• Mofo

    Koupil sem si představec Pells se sklonem +7 stupňů, no a zdá se mi moc vysoký. Myslíte, že když ho otočím, bude to mít nějaký vliv na funkčnost? Jako namáhání v místě řídítek a tak… Aby mi v nějakém sjezdíku nepraskl…

    0 0
    • Mamutt  

      predstavec sklopit samozrejme muzes.. vpoho..

      0 0
    • biker007  

      nebude, otaceni predstavce je uplne normalni a dela to hafo lidi. Ja sam ho vozim 2 roky otocenej a baz problemu.

      0 0
      • jakub  

        ja taky, jenom, si dej bacha zezacatku si musis zvyknout na to ze to trosku jinak toci

        0 0
    • dalimil  

      mám taky negativní předst. a jsem moc spokojenej…

      0 0
    • rock  

      A já se přidávám, taky jsem ho otočil a nelituji. Ale počítej s tím, že možná poněkud znejistíš ve sjezdech, než si zvykneš …

      0 0
    • Lister  

      Při otočení počítej s tí, že se ti předek nejenom sníží, ale i trocu natáhne posed, ale jen v řádu milimetrů. Taky jsem vozil, ale bylo to moc dlouhý, radši jsem ubral podložku a nakonec jsem to vrátil tak jak to bylo původně.

      0 0
      • rock  

        No jo, já tehdy neměl co ubrat (krátký krk vidlice) a pak už jsem si zvykl …

        0 0
    • Vondra  

      Ja bych rekl, ze vzhledem k tomu ze Mofo zere porad hlinu tak se s tim predstavcem zabije:).....ne je to frajer, jezdi ve predu se slikem

      0 0
    • ddd - andy  

      Jestli mas predstavec se sklonem 7st. a otocis ho – taxe nestacis divit jak blbe se ti to kolo najednou bude ovladat a co to s tebou bude delat v prudkejch sjezdech.. Ale treba si zvyknes…

      0 0
      • ddd - andy  

        Jo ale jinak myslim, ze to ten predstavec zvladne.. :-)

        0 0
        • jimmy63  

          ja mam predstavec -+5°,takze je delanej na obe pouziti-vozim ho v negativni pozici a nemuzu si to vynachvalit..u tebe bude taky hrat roli jak ho mas dlouhe..tvuj s uhlem –7° a dylkou 70mm by moh bejt srovnatelnej s mym –5°a dylkou 100mm, ale jestli ho mas taky tech 100mm nebo nedej boze vic,tak bych to asi neriskoval..

          0 0
    • raceface  

      Já jezdim se 110 mm otočeným a bez problémů. Jezdil jsem i 135 mm otočenej, ale to už bylo horší v prudkých technických sjezdech… Do kopce ovšem super!

      0 0
    • Mofo  

      NO už sem ho ozkoušel, délka 110mm, sklon 7 stupňů negativní a uplně v klidu. Výjezdy se hodně zlepšily a ve sjezdech sem skoro žádnou změnu nezaregistroval…

      0 0
      • ddd - andy  

        To s tema sjezdama myslis vazne?

        0 0
        • Mofo  

          No to si kuř!!! (padám stejně jako předtím). Ne, vážně, je to úplně v poho, skoro žádná změna… Ale ty výjezdy!!! Teď vyjedu úplně všechno, i pověstné zahrádky za VUT v Brně.

          0 0
          • ddd - andy  

            8-/ ..skoro zadna zmena.. tak asi jo, kdyz to rikas… (jen si to srovnam 7° nahoru nebo dolu – skoro zadna zmena – hmm)

            0 0
          • MartinXC  

            14st je na 110mm rozdíl jak prase. Nepoznáš to v případě že:

            • máš nízko i sedlo
            • máš krátký posed

            Jinak to poznáš, když jdeš na hubu (nebo na brzdy) hned na prvním sjezdu. Chce si to hodně zvykat a dá se to snad jedině u krátkého posedu. I na silničce je to docela znát. Zkus si zahrádky sjet, uvidíš, jak budeš brousit zadkem zadní pláš?.

            0 0
            • rock  

              +/- 7° při 110mm mi vychází na rozdíl necelých 27mm … může a nemusí být hodně, já to na svém kole kdysi poznal docela zřetelně (ve sjezdech se bojím doteď :-) ) …

              0 0
          • RomanH  

            Kde presne ty zahradky myslis ? Za letistem po zlute smer na Velkou Babu (ty dve kratke prudke stojky) ?

            0 0
            • Mofo  

              Jo presne ty, docela mazec, co???

              0 0
              • MartinXC  

                Ta první stojka je blbá, že se za sucha ty šutry sypou, jinak to není nic moc. Ovšem ta druhá po schodech, to je jiná. Podle toho, jestli je obě vyjedu, si ověřuju formu ;-) Na nich jsem poprvé poznal, jaký je rozdíl mezi 17.5" a 19" rámem do kopce.

                0 0
                • Cipan  

                  ten rozdíl mě docela zajímá, protože nevím do kterého jít, tak zkus něco nastínit

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Opravdu stručně: krátký rám je do strmého výjezdu moc nestabilní ve směru, pokud na něj dáš vidli vyšší než doporučeno padáš na záda. Na 17,5" jsem těžko hledal polohu na strmý výjezd v sedě. U delšího rámu je to snazší, směrově stabilní až moc (vadí v ostrých točkách), vsedě se dá jet skoro všecko, ze sedla spíš kvůli záběru než balancu. Máš lepší prostor pro vyšší vidlici. Spousta podobného povídání proběhla tady historií na B-F…

                    0 0
                    • Thorn  

                      To chovanie 19" mozem 100% potvrdit – mam klasicky dlhy Author v 19" a 100 mm vidlu a v sede vyjdem vsetko bez toho, aby sa predne koleso dvihalo… a v tockach je to teda problem tiez :-)

                      0 0
              • RomanH  

                Nechci se chlubit, ale ja vyjedu skoro pokazde se 100 vidlici obe (ale zase mi tak nejdou sjezdy) :o) Blbe je, kdyz na tu predposledni na jare navezou sotolinu – to pak nejde, dokud se to trochu neuchodi. Ja si na nich overuji hlavne sjetost zadniho plaste.

                0 0
                • MartinXC  

                  Moje žena tam testuje pevnost zlatých řetízků ;-) Jednou chytla za větvičku a přívěsek jsme už nenašli. Takže je to docela univerzální testovací místo :-)

                  0 0
    • Buzz  

      ja bych ti to shrnul – predstavec to vydrzi, jen si na to musis zvyknou, nebo ti to musi vyhovovat. ja mam sklon –7 s delkou 90mm (Pells XCN) a jsem spokojenej. proste to zkus a uvidis…

      0 0
    • Smazaný účet  

      Sem se zamyslel, jak by se mi asi jelo, kdybych otočil můj 40° představec. To by byl aerodymickej posed…

      0 0
      • McBlacky  

        by sis vyrazil zuby o představec :-)

        0 0
      • rock  

        Brousil bys řidítky o přední kolo :-) … možná by šlo ještě otočit vlaštovky, aby se úchop dále snížil …

        0 0
        • MartinXC  

          A na ně rohy :-) zešikma dolů !

          0 0
          • rock  

            Rohy na vlaštovkách tady nijak dvakrát moc populární nejsou … to by mu neprošlo … ale zase by se s tím dal vyjet i svislý žebřík :-) …

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.