Neobyčajný zážitok - medvede nespia

25 nepřečtených
  • Matts.

    Tak si včera razíme stopu na bežkách v Kremnických vrchoch, vyjdeme spoza zákruty a pred nami tri medvede. Stará medvedica a za ňou dva dvojročné medvedíky zišli z hory na našu cestu. Keby sme išli o minútku skor, tak jej padneme rovno do úsmevu. Naštastie išli našim smerom, tak sme počkali kým odídu. Asi po 300 metroch opustili našu cestu a pobrali sa do doliny. Boli sme od nich cca 40 m. Na úseku 3 km sme našli ešte tri nezávislé čerstvé stopy od iných mackov.

    0 0
    • climber  

      U nás sice medvědi nejsou. U nás se k zimnímu spánku ukládají pouze jezevci a taky ještě nespí (alespoň u nás ne).

      0 0
    • wroum  

      to bych chtel nekdy zazit. v Praglu si muzu pustit tak maximalne medu Bedu v TV…

      0 0
      • blue  

        nerikej, ze na kole cestou do prace si jeste po praze zadnyho medveda nepotkal :-)

        0 0
        • wroum  

          asi jezdim blbou cestou, potkavam jenom stado muflonu. ale i to je fajn.

          ps: aspon myslim z eto sou mufloni :-)

          0 0
          • Manas  

            Ja obcas doma potkam stado divokejch prasat. Ale ja jsem doma na vesnici :-) Ale jen 40km od Prahy :-)

            0 0
            • wroum  

              …a ja ty muflony potkavam v Krcaku :-)

              0 0
            • Mucha  

              jj, taky tak nekdy oznacuju ridice

              0 0
              • Manas  

                V tom pripade jich v Praze taky potkam peknejch par. :-) A ono nejen v Praze. f metle, f tedeicku, f plny palbe jestli rozumite :-)

                0 0
          • blue  

            jo, ty znam… sem na ne jednou chtel volat policajty :-) protoze byli az za tim valem na Vidensky a skoro lezli do silnice

            0 0
            • wroum  

              kolem toho valu na vidensky jezdim denne autem a hodnekrat sem uz videl zaparkovany auto u kraje a cloveka co si foti muflony na valu. vetsinou mimoprazska SPZ :-)

              0 0
            • pepino  

              „sem na ne jednou chtel volat policajty“ Už to vidim:-) Mufloni! Rozejděte se! Nezevlujte u silnice! No jedu,jedu,jedu! Ty vzadu taky,na tebe to neplati?!Tak vy neposlechnete? Si nachystejte občanky,no třeba vy zkraje, s tím světýlkem u pr…e,legiti­mujte se!:-)

              0 0
      • Frankie  

        Presne, v Praze jsem rad, kdyz mi pres cestu prebehne alespon veverka (a kdyz ji nanamotam do kotoucovky, jak na ty fotce:)

        FV

        0 0
        • blue  

          jo, veverka mi jednou malem privodila infarkt, kdyz se mi pred prednim kolem vynorila z hromady listi :-)

          0 0
    • senožrout  

      No, můj nejbližší kontakt s medvědy byl, když jsme se na Retezatu (rumunské Karpaty) jednoho dne probudili a měli čerstvé stopy jak talíře okolo stanu. Naštěstí při tomhle kontaktu jsem spal já a méďu nenapadlo mne „prolustrovat“ :-).

      0 0
    • Vrci  

      Já ho viděl tak na 100 – 150 m nade mnou ve svahu na Aljašce, ale víc mě vyděsil svišť, kterýho jsem potkal pět minut na to – slyšel jsem jen šramot v křoví dva metry od cesty, kterej se blížil

      0 0
    • lubos  

      Nejaky znamy mych znamych ve sjezde v Nizkych Tatrach sundal medveda (zjistil to pote, co se probral na zemi) :) Nicmene, nejak bych moc nechtel takove zazitky :)

      0 0
    • Krutohlav  

      A to si len tak nechal aby vám kazila stopu ? Dúfam, že si nejak protestoval. Najlepšie sa s medvedicou diskutuje keď sa dostaneš medzi ňu a jej mladé.

      0 0
    • CZiko  

      no mědvěda jsem zrovna nepotkal, ale tuhle jsem viděl pěkně vyžraného jezevce…

      0 0
    • ddd - andy  

      …to si to takhle smazis po cesticce a najednou za zatackou stoji medved. Hamtas na brzdy, ale pozde.. BUCH! Kotrmelec i s kolem.. Medved sok a utek do houstin.. :-) Ja to teda nemel takhle dramaticky ale prilit sem ke krovi a toho medveda z nej vyplasil – chvili na me koukal a pak si sel po svejch… ufff! :-)

      0 0
      • Radek Broz  

        Cigi vypravel, jak straspytel Kralyk neustale cinkal zvoneckem;-) Koukam, ze az tak od veci to nebylo.

        0 0
        • ddd - andy  

          No par sem jich potkal, ale zas tak dramaticky to nebylo.. :-) Nicmene zazitek dobrej!

          0 0
    • -b-n-x-  

      dneska si takhle jedu na Chopku na lyzich a taky jsem kousek nad hranici lesa vyplasil medvedici se dvema mladymi. Ona nastesti reagovala utekem.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.