taky. Skočíš do vody- medvěd skočí taky a doplave tě. Vylezeš na strom- medvěd výborně šplhá po stromech. No a když se schováš – to je marné, medvěd se schová taky!

          0 0
      • c0d3r  

        Kolombo napsal: „…Nebylo by lepší si dát do drátů řehtačku?

        Když Tě uslyší dřív, tak uteče a problém nenastane…“

        0 0
    • Vrci  

      Na biku ne, ale když jsem byl na aljašce tak jsem jich pár viděl. Starali se sami o sebe. Medvěda nesmíš vylekat, když se třeba pase na malinách nebo ostružinách. Malýho černýho zahnat kamenama a před větším hnědým pomalu vycouvat, zůstat tváří k němu.

      0 0
    • Jogador  

      Mě vždycky radili zvednou ba?oh nad sebe a ukázat že jsi větší, tak to zkus s kolem. V noci to je horší, to se stalo asi před třemi lety, že vytáhl čechy v tatrách ze stanu, to pak ani rychlí kolo nepomůže:)

      0 0
      • Eila  

        treba pomuze mu to kolo dat?:)

        0 0
        • Jogador  

          To záleží na ceně kola, medvědi začínaj být vybíravý, třeba o authory nes´tojí, aleteď letí po meridách:)

          0 0
          • Eila  

            doufam ze se jim nelibi modra:) abych si na ty svoje dala napriste pozor:)

            0 0
            • Jogador  

              Jo, no ani nemaj radi nemcoury, tak si dej se svym CUBE pozor…:)

              0 0
              • Eila  

                hm kdyz je nemaji radi, tak mi je neseberou:)

                0 0
                • Jogador  

                  Hm, jen rozdupou a pučí si zvonek, aby mohli lekat Enjoye:)

                  0 0
                  • Eila  

                    coze? previti medvedi, a zvonek nedam:)

                    0 0
                    • Jogador  

                      kup si houkačku, takovou tu trumpetku, ta medvědům tahá uši, tu nemaj rádi, aspoň mi to řikal jeden mědvěd v Roháčích:)

                      0 0
                      • Eila  

                        jo? a pred tim nebo po tom co te tahal z toho stanu?:)

                        0 0
                        • Jogador  

                          až po kafi ve stanu:) A tahal mě až druhý den, chyběl mu kofein:)

                          0 0
                          • Eila  

                            aha, e nechtel ti jen sebrat termosku?

                            0 0
                            • Jogador  

                              no, já nevim, nic neřikal, šli jsme si pak zaplavat do plesa.:)Ale já bych mu ji stejně nepučil, mohl by mi poškrábat hrdlo:,)

                              0 0
                              • Eila  

                                spolu zplavat?

                                0 0
                                • Jogador  

                                  Snad nežárlíš?

                                  0 0
                                  • Eila  

                                    ne jen jsem zvedava

                                    0 0
                                    • Jogador  

                                      A mám jít do detailů?

                                      0 0
                                      • Eila  

                                        povidej, 22 hod. uz bylo:)

                                        0 0
                                        • Jogador  

                                          No, tak podívej, bylo pzdě večer, a medvědice ke mě přišla, jestli si nechci jít zaplavat, svítil zrovna měsíček, a bylo to hrozně romantický, no a pak jsem ale omilem šlápl na tu houkačku, a jí to vytáhlo uši, stal se zní králík, a odskákal pryč..)

                                          0 0
                                          • Eila  

                                            a v tu chvili te vzbudil nemocnicni zrizenec aby ti povolil sveraci kazajku…:) to uz znam

                                            0 0
                                            • Jogador  

                                              nene, to vtom snu nebylo…

                                              0 0
                                              • Eila  

                                                :)

                                                0 0
                                                • Jogador  

                                                  ale že maj medvědi rádi kola, to pravda je, podívej se na cirkus Berousek:)Nebo poslechni baladu o mezinárodní ostudě už nevim kde od jahelky

                                                  0 0
                                          • RomanH  

                                            No kdyz to omyl s mekkym :o)

                                            0 0
                          • enjoy  

                            a cigarko po akci nebylo?:-) jinak si to tady s eilou uzijte,ja jdu delat ze spim:-)

                            0 0
      • vlk  

        tak nevím já zase někde slyšel, že má člověk lehnout a dělat mrtvýho.Tak fakt nevím.

        0 0
        • -b-n-x-  

          jo, a muzes pri tom zblizka studovat jakym zpusobem zere medvjed mrtvoly :-)

          0 0
      • lubos  

        Neplati to spis pro hyeny ?

        0 0
    • retro  

      Nič nerob. Medved všetko urobí za teba.

      0 0
    • Jumo  

      No kedze som stary cundrak a po horach chodim (bikujem) casto tak mam tuto problematiku trochu nastudovanu. Este som medveda nastastie nestretol, ale rozpraval som sa s ludmi (a cital som pribehy) o stretnutiach. Pokial idete po lese peso, vas pohyb je pomaly – to znamena ze medved pokial vas zaciti ma cas ujst. Ale zoberme si ze po lese ide cyklista mierne klesajuc povedzme 35 km/h. Dajme tomu ze 150 metrov pred nim sa nachadza medved (cyuklista ho nevidi). Biker tuto vzdialenost prekona za cca 15 sekund, kdezto pesi turista za cca 107 sekund. To znamena ze ak medved zaciti pesieho turistu, tak ma skoro 2 minuty na to aby odisiel, kdezto u bikera je to len par sekund. Za tu dobu akurat medved staci vyhodnotit situaciu a nez sa rozhodne odist, uz je biker pri nom. Medved sa moze zlaknut a zautocit!!! Takto to vidim ja. Preto nie je dobre jazdit v lesoch s velkym vyskytom medvedov sam. Najlepsie 3 a viac, Predsalen pocetna prevaha je znacne plus. Tym nemyslim ze by ste sa mali na medveda vrhnut, ale on si to pravdepodobne rozmysli zautocit na viacerych. Bol som bikovat v Terchovej kde je pravdepodobne najvacsia koncentracia medvedov na Slovensku. Ked som isiel par krat sam po lesnej ceste (po okrajoch hustiny) a zbadal cerstve (max niekolko hodin stare) stopy na ceste, otocil som sa a isiel naspat. Este k tym radam co robit pri stretnuti: Ak sa dostanete do tesnej blizkosti medveda (10 – 15 metrov a menej) s najvacsou pravdepodobnostou na vas zautoci. Takze tu niet co riesit. V situacii ze ste medveda stretli povedzme na 30 a viac metrov na biku: Pokial vas medved evidentne nezaregistroval (mate dobry vietor) treba pomaly (a potichu!) cuvat dozadu a ked uz ste dost daleko zdrhnut prec. Pokial ste si neni isty ci vas zaregistroval treba zostat stat a cakat. V ziadnom pripade sa nepokusit bezhlavo utekat! Vyhliadnut si jeden z okolitych stromov (pokial je ta moznost) ak sa maco pohne smerom k vam, vysplhat nan. Robit sa mrtvy – tak toto je pre tych najvacsich tvrdakov!! Pravdepodobne to funguje, ale chcel by som vidiet toho frajera co by vydrzal bez pohnutia lezat na zemi s tym ze 300 kg medved chodi okolo neho a onuchava ho niekolko minut. Ak sa predsa len rozhodnete pre tuto alternativu „zakryte“ sa bikom. Aspon aka – tak ochrana. Utek – prakticky nemate sancu. Medved neskutocne rychlo akceleruje a dokaze vyvinut rychlost cca 50 km/h. Do kopca mu neuteciete!! Jedina moznost je dole kopcom (bezi sa mu horsie pretoze ma kratsie predne laby). Ak mate tuto moznost tak ju okamzite vyuzite. Pre zachovanie sa pri strete s medvedom neexistuju presne pravidla. Preto je najlepsia prevencia. A tu na biku budete uplatnovat tazko. Snad ten „rapkac“ by pomohol :-))))

      0 0
      • McBlacky  

        s tím děláním mrtvoly -, v příručce pro návštevníky parků v USA se uváděla historka jak se manželský pár takto snažil vyzrát na grizzliho, když je medvěd očuchával, maželka to nevydržel a pohnula se a medvěd ji začal trhat a žrát, manžel zůstal chladnokrevně ležet a když bylo po všem medvěd odešel a on přežil. Máte na tohle někdo nervy?

        0 0
        • Jumo  

          Mozno tam ten chlapik isiel specialne kvoli tomu – uz bol moc dlho zenaty :-)))))

          0 0
        • Focus  

          Každopádně je to dost drsnej způsob, jak se zbavit manželky :)

          0 0
          • SavaH  

            Ale účinej a hlavně Tě nikdo nemůže obvinit z vraždy;)

            0 0
            • xo  

              a co ked do nej manzel naschval drgol, aby sa pohla.;-)

              0 0
              • SavaH  

                A to mu dokážou jak???

                0 0
                • xo  

                  ved maju vypoved medveda.

                  0 0
                  • SavaH  

                    Medvěd by manžela nikdy nenabonzoval a to ze 3 důvodů:

                    1. poskytl mu vydatnou stravu
                    2. neumí mluvit
                    3. medvěd by lovci podstrčil nenápadně medvědici, kdyby se jí potřeboval zbavit a moc dobře ví, že by ho lovec taky nebonznul.
                    0 0
      • jezevec2  

        medveda jsem nikdy nepotkal, takze nevim jak je velky. Predpokladam že 300 kg maji ti nejvetsi šefove, bežny standard bude asi trochu min, alespon doufam. Jestli to nekdo vite tak mi napiste beznou velikost – treba vysku v kohoutku, nebo kdyz se postavi na zadni. Mozna tu je sance dat mensimu medvedovi pres hubu, ale mozna se pletu. Dik Jezevec

        0 0
        • vlk  

          Jezevče ty si troufáš.Máme ti domluvit zápas? :o))

          0 0
        • Jumo  

          Dospele jedince maju medzi 200 – 300 kg. Take trochu odrastnute mlada ma cca 100 kg. Dam mu cez hubu :-)))) No pocul som uz aj o jednom pripade ze chlapik medveda fackoval po nose (ma ho citlivy) a medved nakoniec utiekol, ale tato metoda asi v 99% fungovat nebude. Predstav si ze proti Tebe stoji len 150 kg medved. Myslis ze mas sancu? Nie nemas! Ked Ti len raz vypali labou, tak urobis salto vo vzduchu. Aktivna obrana sa v ziadnych priruckach neodporuca.

          0 0
          • Roman  

            Z aktivní obrany si umím představit jedině kulovnici, malou vzdálenost a velký čas na míření…

            0 0
            • M1R3K  

              …myslim, ze po prustrelu plic medved zije minimalne dve hodky…

              0 0
              • rock  

                Ty dvě hodiny by pro střelce mohly být docela krušné …

                0 0
            • rock  

              Malá vzdálenost a hodně času na míření … neprotiřečí si to ? :-) …

              0 0
        • McBlacky  

          tohle může napsat jen hardcore city folk, jaký by jsi měl šance proti 300kg svalů? nula a hlavně tvoje rána by medvěda ani nebolela, díky jeho podkožnímu tuku a srsti, které to utlumí. Co si matně pamatuji, tak medvěda jde zabít v boji muž/medvěd nožem delším než 30cm, ale máš jen jednu ránu :-)

          0 0
        • kolombo  

          Tak to bych chtěl vidět :-) V cirkusu nezápasí s „naším medvědem“ ale s nějakým menším z jihu, takže s tím to asi jde. Pokud vím, tak na Balogu se jednou motala medvědice s medvíďaty po kolejích v dolině pod vsí a vyhmátla mašinu s vagonem. To ještě neměli vysilačky a tak musel počkat, než odejdou. Kdyby se opřela do mašiny, tak ji určitě vyvalí z kolejí a měl by problém. Je to úzkorozchodka a tak je to takové zranitelnější …

          0 0
      • Martyss  

        Já se uklidňuju tím, že u nás v brdech medvědi nejsou…ale stejně mi nedává klid jedna z vět před smrtí......„Tady medvěda dobrejch 50 let nikdo neviděl“.......:-)

        0 0
      • camillio  

        Dole kopcom – a takto se z XCčkařů stávají opravdoví DHčkáři :D

        Když jsme čundřili po Velebitu (Chorvatsko), potkali jsme biologa s kameramanem co tam filmovali medvědy. K některým se dostali hodně blízko, blíž než by chtěli, utekli všichni. Ale nad záběry jak jednoho vyplašili na vzdálenost pár metrů mi běhal mráz po zádech. Obecný pravidlo pro pohyb tam bylo dělat hluk, aby medvěd věděl že se někdo žene. S tím kolem jak píše Jumo to bude velká pravda, když se to méďa dozví, tak už mu bajker dělá obtisk pily do kožucha. V tom případě asi nezbývá než doufat že valivší se biker dělá dost hluku aby milej méďa měl pocit že se na něj valí lavina a raději se dekoval pryč…

        0 0
    • kungpao  

      Čoho sa bojíš? V Žiline to neni až také strašné a pokiaľ jazdíš po bežných trasách (t.j. nie s Loďom a podobnou háveďou ktorá jazdí po cestách ktoré nie sú ani vo vojenských mapách) tak sa nemáš čoho bá?. Maco sa ľudí bojí a pokiaľ ich cíti (čo zaručene cíti na hlavných trasách) tak sa tam neukáže. Leda tak v noci (semtam pobehuje po chotári Turia) alebo na vzdialené salaše. V nedeľu cez deň bez šance – vtedy nie je v meste nikto a všetci sú vonku na kopcoch…

      0 0
    • DyEm  

      tady to máš i nakreslený jak se chovat :) http://www.ftipky.cz/…medvedem.jpg

      0 0
      • McBlacky  

        fakt nářez, to cígo je stylovka :-)

        0 0
        • B52  

          No ako to tak čítam iba krútim hlavou. U nás v Nízkych Tatrách keď sa chcete stretnú? s medveďom vrelo doporučujem Jánsku dolinu a konkrétne kopec Smrekovica, na ktorý sa okrem turistyckých chodníkov dostanete aj po lesnej zvážnici. Najlepšie je tam v auguste, keď ju lemujú dozreté maliny. Pred rokom mi tu cestou hore skočil asi 12metrov pred mňa asi 80kilový mladý medveď. Naš?astie sa žľakol viac ako ja askočil pod cestu. V tej chvíli som sa mohol zas..? /ra/ aby ma niečo rozumné napadlo. Ostal som stá? ako socha a iba som čumel. Odvtedy to beriem na vedomie keď idem do lesa sám a poviem Vám stanova? v lese tomu sa povie Vošemetná situace.

          0 0
          • Jumo  

            No to si mal stastie, ze za nim nevyskocila jeho matka!! Stanovat v lese kde je mnozstvo medvedov, je fakt pre najvacsich tvrdakov. Ja sa povazujem za skuseneho cundraka, ale na take nieco by som sa veru nedal!

            0 0
            • Mamut  

              Tohto roku v lete sme isli trek Malej Fatry a spavali sme po lesoch. Samozrejme jedlo aj esusy aj handry patriace k tomu 150m daleko 4–5m na strom. Neukazal sa ani jeden, ani stopy sme nevideli.

              K tomu zdrhaniu. Teoreticke rady: utekat sikmo dole strmym svahom. Bude mat celu vahu len na jednej prednej nohe (ktoru ma kratsiu) a dlho to nevydrzi. Na webe som tuto radu nasiel niekolkokrat, ale nikdy ju nepisal nikto, kto by to osobne skusil, takze s rezervou.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Sme taky šli Malou Fatru. Jednou sem spali na jedné louce u té vsi, kurňa, jak sou tam ty jánošíkovy diery či jak se to menuje, a ta patřila jakémusi stařečkovi který tam sekal trávu. A že prej a? tam klidně spíme, esli nám nevadí že tam chodí medvěd. Tak sme zbystřili. Chvíli nám povidal jako že on ho zná, že není zlý, že se nám nanejvejš prohrabe v jídle a dá pokoj, že chodí podle potoka ke vsi… A furt s naprosto vážnou tváří, že sme nevěděli esli si z nás střílí nebo esli je to pravda… a pak povidá a odkud ste? Tak sme řekli že z moravy (což byla ze 3/4 pravda). A on prej že esli z moravy tak to je dobrý, že mu řekne že nám má dát pokoj, a? mu prej dyžtak ukážem občanky (medvědovi) a on nás nechá. Ovšem ani při tom se neusmál. Tak sme se tak nejistě zasmáli, stany postavili, ale stejně sem špatně usínal. :o))

                0 0
          • McBlacky  

            já teda byl v V. i N. Tatrách několikrát solo na treku a spal jsem pod širákem jen ve spacáku, jídlo samozřejmě někde na stromě a po ruce flashlight,ale taky byly noci kdy jsem naspal tak dvě hodinky po pěti minutových kouscích :-/

            0 0
    • Daum  

      Nam nekdo v Rohacich rikal, ze se boji lidskeho hlasu. A kdyz jsme pak dole na Magistrale jednoho potkali, tak jsme teda mluvili docela dost nahlas… A to stanovani jsme si taky rozmysleli. Jinak byl cca. 15m od nas a kdyz jsme zacli kricet, tak tak dva metry odbeh a pak sedel a koukal, jak odchazime po ceste. Docela o nervy…

      0 0
      • Jumo  

        No prave, mnoho medvedov je uz tak navyknutych na ludi, ze sa prakticky vobec neboja. Takze je to velmi relativne s tym rozpravanim. S tym taborenim v lese. Jasne ze ked taborite v lese nie je 100% iste ze pride medved. Ale je to dost pravdepodobne, hlavne ked si nieco varite, pripadne nechate jedlo nezabalene do igelitovej tasky. Medved ma vynikajuci cuch a dokaze zachytit aj vonu jedla na vasom obleceni ktore ste si uvarili pred par hodinami!!

        0 0
        • lubos  

          TO by este tak nevadilo, ze tu vonu na obleceni zaciti, ale predpokladam, ze to bude chciet aj ochutnat :)

          0 0
    • spipi  

      medvedi jsou plachy, pokud ho nezazenes „do kouta“ tak utece..sam jsem v kanade stal od volne behajiciho medveda cca 3 metry..petardy bych rozhodne nedoporucoval, sebemensi naznak utoku je blbost..

      0 0
    • Palo TT  

      Nieco o medvedoch napr. aj tu: http://www.rescue.sk/real.pearcomp?…

      0 0
    • Medi  

      Jo prý nejlepší je hrát mrtvého a přitom se posr.t, což asi nebude zas tak největší problém. Medvěd vás pak považuje za mršinu a tu on nežere. Mám to z přímých zdrojů. Zdraví Medi (občanským příjmením Medved)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Nevím esli to dám dohromady, ale snad jo: Tedy, jak na medvěda: Nejdříve se musíme naučit jak na jelena. K tomu potřebujeme příručku „Jak na jelena“, vábničku na jelena a kulovnici. Vylezeme v noci na posed, zatroubíme na vábničku, jelen přiběhne, my mrkneme do příručky a jelena puškou skolíme. To je jednoduché. Jít na medvěda je složitější. Potřebujeme vábničku na medvěda, trampolínu, ostrou větévku (nebo paroh z jelena), dvě esa, příručku „jak na jelena“ a kulovnici. V noci umístímě před posed trampolínu, vylezeme na posed, zatroubíme na vábničku, medvěd přiběhne, hupsne na trampolínu, vyskočí nahoru. Pohotově mu vrazíme větévku do oka. Medvěd zařve „Jau, oko!“ V tu chvíli my vytáhneme dvě esa, ukážememe mu je a řeknem „Královský!“ Medvěd bude zmaten a řekne „No tak z toho sem jelen!“ Pak už stačí jen mrknout do příručky a medvěda skolit.

      0 0
      • cholis  

        Hmm, tak to uz je priblizne to samy, jak ulovit slona. Chytis dva a jednoho pustis.

        0 0
    • Lada1  

      Ja si myslim, ze by se medvedum nemelo rozhodne ustupovat. Pokud clovek ustoupi a necha tam neco, pak medved si to zafixuje a bude dale napadat lidi s vidinou koristi. Naopak na medvedy by se melo zautocit ! Dospely clovek je schopen medveda premoci. O tom nas muze presvedcit i John West, ktery se neboji pustit do krizku s medvedem i v boji o potravu. V tomto pripade se dokonce jedna o kanadske bojove medvedy grizzly shanejici si potravu (lososy) u reky !! http://www.lam-sro.com/medved.asf

      0 0
    • iron.hide  

      caute bajk-foristi. mate v cesku medvede?

      0 0
      • jIrI___  

        Pár kousků se údajně toulá po Beskydech.

        0 0
      • goofy  

        Hmm.. Zajimava archeologie… :o)

        Ale jinak jo par kousku tu bude. Pohybujou se hlavne tady po Beskydech a Javornicich.

        0 0
    • Smazaný účet  

      pozvi ho na pivo! když přijdeš do hospy s medvědem, budeš borec nejvječí! :-)

      0 0
      • iron.hide  

        serzo, mate v cechach nejake medvede? alebo vam ich nemci vystrielali?

        0 0
        • pekoss  

          Ja nekde cetl, ze staci medvededovi dát pesti do cumaku a ze ho to polozi, takze no stres.. :)

          0 0
        • marapara  

          Řekl bych, že nejvíc medvědů v česku bude těch, kteří připutovali přes hranici ze slovenska do Beskyd a Javorníků, popř. B. Karpat.

          0 0
        • Smazaný účet  

          přes nás to ze Slovenska jenom prochází do Francie a Anglie :-)

          jóóó ty se ptáš na medvědy! tak ti se sem bojí :-)

          0 0
    • jaroh  

      Aj keď mám z medveďov fóbiu a bojím sa ich ako čert kríža, tak pohľad na štatistiky ma upokojuje. Keď už teda idem po tej lesnej ceste, tak je oveľa, ale naozaj o veľanásobne pravdepodobnejšie, že sa zraním či dokonca zabijem pri páde z bicykla, než že ma zlikviduje medveď.

      Odporúčam menej sledovať bulvár a viac jazdiť. :-)

      0 0
      • Martyo5  

        Nejlepší způsob, jak něco přivolat, je myslet si, že se to nemůže stát…

        0 0
        • jaroh  

          Ja si nemyslím, že sa mi to nemôže stať. Ja len viem, že je neporovnateľne väčšia pravdepodobnosť, že sa na nejakej zvážnici dokaličím na bicykli, než že ma tam dokaličí medveď. A mám kvôli tomu prestať jazdiť a namiesto toho vypisovať slohy o tom, ako najlepšie zísť tú zvážnicu?

          Less talk, more ride.

          0 0
    • MirosPikos  

      Zahodit kolo a vylézt na strom, ale musíš hodně vysoko. Myslím že ty slovenský se nebojí tolik vejšky :-D

      0 0
    • vlasto  

      Docela zabavne vlakno:-)Posledni setkani s medvedem bylo na Lachovci nad Puchovem, nejakej zatoulanec tam zanechal stopy, tak jsem jel pro kamose lesaka, aby se jel na to podivat. Ze zacatku me mel za blbce, pak ale videl, ze to byly opravdu stopy medveda, tak jsme je chvilku sledovali, pak se ale pustil do nesjizdneho terenu, takze pro nas konec. Pak uz jsem se jen docetli v mistnich novinach Obzor: medveda srazil u prehrady v Nosicich rychlik, srazku prezil, zavolali na nej policajty a ti do nej nasypali 32 kulek, nez konecne odesel do medvedich vecnych lovist. Vydrzel dost.

      0 0
      • Smazaný účet  

        tak devítkou medvěda akorát nasereš…

        měli volat myslivce s nějakou řádnou kulovnicí

        0 0
    • Krys  

      100

      0 0
    • c0d3r  

      delej velkej rachot.. kdyz jezdis v oblasti kde zijou medvedi … uslysi Te a utece ..

      0 0
    • Matylda  

      nebo si zpívej :)

      0 0
    • jaroh  

      Tu je asi najkomplexnejšia tránka o medveďoch na Slovensku a sú tam aj Bezpečnostné rady a pod.: http://www.medvede.sk/

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.